NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Dallas - 31. ledna 2021   01:08

Carolina
Carolina
04:05' Trocheck (Nečas, Lorentz) • 06:55' Trocheck (J. Staal, Svečnikov) • 28:42' Svečnikov (Aho, Trocheck) • 30:21' Dzingel (Nečas, Gardiner)
4:1
(2:0, 2:0, 0:1)
Dallas
Dallas
49:36' Pavelski  (Radulov, J. Klingberg)
Carolina
Mrázek (3. Reimer) – Pesce (A), Gardiner, D. Hamilton, Skjei, Bean, H. Fleury – Nečas, Trocheck, Niederreiter – B. McGinn, Aho (A), Svečnikov – Dzingel, J. Staal (C), Lorentz – Rempal, Geekie, M. McCormick.
Pochmara (USA), Walsch (USA) – Toomey (CAN), Suchánek (CZE)
PNC Arena, Raleigh
Dallas
Chudobin (31. Oettinger) – Heiskanen, Oleksiak, J. Klingberg (A), Lindell, Pysyk, Sekera – Dellandrea, Faksa, Cogliano – Radulov, Pavelski (A), Dickinson – Comeau (A), Hintz, Kero – Gurjanov, Dowling, Caamano.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Jake Oettinger (DAL) – 10 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 28:47
Carolina potvrdila skvělou formu a po vítězství nad obhájcem Stanley Cupu Tampou dokázala na domácím ledě porazit dalšího silného konkurenta, a sice do dneška neporažený Dallas, který zdolala 4:1. Hurikáni rozhodli o svém vítězství v prvních dvou třetinách, v níž vstřelili shodně po dvou gólech. Vedoucí gól dal v 5. minutě Vincent Trocheck, jenž využil výborného pasu Nečase ke střele do pravé šibenice. Zbylé tři zásahy domácích padly v přesilových hrách. Na rozdíl dvou branek zvýšil svou druhou brankou Vincent Trocheck, třetí zásah přidal po úspěšně provedeném bekhendovém blafáku Andrej Svečnikov. Při čtvrté trefě hrál opět důležitou roli výborně hrající Martin Nečas, který přihrávkou napříč pásmem nabil Ryanu Dzingelovi a ten se nemýlil. V závěrečném dějství jen korigoval stav Joe Pavelski, i on se prosadil v přesilovce.

Zápas už po necelých třech minutách skončil pro Petra Mrázka, do něhož nekontrolovaně narazil spoluhráč Max McCormick a český gólman okamžitě odběhl na ošetřovnu, do utkání se pak už nevrátil ani jako náhradník. Celé střetnutí nedochytal ani gólman Dallasu Anton Chudobin, ten přenechal své místo Oettingerovi po čtvrtém inkasovaném gólu.

59:52'
Bowmessova družina nakonec ještě zkusila zaútočit. Avšak Ty Dellandrea v souboji jeden na jednoho nedokázal projít přes Gardinera, jenž dostal touš mimo obrannou třetinu.
59:31'
Hosté kombinují ve vlastní obranné třetině a zdá se, že v tomto prostoru také zápas dohrají. Hokejisté Caroliny se už ani nesnaží forčekovat.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Brock McGinn vydržel na lavici hanby kompletní dvě minuty. Nyní je zpátky připraven v závěrečných vteřinách střetnutí pomoci spoluhráčům v defenzivě.
58:15'
K premiérovému bodu mohl Steven Lorentz přidat i první gól. Únik vyřešil jednoduchou střelou forhendem, kterou ale minul cílové zařízení.
57:41'
Příkladně zabojoval Martin Nečas. Poté, co Klingberg zavinil icing se po vyhraném vhazování forward Canes chopil puku a za brankou podržel pár cenných vteřinek.
57:25'
Výhoda při oslabení je taková, že hráči Caroliny můžou vyhazovat puky jakmile se jim zachce, neboť jim nemůže být odpískáno zakázané uvolnění. Na to si Dallas musí dát pozor.
56:45'
Na trestnou lavici navíc směřuje Brock McGinn, ten při snaze o vyhození zasáhl koncem hole do obličeje Hintze. Hosté tak budou mít na ledě o dva hráče více.
56:43'
Trenér Dallasu Bownesss se ještě nevzdal! Vzal si timeout a po uplynutí času ponechal Oettingera na střídačce. Hosté zkouší powerplay.
