Pastrňák má 50. bod, prohru ale neodvrátil. Skóroval Palát i Faksa

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejistům Tampy Bay nestačil v NHL gól a přihrávka Ondřeje Paláta a podlehli doma Dallasu 3:4 v prodloužení. V dresu vítězů skóroval Radek Faksa. Dominik Kubalík vstřelil rozdílovou branku Chicaga, které zvítězilo 4:1 ve Winnipegu. David Pastrňák si připsal padesátý bod v sezoně (28+22), ale asistencí neodvrátil prohru Bostonu 2:3 v prodloužení s New Yorkem Islanders.

Tampa Bay i díky výkonu Paláta, třetí hvězdy zápasu, vedla v úvodu druhé třetiny 3:1. Český útočník asistoval v přesilové hře u vyrovnávací branky a ve 24. minutě dostal tým tečí do dvougólového trháku. Obrat odstartoval v závěru prostřední části Faksa, který se prosadil střelou z mezikruží. U zrodu akce, která vedla ke gólu na 3:3, stál Roman Polák a připsal si asistenci. Prodloužení rozhodl Tyler Seguin v čase 63:00.

Tampa Bay prohrála navzdory střelecké převaze 48:20. „Je to těžké. Opět jsme hráli dobře, měli jsme hodně šancí a zasloužili jsme si vyhrát. Ale neudrželi jsme vedení, vypadalo to, že z každé příležitosti, kterou si oni vytvořili, dokázali nějak dát gól. Musíme ještě víc utěsnit obranné a střední pásmo,“ uvedl Palát, který nastupoval v prvním útoku a trefil se podesáté v sezoně.

Tampa Bay minulou sezonu suverénně vyhrála základní část, nyní se ale v téměř polovině odehraného ročníku nachází až na devátém místě Východní konference. „Několik posledních týdnů už hrajeme dobře. Lépe bráníme, nedopouštíme se tolik ztrát jako předtím, hrajeme už s pukem chytřeji. Je frustrující, že to nestačí. Ale zítra jdeme znovu na trénink a budeme makat, abychom byli lepší,“ podotkl.

Hlavní překážkou pro Tampu Bay byl gólman Anton Chudobin, který kryl 45 střel. „Byla to první, druhá i třetí hvězda zápasu. Nezasloužili jsme si ani bod, ale on chytal neskutečně. Vyhrál nám zápas,“ prohlásil Seguin. Všichni ale vyzdvihli i důležitost Faksova gólu, který je do třetí třetiny povzbudil. „A i když jsme nehráli dobře, líbilo se mi, jak jsme zabojovali,“ podotkl kouč Dallasu Rick Bowness.

Kubalík zvýšil po 37 sekundách třetí třetiny na 2:0. Plzeňský rodák se po přihrávce Patricka Kanea dostal za obranu Winnipegu a našel volné místo mezi betony Connora Hellebuycka. Český útočník skóroval v této sezoně podeváté a mezi nováčky mu patří mezi střelci druhá příčka. Hlavními strůjci výhry Blackhawks ale byli Kane (1+3) a gólman Robin Lehner (36 zákroků).

Islanders v prostřední třetině dvěma góly otočili skóre, ale Boston vyrovnal ve 48. minutě i s přispěním českých hráčů. Po přihrávce Davida Krejčího se prosadil v přesilové hře pět na tři Torey Krug. U gólu si připsal druhou asistenci i Pastrňák, který je v produktivitě soutěže pátý a tabulku kanonýrů stále vede se čtyřgólovým náskokem. Havířovský rodák uspěl jako jediný z domácích hráčů i v penaltovém rozstřelu.

Boston se dostal do útlumu, ztratil sedm z posledních osmi zápasů. „Víme, jak musíme hrát, abychom vyhrávali zápasy. Také víme, že každý tým, který sem přijede, se chce vytáhnout a odehraje špičkový zápas. Ale stejně jsme na to nebyli dnes připraveni,“ konstatoval Krejčí. Bruins prohráli v této sezoně všech pět rozstřelů, za Islanders se trefili v nájezdech Jordan Eberle a Matthew Barzal.

