NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Buffalo - 20. prosince 2019   01:00

Flyers
Flyers
13:04' M. Vorobjov (P. Myers, Konecny) • 15:32' J. van Riemsdyk (K. Hayes, Niskanen) • 17:05' Niskanen (K. Hayes, Voráček) • 28:20' Provorov (Konecny, Couturier) • 29:22' Pitlick (Sanheim) • 32:27' J. van Riemsdyk (Konecny, Couturier)
6:1
(3:0, 3:0, 0:1)
Buffalo
Buffalo
51:35' Olofsson  (Dahlin, Ma. Johansson)

3. Kevin Hayes (PHI) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 29-17; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 61%-39%; Hity: 9-29; Přesilové hry: 3/5-1/2; Trestné minuty: 6-12.
James van Riemsdyk vstřelil dvě branky a má velký podíl na tom, že Philadelphia porazila Buffalo potřetí v řadě. Opět se dnes jednalo o velkou gólovou nadílku s minimálně sedmi góly a skvělý zápas odehrál také Travis Konecny, který asistoval u tří branek Flyers. Bodoval i český útočník Jakub Voráček. Konečný výsledek klání v Pensylvánii zní. Philadelphia Flyers 6 Buffalo Sabres 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:40'
Andy Andreoff parádně vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Carter Hutton po zákroku pravým betonem zmrazil kotouč pod svou lapačkou.
57:48'
Sabres mohli vyrazit do útoku, jenže na obranné modré čáře hostí ukořistil puk James van Riemsdyk a okamžitě ho nahodil do levého rohu ledové plochy.
56:05'
Sabres se snažili urputně dostat do zakončení po úniku po pravé straně útočného pásma a bránu za domácím Carterem Hartem byla posunuta. Komerční přestávka.
55:16'
James van Riemsdyk mohl zkompletovat hattrick poté, co před bránou Cartera Huttona vznikl obrovský závar, domácí útočník Philadelphie ho ale využít nedokázal.
54:39'
Flyers na ose útočného pásma vypálili od modré čáry a hostující brankář Carter Hutton podržel puk ve svém náručí. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
53:35'
Tyler Pitlick byl v levém kruhu pro vhazování sražen k ledu a hra plynula dál, což mělo za následek, že se po sobě hráči Flyers na střídačce naštvaně ohlíželi.
51:35'
Sabres právě vstřelili branku!
VICTOR OLOFSSON mezi kruhy skvěle tečoval střelu Rasmuse Dahlina od modré čáry a puk se od ledu odrazil k levé tyči brány! Sabres využili přesilovou hru a připravili Cartera Harta o čisté konto. Flyers vedou nad hosty z Buffala 6:1. Asistence: Rasmus Dahlin a Marcus Johansson.
50:01'
Jeff Skinner byl během komerční přestávky vykázán na trestnou lavici za hákování. Šestá přesilová hra Flyers. Tak ne. Vyloučen byl za nedovolené bránění Jakub Voráček. V početní výhodě si tedy zahrají Sabres.
49:50'
Ačkoliv Sabres během čtyřiceti minut inkasovali šest gólů, Carter Hutton zůstal v bráně. Na druhou stranu je ale potřeba říct, že ho spoluhráči nechali několikrát na holičkách.
48:29'
Sabres se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra byla přerušena kvůli zakázanému uvolnění. Následovalo vhazování po pravici brankáře Cartera Huttona.
47:44'
Oba týmy hrají ve třetí třetině hodně jednoduše a utkání už se pouze dohrává, což je škoda. Všichni bychom chtěli vidět ještě více gólů, přestože šest není málo.
46:53'
Problém v poslední herní situaci byl v tom, že Sabres odjeli střídat, a tak jeden z hostujících hokejistů Buffala napadal rozehrávající trojici Flyers úplně sám.