56:43'
O další zakončení hostujícího mužstva se postaral Jamie Oleksiak. Do jeho rány se položil Fleury, touš skončil v ochranné síti.
56:36'
Nick Caamano zahájil svou jízdu v útočné třetině soupeře v levém kruhu, přes modrou čáru se nakonec dostal do pravého. Bekhendovou střelou následně provětral levý beton gólmana.
55:56'
Tvrdý hit inkasoval ve středním pásmu Jake Gardiner. Domácí bek se ztěžka zvedá z ledu, naštěstí se však zdá býti v pořádku.
55:23'
Jason Dickinson se podél Fleuryho dokázal dostat za bránu Reimera. Zkusil ji obtočit, ale to už mu obránce Hurikánů nedovolil.
54:46'
Po vyhraném vhazování Aha střílel zápěstím Jake Bean. Oettinger byl znovu připraven, levým betonem vykopl černou gumu do rohu kluziště.
54:20'
Vincent Trocheck mohl pomýšlet na hattrick, ale zachoval se nesobecky a nahrál do lepší pozice postavenému Dzingelovi. Zakončení z první Oettinger dokázal zastavit v lapačce.
53:55'
Český útočník Martin Nečas zkusil zabojovat o puk navzdory početní přesile. John Klingberg s Lindellem si poradili, vzájemnou výměnou puku forwarda vyřadili ze hry.
53:14'
Dougie Hamilton si na vrcholek levého kruhu, kam mu nabil Niederreiter. Tvrdá dělovka musela gólmana zabolet i přes výstroj, každopádně puk v ní zůstal.
52:48'
Steven Lorentz hraje velmi povedený zápas. Čtyřiadvacetiletý útočník se z pravého křídla dokázal natlačit až před bránu, jenže nedokázal zakončit. To se podařilo až z levého kruhu, z úhlu si na Oettingera nepřišel.
52:17'
Kapitán Jordan Staal přejel útočnou modrou čáru po přiťuknutí od Lorentze. Následně vypálil zápěstím pouze do holenních chráničů Lindella.
51:40'
James Reimer přerušuje hru po nahození Andreje Sekery, jež bezpečně podržel v lapačce. Na rozehrávku si zkušený brankář netroufl.
51:17'
Od modré čáry nahazoval Dougie Hamilton. Před brankou stojící Andrej Svečnikov dokázal puk tečovat, avšak jen mimo tři tyče.
50:41'
Tříbrankové vedení chtěl Hurikánům vrátit Morgan Geekie. Dělovku vypálenou od pravého mantinelu dokázal Chudobin vytěsnit vyrážečkou.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Carolina sice přišla o čisté konto, stále však vede tříbrankovým rozdílem.
49:36'
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté snižují, ale ze vstřeleného gólu se vůbec neradují. Klingbergovu střelu švihem vyrazil Reimer pouze před sebe, s dorážkou připravený JOE PAVELSKI dokázal kotouč poslat do sítě. Asistence: Alexandr Radulov a John Klingberg.
49:30'
Alespoň čestný zásah mohou zkusit svěřenci trenéra Bownesse zaznamenat v přesilové hře. Vyloučeným hráčem je za sekání finský centr Sebastian Aho.
48:40'
Hra ve třetím dějství postrádá náboj. Domácí si hlavně hlídají pohodlný náskok a hostům se dnes prostě a jednoduše nedaří. Reimer moc složitých situací řešit nemusel.
48:21'
Útočné snažení Caroliny zastavil Esa Lindell. Finský obránce pozičně skvěle vykryl pohyb soka a koncem hokejky mu dokázal vypíchnout touš.
47:55'
Downing je zpět. Útočník rychle spěchá do obranného pásma, jelikož domácí zůstávají v přesilovkovém rozložení a v tlaku.
47:16'
Jake Gardinr dokázal zachytit nepovedené vyhození Oleksiaka. Dlouho neváhal a bleskově vystřelil, avšak houf hráčů stojící před brankářem neprostřelil.
46:44'
Hosté se dokázali osvobodit. John Klingberg v minisouboji přetlačil Svečnikova a odrazem puku o mantinel překvapil na modré stojícího Hamiltona.
46:26'
Vincent Trocheck útočil na hattrick. Americký útočník dostal ideální nahrávku mezi kruhu, Oettinger si mezeru betony pohlídal.
