NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Pittsburgh - 7. prosince 2021   04:00

Seattle Kraken
23:43' Jordan Eberle (Wennberg, Schwartz)
1:6
(0:3, 1:2, 0:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
01:47' J. Carter  (D. Heinen, Zucker) • 04:42' Crosby  (Guentzel, Dumoulin) • 05:07' D. Heinen  (Marino, M. Pettersson) • 38:31' Guentzel  (Rodrigues, Crosby) • 38:54' J. Carter  (Letang, D. Heinen) • 48:29' Guentzel  (Rodrigues, Dumoulin)
Grubauer (6. Daccord) – A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Soucy, Lauzon, Borgen – Marcus Johansson, Wennberg, Appleton – Donato, Gourde (A), Donskoi – McCann, Geekie, B. Tanev – Sheahan, Schwartz (A), Jordan Eberle (A).
Furlatt, MacDougall – Knorr, Gawryletz
Climate Pledge Arena, Seattle
17 151 diváků
Pittsburgh
DeSmith (Jarry) – Dumoulin (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rodrigues – Zucker, J. Carter, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Kasperi Kapanen – Aston-Reese, D. O'Connor, D. Simon.

Pittsburgh Penguins díky skvělému vstupu do zápasu vyhrává tento mač 6:1, z kraje první třetiny se prosadil hned třikrát z prvních čtyř střel na branku. Seattle se snažil, ale dnes na svého soupeře neměl.