45:56'
Rasmus Asplund nedokázal přesně rozehrát a Flyers měli spoustu času a prostoru na to, aby z obranného pásma rozehráli, což se jim i přes forčeking hostí podařilo.
45:00'
Henri Jokiharju vzápětí vypálil od modré čáry a jeho rána z osy útočného pásma zamířila přímo do koše klečícího Cartera Huttona, který opět kotouč podržel.
44:45'
Sabres odpověděli ojedinělou střelou z pravého kruhu pro vhazování, se kterou si domácí brankář Carter Hart snadno poradil a bez problému ji podržel v náručí.
44:27'
David Kaše se dostal k puku v levém kruhu pro vhazování a bekhendem ho nahazoval před bránu, žádný z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal usměrnit na bránu.
43:08'
Evan Rodrigues dobře zablokoval ostrou ránu Seana Couturiera z vrcholu levého kruhu pro vhazování, puk ho ale nepříjemně zasáhl do nohy a hra byla přerušena.
42:50'
Tyler Pytlick se krásně uvolnil a mohl skórovat u levé tyče, jenže jeho střela zápěstím těsně minula vzdálenější pravou tyč brány Sabres!
41:58'
Zemgus Girgensons operoval s pukem na pravém křídle, z ostrého úhlu si ale vystřelit netroufl a byl Flyers vytlačen za bránu domácího brankáře Cartera Harta.
40:36'
Vyloučený Rasmus Dahlin je zpět na ledě a Sabres tentokrát dokázali hru v oslabení přečkat. Flyers dnes využili tři z pěti přesilových her, což je skvělá bilance.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-9; Zablokované střely: 6-9; Vhazování: 65%-35%; Hity: 8-16; Přesilové hry: 3/5-0/1; Trestné minuty: 4-12.
Třetí třetina začne přibližně v 2:57.
Domácí po přestávce přidali další tři góly a dva z nich padly v přesilových hrách, které jsou dnes klíčové. V prostřední části skórovali Ivan Provorov, Tyler Pitlick a podruhé v zápase James van Riemsdyk, který má zaděláno na hattrick. Skóre po druhé třetině utkání s jasným rázem. Philadelphia Flyers 6 Buffalo Sabres 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:36'
Rasmus Dahlin dostal dvě minuty za sekání a dvě minuty za krosček, zatímco Travis Konecny dvě minuty za hrubost. Flyers si tedy zahrají pátou přesilovou hru. Jeden z trestů Rasmuse Dahlina odpyká Kyle Okposo.
38:36'
Sabres v rychlém sledu předvedli dva fauly a rozhodčí už po prvním z nich signalizovali výhodu pro Flyers. Hra byla přerušena a za bránou Sabres vznikla obrovská mela.
37:46'
Sabres jsou na dně a navíc se jim nedaří dostat ke střele na bránu Cartera Harta, který dnes nemá příliš mnoho práce. O to jsou ale zákroky samozřejmě těžší.
36:33'
Nicolas Aube-Kubel vzápětí vypálil z podobného místa a Carter Hutton tentokrát zasáhl, když jeho prudkou střelu s příklepem vyrazil do rohu ledové plochy.
36:14'
Morgan Frost mohl přidat sedmý gól Flyers, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější pravý horní roh brány brankáře Cartera Huttona.
35:50'
Sabres se zřejmě ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru, nyní každopádně následuje komerční přestávka. Philadelphia vede nad Sabres vysoko 6:0.
35:26'
Hra plyne velice rychle a Flyers vedou nad Sabres 6:0. Vypadá to vypadá, že Buffalo dnes odjede s obrovským debaklem. Domácí hokejisté naprosto dominují.
32:27'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Flyers předvedli nádhernou diagonální přihrávku přes osu útočného pásma a po střele JAMESE VAN RIEMSDYKA z levého kruhu pro vhazování se puk na vzdálenější pravé tyči odrazil od brusle jednoho z hráčů Sabres do sítě! Philadelphia využila třetí ze čtyř přesilových her a vede už 6:0! Asistence: Travis Konecny a Sean Couturier.