45:55'
Ve třetí třetině je jako první poslán na trestnou lavici Justin Dowling. Třicetiletý centr čtvrté lajny sekáním přeseknutím hokejky zastavil Geekieho.
45:13'
Icingem se provinili rovněž hosté. Blake Comeau se natahoval jak široký, tak dlouhý, přesto nahrávku Pysyka nedokázal tečovat.
44:18'
Kanadského beka dostal do těžké situace forčekující Kero. Produktivní obránce Hurikánů neváhal a vyhodil přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
44:04'
James Reimer vystartoval za bránu, aby zabránil v dostižená puku Coglianovi. Rychlým pasem po mantinelu přihrál do jízdy Hamiltonovi.
43:43'
Obránce Brett Pesce si skvěle poradil proti početní převaze. Za vlastní brankou volil sázku na jistotu, vysokým obloučkem navíc vyhodil takovým způsobem, že se nepíská icing.
43:16'
Nino Niederreiter si vytvořil prostor kolem Oleksiaka a od pravého mantinelu vyslal nepříliš prudkou střelu na Oettingera. Američan kotouč udržel ve výstroji, dochází k přerušení hry.
42:59'
Rozjetý Gurjanov hledal před brankou najíždějícího Radulova. Rus by nejspíše i vystřelil, pokud by mu v poslední chvíli nezblokoval hokejku Fleury.
42:22'
Miro Heiskanen si hrál na modré čáře s kotoučem příliš dlouho. Proti Finovi vystartovala dvojice Dzingel, Trocheck, jež soka donutila vycouvat z útočné třetiny.
41:53'
Do útoku se vydal český útočník Radek Faksa. Za brankou, těsně bráněný Gardinerem, toho ovšem moc nevymyslel, bek jej dokázal obrat.
41:23'
Brock McGinn přejel útočnou modrou čárou a pěknou zadovkou uvolnil Aha. Finský forward pálil zápěstím vysoko nad bránu.
40:40'
Trest Beana vypršel a kanadský bek je zpátky na ledové ploše. Nevydržel na ní dlouho, okamžitě totiž zamířil na střídačku a pustil do hry Hamiltona.
40:10'
Odstartovala třetí třetina utkání mezi Carolinou a Dallasem. O vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Dallas není v takovém rozpoložení, aby dokázal stáhnout čtyřbrankovou ztrátu.

Hity – 20:29
Carolina si jde tvrdě za vítězstvím. Po prostředním dějství náskok navýšila o další dvě branky, Dallas půjde do závěrečné dvacetiminutovky s mankem čtyř branek. Brind'Amour udeřila dvakrát v početní převaze. Nejprve proměnil Andrej Svečnikov svůj únik za obranu skvěle provedeným bekhendovým blafákem a současnou podobu výsledku dal Ryan Dzingel, jenž využil skvělého pasu Nečase a z první propálil Chudobina. Ruský gólman ve službách Dallasu po čtvrté inkasované brance opustil zápas, místo v brankovišti přenechal Oettingerovi.
40:00'
39:35'
Hráči Stars nehrají přesilovku vůbec špatně. a vrcholek levého kruhu dostal nabito Joe Pavelski, americký ostrostřelec zasáhl tyčku z vnější strany.
39:06'
Od pravého mantinelu vymyslel exkluzivní nahrávku Ty Dellandrea. Adresát Alexandr Radulov však zaváhal a hokejku přiložil k ledu pozdě. Kotouč mu projel za zády, pozdě reagující Reimer nemusí zpytovat svědomí.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Hosté budou mít v závěru prostřední části možnost snížit manko v přesilové hře. Radek Faksa se vydal do rychlého brejku, ten zastavil Jake Bean jen za cenu podrážení.
38:18'
Lorentzovi odvaha rozhodně nechybí. Člen třetí formace si hodil kotouč za záda hned tří protihráčů a chtěl se jako první dostat k černé gumě, avšak o něco rychlejší byl Pysyk.
38:12'
Druhá lajna si prodloužila svůj pobyt na ledě. Tentokráte byl Sebastian Aho v roli zakončujícího hráče, když po pobídce od Svečnikova pálil z mezikruží do levého betonu strážce svatyně.
