Vancouver po třesku ve vedení zničil Kings 4:0, Simon u debaklu Seattlu

Autor: iSport.cz
0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Pod novým vedením snad ani lépe začít nemohli. Hokejisté Vancouveru poté, co se po vyhození hlavního trenéra i generálního manažera dostal na střídačku zkušený kouč Bruce Boudreau, sestřelili Los Angeles 4:0. Trenérská výměna na úvod naopak nezabrala u Philadelphie, která po přestřelce s Coloradem padla 5:7. Z českých hráčů nikdo nebodoval. Dominik Simon s Pittsburghem vyplenili Seattle 6:1. Výhru 4:1 nad Arizonou oslavil Radek Faksa v dresu Dallasu.

Alexandr Ovečkin pomohl Washingtonu dvěma asistencemi k výhře nad Anaheimem 4:3 po samostatných nájezdech a v čele bodování NHL dál stíhá vedoucí edmontonskou dvojici Leon Draisaitl, Connor McDavid. Na vedoucího německého centra ztrácí jednačtyřicetibodový Ovečkin pouhé dva zápisy, druhý McDavid je před ruským kanonýrem o bod.

Washington se ujal vedení ve 14. minutě, kdy se po Ovečkinově přihrávce prosadil Tom Wilson. Anaheim v průběhu druhé třetiny otočil na 3:2, ale Capitals závěru prostřední části srovnali. Ovečkin vybruslil před branku, zadovkou přenechal puk Johnu Carlsonovi a ten nadvakrát překonal Johna Gibsona v brance Anaheimu.

V pěti sériích rozhodujících nájezdů se hokejisté Washingtonu prosadili hned třikrát a díky páté výhře z posledních sedmi zápasů se posunuli do čela celé NHL.

Hokejisté Dallasu rozhodli duel s Arizonou v závěrečné třetině, kdy vstřelili tři branky. Scotta Wedgewooda, který dostal v brance Coyotes přednost před Karlem Vejmelkou, dvakrát v poslední pětiminutovce překonal Jamie Benn. Faksa v dresu vítězů odehrál čtrnáct a půl minuty, ve kterých stihl dvakrát vystřelit na Wedgewoodovu branku.

New Jersey v souboji s Ottawou dvakrát v zápase vedlo, v závěrečných nájezdech však proměnilo pouze jeden pokus a nakonec podlehlo Ottawě 2:3. Čtvrtou prohru Devils v řadě neodvrátil ani Zacha, jenž v zápase odehrál šestnáct minut.

Domácí: 00:25. Severson, 28:20. Bastian

Hosté: 27:15. Batherson, 32:42. B. Tkachuk, 65:00. Norris

Domácí: Blackwood (J. Bernier) – D. Hamilton (A), Graves, Severson (A), Siegenthaler, P. K. Subban, Ty Smith – Bratt, N. Hischier (C), Zacha – Šarangovič, J. Hughes, A. Johnsson – Vesey, Mercer, Tatar – Bastian, M. McLeod, Kuokkanen.

Hosté: A. Forsberg (F. Gustavsson) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Holden, L. Thomson, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – C. Brown, Stützle, N. Paul (A) – Ennis, Tierney, Formenton – Watson, Gambrell, Sanford.

Dunning – Sutherland

Prudential Center, Newark

Domácí: 06:02. Giroux, 16:28. Lindblom, 18:20. Giroux, 42:16. Atkinson, 58:35. Laughton

Hosté: 09:56. E. Johnson, 13:13. Landeskog, 15:16. Newhook, 15:42. Makar, 21:42. Ničuškin, 45:42. Kadri, 51:35. Jost

Domácí: M. Jones (Hart) – Ristolainen, Provorov (A), Seeler, Sanheim, Braun, Yandle – Atkinson, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Frost – MacEwen, Laughton, J. van Riemsdyk – Willman, P. Brown, Lindblom.

Hosté: Annunen (J. Johansson) – Makar, D. Toews, E. Johnson, Girard, MacDermid, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Newhook, L. O'Connor – Jayson Megna, Jost, Helm.

Pochmara, South – Cherrey, MacPherson

Wells Fargo Center, Philadelphia

16 649 diváků

Domácí: 13:34. T. Wilson, 23:58. Hagelin, 39:39. Carlson, . Ovečkin

Hosté: 20:09. Manson, 33:35. Milano, 35:29. Lettieri

Domácí: Samsonov (Vaněček) – Carlson, Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Irwin – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin – Oshie, Eller, Hagelin – Sprong, McMichael, Sheary – Leason, Protas, Malenstyn.

Hosté: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Manson, Fowler, Shattenkirk, Benoit – Rakell, Zegras, Milano – T. Terry, Steel, Lettieri – Silfverberg, Lundeström, D. Grant – S. Carrick, Deslauriers, B. Robinson.

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 13:48. Hintz, 49:01. Peterson, 55:14. Jamie Benn, 57:08. Jamie Benn

Hosté: 23:09. Gostisbehere

Domácí: Holtby (Oettinger) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – A. Radulov, Jamie Benn (C), Peterson – Seguin (A), Faksa, Kero – Gurjanov, Glendening, Kiviranta.

Hosté: Wedgewood (K. Vejmelka) – Capobianco, Chychrun (A), Mayo, Gostisbehere, Strälman, Ljubuškin – Kessel, T. Boyd, Keller (A) – Ch. Fischer, Hayton, Crouse – L. Eriksson, Dzingel, Roussel – Ladd (A), Galchenyuk, L. O'Brien.

O’Donnell, Kozari – Gibbons, Flemington

American Airlines Center, Dallas

17 256 diváků

Domácí: 23:43. Jordan Eberle

Hosté: 01:47. J. Carter, 04:42. Crosby, 05:07. D. Heinen, 38:31. Guentzel, 38:54. J. Carter, 48:29. Guentzel

Domácí: Grubauer (6. Daccord) – A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Soucy, Lauzon, Borgen – Marcus Johansson, Wennberg, Appleton – Donato, Gourde (A), Donskoi – McCann, Geekie, B. Tanev – Sheahan, Schwartz (A), Jordan Eberle (A).

Hosté: DeSmith (Jarry) – Dumoulin (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rodrigues – Zucker, J. Carter, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Kasperi Kapanen – Aston-Reese, D. O'Connor, D. Simon.

Furlatt, MacDougall – Knorr, Gawryletz

Climate Pledge Arena, Seattle

17 151 diváků

Domácí: 23:17. Boeser, 25:43. Garland, 46:59. Lammikko, 52:48. J. T. Miller

Hosté:

Domácí: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), Hamonic, Q. Hughes, Poolman, L. Schenn – Höglander, Horvat (C), Pearson – Boeser, J. T. Miller (A), Dickinson – Garland, Elias Pettersson, Podkolzin – Chiasson, Lammikko, Motte.

Hosté: C. Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Edler, Durzi, Björnfot – D. Brown (A), Kopitar (C), A. Kempe – Arvidsson, Danault, Iafallo – T. Moore, Kupari, L. Andersson – Kaliyev, Tynan, Grundström.