32:07'
Brandon Montour vyfasoval dvě minuty za sekání a Flyers si po reklamní přestávce zahrají další přesilovku.
31:51'
Sean Couturier pálil v blízkosti levé tyče po nádherné přihrávce zpoza brány, jeho rána bez přípravy ale byla hostujícími hokejisty z Buffala zablokována.
30:35'
Carter Hart zastavil ránu Colina Millera od hrazení na přední pravé tyče mezi levou rukou a tělem. Hra poté nebyla přerušena, protože brankář Flyers rozehrál.
29:22'
TYLER PITLICK vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Cartera Huttona hrudí se snažil dostat u levé tyče k dorážce, Sabres si ale nakonec sami zametli puk do vlastní brány! Skóre je 5:0. Asistence: Travis Sanheim.
28:20'
Flyers na levém křídle vyhráli vhazování a IVAN PROVOROV od modré čáry napřáhl k táhlé střele, která pod pravým podpaždím Cartera Huttona prošla do brány! Flyers využili druhou přesilovou hru, tentokrát po pouhých pěti sekundách – 4:0! Asistence: Travis Konecny a Sean Couturier.
28:15'
Sean Couturier byl faulován za bránou Sabres a Rasmus Ristolainen dostal dvě minuty za držení.
28:05'
Tyler Pitlick na pravém křídle vystřelil od hrazení a Carter Hutton po zákroku levým betonem zmrazil puk pod svou lapačkou. Dorážka Flyers tedy poté nepřišla.
27:25'
Jakub Voráček už se chystal vypálit po přihrávce zpoza brány v levém kruhu pro vhazování, jenže Sabres k němu rychle přistoupili a do zakončení ho nepustili.
26:40'
Nicolas Aube-Kubel se dokázal natlačit před bránu a u levé tyče zakončoval pod tlakem jednou rukou, čehož Carter Hutton využil a zmrazil puk pod lapačkou.
26:13'
Další přerušení hry, tentokrát ovšem kvůli zakázanému uvolnění hokejistů Buffala, kterým se nepodařilo z pravé strany obranného pásma diagonálně rozehrát.
26:04'
Flyers se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka. Philadelphia vede nad Sabres stále o tři branky.
25:36'
Sabres na levém křídle vyrazili do protiútoku dva na dva a v mezikruží o kotouč přišli. Skvěle se vrátil domácí kapitán Claude Giroux. Nebezpečí bylo zažehnáno.
24:59'
Colin Miller vypálil na ose útočného pásma ihned po vhazování od modré čáry a Carter Hart skvěle zasáhl pravým betonem! Nebezpečná střela.
24:57'
Sam Reinhart se sice dostal v blízkosti pravé tyče do zakončení, jenže z otočky střílel z ostrého úhlu a Carter Hutton bez problému zmrazil puk pod lapačkou.
24:15'
Travis Sanheim zkusil na levém křídle vystřelit ihned po vhazování od modré čáry, jenže jeho střela byla hokejisty Buffala zablokována a na bránu tedy neprošla.
23:58'
Carter Hutton vyrazil ránu Shaynea Gostisbeherea od modré čáry a vyloučený Colin Miller se poté vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu. Stále 3:0.
23:00'
Sean Couturier mohl skórovat v blízkosti levé tyče, kam se k němu odrazil puk, jenže jeho rychlá střela zápěstím minula přední levou tyč brány Cartera Huttona.
21:58'
Colin Miller dostal dvě minuty za hákování a Philadelphia si dnes zahraje druhou přesilovou hru. První využila.
21:58'
Kevin Hayes je dnes hodně aktivní a nyní se dostal na pravém křídle ke střele, kterou Carter Hutton vyrazil před sebe. Flyers se poté k dorážce nedostali kvůli faulu.
