7. května 2011 • 07:47

Krejčího Boston postupuje, Detroit drží naději

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Bostonu i ve čtvrtém utkání druhého kola play off NHL přehráli Philadelphii a po domácí výhře 5:1 ovládli sérii 4:0 na zápasy. Klíčovou pasáží postupové výhry byla třetí třetina, v níž Bruins čtyřmi góly zlomili nerozhodný stav 1:1.

U první branky týmu si asistenci připsal David Krejčí, který byl s devíti body ve čtyřech zápasech jedním z hlavních strůjcu postupu Bostonu do finále Východní konference, kde se střetnou s Tampou Bay.

Detroit vykřesla naději

Naopak hráči Detroitu odvrátili první hrozbu vyřazení, když na svém ledě udolali San Jose 4:3 a snížili stav série na 1:3. Red Wings měli dobrý vstup do utkání, i díky dvěma gólům obránce Nicklase Lidströma vedli už v první třetině 3:0.

Slibný náskok ale v dalším průběhu zápasu promrhali a o jejich těsné výhře rozhodl až v předposlední minutě Darren Helm.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Boston - Philadelphia 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky: 13. a 56. Lucic (na první Krejčí), 43. Boychuk, 59. Marchand, 60. Paille - 34. Versteeg. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.565.
Konečný stav série: 4:0.