37:26'
Carolina se rychle dokázala probít zpět do útočné třetiny. Aho naznačil střelu, načež vylepšil střeleckou pozici pro McGinna. Na něj zívala prázdná brána, avšak šestadvacetiletý kanadský útočník nedokázal poslat puk do sítě, minul.
37:00'
Sebastian Aho byl vykázán z bodu pro vhazování. Fina nahradil Brock McGinn, jenž neměl proti Pavelskimu žádnou šanci.
36:29'
Haydn Fleury zastavil v rukavici vysoký oblouček Hintze. Kotouč si hodil na hokejku, načež podél Kera dokázal touš propasírovat k Lorentzovi.
36:11'
Švýcarský forward se po úspěšné obranné práci zkoušel zapojit i do útoku, avšak právě u něj akce skončila. Při snaze o otočku kolem Sekery neudržel stabilitu a upadl.
35:46'
Na osmý zákrok v utkání si ovšem Reimer ještě bude muset počkat. Pomalou střelu Faksy po ledě dokázal srazit mimo tři tyče vracející se Niederreiter.
35:07'
Kapitán Staal přežil na trestné lavici kompletní dvě minuty. Kanadský útočník se zapojuje do výpomoci s obranou, Dallas totiž ještě dokázal získat pozici v útočném pásmu.
34:51'
Viditelně frustrovaný Alexandr Radulov není spokojený s rozhodnutím čárového, který zastavil útok Stars, odpískal totiž ofsajd.
34:05'
Sebastian Aho vyhrál buly a Hamilton vyhodil touš přes všechny čáry do bezpečí. Jak jednoduché, hosté začínají další útok u Oettingera.
33:54'
Teprve sedmou střelu hostů na bránu James Reimer pokryl bez větších problémů. Na nahození Klingberga od modré viděl od samého počátku.
33:07'
Sekání v útočném pásmu se dopustil Jordan Stall. Domácí kapitán v zápalu boje přepůlil Heiskanenovu hokejku.
32:54'
Roope Hintz po delší době dokázal Dallas dostat do útočné třetiny. Ke střele ovšem nedošlo, finského útočníka u mantinelu odzbrojil čistým způsobem Fleury.
32:22'
Po dělovce Jakea Gardinera brankář Oettinger chvíli nevěděl, kde má kotouč. O dorážku se pokusil Svečnikov, avšak mezeru mezi betony gólmana nenašel.
31:12'
Po vyhraném vhazování Aha střílel od modré čáry Dougie Hamilton. Do jeho střely obětavě padl slovenský bek Sekera, puk skončil v ochranné síti.
31:02'
Domácí hrají s velkou chutí, na rozdíl od protivníka. Populárního "bůra" chtěl završit Sebastian Aho, proti jehož zakončení si Oettinger připsal první úspěšný zákrok.
30:21'
Anton Chudobin má pro dnešek odpracováno. Čtvrtý inkasovaný gól byl pro ruského brankáře konečnou, místo v brankovišti přebírá Jake Oettinger.
30:21'
Carolina právě vstřelila branku!
Demolice Stars pokračuje! Hurikáni potrestali i vyloučení Faksy a výrazně se o to zasloužil jeho krajan. Nečas u levého mantinelu zachoval chladnou hlavu a v pravý moment vyslal přihrávku napříč pásmem volnému RYANU DZINGELOVI, pravé křídlo prostřelilo gólmana střelou z voleje do horních pater brány. Asistence: Martin Nečas a Jake Gardiner.
29:30'
Hokejisté Dallasu jsou pod velkým psychickým tlakem. Po třetím inkasovaném gólu se musí rychle zvednout, jelikož se zase brání ve čtyřech.
28:42'
Přesilovka Caroliny navíc bude mít dvouminutové pokračování! Na trestnou lavici usedá český forward Radek Faksa, jenž ještě před obdrženým gólem podrazil Aha.
28:42'
Canes využívají druhou přesilovku a dělají velký krok směrem k vítězství! Aho se chopil volného puku ve středním pásmu a po přejetí útočné modré se bleskově rozhlédl a našel rozjetého ANDREJE SVEČNIKOVA, jenž tváří v tvář gólmanovi zvolil blafák do bekhendu, načež s přehledem poslal puk do sítě, Chudobin nedokázal reagovat včas a betonem byl u tyčky pozdě. Asistence: Sebastian Aho a Vincent Trocheck.