21:29'
Flyers se dostali ke střele v levém kruhu pro vhazování, na bránu ale neprošla, protože Marco Scandella ji přizvedl do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
20:01'
Na konci první třetiny nezazněla siréna, která nyní byla připravena na začátek druhé třetiny, jenž začala s mírným zpožděním. Flyers vedou nad Sabres o tři góly.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-5; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 60%-40%; Hity: 4-7; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 1:59.
Flyers prožili fantastickou první třetinu, když se v jejím průběhu v rozmezí pouhých 4 minut a jedné sekundy prosadili Michail Vorobjov, James Van Riemsdyk a v přesilové hře po nádherné souhře Matt Niskanen. Po první části. Philadelphia Flyers 3 Buffalo Sabres 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:24'
Travis Konecny se dostal v blízkosti levé tyče k odraženému puku a z blízkosti mohl přidat čtvrtý gól Flyers, jenže Carter Hutton na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou.
18:03'
V levém rohu útočného pásma Flyers došlo k menší potyčce a zůstává otázkou, zda se bude vylučovat. Hra byla přerušena a následuje komerční přestávka.
17:05'
Domácí rozebrali obranu Buffala do posledního šroubku a obránce MATT NISKANEN poté z bodu pravého kruhu pro vhazování zamířil po skvělé přihrávce přes osu útočného pásma od Kevina Hayese do prázdné brány! Philadelphia využila přesilovou hru a vede nad hosty z Buffala rázem 3:0! Asistence: Kevin Hayes a Jakub Voráček.
16:32'
Sabres se ocitli dvakrát pod velkým tlakem, jenže mu dokázali během první přesilové hry Flyers odolat a nyní vyhodili puk mezi střídačky. Hra byla přerušena.
15:32'
Buffalo neuspělo s Coach Challenge a týmový trest za zdržování hry odpyká hostující útočník Kyle Okposo.
15:32'
Útočník JAMES VAN RIEMSDYK si teď najel před bránu na bekhendovou přihrávku Kevina Hayese z pravého křídla a ostrého úhlu a nadvakrát pak nakonec procedil kotouč do sítě! Hlavní trenér Ralph Krueger si poté vzal Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře, jenže neuspěl a Sabres půjdou po inkasování druhého gólu do čtyř! Asistence: Kevin Hayes a Matt Niskanen.
15:00'
Marco Scandella nabral na levém křídle obrovskou rychlost a z úhlu napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou domácí Carter Hart hrudí dokázal vyrazit.
13:04'
MICHAIL VOROBJOV na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána se zřejmě od jednoho z hráčů Sabres před bránou odrazila k pravé tyči, tedy do protipohybu Cartera Huttona! Stav je 1:0. Asistence: Philippe Myers a Travis Konecny.
12:29'
Sabres se ocitli pod velkým tlakem, Flyers ho ovšem nedokázali využít a nedostali se během dobré sekvence hry ke střele na bránu. Buffalo se poté osvobodilo.
11:45'
Nicolas Aube-Kubel na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Carter Hutton byl na přední tyči připraven, když puk vyrazil mimo svou bránu pravým betonem.
10:36'
Sabres úvodní přesilovou hru nevyužili a na modré čáře napřáhl ke střele Henri Jokiharju, jeho prudká rána s příklepem ale minula přední levou tyč brány Philadelphie.
09:41'
Johan Larsson si zpracoval puk a na ose vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele s příklepem, která na bránu neprošla, protože byla mezi kruhy zablokována.
09:00'
Kevin Hayes mohl z ničeho nic skórovat v blízkosti levé tyče a navíc během oslabení, jenže z blízkosti zamířil pouze do náruče brankáře Cartera Huttona.
08:14'
Sabres se nepodařilo překročit útočnou modrou čáru na ose ledové plochy a Flyers odpálili puk až za bránu hostujícího brankáře Cartera Huttona.
07:55'
Morgan Frost byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Sabres si po komerční přestávce zahrají přesilovou hru.
