Skvělý Pastrňák Bostonu k bodům nepomohl, Vrána má druhý gól v řadě

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Útočník David Pastrňák vstřelil v NHL jeden gól a na druhý přihrál Davidu Krejčímu, ale přes jeho snahu prohrál Boston na ledě Tampy Bay 2:3. Jakub Vrána skóroval ve druhém zápase za sebou a gólem pomohl Washingtonu k výhře 4:2 v Arizoně.

Pastrňák otevřel skóre ve třetí minutě z dorážky a na kontě má v této sezoně už dvacet branek, na které potřeboval 28 zápasů. V historii NHL vstřelil z českých hráčů rychleji prvních dvacet gólů v ročníku jen Jaromír Jágr.

Pastrňák měl ještě za stavu 1:1 v první třetině další gólovou šanci, ale tentokrát nevyzrál v úniku na brankáře Louise Dominguea s bekhendovým blafákem. "Chybělo mi málo. Skvěle zasáhl betonem. Škoda, měl jsem jeho beton přehodit," komentoval Pastrňák situaci. Gólman Tampy Bay přiznal, že ho Pastrňák obelstil a že puk chytil s vypětím všech sil. "Asi jsem měl vědět, že nemá dost místa na forhend. Ale povedlo se mi tam natáhnout beton, měl jsem štěstí," řekl.

Tampa Bay si vypracovala klíčový náskok v úvodu třetí třetiny, kdy dvěma slepenými góly odskočila na 3:1. Třetí branka padla po chybě Pastrňáka, který v přesilové hře pod tlakem na modré čáře špatně přihrál a Anthony Cirelli zakončil sólo krásnou kličkou. "Dvě třetiny jsme hráli dobře a pak si necháme dát ve třetí dva rychlé góly. To se nám nesmí stávat," litoval Pastrňák, třetí hvězda utkání.

Zápas ještě zdramatizoval při hře bez brankáře Krejčí, jemuž Pastrňák po vyhraném vhazování přistrčil puk na modrou čáru. Krejčí udělal pár kroků do středu hřiště a propálil vše, co mu stálo v cestě. Český útočník tím ukončil gólový půst, který trval od 23. října osmnáct utkání, a zároveň se v klubové produktivitě hráčů všech dob vyrovnal na desáté příčce Camu Neelymu. Rodák ze Šternberku nasbíral v dresu Bruins, s nimiž v NHL spojil celou kariéru, 590 bodů (177+413).

Vrána uspěl podruhé v řadě

Vrána vyrovnal v úvodu druhé třetiny na 1:1. Trefil se z mezikruží přesně do levého horního růžku. Pražský rodák se prosadil v sezoně podeváté a po Pastrňákovi je druhým nejlepším českým střelcem v soutěži.

"Hrajeme teď dobře, každý zápas si vytváříme hodně šancí. Jsem rád, že jsme za snahu odměněni góly," uvedl Vrána. V úvodu třetí třetiny za stavu 2:2 ale neproměnil trestné střílení, vítězný gól dal až Andre Burakovsky v čase 55:18.

Frk s Kämpfem brali nahrávky

Martin Frk asistoval u gólu Mikea Greena, po kterém Detroit vedl v Torontu po dvou třetinách 4:1, ale nakonec vyhrál až po prodloužení 5:4. V dresu domácích nastoupil poprvé v sezoně William Nylander, který na poslední chvíli prodloužil s klubem smlouvu, a proto do té doby jen trénoval. Talentovaný Švéd v utkání nebodoval.

Přihrávku si připsal také David Kämpf, jehož střelu dorazil Jonathan Toews. Chicago i díky českému hráči otočilo ve Vegas skóre z 0:2 na 3:2, ale poslední slovo měli domácí. Finalista posledního ročníku NHL na třetí inkasovaný gól odpověděl do minuty dvěma zásahy a vyhrál 4:3.

Rittich na střídačce, Voráček opět s bodem

Útočník Philadelphie Jakub Voráček bodoval ve třetím utkání po sobě, když po jeho hezké křížné přihrávce poslal zápas proti Columbusu do prodloužení obránce Travis Sanheim svou druhou trefou v utkání. Ale také soupeř měl na své straně obránce, který dal dvě branky, a to včetně vítězné. Seth Jones rozhodl po deseti sekundách prodloužení o výhře 4:3.

