Vejmelkovi se zranil kolega, Arizona dál čeká na výhru. Série Floridy trvá

Autor: iSport.cz
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Brankář Karel Vejmelka nezabránil v NHL prohře Arizony 3:5 v duelu s Floridou. Vejmelka po prvním dějství nahradil zraněného Cartera Huttona a za dvě odchytané třetiny inkasoval tři branky z 29 střel. V sedmi pondělních zápasech nebodoval žádný z českých hokejistů.

Hokejisté Floridy v nové sezoně ještě nezaváhali, vyhráli všech šest zápasů a drží se v čele soutěže. Vítěznou brankou a asistencí u třetího gólu Panthers pomohl k pondělnímu triumfu Jonathan Huberdeau. Obránce floridského celku Radko Gudas odehrál přes 17 minut.

„Na začátku ročníku se cítíme dobře. Víme, jak dobrý tým máme, a cítíme se sebejistí. Musíme prostě jít zápas od zápasu a pokračovat v našich výkonech,“ řekl Frank Vatrano, který ve 26. minutě jako první překonal Vejmelku a poslal Floridu do vedení 2:1.

Vejmelka v první sezoně v NHL naskočil již do pátého zápasu, na první výhru v dresu Coyotes ale stále čeká. Arizona v šesti utkáních získala jediný bod za prohru s Buffalem 1:2 po samostatných nájezdech a je na chvostu tabulky. První vítězství a první kanadský bod vyhlíží po návratu do NHL z Dynama Moskva také útočník Coyotes Dmitrij Jaškin. Osmadvacetiletý křídelní hráč odehrál proti Panthers bezmála 18 minut a třikrát ohrozil brankáře Spencera Knighta.

Po výhře 4:1 nad Torontem zůstává stoprocentní také Carolina. Poprvé proti svému bývalému týmu se představil brankář Hurricanes Frederik Andersen. Dánský gólman kryl 24 střel a i přes brzkou inkasovanou branku z hole Austona Matthewse byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

„Nejtěžší bylo nemyslet na to, co udělají. Tím, že většinu hráčů Toronta znám dlouho, občas jsem začal přemýšlet, co by mohlo přijít. Bylo psychicky náročné vypnout a nesnažit se analyzovat každou jejich akci,“ vysvětloval Andersen.

Carolina na Matthewsovu první trefu v sezoně zareagovala ve druhé třetině. Hurricanes díky gólům Sebastiana Aha, Steva Lorentze a Nina Niederreitera otočili nepříznivý vývoj a konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem zápasu trefou do odkryté branky Andrej Svečnikov.

Útočníci Maple Leafs Ondřej Kaše a David Kämpf vyšli naprázdno. Za více než 16 minut na ledě nebodoval ani Martin Nečas z Caroliny. Brankář Toronta Petr Mrázek zůstal kvůli zranění třísel mimo sestavu.

Bez porážky jsou také hokejisté St. Louis, kteří v pondělí porazili Los Angeles 3:0. Blues o pátém vítězství rozhodli v závěrečné třetině, kdy vstřelili všechny tři branky.

Teprve podruhé po návratu do Columbusu nebodoval Jakub Voráček. Český tvůrce hry si v prvních pěti zápasech připsal pět asistencí, proti Dallasu se ale na žádné brance nepodílel. Blue Jackets si i bez jeho přispění došli pro jednoznačnou výhru 4:1 a ve Východní konferenci se posunuli na sedmé místo.

Hlavní podíl na vítězství Columbusu měl brankář Elvis Merzlikins, který kryl 31 střel a připsal si čtvrtou výhru v sezoně. „Mám cíle, kterých nemohu dosáhnout sám. Potřebuji pomoc od spoluhráčů, ale také od Matisse (Kivleniekse),“ jmenoval Merzlikins bývalého parťáka z branky Blue Jackets, jemuž sezonu věnoval. Kivlenieks v létě podlehl zraněním způsobeným při nehodě se zábavní pyrotechnikou.

První branku v NHL vstřelil osmadvacetiletý Švýcar Grégory Hofmann. Úřadující švýcarský mistr, který strávil předchozí dvě sezony v Zugu, v 31. minutě využil dobré práce Olivera Bjorkstranda při napadání a poslal Columbus do vedení 2:0.

Washington přestřílel Ottawu 7:5 a posunul se na třetí místo Východní konference. Pět branek Capitals si mezi sebe rozdělili T. J. Oshie a Alexandr Ovečkin. Americký útočník zaznamenal pátý hattrick v NHL, ruský kanonýr se prosadil dvakrát. Z pátého místa historických tabulek ztrácí Ovečkin se 737 góly pouhé čtyři na čtvrtého Bretta Hulla.

„Dnešní zápas musel diváky bavit. Spousta branek a pro nás dva body, díky kterým se posuneme tabulkou vzhůru,“ komentoval přestřelku Ovečkin. „T. J. dnes na ledě létal. Pokaždé, když byl u puku a dostal se do zakončení, hrozilo soupeři obrovské nebezpečí. Jsem rád, že dal hattrick,“ dodal šestatřicetiletý Rus.

Poprvé v NHL vstřelil tři branky útočník Ottawy Drake Batherson, třetí prohru Senators za sebou ale neodvrátil.

Překvapivě vysoko se po minulé nevydařené sezoně drží Buffalo. Sabres porazili obhájce titulu z Tampy 4:1 a posunuli se na čtvrtou příčku Východní konference. Lightning prohráli poslední tři duely a jsou až třináctí.