28:10'
Steven Lorentz dnes získal první kariérní bod v NHL a k asistenci na první gól chtěl přidat i vstřelenou branku. Střelu od levého mantinelu ovšem Chudobin dokázal udržet ve výstroji.
27:58'
Třetí přesilovku pro domácí mužstvo vybojoval Martin Nečas. Český mladík se dokázal uvolnit kolem Pysyka, který soka podrazil.
27:33'
Miro Heiskanen přihrál do jízdy Dellandreovi, jenž se moc daleko nedostal. U mantinelu byl zblokován dvojicí protihráčů, kotouče se chopil Aho.
27:03'
Postavení mimo hru zastavuje napadání hokejistů Carolinu. Nino Niederreiter přejel útočnou modrou příliš brzy, rozhodčí vykázali hru zpět do střední třetiny.
26:47'
James Reimer vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou, když vyrážečkou dokázal rozehrát do rohu kluziště, kde čekal na nahrávku Haydn Fleury. Obránce vyvezl černou gumu do středního pásma.
26:22'
Výborné zpracování ze vzduchu předvedl Sheldon Rempal. Kotouč si stáhl ideálně do jízdy, po přejetí útočné modré pálil člen čtvrté lajny těsně nad.
25:30'
Svěřenci kouče Brind'Amour dnes mají velkou smůlu na zranění. Po Mrázkovi a McCormickovi zůstává v bolestech ležet na ledě McGinn, jenž schytal tvrdou střelu do nechráněných míst od spoluhráče Hamiltona.
25:13'
Brock McGinn nevyřešil ideálně přečíslení dvou proti jednomu. Počkal si, co udělá obránce Pysyk, který mu lehl pod nohy a forward jako by se zalekl, touš mu odskočil od hokejky.
24:55'
Váhajícího Oleksiaka se vydal za branku napadat Nino Niederreiter. Útočník puk málem získal na bekhendové vyhození po mantinelu nedosáhl o pár čísel.
24:11'
Domácí hokejisté jsou i nadále aktivnějším týmem. Steven Lorentz hledal před brankou Dzingela, jehož střelu z voleje dokázal úspěšně zblokovat Sekera.
23:35'
S končící přesilovkou Canes pálil zápěstím z vrcholku levého kruhu Martin Nečas. Gólman Stars vyrazil zakončení vyrážečkou do ochranné sítě.
23:06'
Ruský gólman se rozhodně nenudí. Tentokráte se včas stihl přesunout proti dělovce Aha z pravého kruhu, kotouč zastavil maskou.
22:44'
Domácí se rychle dokázali probít zpět do útočné třetiny. Dougie Hamilton nahrál do levého kruhu Svečnikovovi, svižná střela zápěstím z levého kruhu skončila na vyrážečce Chudobina.
22:00'
Hurikáni již hrají v početní výhodě. Úvod přesilovku nebyl příliš slavný, neboť Aho nahrál jen Heiskanenovi, jenž Dallas osvobodil.
21:39'
Síly na ledě se na okamžik vyrovnávají, za čtyři vteřiny začne přesilovka domácích. Vincent Trocheck vystihl rozehrávku a mířil do protiútoku, když ho v pádu nataženou hokejkou podrazil Ty Dellandrea.
21:02'
Mizerné řešení zvolil John Klingberg. Jeho nástřel do útočného pásma nepochopil žádný ze spoluhráčů, píská se zakázané uvolnění.
20:37'
Sebastian Aho ve spolupráci s Trocheckem dokázal vyhodit kotouč za branku soupeře. Heiskanen se za pukem natahoval marně.
20:10'
Druhá třetina ukrajuje své první vteřiny. Na buly byl tentokráte úspěšnější Radek Faksa, pokračuje přesilovka Dallasu po kontroverzním vyloučení Svečnikova.

Hity – 13:17
Hokejisté Caroliny potvrzují skvělý vstup do úvodu nové sezóny, po první třetině vedou na dosud neporaženým Dallasem dvoubrankovým rozdílem. První gól Hurikáni vstřelili už v 5. minutě, kdy se po přihrávce Nečase zpoza brány prosadil Vincent Trocheck. Stejný muž sehrál prim i u druhého zásahu o necelé tři minuty později, tentokráte byl nejúspěšnější v před brankovém prostoru, kde vyhrál souboj hokejek a bekhendem poslal puk za dezorientovaného Chudobina. Velké neštěstí postihlo v úvodu střetnutí českého gólmana Petra Mrázka, do nějž nekontrolovaně narazil spoluhráč McCormick při snaze zabránit šanci soupeře. Český gólman musel kvůli problémům s levým ramenem vystřídat, do branky se postavil James Reimer a na střídačku byl dodatečně povolán Nedeljković.
