NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Kings - 20. prosince 2019   01:00

Columbus
Columbus
02:55' Werenski (Nyquist, Dubois) • 58:17' Jenner (Werenski, Bjorkstrand) • 61:11' Dubois (Nyquist, S. Jones)
3:2
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Kings
Kings
00:42' A. Kempe  (B. Hutton, Roy) • 31:16' J. Carter
Columbus
Korpisalo (Merzlikins (A)) – S. Jones, Werenski, G. Carlsson, Kukan, Harrington, Gavrikov – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – Robinson, Dubois, Texier – Atkinson (A), Wennberg, N. Foligno (C) – Stenlund, Riley Nash, Daňo.
G. Hebert – G. Skilliter (oba CAN)
Nationwide Arena, Columbus
Kings

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme, že jste ho sledovali s námi. Na viděnou.
Columbus se pokusí natáhnout svou sérii tří vítězství v řadě v neděli, kdy bude doma hostit New Jersey. Los Angeles čeká další zápas venku, tentokrát na ledě Buffala.

Využití přesilovek: 1 – 0
Obrat dokonán! Columbus nevstoupil do utkání s Los Angeles vůbec dobře, když už po 42 sekundách prohrával. Domácí následně dokázali v početní převaze srovnat krok, ve druhém dějství ale inkasovali podruhé. Po chybě Gavrikova mířil z otočky pod víko Carter. Dlouho to vypadalo, že tento zásah bude tím vítězným, pak se ovšem Blue Jackets povedla kombinace při závěrečné hře bez brankáře. Werenskiho střelu od modré čáry tečoval před brankou Jenner a poslal duel do prodloužení. To bylo zpočátku velmi opatrné, pak se ale uvolnil na pravém kraji kluziště Nyquist, který narýsoval kolmici Duboisovi a kanadský útočník odšpuntoval přesným zásahem pod horní tyč gejzír domácí radosti.
61:11'
Columbus právě vstřelil branku!
Teď už ale přešli domácí modrou čáru a zasazují Los Angeles smrtící úder! Nyquist adresoval bekhendem kotouč z pravé strany na zadní tyč, kde jej PIERRE-LUC DUBOIS umístil za záda padajícího Campbella! Asistence: Gustav Nyquist a Seth Jones.
61:00'
Prodloužení je zatím nezvykle opatrné. Úvodní minuta nepřinesla ani náznak vzruchu.
60:01'
Střely na branku: 27 – 25
Los Angeles bylo na ledě Columbusu blízko vítězství, domácím se ale podařilo srovnat na 2:2 při hře bez brankáře. Šikovná teč Jennera posílá duel do prodloužení!
60:00'
59:56'
Campbell v ohni střel! Z otočky pálil do brankáře Los Angeles Nyquist, dorážet se posléze pokoušel Jenner. Strážce hostující svatyně tentokrát v těžké zkoušce obstál.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:17'
Domácí krátce před třetí sirénou srovnávají krok! Columbus vyhrál vhazování a kombinoval v šesti v pásmu soupeře. Od modré čáry nakonec vypálil Werenski, jehož ránu před Campbellem lehce tečoval BOONE JENNER. Puk skončil přesně pod břevnem. Asistence: Zach Werenski a Oliver Bjorkstrand.
57:40'
Korpisalo opouští svou svatyni a míří na střídačku. Columbus se pokusí o vyrovnání v šesti hráčích!
56:25'
Campbell namazal rozehrávkou zpoza brány na hůl Bjorkstrandovi. Ten našel Nyquista, proti jeho střele se ale hostující brankář vytáhl.
56:08'
Na programu je komerční přestávka, během níž mají hráči obou celků možnost poradit se s trenéry, co dále. Závěr třetiny ještě bude pořádně dramatický.
55:18'
Doughtyho rána od modré čáry byla před Korpisalem zablokována.
54:23'
Columbus se čím dál častěji drží na polovině soupeře, tlak domácích je ale spíše platonický. Campbell příliš práce nemá.
