Hertlova neskutečná paráda! Dal druhý hattrick za týden, rozhodl prodloužení

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Útočník Tomáš Hertl zkompletoval v NHL gólem v prodloužení hattrick, kterým zařídíl San Jose výhru 7:6 na ledě Washingtonu. Odchovanec pražské Slavie přidal i asistenci u trefy v čase 59:59, přesto se nestal první hvězdou zápasu. Výkon českého hráče předčil lídr domácích Alexandr Ovečkin, který zaznamenal shodnou bilanci.

Hertl nasázel hattrick v NHL potřetí v kariéře a navázal na týden starý zápas, ve kterém se trefil třikrát do sítě Pittsburghu. Český útočník dal v této sezoně už 22 branek a vyrovnal si své gólové maximum z minulého ročníku.

Hertl vstřelil první dva góly v přesilových hrách, kterými po podobných situacích vyrovnal na 2:2 a snížil na 5:6. V obou případech mu přihrál Joe Pavelski do předbrankového prostoru a český útočník se střelou z první nemýlil. Třígólový večer završil v čase 61:48, když v přečíslení tři na dva zaměřil přesně z pravého kruhu ke vzdálenější tyči. Hertl skóroval v prodloužení potřetí v kariéře.

Hertl asistoval i u gólu, kterým si San Jose vynutilo necelou sekundu před koncem třetí třetiny prodloužení. Jeho spoluhráč Logan Couture, když jel střídat, rozlámal z frustrace hokejku o střídačku, protože si myslel, že už je konec, zatímco Evander Kane vyrovnal.

Gól bral na sebe Ovečkin, který mohl při hře bez brankáře skórovat počtvrté, ale zastavil ho Brent Burns a z protiútoku hosté udeřili. Washington nakonec prohrál pošesté v řadě, což je jeho nejhorší série od sezony 2013/14. V jeho dresu si připsal dvě asistence Jakub Vrána.

Rittich vyhrál bitvu proti Mrázkovi

V souboji českých gólmanů se radoval David Rittich, který kryl 33 střel a dovedl Calgary k vítězství 3:2 v prodloužení nad Carolinou. Petr Mrázek zastavil 22 pokusů domácích. Oba brankáři byli vyhlášeni mezi třemi hvězdami zápasu, Rittich jako druhá a Mrázek třetí. Předčil je jen Mikael Backlund, který ukončil prodloužení už po patnácti sekundách.

Calgary dvakrát vedlo a bylo blízko vítězství už v základní hrací době, ale osamocený Sebastian Aho zblízka vyrovnal 60. minutě na 2:2. Rittich jinak opět několikrát podržel tým a při jeho posledních deseti startech získali Flames 18 z 20 možných bodů. I díky výkonům českého gólmana je Calgary v čele Západní konference.

Dobře chytal i Mrázek, který za žádný ze tří gólů nemohl. "Měl spoustu klíčových zákroků, když jsme to potřebovali. Připadá mi, že tohle dělá každý zápas. Vždy nám dává šanci vyhrát. Musíme mu více pomáhat," prohlásil útočník Teuvo Teräväinen.

Filip Hronek přispěl asistencí u rozdílové branky k výhře Detroitu 3:2 v Edmontonu. Český obránce je v novém kalendářním roce produktivní, v osmi zápasech si připsal šest bodů za gól a pět přihrávek.

Výsledky:

Washington - San Jose 6:7 v prodl. (3:2, 2:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 11., 26. a 46. Ovečkin (na třetí Vrána), 13. Burakovsky, 16. Oshie, 23. Kuzněcov (Vrána) - 15., 51. a 62. Hertl, 21. a 60. Kane (na druhou Hertl), 1. Pavelski, 35. Couture. Střely na branku: 39:43. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Hertl (San Jose), 3. Oshie (Washington).

Ottawa - Arizona 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 22. Ryan, 48. Dzingel - 12. a 24. Hinostroza, 27. Stepan. Střely na branku: 27:33. Diváci: 12.236. Hvězdy zápasu: 1. Hinostroza (Arizona), 2. Ryan (Ottawa), 3. Pánik (Arizona).

Chicago - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 40. a rozhodující sam. nájezd Toews, 27. Strome - 3. Filppula, 28. Barzal. Střely na branku: 40:36. Diváci: 21.330. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Toews, 3. DeBrincat (všichni Chicago).

Calgary - Carolina 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. Kylington, 27. Jankowski, 61. Backlund - 16. Hamilton, 60. Aho. Střely na branku: 25:35. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dva góly z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Diváci: 18.508. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Rittich (oba Calgary), 3. Mrázek (Carolina).

Edmonton - Detroit 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 45. Draisaitl, 58. Benning - 31. a 47. Glendening (na druhou Hronek), 25. Larkin. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Glendening, 2. Howard (oba Detroit), 3. Draisaitl (Edmonton).