Autor: iSport.cz, ČTK, pta
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

David Pastrňák si zahrál poprvé v nové sezoně NHL! Jenže po utkání jeho Bostonu s Washingtonem slavili jiný Čech. Brankář Vítek Vaněček kryl v sobotním utkání kryl čtyřicet střel soupeře a dovedl Capitols k výhře 4:3 v prodloužení a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Za poražené si jednu přihrávku připsal kromě Pastrňáka také David Krejčí. Martin Nečas pomohl Carolině, které se ve třetí minutě zranil brankář Petr Mrázek, dvěma přihrávkami k vítězství 4:1 nad Dallasem. Philadelphia i díky gólu Jakuba Voráčka zdolala New York Islanders 3:2 v prodloužení.

Washington vedl v polovině utkání 3:0 a Vaněček chytil v úvodních dvou třetinách 33 z 34 střel. Nestačil jen v 38. minutě na teč Nicka Ritchieho, který za jeho záda usměrnil nahození Krejčího od modré čáry. Ve třetí části snížil z blízka Brad Marchand a v čase 59:02 vyrovnal při hře bez gólmana Charlie McAvoy, který dorazil Pastrňákovu střelu. Prodloužení rozhodl po 28 sekundách Alexandr Ovečkin, který se v historické tabulce kanonýrů NHL 708. gólem vyrovnal sedmému Mikeu Gartnerovi.

Pastrňák hrál poprvé od 31. srpna, kdy po vyřazení v play off podstoupil v polovině září operaci kyčle. Havířovský rodák nastupoval v prvním útoku a na ledě strávil dvacet minut, během kterých vyslal na Vaněčka pět střel. Aktivní byl se šesti pokusy i Krejčí. Vaněček, který chytal popáté v řadě, vyrovnal klubový rekord - stejně jako Jim Carey v sezoně 1994/95 pomohl Washingtonu ve svých prvních sedmi zápasech kariéry k zisku alespoň bodu.

Pro Carolinu začal zápas nešťastně. Mrázek, který ve třech zápasech sezony vychytal dvě nuly, se po střetu se spoluhráčem Maxem McCormickem držel za levé rameno a odstoupil z utkání.

Hurricanes ale situace nerozhodila, už v polovině zápasu vedli 4:0. Nečas připravil první gól zápasu, když od zadního mantinelu skvěle načasoval přihrávku skórujícímu Vincentu Trocheckovi. Stejný hráč přidal i druhou trefu. Ve 28. minutě zvýšil Andrej Svečnikov a vzápětí vyloučení Radka Faksy potrestal Ryan Dzingel po přihrávce Nečase. Dallas, který prohrál poprvé v sezoně, vyslal v utkání pouhých jedenáct střel.

Voráček otevřel skóre zápasu. Kladenský odchovanec si ve čtvrté minutě v rychlém protiútoku vyměnil puk s Claudem Girouxem a akci zakončil střelou do odkryté branky. Voráček tak bodoval v šestém utkání za sebou a je v této sezoně nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži (2+9). Philadelphia ještě v první třetině zvýšila, ale o dvoubrankový náskok přišla v prostřední části. Duel rozhodl v 64. minutě Scott Laughton.

Washington - Boston

Domácí: 18:06. Bäckström, 25:22. T. van Riemsdyk, 30:03. Pánik, 60:28. Ovečkin

Hosté: 37:32. N. Ritchie, 46:03. Marchand, 59:02. McAvoy

Domácí: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Chára, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Pánik, Oshie, Ovečkin (C) – Hathaway, Dowd, Hagelin – Sprong, Sgarbossa, Sheary.

Hosté: T. Rask (Halák) – McAvoy, Lauzon, Carlo, Clifton, K. Miller, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – Kuhlman, Krejčí (A), N. Ritchie – C. Smith, Coyle, Frederic – Wagner, Kuraly, Bjork.

McIsac, St. Laurent – Fournier, Smith

Capital One Arena, Washington

Philadelphia - Islanders

Domácí: 03:48. Voráček, 13:55. K. Hayes, 63:16. Laughton

Hosté: 27:31. Eberle, 31:46. Mayfield

Domácí: Hart (Elliott) – Gostisbehere, Provorov (A), P. Myers, Sanheim (C), Braun, E. Gustafsson, Morin – Voráček (A), Patrick, Giroux – Farabee, K. Hayes, J. van Riemsdyk – M. Raffl, Laughton, Lindblom – Aube-Kubel, Bunnaman.