53:17'
Z levé strany vypálil Austin Wagner, Korpisalo vyrazil jeho pokus betonem do rohu kluziště.
52:31'
Po čase opět zakázané uvolnění Los Angeles. Vhazuje se před Campbellem.
52:00'
Na druhé straně se do zakončení vehementně dral Robinson, tísněn protihráči ale pálil nepřesně jen do zadního mantinelu.
51:15'
Kopitar si po chybě domácích stáhl kotouč na střelu, tu ale nasměroval daleko vedle vzdálenější tyče.
50:49'
Se závěrem početní výhody se Columbus dostal ke střele, která byla holí jednoho z hostů přizvednuta do ochranné sítě.
50:22'
Los Angeles se osvobozuje vyhozením kotouče a získává další cenné vteřinky. Domácím už příliš času nezbývá.
49:41'
Od modré čáry střílel mezi nohami clonícího Jennera Werenski, Campbell si ale s těžkou situací poradil a přerušuje hru.
48:46'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., držení).
48:46'
Nick Foligno měl na holi vyrovnání! Před kapitánem Blue Jackets zívala při ponechané výhodě prázdná brána, zvonila ale tyčka!
48:13'
Clifford si sjel pro kotouč na pravý kruh, jeho rána z otočky zamířila do Korpisalovy hrudi.
48:05'
Králové jsou teď střelecky velmi aktivní. Tentokrát pálil ze středu hrací plochy od modré Brown a Korpisalo musel opět zasahovat!
47:53'
Od mantinelu zkoušel štěstí Doughty, Korpisalo si stahuje puk do lapačky. Další buly.
46:53'
MacDermid napřáhl od modré lajny k ráně zápěstím, Korpisalo schovává touš ve výstroji.
46:27'
Rozjetý Bjorkstrand dostal přihrávku na levou stranu, dánskému útočníkovi ale přeskočil puk čepel hokejky, a tak se hra přesunula do rohu kluziště.
45:39'
A čtvrté! Tohle už začíná být úsměvné, hosté stihli během necelé minuty a půl čtyři zakázaná uvolnění.
45:28'
A do třetice zakázané uvolnění. Teď se hraje výhradně před brankou Campbella.
44:47'
A další vyhození přes všechny čáry v podání hostujícího celku. Los Angeles se dostává pod tlak.
44:11'
Králové vyhráli vhazování před svou brankou, vinou prudké přihrávky a odpískaného zakázaného uvolnění se ovšem před Campbella bleskově vrátí.
43:55'
A opět pozorný Korpisalo. Tentokrát zasáhl u své pravé tyče proti střele Huttona. U té se ovšem ani zdaleka nezapotil tak jako u předchozího pokusu Amadia.
43:11'
Velká šance Los Angeles! Nikým nehlídaný Amadio se snažil zasunout bekhendem kotouč mezi Korpisalovy nohy, finský gólman si ale pomohl hokejkou a blýskl se parádním zákrokem.
42:31'
Hokejisté Columbusu operovali v pásmu soupeře dlouho s pukem, ke střele se však ne a ne dostat. Neuspěli Folingo ani Bjorkstrand.
41:45'
Sledujeme opatrnější úvod třetiny. Brankáři zatím zasahovat nemuseli.
40:49'
Hra ve třetí periodě poprvé přerušena. Pro domácí budiž dobrou zprávou, že se do dění na ledě opět zapojil Cam Atkinson.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:01.
Střely na branku: 21 – 14
Druhé dějství nabídlo jediný přesný zásah. Zasloužil se o něj ve 32. minutě hostující Carter, který zavěsil z otočky přesně pod víko Korpisalovy svatyně. Columbus zařadil po inkasované brance vyšší rychlostní stupeň a vytvořil si i s dopomocí přesilové hry velký tlak, Campbell ale dnes chytá fantasticky a drží Los Angeles bravurními zákroky nad vodou. Před třetí dvacetiminutovkou je tak stále vše otevřené.
40:00'
39:58'
V časové tísni musel rychle pálit od modré Dubois, Campbell jeho ránu k pravé tyči vyrazil vedle branky.