David Rittich chytil 39 střel a předvedl několik hezkých zákroků, ale také pustil lacinou branku a s Calgary doma podlehl Montrealu 3:4 v prodloužení. Flames vedli v polovině utkání 2:0, když střelou z ostrého úhlu od levého mantinelu nachytal českého gólmana Brendan Gallagher. Rittich nedostatečně pokryl prostor u tyčky.

Na český brankářský souboj nakonec v Coloradu nedošlo. Na domácí střídačce zůstal Pavel Francouz a na druhé straně sledoval Petr Mrázek obrat Caroliny, která v posledních třech minutách otočila z 0:1 na 3:1.

Philadelphia porazila Buffalo 6:1. Flyers dali všech šest gólů v úvodních 33 minutách, u třetí branky si připsal přihrávku Jakub Voráček. Čestný úspěch hostů zaznamenal ve třetí třetině Victor Olofsson, který si udržel v tabulce střelců mezi nováčky šestigólový náskok před Kubalíkem.

Sabres v utkání citelně chyběl jejich lídr Jack Eichel, který odstoupil po rozbruslení. Kapitán týmu v předchozích 17 utkáních bodoval (16+15) a po Pastrňákovi je druhým nejlepším kanonýrem NHL.

Brankářské statistiky si zhoršil Darcy Kuemper z Arizony, který inkasoval sedm branek při domácí prohře 5:8 s Minnesotou. Smůlu si jedno z největších překvapení této sezony vybralo v závěrečných minutách. Kuemper se totiž při zákroku zranil a zápas nedochytal. Jeho nezdaru využil Francouz, který je v lize už druhý v procentuální úspěšnosti zásahů (93,4) a třetí podle průměru inkasovaných branek na zápas (2,16).

Hosté: 23:26. Boychuk, 38:26. Barzal, . Barzal

Domácí: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára, Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Heinen, Krejčí, DeBrusk – Wagner, Coyle, Bjork – Backes, Kuraly, Nordström.

Hosté: Varlamov (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Jo. Bailey, Barzal, Johnston – Kühnhackl, B. Nelson, Beauvillier – Eberle, Brassard, Lee – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

TD Garden, Boston

Domácí: 12:58. Sergačjov, 15:24. Killorn, 23:22. Palát

Hosté: 04:09. Radulov, 37:57. Faksa, 55:42. Dickinson, 63:00. Seguin

Domácí: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Gourde, Paquette, Maroon – Stephens, T. Johnson, Verhaeghe.

Hosté: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Janmark – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov.

Hanson, L´Ecuyer – Baker, MacPherson

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 13:04. M. Vorobjov, 15:32. J. van Riemsdyk, 17:05. Niskanen, 28:20. Provorov, 29:22. Pitlick, 32:27. J. van Riemsdyk

Hosté: 51:35. Olofsson

Domácí: Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Braun, Gostisbehere, P. Myers – Giroux (C), Couturier (A), Konecny – J. van Riemsdyk, K. Hayes, Aube-Kubel – D. Kaše, Frost, Voráček (A) – Andreoff, M. Vorobjov, Pitlick. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Hosté: C. Hutton (Ullmark) – McCabe (A), Ristolainen, Dahlin, C. Miller, Scandella, Jokiharju – Olofsson, Sheary, S. Reinhart – Vesey, Ma. Johansson (A), Asplund – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo – Skinner, Rodrigues, Montour. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Brian Pochmara, Furman South. Čároví: Mark Shewchyk, James Tobias

Wells Fargo Center, Philadelphia

18124 diváků

Domácí: 02:55. Werenski, 58:17. Jenner, 61:11. Dubois

Hosté: 00:42. A. Kempe, 31:16. J. Carter

Domácí: Korpisalo (Merzlikins (A)) – S. Jones, Werenski, G. Carlsson, Kukan, Harrington, Gavrikov – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – Robinson, Dubois, Texier – Atkinson (A), Wennberg, N. Foligno (C) – Stenlund, Riley Nash, Daňo.

Hosté: J. Campbell (Quick) – Doughty (A), J. Ryan, Roy, B. Hutton, Walker, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Clifford, J. Carter (A), Lewis – Toffoli, Amadio, Prochorkin – Wagner, Lizotte, A. Kempe.