Hosté: Varlamov (I. Sorokin) – Pelech, Pulock (C), Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee, Barzal, Eberle (A) – Bellows, B. Nelson, Jo. Bailey – Komarov, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

T. Peel a F. Charron

Wells Fargo Center, Philadelphia

N diváků

Carolina - Dallas

Domácí: 04:05. Trocheck, 06:55. Trocheck, 28:42. Svečnikov, 30:21. Dzingel

Hosté: 49:36. Pavelski

Domácí: Mrázek (3. Reimer) – Pesce (A), Gardiner, D. Hamilton, Skjei, Bean, H. Fleury – Nečas, Trocheck, Niederreiter – B. McGinn, Aho (A), Svečnikov – Dzingel, J. Staal (C), Lorentz – Rempal, Geekie, M. McCormick.

Hosté: Chudobin (31. Oettinger) – Heiskanen, Oleksiak, J. Klingberg (A), Lindell, Pysyk, Sekera – Dellandrea, Faksa, Cogliano – Radulov, Pavelski (A), Dickinson – Comeau (A), Hintz, Kero – Gurjanov, Dowling, Caamano.

Pochmara (USA), Walsch (USA) – Toomey (CAN), Suchánek (CZE)

PNC Arena, Raleigh

Tampa Bay - Nashville

Domácí: 23:33. T. Johnson, 26:41. C. Foote, 28:05. Hedman, 37:27. Stamkos

Hosté: 17:55. Ellis, 47:00. Olivier, 58:26. Arvidsson

Domácí: Vasilevskij (Gibson) – Rutta, Hedman, L. Schenn, McDonagh (A), C. Foote, Sergačjov – Stamkos (C), B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Goodrow, Gourde, Coleman – Volkov, M. Joseph, Maroon.

Hosté: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Cousins, Duchene, Mikael Granlund – Kunin, Haula, Sissons – Olivier, Richardson, Trenin.

Luxmore, Kozari – Murray, MacPherson

Amalie Arena, Tampa

Buffalo - New Jersey

Domácí: 29:03. E. Staal, 42:18. Rieder, 50:56. Olofsson, . Eichel

Hosté: 38:35. T. Smith, 41:37. A. Johnsson, 54:41. Kuokkanen

Domácí: Ullmark (C. Hutton) – McCabe, Ristolainen, Jokiharju, Montour, Dahlin, C. Miller – Olofsson, Eichel, T. Thompson – Hall, E. Staal, Cozens – Rieder, Eakin, Okposo – Skinner, Lazar, Sheahan.

Hosté: Wedgewood (Comrie) – R. Murray, P. K. Subban, D. Kulikov, Tennyson, T. Smith, Severson – A. Johnsson, J. Hughes, Bastian – Bratt, Zacha, N. Gusev – Kuokkanen, Šarangovič, Palmieri – Wood, M. McLeod, N. Merkley.

Rooney, South – Nagy, Tobias

KeyBank Center, Buffalo

Detroit - Florida

Domácí: 15:02. Mantha, 16:59. Bertuzzi

Hosté: 03:06. Barkov, 19:59. Yandle, 62:45. Heponiemi

Domácí: Greiss (J. Bernier) – Hronek, Nemeth, Stecher, M. Staal, Djoos, DeKeyser – B. Ryan, D. Larkin (C), Bertuzzi – Bromé, Naměstnikov, Mantha – Hirose, Filppula, Helm (A) – Nielsen, Glendening (A), Rasmussen.

Hosté: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad, Weegar, Strälman, Nutivaara, Gudas, Yandle (A) – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Lammikko, Luostarinen, Vatrano – Hinostroza, Acciari, Heponiemi.

G. Hebert, J. Hebert – Kovachik, Gibbons

Little Caesars Arena, Detroit

Edmonton - Toronto

Domácí: 11:28. Kahun, 19:46. J. Archibald, 26:13. McDavid, 60:42. McDavid

Hosté: 17:46. W. Nylander, 28:08. Matthews, 29:16. Hyman

Domácí: Koskinen (Skinner) – Bear, Nurse, A. Larsson, Jones, Barrie, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl (A), Kahun – Kassian, Turris, Neal – J. Archibald, D. Shore, Ennis.