39:36'
Columbus je i při hře pět na pět aktivnější, Los Angeles se musí nadále bránit. Campbell nyní raději ukryl kotouč pod vyrážečkou.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Walker opouští trestnou lavici, Columbus jednogólové manko v početní výhodě neumazal.
38:09'
Tentokrát pálil z pravé strany Nyquist. Campbellovi stínil před brankovištěm střelcův krajan Wennberg, přesto má hostující gólman puk v rukavici.
37:38'
Od modré čáry vyslal dělovku Jones, puk ale ke Campbellovi nedoletěl – byl zblokován před brankou.
36:50'
Columbus má dobrou možnost před odchodem do kabin srovnat. Přesilovku ale nezačal nejlépe. Buly vyhráli hosté a kotouč ihned vyhodili z pásma.
36:45'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Walker – 2 min., hákování).
36:20'
Dubois si povyjel zpoza branky, udržel si protihráče za zády, při střele z otočky ale upadl, a tak mířil i jeho pokus daleko vedle vzdálenější tyčky.
35:36'
Ani jednomu z týmů se teď nedaří delší dobu usadit v pásmu. Hra je nyní taková rozháraná, neurovnaná.
34:26'
Atkinson má zřejmě nějaký zdravotní problém. Domácí útočník odkulhal během poslední komerční pauzy do kabin.
34:10'
Stenlund zkoušel překvapit Campbella střelou z velkého úhlu, brankář Los Angeles si ale prostor u své pravé tyčky pohlídal. Následně byl švédský forvard poslán k zemi.
33:47'
Na protějším konci kluziště si jeden z jednodušších zákroků připisuje Korpisalo. Bude se vhazovat.
32:46'
Do zakončení si podél pravého mantinelu sjel Kukan, Campbell ale jeho bekhendový pokus z úhlu vykryl.
31:37'
Tentokrát se o zakončení pokoušel Prochorkin, jeho střela ale byla zblokována Jennerem.
31:16'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté podruhé v zápase vedou. Po Gavrikovově neúspěšném pokusu o odpálení kotouče se ke střele z otočky dostal mezi kruhy JEFF CARTER, jenž mířil šikovně nad rameno Korpisala přesně do pravého horního růžku brány. Bez asistence.
30:42'
Dvě minuty se nehrálo, na programu byla delší reklamní pauza. Nyní už jsou aktéři zpět na ledě.
30:11'
Stenlund obdržel přihrávku na levý kruh pro vhazování, při snaze zpracovat si touš ale upadl. Králové už jsou v plném počtu.
29:18'
Další zákrok Campbella, po kterém hokejisté Los Angeles vyhazují kotouč až k protější brance.
28:32'
Po střele z pravé strany zasahoval Campbell betonem. Kotouč od něj vylétl do vzduchu, kde se jej snažil zasáhnout Jenner, hostující brankář se ale včas zorientoval a máchl povedeně lapačkou.
28:05'
28:05'
Atkinson se dostal do úniku, jeho bekhendový blafák těsně minul pravou tyčku! Domácí útočník byl ovšem zaháčkován Walkerem, a tak jsou z toho dvě minuty.
26:56'
A opět aktivní Stenlund. Tentokrát dorážel na Campbella u levé tyče, skrumáž nakonec končí vhazováním.
26:31'
Stenlund zakličkoval před bránícím protihráčem a vyslal z pravé strany jedovku na zadní tyč, Campbell se za kotoučem jen ohlédl.
25:50'
Domácí dostali kotouč dále od své klece, ve středním pásmu už s ním ale na holích operují opět hokejisté Los Angeles.
25:13'
Další útočné snažení Columbusu zastavuje hvizd rozhodčího, který píská ofsajd. Přechod do pásma si nepohlídal Dubois.
24:52'
Skákavé nahození na branku raději ukryl Campbell před dojíždějícím Texierem pod lapačku.
23:04'
Na pravém kruhu se opřel do kotouče Oliver Bjorkstrand, Campbell se stačil přemístit k bližší tyči a štiplavý pokus chytá.