20:00'
19:43'
Těžko říct, za co nyní rozhodčí poslali Andreje Svečnikova na dvě minuty za trestnou lavici. Do souboje za brankou sice přijel jako třetí, ale Cogliano byl v době jeho pasu dávno na ledě, naopak to byl Klingberg, jenž zákrokem na hraně poslal ruského útočníka k ledu. Zajímavé rozhodnutí.
19:19'
Zajímavou střeleckou možnost měl Dougie Hamilton. Produktivní bek Hurikánů vypálil z vrcholku pravého kruhu, avšak sestřelil jen Niederreitera clonícího před brankou.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:33'
Brock McGinn společně s Ahem odzbrojili Heiskanena a první jmenovaný vystartoval do protiútoku. V klíčový moment si ovšem posunul puk příliš, jeho cesta skončila za brankou, kde Kanaďana čistým hitem odstavil Pysyk.
18:03'
Nick Caamano bojoval, ale pozici v útočné třetině nezískal. Nemusel ovšem smutnit dlouho, protože Brett Pesce zazmatkoval a vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
17:47'
Pravé křídlo první formace Ty Dellandrea šikovně prodloužil kotouč do útočné třetiny. Rozjetý Pavelski přebruslil Aha, následně se zkoušel neúspěšně obtočit kolem brány a zasunout kotouč k bližší tyči.
17:21'
Jamie Oleksiak si pustil kotouč za bránu, aby měl více místa pro rozehrávku. McGinna se zbavil přihrávkou o mantinel, novým majitelem puku se stal Radulov.
16:33'
Na hattrick vzápětí zaútočil Vincent Trocheck. Američan zkusil střelu přes obránce Lindella, ale Chudobin zasahovat nemusel, pokus zastavil právě finský bek.
16:10'
První formace Hurikánů působí soupeři velké problémy. Martin Nečas bekhendovou nahrávkou vybídl ke skórování Niederreitera, Švýcar při zakončení bekhendem těsně minul.
15:19'
Andrej Svečnikov mohl nastartovat útočnou akci, ale ještě se v posledním okamžiku rozmyslel a zadovkou hrál na Pesceho. Domácí nikam nespěchají, chtějí si hlavně udržet náskok do konce úvodního dějství.
15:00'
Chytře to nyní zahrál Miro Heiskanen, jenž Niederreiterovi zmizel za bránu. Švýcar rázem neměl jak forčekovat, jen stínil Finův pohyb z uctivé vzdálenosti.
14:20'
Ne na dlouho. Vincent Trocheck tak dlouho obtěžoval slovenského beka Andreje Sekeru, až jej nakonec donutil zacouvat až do vlastní třetiny.
14:02'
Trest Sebastiana Aha je u konce. Mladý finský útočník se okamžitě zapojuje do výpomoci s obranou, neboť Dallas drží útočné pásmo.
13:49'
Domácí gólman a původně určená dvojka pro dnešní střetnutí James Reimer se dokázal dostat do správné provozní teploty poměrně brzy. Nahození Gurjanova od levého mantinelu mu nedělalo žádné problémy.
13:11'
Hráči Stars se rychle dokázali probojovat zpátky do útočného pásma. Pohlednou kombinační akci zakončil John Klingberg střelou mířící o levé šibenice, Reimer zakročil vyrážečkou.
12:10'
Vyhrané buly bylo základem úspěchu. Trocheck dokázal vyhrát vhazování za sebe na Gardinera, jenž po mantinelu dokázal dostat kotouč alespoň do střední třetiny.
12:02'
Premiérovou početní převahu si zahrají hokejisté Dallasu. Na lavici hanby putuje na dvě minuty za krosček Sebastian Aho.
11:46'
James Reimer si připsal první složitější zákrok proti střele Mira Heiskanena po ledě. Kanadský gólman spatřil puk na poslední chvíli, ještě všem stihl vykopnout pravý beton.
11:18'
Dougie Hamilton ujel před forčekujícím Radulovem za vlastní bránu. Zde se stihl rozhlédnout a na pravém mantinelu našel osamoceného Trochecka, dosavadního hrdinu první třetiny.