G. Hebert – G. Skilliter (oba CAN)

Nationwide Arena, Columbus

Domácí: 23:02. White, 23:52. Naměstnikov, 38:41. Anisimov, 41:20. B. Tkachuk, 62:40. Duclair

Hosté: 11:16. C. Smith, 41:35. Grimaldi, 49:39. Johansen, 53:07. Josi

Domácí: M. Högberg (Gustavsson) – Hainsey (A), Chabot, Brännström, Borowiecki (A), Goloubef, Englund – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, N. Paul – Ennis, Anisimov, Naměstnikov – White, Beaudin, L. Brown.

Hosté: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Järnkrok, Johansen, Trenin – Grimaldi, Duchene, F. Forsberg – C. Smith (A), Turris, Blackwell – Watson, Bonino, Sissons.

Skilliter, Hebert – Sericolo, Kovachik

Canadian Tire Centre, Ottawa

10 407 diváků

Domácí: 45:09. Poolman

Hosté: 00:59. A. Nylander, 40:37. D. Kubalík, 50:58. E. Gustafsson, 56:39. P. Kane

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Sbisa, Beaulieu, Bitetto – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Appleton, Lowry, G. Bourque – L. Shaw, N. Shore, Luoto.

Hosté: Lehner (Crawford) – C. Murphy, Keith (A), E. Gustafsson, Gilbert, Boqvist, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Carpenter, Dach, DeBrincat – Highmore, Kämpf, Z. Smith.

Dwyer, Sutherland – Brisebois, Mills.

Bell MTS Place, Winnipeg

15 325 diváků

Domácí: 44:05. Landeskog

Hosté: 57:04. Svečnikov, 58:21. Slavin, 59:54. Aho

Domácí: Grubauer (Francouz) – Graves, Girard, Zadorov, Cole, E. Johnson, A. Lindholm (A) – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Jost – Calvert, Bellemare, Nieto – Ničuškin, Compher, Donskoi.

Hosté: Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Edmundson, T. van Riemsdyk, Gardiner – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Wallmark, Dzingel – Gibbons, Martinook (A), B. McGinn.

Meier, St. Pierre – Gibbs, Gawryletz

Pepsi Center, Denver

18 015 diváků

Domácí: 07:34. Tkachuk, 19:52. E. Lindholm, 46:25. Kylington

Hosté: 29:46. Gallagher, 33:11. Armia, 51:58. Suzuki, 63:52. Domi

Domácí: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – Mangiapane, E. Lindholm, Tkachuk – Backlund (A), Monahan (A), J. Gaudreau – Dubé, D. Ryan, Lucic – Frolík, Rieder, S. Bennett.

Hosté: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Kulak, Reilly, C. Fleury – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Domi, Lehkonen – Weal, Suzuki, Cousins – Barber, N. Thompson, Poehling.

O´Halloran, Lambert – Toomey, Gibbons

Scotiabank Saddledome, Calgary

19 172 diváků

Domácí: 16:14. Kessel, 29:46. Chychrun, 40:48. Ekman-Larsson, 43:22. Chychrun, 45:23. Keller

Hosté: 22:00. Donato, 23:25. M. Foligno, 31:11. Hartman, 38:15. E. Staal, 44:22. Hunt, 44:57. Zuccarello, 51:16. Suter, 59:51. Kunin

Domácí: Kuemper (57. Raanta) – Chychrun, Goligoski, Ekman-Larsson, Ljubuškin, Ness, Oesterle – Hall, Dvorak, Kessel – Keller, Söderberg, Schmaltz – Crouse, Stepan, Hinostroza – Grabner, Richardson, Fischer.

Hosté: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Parise, V. Rask, Fiala – Greenway, E. Staal, Zuccarello – Donato, Johnson, Kunin – M. Foligno, Sturm, Hartman.

Gila River Arena, Glendale

Domácí: 02:49. Roussel, 07:08. Pearson, 19:32. E. Pettersson, 49:19. E. Pettersson, 61:30. Ch. Tanev

Hosté: 13:58. Marchessault, 31:01. R. Smith, 32:10. Holden, 55:40. Mark Stone

Domácí: DiPietro (Markström) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Leivo – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.

Hosté: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Engelland, Holden, Hague – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.