Gólman Philadelphie Michal Neuvirth zůstal na střídačce stejně jako David Rittich z Calgary, který přihlížel, jak jeho konkurent Mike Smith vychytal čisté konto. Kanadský brankář kryl 31 střel a dovedl Flames k výhře 2:0 nad Minnesotou. V dresu kanadského klubu chyběl v osmém utkání za sebou kvůli zranění v dolní části těla Michael Frolík.

Mike Smith vychytal nulu a ještě si podal Zacha Pariseho z MinnesotyFoto Jeff McIntosh/The Canadian Press via AP

Z předchozího utkání odstoupil kvůli zranění i Dominik Simon, bez něhož Pittsburgh porazil New York Islanders 6:2. Pod čtyři góly se podepsal Phil Kessel (2+2).

Výsledky:

Toronto - Detroit 4:5 v prodl. (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)
Branky: 5. Kapanen, 43. Tavares, 49. Hyman, 52. Johnsson - 6. Ericsson, 7. Glendening, 20. Nyquist, 32. Green (Frk), 63. Larkin. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.392. Hvězdy zápasu: 1. Larkin (Detroit), 2. Johnsson (Toronto), 3. Nyquist (Detroit).

Florida - Colorado 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 18. Sceviour, 27. Ekblad - 26. a 48. Söderberg, 11. Rantanen, 47. Compher, 59. Landeskog. Střely na branku: 31:35. Diváci: 10.077. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg, 2. Compher (oba Colorado), 3. Ekblad (Florida).

Philadelphia - Columbus 3:4 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 53. a 55. Sanheim (na druhou Voráček), 6. Giroux - 8. a 61. Jones, 19. Dubinsky, 46. Jenner. Střely na branku: 21:29. Diváci: 19.428. Hvězdy zápasu: 1. Jones (Columbus), 2. Sanheim (Philadelphia), 3. Dubinsky (Columbus).

Pittsburgh - NY Islanders 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Branky: 9. a 20. Letang, 33. a 38. Kessel, 28. Sheahan, 53. Crosby - 18. Nelson, 45. Lee. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.440. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Letang, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Ottawa - Montreal 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 8. Stone, 39. White - 32. a 58. Byron, 9. Petry, 36. Shaw, 44. Gallagher. Střely na branku: 21:43. Diváci: 15.820. Hvězdy zápasu: 1. Byron (Montreal), 2. White (Ottawa), 3. Petry (Montreal).

Tampa Bay - Boston 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 15. Point, 43. Joseph, 45. Cirelli - 3. Pastrňák, 59. Krejčí (Pastrňák). Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Joseph, 2. Domingue (oba Tampa Bay), 3. Pastrňák (Boston).

Calgary - Minnesota 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 21. a 42. Lindholm. Střely na branku: 20:31. Diváci: 17.690. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Lindholm, 3. Gaudreau (všichni Calgary).

Arizona - Washington 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 5. Fischer, 27. Crouse - 26. Vrána, 36. Niskanen, 56. Burakovsky, 60. Ovečkin. Střely na branku: 29:29. Diváci: 11.910. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Niskanen (oba Washington), 3. Fischer (Arizona).

Vancouver - Nashville 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 8. Edler, 20. Horvat, 29. Virtanen, 39. Pettersson, 42. Eriksson - 28. Hartman, 46. Sissons, 59. Irwin. Střely na branku: 30:29. Diváci: 16.894. Hvězdy zápasu: 1. Pettersson, 2. Virtanen, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Vegas - Chicago 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Branky: 2. Smith, 9. Engelland, 48. Marchessault, 49. Tuch - 24. Toews (Kämpf), 37. Strome, 48. Anisimov. Střely na branku: 36:35. Diváci: 18.494. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Marchessault, 3. Engelland (všichni Vegas).

Los Angeles - New Jersey 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky: 16. Leipsic, 27. Kempe, 38. Clifford - 14. a 31. Palmieri, 21. Zajac, 33. Butcher, 52. Hischier, 60. Coleman. Střely na branku: 32:35. Diváci: 17.568. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Palmieri (oba New Jersey), 3. Kempe (Los Angeles).