22:53'
Jones opouští trestnou lavici, Blue Jackets přečkali početní výhodu Los Angeles bez újmy na skóre.
22:29'
A další povedené vyhození. Los Angeles se dostává ve druhé polovině přesilovky do pásma soupeře jen stěží.
21:59'
Columbus se zatím dobře brání. Nyní dostali domácí hokejisté kotouč až k protější brance.
21:33'
Ke střele z levé strany kluziště se dostal Walker, jeho rána ale rozezvučela jen mantinel za brankou.
20:53'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Seth Jones – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:02'
Také druhá perioda začala vyhraným vhazováním Kopitara. Dočkáme se i rychlých branek?
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:02.
Střely na branku: 8 – 9
Zápas mezi Columbusem a Los Angeles začal dvěma rychlými góly. Hosté skórovali už po 42 sekundách, když se z dorážky prosadil Kempe. Domácí ale dokázali bleskově odpovědět v početní výhodě, kdy našel skulinku mezi betonem a lapačkou Campbella pohotový Werenski. I posléze se hrál hokej nahoru dolů, který přinesl zajímavé možnosti na obou stranách, skóre už se ale více neměnilo.
20:00'
19:40'
Hosté museli bojovat o kotouč ve vlastním obranném pásmu. Nakonec jej posouvají na polovinu soupeře.
19:00'
Ohlášena poslední minuta úvodní třetiny.
18:56'
Králové už na střely vedou, přesilovku ale nevyužili. Columbus hraje v plném počtu.
18:21'
Amadio si sjel ke střele z pravého kruhu pro vhazování, našel ale jen připravenou Korpisalovu lapačku.
17:38'
Doughty se mezi kruhy dostal k odraženému puku, Korpisalo, jenž měl zakrytý výhled, ale předvedl parádní zákrok a ukryl kotouč ve výstroji.
16:56'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Gabriel Carlsson – 2 min., hákování).
16:26'
Na druhé straně se ke střele z levého kruhu dostal Alex Iafallo. Korpisalo byl docela venku z brány, přesto stačil své betony sklepnout včas.
16:01'
A domácí skutečně zahrozili. K pravé tyči střílel Dubois, jeho projektil letěl těsně vedle.
15:42'
Carter nahrával zpoza brány, pouze však na hůl protihráče. Dopředu může jít Columbus.
14:12'
Los Angeles je už delší dobu nastěhováno na polovině soupeře, k přímému ohrožení Korpisala se ale hosté dostávají jen sporadicky. Svědčí o tom i pouhé čtyři střely na bránu, které dosud králové vyprodukovali.
12:35'
Wennberg přejel modrou čáru a otestoval střelou z větší vzdálenosti Campbella, ten kotouč vyráží betonem do rohu kluziště.
12:16'
Kotouč v Korpisalově lapačce, tohle byla pro finského gólmana lahůdka. Následuje vhazování.
11:51'
A další dobrá možnost Columbusu! K levému kruhu dostal nabito Boone Jenner, jeho dělovku z první ale srazil mimo branku Ryan.
10:45'
Obrovskou šanci na obrat ve skóre spálil Marko Daňo. Slovenský útočník se dostal do samostatného úniku, Campbell ale jeho střelu zápěstím vyrazil!
10:02'
Columbus má kotouč za vlastní brankou a rozjede novou útočnou akci.
09:08'
Stalo se tak až nyní, a sice po pokusu Robinsona, který ukryl ve výstroji Campbell. První komerční přestávka je tak na programu nezvykle až v polovině úvodní třetiny.
08:47'
Huttonovu střelu zápěstím vykryl Korpisalo. Ani v tomto případě se hra nepřerušuje.
07:46'
Tentokrát dvojice zblokovaných střel, opět po jedné na každé straně. Hraje se ve velkém tempu nahoru dolů, už nějakou tu minutu se navíc nepískalo.
05:45'
Na jedné straně zakončoval Gavrikov, na druhé Carter. V obou případech nemusel ani jeden z gólmanů zasahovat, neboť šlo o střely mimo branku.