06:56'
James van Riemsdyk se snažil dostat ke střele v pravém kruhu pro vhazování, jenže Sabres se kolem něj sjeli rychle jako jako vosy a nepustili ho ke střele.
06:02'
Victor Olofsson neměl na ose ledové plochy podporu, a tak o hrazení pouze nahodil puk do útočného pásma, kde se ho vzápětí snažil marně dojet.
05:30'
Brandon Montour vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Carter Hart si připsal snadný zákrok, když puk mířící do pravého horního rohu brány lapil do lapačky.
03:45'
Philippe Myers se snažil prosadit v blízkosti pravé tyče z pozice obránce, jenže Carter Hutton tam nenechal žádný volný prostor a jeho pokus vyrazil za svou bránu.
03:30'
Marco Scandella na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus byl nepříjemně tečován, přesto ho domácí brankář Carter Hart dokázal vyrazit mimo bránu.
02:04'
Matt Niskanen vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Carter Hutton musel v rychlém sledu vytáhnout dva skvělé zákroky, když si poradil i s dorážkou Flyers.
01:55'
Morgan Frost se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím zamířil pouze do náruče Cartera Huttona, který si připsal první zákrok.
01:12'
Carter Hutton se vydal dvakrát z brány, jednou to bylo za ni a jednou vedle ní, aby zastavil nahození Flyers a rozehrál. Zatím čekáme na první střelu zápasu.
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Braun, Gostisbehere, P. Myers – Giroux (C), Couturier (A), Konecny – J. van Riemsdyk, K. Hayes, Aube-Kubel – D. Kaše, Frost, Voráček (A) – Andreoff, M. Vorobjov, Pitlick. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – McCabe (A), Ristolainen, Dahlin, C. Miller, Scandella, Jokiharju – Olofsson, Sheary, S. Reinhart – Vesey, Ma. Johansson (A), Asplund – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo – Skinner, Rodrigues, Montour. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Furman South. Čároví: Mark Shewchyk, James Tobias.

Jakub Voráček (PHI) 34 zápasů, 7+16, +/- +5
David Kaše (PHI) 4 zápasy, 1+0, +/- +1
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v loňské sezóně NHL třikrát a vždy to byly gólové hody. Všechny tři vzájemná střetnutí nabídla minimálně sedm branek. Úvodní zápas vyhrálo Buffalo, zatímco zbylé dva zápasy Philadelphia Flyers.
Buffalo Sabres

Buffalo pokračuje v tripu poté, co utrpělo porážku na ledě Maple Leafs. Sabres prohráli dvakrát za sebou a ze druhého místa Atlantické divize ztrácí na vedoucí Boston už deset bodů. Buffalu patří v celkové tabulce NHL patnácté místo a v průměru vstřelí 3,11 gólu na zápas. Na druhou stranu ale také 3,06 gólu na zápas inkasuje. V čem se hostujícím hokejistům vůbec nedaří jsou hry v oslabení, když přečkali pouze 75,5 procent přesilových her a v této statistice jsou třetí nejhorší.
Philadelphia Flyers

Philadelphia čelila v posledním zápase proti Anaheimu spoustu střelám, přesto doma inkasovala jen jednou a vyhrála 4:1. Flyers jsou v Metropolitní divizi na třetím místě o tři body za Pittsburghem Penguins a Carolinou. Hokejisté Philadelphie inkasují v průměru 2,79 gólu na jeden zápas a v této statistice jsou devátým nejlepším týmem v NHL. Domácí hráči mají osmou nejlepší hru v oslabení, když přečkali 83,3 procent přesilových her.
Hokejisté Philadelphie vyhráli sedm z posledních deseti vzájemným zápasů a fantastickou bilanci proti Buffalu se budou snažit v pátek v noci prodloužit na domácím ledě. Sabres naposledy prohráli s Torontem, zatímco Flyers vyhráli nad Anaheimem, který doma porazili 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.