Domácí: 27:02. Aho, 29:25. Lorentz, 36:49. Niederreiter, 59:00. A. Svečnikov

Hosté: 03:25. Matthews

Domácí: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook (A).

Hosté: J. Campbell (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, R. Sandin – W. Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.

Pochmara, Luxmore – Kovachik, Berg

PNC Arena, Raleigh

14 011 diváků

Domácí: 05:53. O. Bjorkstrand, 30:39. Hofmann, 45:14. Werenski, 58:11. Texier

Hosté: 57:41. Seguin

Domácí: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Bean, Gavrikov, Peeke, Kukan, G. Carlsson – Laine, Jenner, J. Voráček – Hofmann, Roslovic, O. Bjorkstrand – Nyquist, Sillinger, Činachov – E. Robinson, Kuraly, Texier.

Hosté: Holtby (Chudobin) – Lindell, M. Heiskanen, J. Klingberg, R. Suter, Sekera, Hakanpää – Gurjanov, Hintz, Pavelski – M. Raffl, Faksa, Seguin – Jamie Benn, Peterson, A. Radulov – Kiviranta, Glendening, Kero.

O´Donnell, Joannette – Smith, McNamara

Nationwide Arena, Columbus

Domácí: 01:41. V. Olofsson, 39:22. Caggiula, 44:25. Hinostroza, 54:25. Hägg, 57:30. V. Olofsson

Hosté: 18:26. Killorn

Domácí: C. Anderson (Tokarski) – Dahlin, Butcher, Bryson, C. Miller, Hägg, Pysyk – J. Skinner, Cozens, Hinostroza – R. Asplund, Tage Thompson, V. Olofsson – Caggiula, Girgensons (A), Okposo (A) – Bjork, Ruotsalainen, Hayden.

Hosté: B. Elliott (Andrej Vasilevskij) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Šustr – Palát, B. Point, Stamkos (C) – Killorn, Cirelli, M. Joseph – Barre-Boulet, Colton, Perry – Katchouk, Bellemare, Raddysh.

Charron, Markovic – Alphonso, Apperson

KeyBank Center, Buffalo

7 417 diváků

Domácí: 45:25. Dryden Hunt

Hosté: 18:50. Ch. Tanev, 22:09. Mangiapane, 48:13. Coleman, 51:32. Backlund, 59:55. Mangiapane

Domácí: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Lundkvist, Nemeth – Kreider, Zibanejad (A), Lafreniere – Goodrow, R. Strome (A), Panarin – J. Gauthier, Chytil, Blais – Reaves, K. Rooney, Dryden Hunt. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Hosté: Markström (Vladař) – Ch. Tanev, Kylington, R. Andersson, Hanifin, Gudbranson, Välimäki – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – B. Ritchie, D. Dubé, Mangiapane – T. Lewis, Monahan (A), Lucic. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Trevor Hanson, Ghislain Hebert. Čároví: Trent Knorr, Matt MacPherson

Madison Square Garden, New York

13590 diváků

Domácí: 19:41. J. Thornton, 26:00. Vatrano, 30:19. Ekblad, 46:54. Huberdeau, 59:21. Duclair

Hosté: 17:43. Keller, 51:57. L. O'Brien, 52:31. Kessel

Domácí: S. Knight (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad, Forsling, Gudas, Connauton, Montour – Verhaeghe, Barkov, Duclair – Huberdeau, S. Bennett, Tippett – Marchment, Luostarinen, S. Reinhart – Vatrano, J. Thornton, Hörnqvist.

Hosté: C. Hutton (21. K. Vejmelka) – Chychrun, Strälman, Gostisbehere, V. Söderström, Ljubuškin, Timmins – Crouse, Johan Larsson, Keller – Jaškin, N. Schmaltz, Kessel – Ladd, Beagle, Dzingel – L. O'Brien, Ch. Fischer, L. Eriksson.

Furlatt, L'Ecuyer – Marquis, Pancich

FLA Live Arena

13 943 diváků

Domácí: 02:27. Batherson, 25:57. Norris, 29:37. Tierney, 31:16. Batherson, 46:32. Batherson

Hosté: 06:26. Oshie, 11:10. Oshie, 13:37. Nick Jensen, 15:43. Carlson, 36:27. Ovečkin, 39:52. Oshie, 50:46. Ovečkin

Domácí: A. Forsberg (16. F. Gustavsson) – Zub, Chabot (A), N. Zajcev, Holden, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – C. Brown, N. Paul (A), Stützle – Ennis, Tierney, Formenton – L. Shaw, Sanford, Sabourin.

Hosté: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, J. Schultz, T. van Riemsdyk, Nick Jensen, D. Orlov – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), McMichael, Mantha – Sprong, H. Lapierre, Sheary – Hathaway, Eller, Hagelin.

McCauley, St. Laurent – Cormier, Murchison

Canadian Tire Centre, Ottawa

11 387 diváků

Domácí: 43:08. Tarasenko, 55:31. Tarasenko, 58:45. Perron

Hosté:

Domácí: Husso (Binnington) – M. Scandella, Parayko, Krug, Faulk, Walman, Bortuzzo – K. Kostin, R. O'Reilly, Perron – Kyrou, B. Schenn, Bučněvič – I. Barbašev, R. Thomas, Tarasenko – Neighbours, Bozak, Neal.

Hosté: Quick (C. Petersen) – Edler, S. Walker, Björnfot, M. Roy, M. Anderson, Strand – Arvidsson, Kopitar, D. Brown – Iafallo, Danault, Kaliyev – T. Moore, Kupari, V. E. Tkačov – Grundström, Vilardi, A. Kempe.