04:42'
Kukan se dostal k zajímavé střele z bezprostřední blízkosti branky, Campbell ale zvládl prostor u své pravé tyče utěsnit.
04:01'
Foligno se prezentoval čistým hitem proti Doughtymu. Chvíli poté pálil Atkinson mimo tři tyče.
02:55'
Domácím stačila minuta přesilové hry a je vyrovnáno! Columbus zamkl Los Angeles v jeho pásmu a kombinoval tak dlouho, dokud se ke střele z pravé strany neodhodlal ZACH WERENSKI. Jeho dělovka našla přesně prostor mezi Campbellovým betonem a lapačkou. Asistence: Gustav Nyquist a Pierre-Luc Dubois.
01:54'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., držení).
00:55'
Los Angeles nadále útočí, tentokrát už si ale Korpisalo připisuje úspěšný zákrok, když vychytal v dobré možnosti Cartera.
00:42'
Hosté jdou bleskově do vedení! Huttonovu střelu od levého mantinelu vyrazil Korpisalo betonem před sebe, kde jej nadvakrát procedil za jeho záda ADRIAN KEMPE. Asistence: Ben Hutton a Matt Roy.
00:26'
Columbus, jenž dnes nastoupil v tmavě modrých dresech, se provinil prvním zakázaným uvolněním. Hosté z Los Angeles hrají v bílých.
00:03'
Kopitar vyhrál úvodní buly a posunul kotouč na Doughtyho.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Kukan, Harrington, Gavrikov – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – Robinson, Dubois, Texier – Atkinson, Wennberg, N. Foligno (C) – Stenlund, Riley Nash, Daňo.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Doughty (A), J. Ryan, Roy, B. Hutton, Walker, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Clifford, J. Carter (A), Lewis – Toffoli, Amadio, Prochorkin – Wagner, Lizotte, A. Kempe.

Rozhodčí: G. Hebert – G. Skilliter (oba CAN).
V posledních třech vzájemných zápasech se vždy radoval tým, který nastupoval na domácím ledě. Po dvou vítězstvích Los Angeles to byl naposledy Columbus, jenž loni v prosinci zvítězil 4.1.
Na straně Columbusu je zapsáno v tuto chvíli rovnou šest jmen, která s jistotou do zápasu nezasáhnou (Anderson, Bemström, Dubinsky, Murray, Nutivaara, Sherwood). Los Angeles by měl chybět pouze Alec Martinez.
Rovněž Los Angeles je v rámci své konference – v tomto případě té Západní – na třinácté pozici. Králové, kteří mají oproti Columbusu o jeden bod méně (a o dva odehrané zápasy více), se v posledních dnech výkonnostně zvedají. Z posledních pěti zápasu obstáli hokejisté Los Angeles hned ve čtyřech. Naposledy zvítězili po velké bitvě na ledě favorizovaného Bostonu. Na vítězství 4:3 po prodloužení se rozhodující trefou podílel kapitán Anže Kopitar. Dvaatřicetiletý slovinský útočník je nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším mužem týmu (14+18).
Columbus je se 34 nasbíranými body čtvrtým nejhorším celkem Východní konference. Bolístkou týmu je zejména slabší útok, konkrétně pouze 87 nastřílených gólů. Nejpilnějším hráčem je v tomto směru jednadvacetiletý kanadský útočník Pierre-Luc Dubois, jenž jich v letošní sezóně za Columbus nasázel 11, přičemž na dalších 11 nahrál. Nejproduktivnějším mužem Blue Jackets je ovšem třicetiletý Švéd Gustav Nyquist (8+15). Columbusu se momentálně daří, aktuálně táhne minisérii dvou výher v řadě. Naposledy zvítězil klub ze státu Ohio ve středu 5:3 na ledě Detroitu.
Krásné páteční ráno. Zámořská NHL má dnes na programu rovnou deset zápasů. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na měření sil mezi týmy Columbus Blue Jackets a Los Angeles Kings. Mírnými favority zápasu budou vzhledem k domácímu prostředí hokejisté Columbusu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.