Kubalík gólem pomohl k výhře. Trefil se i Hertl, ale San Jose opět prohrálo

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Dominik Kubalík pomohl Chicagu gólem k výhře nad Nashvillem 5:4 v prodloužení a s patnácti brankami je druhým nejlepším českým střelcem v NHL. Skóroval také Tomáš Hertl, prohru San Jose ve Vegas 2:5 ale neodvrátil. V brance Sharks kryl 35 střel Josef Kořenář.

Chicago ve třetí třetině zvrátilo skóre a v rozmezí 51. a 53. minuty srovnalo zápas s Nashvillem z 1:4. Postupně se prosadili Wyatt Kalynuk, Vinnie Hinostroza a na 4:4 srovnal Kubalík. Plzeňský rodák se objevil sám mezi kruhy a po přihrávce Piuse Sutera překonal střelou nad rameno brankáře Predators Juuseho Sarose. O obratu Blackhawks rozhodl po třech minutách prodloužení Brandon Hagel.

„Výborný obrat. Dostali jsme se do třígólové ztráty, ale v nepříznivé situaci jsme si poradili, nevzdali jsme se a otočili jsme vývoj na naši stranu. Za dnešní zápas jsem na náš tým pyšný,“ řekl trenér Jeremy Colliton.

Šesté Chicago se díky výhře přiblížilo čtvrtým Predators na rozdíl tří bodů. Mezi oběma týmy je Dallas, který na Nashville ztrácí bod, ale má tři zápasy k dobru. Boj o play off tak v Centrální divizi slibuje drama do posledních kol.

San Jose prohrálo na ledě Vegas 2:5 a na výhru čeká už sedm zápasů. Sharks drželi s Golden Knights krok pouze do poloviny zápasu. V 32. minutě Tomáš Hertl tvrdou ranou z úhlu překonal Marca-Andreho Fleuryho a poslal San Jose do vedení 2:1. Hráči Vegas po necelých dvou minutách vyrovnali, dalšími třemi góly skóre otočili a došli si pro osmou výhru v řadě.

„Podle aktuální formy je to asi nejlepší tým v NHL. Podle jmen se Vegas nemůžeme rovnat, abychom je porazili, museli bychom podat úplně bezchybný výkon, což se nám dnes dařilo pouze ve hře pět na pět. Vůbec nám nešly přesilovky, které takovéhle zápasy proti silnějším týmům rozhodují,“ řekl trenér San Jose Bob Boughner.

Jen dva dny po překonání historického rekordu v počtu odehraných zápasů dosáhl Patrick Marleau na další milník. Jednačtyřicetiletý Kanaďan odehrál jako čtvrtý hráč v historii NHL 900 zápasů bez jediné pauzy.

To český brankář Kořenář svou kariéru v zámoří teprve začíná. Třiadvacetiletý rodák z Pelhřimova nastoupil podruhé do zápasu NHL od úvodní minuty a znovu prohrál. Jeho 35 zásahů z 39 střel nestačilo.

Golden Knights jsou s osmašedesáti body v čele ligy a jako první tým si zajistili postup do play off. „Cením si toho. Být prvním týmem z celé soutěže, který se kvalifikuje do play off, je úspěch. Je neuvěřitelné, jakým způsobem se klub od svého vzniku prezentuje. Nemyslím si, že by nějaká další nově vzniklá organizace mohla postoupit do play off v každé z prvních čtyř úvodních sezon, “ řekl trenér Vegas Peter DeBoer.

V Západní divizi vyhrála Minnesota na ledě Arizony 4:1 a připsala si páté vítězství v řadě. Hráči Wild, kteří patří mezi největší překvapení dosavadního průběhu sezony, drží třetí místo a míří za postupem do bojů o Stanley Cup.

Montreal zvítězil v Edmontonu 4:3 a připsal si dva body v boji o postup do vyřazovacích bojů. Na výhře Canadiens se dvěma góly podílel druhý nejlepší střelec týmu Josh Anderson.

Když Anderson v 56. minutě zvýšil na 4:1, nic nenasvědčovalo dramatickému závěru, který si Edmonton ještě vynutil. Oilers zásluhou branek Ryana Nugenta-Hopkinse a Jesseho Puljujarviho snížili na 3:4, v

yrovnání jim ale závěrečný tlak nepřinesl. Nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid se podílel na všech třech trefách Oilers (1+2) a v čele produktivity (77 bodů) má již třináctibodový náskok na spoluhráče Leona Draisaitla.

Domácí: 04:14. Suter, 50:04. Kalynuk, 51:13. Hinostroza, 52:55. D. Kubalík, 63:00. Hagel

Hosté: 14:16. Tolvanen, 33:39. Sissons, 39:59. Mikael Granlund, 40:58. Kunin

Domácí: M. Subban (Lankinen) – de Haan, C. Murphy, Keith (A), Kalynuk, Stillman, Boqvist, Zadorov – Hinostroza, Suter, P. Kane (A) – DeBrincat (A), Dach, Hagel – D. Kubalík, Kurashev, D. Strome – Connolly, Kämpf, Carpenter.

Hosté: Saros (Rinne) – Josi (C), Benning, Ekholm (A), Ellis (A), Harpur, Gudbranson – Tolvanen, Johansen, Arvidsson – Järnkrok, Mikael Granlund, Kunin – Cousins, Haula, Duchene – Trenin, Sissons, Jeannot.

Lee, St. Laurent – Kelly, Berg

United Center, Chicago

Domácí: 07:38. Dvorak

Hosté: 22:58. Fiala, 44:32. M. Foligno, 58:20. Kaprizov, 59:48. Sturm

Domácí: Kuemper (Raanta) – Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Demers, Hjalmarsson (A) – Fischer, Schmaltz, Keller – Kessel, Jo. Larsson, Hunt – Hayden, Dvorak, Crouse – Pederson, Brassard (A), Bunting.

Hosté: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – Zuccarello, V. Rask, Kaprizov – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Ma. Johansson, Hartman, Fiala – Bonino, Sturm, Parise (A).

Syvret, Walsh – Rody, Smith

Gila River Arena, Glendale

3 736 diváků

Domácí: 06:51. Marchessault, 32:52. Mark Stone, 39:10. Tuch, 53:18. Marchessault, 59:05. Janmark

Hosté: 02:38. Meier, 31:07. Hertl

Domácí: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud, Coghlan – Pacioretty (A), Mark Stone (C), Stephenson – Marchessault, W. Karlsson, Tuch – W. Carrier, Sikura, Reaves – Janmark, Nosek.

Hosté: Kořenář (M. Jones) – Ferraro, Burns, Knyžov, E. Karlsson, R. Šimek, Vlasic – E. Kane, Couture (C), Gregor – Balcers, Hertl (A), Marleau (A) – Meier, Gambrell, Labanc – Leonard, Kellman, Donato.

Morton, Anderson – Flemington, Gawryletz

T-Mobile Arena, Las Vegas

3 950 diváků

Domácí: 23:09. McDavid, 57:48. Nugent-Hopkins, 58:49. Puljujärvi

Hosté: 19:31. Lehkonen, 23:20. J. Anderson, 48:10. Toffoli, 55:03. J. Anderson

Domácí: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse (A), A. Larsson, K. Russell, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Yamamoto, Draisaitl (A), Kahun – Kassian, D. Shore, J. Archibald – Chiasson, Haas, Neal.

Hosté: Allen (Primeau) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Edmundson, Merrill, A. Romanov – J. Anderson, Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Toffoli – Byron (A), Kotkaniemi, Lehkonen – Perry, E. Staal, Drouin.