10:46'
Nástřel Jakea Gardinera přišel po přejeté středové čáry, proto rozhodčí nemohl odpískat zakázané uvolnění. Pysyk v rychlostním souboji udržel náskok na Aha, po mantinelu dokázal nahrát Sekerovi.
10:16'
Ryan Dzingel dokázal ve spolupráci se Staalem zpacifikovat osamoceně bojujícího Cogliana. Domácí zatím brání na jedničku.
09:49'
Rozjetý Max McCormick dokázal přebruslit Comeaua, jímž byl následně tvrdě dohrán u zadního mantinelu. Domácí forward si bolestivě přimáčkl levou ruku, podobně jako Mrázek v úvodu střetnutí okamžitě míří na ošetřovnu.
09:26'
Andrew Cogliano měl sám za brankou soupeře proti dvojici protihráčů malou šanci na úspěch. Zkusil stahovačku proti Fleurymu, s čímž bek počítal, kotouč získal do své moci.
08:52'
Švédský obránce John Klingberg se s kotoučem prokličkoval až za útočnou modrou čáru. Chyběla mu ovšem podpora spoluhráčů, o touš rychle přišel.
08:20'
Lorentz zabojoval a dokázal vybojovat puk na úkor Faksy. Následně zachoval klid a jemným obloučkem poslal puk do středního pásma.
07:46'
Zničehonic mohl snížit ztrátu Denis Gurjanov. Mladý ruský útočník se dostal k puku v pravém kruhu, křižnou střelu poslal těsně vedle levé tyče.
07:11'
Dallas zůstává pod tlakem. Hosté úplně vypadli z tempa a nepomohl tomu ani Ty Dellandrea. Ten tak dlouho kličkoval s pukem ve vlastním obranném pásmu, až o něj přišel.
06:55'
Přesilovka využita, svěřenci kouče Brind'Amoura odskakují do dvoubrankového náskoku! Po nahrávce Staala do před brankového prostoru ztratil gólman Chudobin pojem o puku, čehož využil opět VINCENT TROCHECK, americký forward poslal puk bekhendem do volné levé poloviny svatyně. Asistence: Sebastian Aho a Jordan Staal.
06:26'
Hokejisté v černých dresech se dokázali udržet v útočném pásmu. Po narážečce mezi Gardinerem a Nečasem pálil druhý jmenovaný, Chudobin si poradil s jeho pokusem i dorážkou McGinna.
05:53'
Hurikáni mohou pomýšlet na navýšení náskoku, zahrají si první přesilovku! John Klingberg mimo dění hry sestřelil Beana, dvě minuty za nedovolené bránění.
05:30'
Hosté mají co dohánět. Do utkání vstoupili vlažněji než je u nich zvykem a byli za to potrestáni. Nyní musí dohánět jednobrankové manko.
04:05'
Domácí se ujímají brzkého vedení! Za brankou soupeře byl jako první u puku Martin Nečas, který se podíval a před brankou našel najetého VINCENTA TROCHECKA, jenž z první prostřelil Chudobina střelou do pravého horního rohu. Asistence: Martin Nečas a Steven Lorentz.
03:42'
Do rychlého protiútoku vystartoval Andrew Cogliano společně s Faksou. První jmenovaný vzal situaci na sebe, příklepem minul bránu.
03:33'
Domácí se dokázali probojovat do útočné třetiny. Sebastian Aho si netroufl na střelu, za bránou uvolnil Geeikieho. Ten zkusil bez úspěchu obtočit bránu.
02:47'
Dochází ke střídání gólmanů! Petr Mrázek, držící se za levé rameno, odběhl na ošetřovnu. Jeho místo v brankovišti zaujmul zkušený Kanaďan James Reimer.
02:47'
Alexandr Radulov najížděl po levém mantinelu a dokázal se zbavit Fleuryho. Následně hledal Hintze, který se k zakončení nedostal. Do obrany se vracející McCormick následně tvrdě narazil do Mrázka, který má problémy s levým ramenem.
02:20'
Třetí formace Stars rozpoutala solidní zámek v útočném pásmu domácího mužstva. Kero střílel zápěstím těsně nad břevno.
01:44'
Ohánět se poprvé musel Petr Mrázek. Český gólman ve službách Caroliny bez problémů vykopl pravým betonem pokus Heiskanena.