Hosté: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Bogosian, Lehtonen – Marner (A), Matthews (A), Hyman – I. Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Simmonds, Kerfoot, Vesey – Spezza, Engvall, Barabanov.

Joannette, Skilliter – Cherrey, Shewchyk

Rogers Place, Edmonton

Montreal - Calgary

Domácí:

Hosté: 03:34. J. Gaudreau, 59:28. Backlund

Domácí: Allen (Price) – S. Weber, Chiarot, Petry, Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher, Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Perry, Kotkaniemi, Toffoli – Lehkonen, Evans, Byron.

Hosté: Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano, Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Leivo, Backlund, S. Bennett – Dubé, Monahan, J. Gaudreau – Mangiapane, E. Lindholm, M. Tkachuk – Nordström, D. Ryan, Lucic.

Nicholson, Pollock – Brisebois, Nansen

Bell Centre, Montreal

Rangers - Pittsburgh

Domácí: 13:52. Lemieux, 27:20. Rooney, 30:25. Kreider, 36:01. Panarin

Hosté: 07:39. Zucker, 19:20. B. Tanev, 29:42. Kapanen, 49:18. Guentzel, 62:27. Crosby

Domácí: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Br. Smith, DeAngelo – Bučněvič, Zibanejad (A), Lafreniere – Blackwell, R. Strome, Panarin – Kakko, B. Howden, Kreider (A) – Di Giuseppe, Rooney, Lemieux.

Hosté: DeSmith (Jarry) – P-O. Joseph, Letang (A), Marino, Ceci, Ruhwedel, Y. Weber – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen (A), Malkin, Zucker – B. Tanev, Blueger, McCann – Lafferty, Jankowski, O'Connor.

Lambert, L’Ecuyer – Berg, Schrader

Madison Square Garden, New York

Minnesota - Colorado

Domácí: 06:49. Dumba

Hosté: 03:02. O'Connor, 19:43. Donskoi, 23:07. Rantanen, 52:17. Saad, 54:55. Compher

Domácí: Kähkönen (Talbot) – Dumba, Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Soucy, Cole – Hunt, Bjugstad, Parise (A) – Kaprizov, J. Eriksson Ek, Ma. Johansson – Greenway, Sturm, M. Foligno – Hartman, Bonino, V. Rask. Hlavní trenér: Dean Evason.

Hosté: Grubauer (Miska) – Makar, Girard, E. Johnson (A), Byram, Timmins, Graves – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Compher, Ničuškin – O'Connor, Jost, Sherwood. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Justin StPierre, Tom Chmielewski. Čároví: Ryan Galloway, Tony Sericolo

Xcel Energy Center, St. Paul

Anaheim - St. Louis

Domácí: 16:59. Jones

Hosté: 00:20. Kyrou, 00:57. Sanford, 02:06. Kyrou, 27:30. Perron, 42:59. Clifford, 45:17. Dunn

Domácí: Gibson (3. R. Miller) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, B. Hutton, Ja. Larsson – Jones, Getzlaf, Rakell – Heinen, Henrique, Silfverberg – Comtois, Steel, Backes – Deslauriers, Lundeström, Rowney.

Hosté: Binnington (Husso) – Scandella, Parayko, Krug, Faulk, Dunn, Mikkola – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Blais, Thomas, Hoffman – Clifford, Barbašev, Sundqvist.

Brenk, Morton – Rody, Gawryletz

Honda Center, Anaheim

Winnipeg - Vancouver

Domácí: 02:03. Appleton

Hosté: 00:29. Boeser, 08:17. Höglander, 26:58. MacEwen, 57:59. Boeser

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Forbort, Pionk, Stanley, Beaulieu – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Copp, Stastny, Ehlers – Perreault, Lowry, Appleton – Harkins, D. Gustafsson, Lewis.

Hosté: Demko (Holtby) – Edler (A), T. Myers, Q. Hughes, Jo. Benn, Schmidt, Chatfield – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Höglander – Gaudette, B. Sutter (A), MacEwen – Roussel, Beagle, Motte.