01:03'
Hokejisté Dallasu se ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění. Andrew Cogliano ještě zatlačil na Pesceho, avšak předjet ho nedokázal.
00:47'
Elitní útok Hurikáů si dokázal vypracovat první nebezpečnou příležitost. Od pravého mantinelu nahazoval Martin Nečas, Niederreiter kotouč tečoval těsně vedle pravé tyčky.
00:10'
Zápas mezi Carolinou a Dallasem byl zahájen! Na úvodní buly se postavil Vincent Trocheck a Radek Faksa, úspěšnější byl americký útočník.
00:01'

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Pesce (A), Gardiner, D. Hamilton, Skjei, Bean, H. Fleury – Nečas, Trocheck, Niederreiter – B. McGinn, Aho (A), Svečnikov – Dzingel, J. Staal (C), Lorentz – Rempal, Geekie, M. McCormick.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – Heiskanen, Oleksiak, J. Klingberg (A), Lindell, Pysyk, Sekera – Dellandrea, Faksa, Cogliano – Radulov, Pavelski (A), Dickinson – Comeau (A), Hintz, Kero – Gurjanov, Dowling, Caamano.

Rozhodčí: Pochmara (USA), Walsch (USA).

Petr Mrázek (CAR)
Martin Nečas (CAR)
Radek Faksa (DAL)
Andrej Sekera (DAL)
Dallas Stars

Hokejisté Dalasu mají na co navazovat. V loňské sezóně předvedli parádní tažení vyřazovací částí, které zastavil až pozdější vítěz Stanley Cupu, Tampa Bay. Stars nejprve vyřadili Calgary, následně si poradili i s favorizovanými celky z Colorada a Vegas. Proti Tampě už ovšem Dallas tahal za pomyslný kratší konec provazu, prohrál 2:4 na zápasy.

Svěřenci kouče Bownesse vstoupili do letošní sezóny ve velkém stylu. Mají za sebou čtyři utkání se stoprocentní úspěšností. Zvládli dvojzápas s Nashvillem (7:0, 3:2) i Detroitem (2:1 po pr., 7:3).
Carolina Hurricanes

Hurikáni u Caroliny jsou jedním z nejpříjemnějších překvapení posledních let. Ještě před deseti roky byl tento kanadský celek v situaci, kdy se dlouhých deset let nepodíval do play-off. A letos? Patří k nejlepším v lize. Vzestup přišel s příchodem velmi talentovaných hokejistů v čele se Svečnikovem a Ahem, opomenout ale nesmíme i dalšího Fina Teräväinena, který elitní formaci perfektně doplňuje. Loni se Brind'Amourova družina probojovala do osmifinále, když nejprve v prvním kole vyřadila New York Ranges, následně ale podlehla Bostonu v pěti zápasech. Přesto Hurikáni letos patří mezi širší výběr kandidátů na zisk trofeje. Pomoci k jejímu zisku bude chtít i gólman Petr Mrázek a také Martin Nečas, který prožil velmi zdařilou první sezónu, v 72 zápasech zapsal 40 bodů.

V letošní sezóně zatím Hurikáni odehráli čtyři zápasy s bilancí tří vítězství a jedné porážky. Dvojzápas proti Floridě a první utkání s Tampou se muselo odložit kvůli pozitivním testům na koronavirus v týmu Caroliny, avšak druhý zápas proti obhájcům Stanley Cupu již Canes odehráli a zvítězili 1:0 po prodloužení.
Letošní ročník NHL bude velmi specifický. Hlavním důvodem je koronavirus, kvůli kterému se sezóna dlouho odkládala. Vedení soutěže zrušilo konference a vytvořilo úplně nové čtyři divize, z nichž jedna je čistě kanadská. Zápasy se budou hrát pouze v rámci jedné divize, dojde tedy k výrazně častějšímu opakování vzájemných zápasů mezi jednotlivými týmy. Hlavním cílem je v těchto těžkých dobách omezit cestování v co největší míře. Nejen z důvodu pozdějšího startu nové sezóny, ale i pozdějšímu dohrání loňského play-off, sehraje každý z týmů v základní části 56 zápasů. Do vyřazovací části postoupí čtyři nejlepší celky z každé divize.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší hokejové ligy na světě, u zápasu mezi Carolinou a Dallasem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.