59:38'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích.
58:50'
Joey Daccord rozehrává od své branky, následně domácí dostali puk do útočného pásma. To už byla oznámena poslední minuta zápasu.
58:29'
Jordan Eberle zkoušel pro své spoluhráče vybojovat střeleckou pozici, ale hostující obrana ho nenechala vypálit.
58:13'
Marcus Pettersson od modré čáry nedokázal přesněji vypálit.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:41'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává.
56:11'
Brandon Tanev se dostal ke střele, ale trefil jen brankáře.
56:00'
28:29, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
55:34'
Jérémy Lauzon rozehrává od své branky, rychle jeho spoluhráči dostal puk do útočného pásma, ale střelu dokázal zblokovat Michael Matheson.
54:43'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, dostáváme se do jeho finální fáze.
54:19'
Komerční přestávka.
53:25'
Hraje se rychlý hokej, Will Borgen byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal. Dobře zapracovala obrana Penguins.
52:43'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, domácím nelze odepřít snahu, ale nestačí to.
51:50'
Joey Daccord přerušuje hru. Komerční přestávka.
51:29'
Brian Dumoulin rozehrává, ve středním pásmu se akce Penguins zastavila, na chvilku mohli hrát domácí hokejisté.
51:07'
Joey Daccord rozehrává od své branky, následně se Vince Dunn dostal do problémů, ale situaci zvládl.
50:56'
Hosté hrají zodpovědně, kontrolují hru a míří za výhrou.
50:33'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek vede střelecky 28:24 a na góly 6:1.
48:29'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Blesková akce hostů a máme tu další gól. Evan Rodrigues dostal puk do útočného pásma, a pak našel přesným pasem JAKE GUENTZELA. Jeho zakončení zapadlo přesně do branky. Asistence: Evan Rodrigues a Brian Dumoulin.
47:30'
Domácí brankář rozehrává od své branky, Joey Daccord pomohl obráncům, Joonas Donskoi vedl útočnou akci, ale Michael Matheson rychle získal puk. Následně však hosté zahráli na icing.
46:40'
Utkání pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, hostující celek míří v tomto zápase za výhrou.
46:21'
Dominik Simon měl obrovskou šanci po situaci dva na jednoho. Joey Daccord vytáhl skvělý zákrok. Komerční přestávka.
46:01'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu.
44:13'
Yanni Gourde kombinoval se svými spoluhráči v útočném pásmu, jeden z hráčů Seattlu pálil od modré čáry. Casey DeSmith vykopl puk betonem.
43:27'
Joey Daccord musel být pozorný, zastavil další středu, hosté v tomto ohledu vedou 24:22.
43:04'
Kasperi Kapanen si přehodil puk na forhend, a pak vypálil. Trefil jen brankáře Krakenů.
42:40'
Vince Dunn rozehrával od své branky, ale rychle po přechodu do útočného pásma přišel domácí tým o puk.
42:07'
Evan Rodrigues se dostal do brejku, ale v rozhodující chvíli se mu sjel puk z hokejky. Vypadalo to na faul domácího vracejícího se obránce, ale sudí nechávají hru plynout dál.
41:26'
Hosté rozehrávají do své branky, Morgan Geekie získal puk a rychle zakončoval. Casey DeSmith vytáhl pohotový zákrok.
41:08'
Jamie Oleksiak rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
40:10'
Mason Appleton se dostal do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná. Utkání pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Hostující celek má převahu, proměňuje své šance, a tak po čtyřiceti minutách hry vede 5:1 a míří za výhrou.
40:00'
38:54'
Hosté bleskově navyšují své vedení, střelu JEFFA CARTERA do své branky nešťastně srazil nohou Jamie Oleksiak. Asistence: Kris Letang a Danton Heinen.
38:31'
Domácí hokejisté své šance neproměnili, a tak inkasují. Penguins se po rychlé akci dostali do situace dva na jednoho a přesně se trefuje po dobém pasu JAKE GUENTZEL. Asistence: Evan Rodrigues a Sidney Crosby.
38:00'
Domácí celek pálil od modré čáry, rána byla nepovedená. Následně hosté vyhodili tak, aby z toho nebyl icing.
37:17'
17:16, tak vypadá statistika střel na branku, mírně aktivnější je domácí celek.
37:14'
Morgan Geekie měl obrovskou šanci, dostal přihrávku a jeho ránu nataženou hokejkou vytěsnil brankář nad branku. Bude se vhazovat. Zajímavá příležitost.
36:41'
Hostují celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.
36:00'
Dominik Simon výborně tečoval kotouč před brankou, ale brankář si dokázal poradit. Následovat bude komerční přestávka.
35:19'
Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, ale zatím na nějakou další výraznější šanci čekají.
35:01'
Adam Larsson pálil jako obránce od modré čáry, ale jeho rána byla snadnou prací pro brankáře.
33:36'
Brandon Tanev špatně přihrál, a tak se směr hry otáčí, hosté se stabilněji v útočném pásmu neusadili, navíc rozehráli jen na icing.
33:09'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku.
32:43'
Mason Appleton a Marcus Johansson kombinovali v útočném pásmu, ale obrana Penguins je nenechala vypálit. Krakeni se neprosadili.
32:13'
Joey Daccord přerušuje hru, vhazovat se tak bude před jeho brankou.
31:37'
Danton Heinen se propracoval do zajímavého zakončení, ale kotouč poslal příliš vysoko nad.
31:05'
30:46'
Morgan Geekie to zkoušel z ostré pozice, ale brankáře nepřekonal. Následně ani jeho spoluhráč neuspěl od modré čáry.
30:24'
Seattle se pokouší hrát aktivně a zdramatizovat zápas, ale zatím čeká na nějakou další výraznější šanci.
29:43'
Carson Soucy hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.
29:08'
Souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu.
28:30'
Alexander Wennberg se rychle po vhazování dostal do útočného pásma i do zakončení, ale neuspěl.
28:21'
Joey Daccord přerušuje hru, kryje puk. Komerční přestávka.
28:00'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Ve druhé třetině už hraje domácí celek o poznání lépe.
27:00'
Sidney Crosby z dobré pozice neuspěl, následně od modré čáry trefil jen brankáře John Marino.
26:07'
Joonas Donskoi se propracoval do zakončení, jeho bekhendová střela nebyla přesná.
25:41'
Až nyní se domácí celek usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.
25:18'
Teddy Blueger se při vlastním oslabení dostal do brejku, ale blafákem nedokázal překonat brankáře. Joey Daccord své spoluhráče nyní podržel.
24:50'
Pittsburgh vyhazuje přes všechny čáry, Vince Dunn se vracel do svého pásma, odkud rozehrává.
24:25'
Zach Aston-Reese bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale nedokázal se ho zmocnit.
24:11'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Michael Matheson – 2 min., vysoká hůl).
23:43'
Seattle právě vstřelil branku!
Domácí celek se poprvé v tomto zápase prosazuje v ponechané výhodě a snižuje. Po krásné Wennbergově přihrávce se prosazuje střelou do prázdné branky JORDAN EBERLE. Asistence: Alexander Wennberg a Jaden Schwartz.
22:49'
Morgan Geekie se sice dostal do útočného pásma, ale rána se mu nepovedla podle představ. Následně Marcus Johansson přihrál rukou, hra je přerušení.
22:09'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma, mnoho šancí k vidění není.
21:34'
Puk vypadl na střídačku, hra je tak přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:53'
John Marino dostal hru do útočného pásma, obrana si v pohodě dokázala poradit. Střely na branku jsou nyní 10:10.
20:19'
Vhazovat se nyní bude před domácí brankou, hostující celek nedokázal proměnit velkou šanci.
20:01'
Díky skvělému vstupu do zápasu vede hostující celek na ledě Seattlu 3:0. Domácí měli výrazně lepší druhou polovinu první třetiny, ale zatím se neprosadili.
20:00'
19:35'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:11'
Hosté rozehrávají od své branky, Teddy Blueger neměl hodně prostoru, Will Borgen k němu rychle přistoupil a nenechal ho vypálit.
18:54'
10:8, tak vypadá statistika střel na branku, domácí už jsou aktivnější.
18:18'
Evan Rodrigues dostal puk do útočné třetiny, ale jeho rána z horní hranice kruhu byla hodně nepovedená.
18:07'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
17:37'
Velkou šanci měli domácí, ale kotouč ležící na brankovišti nedokázali dostat za brankovou čáru.
17:07'
Carson Soucy rozehrával od své branky, následně jeho spoluhráč tečoval puk před brankou, ale Tristan Jarry vyrazil puk.
16:42'
Domácí hráči se nyní na delší dobu dostali do útočného pásma, ale výraznější šanci si vypracovat nováček v NHL nedokázal.
16:00'
Kasperi Kapanen dostal kotouč do útočného pásmo, ale spoluhráčova rána byla hodně nepovedená. Jamie Oleksiak na druhé straně netrefil branku.
15:23'
Alexander Wennberg pálil z velké dálky, jeho ránu v pohodě vyrazil brankář před sebe, pak už hrála obrana.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hostující celek vede o tři branky díky skvělému vstupu do utkání.
14:53'
Hra je přerušená, vhazovat se bude v útočném pásmu Krakenů. Domácí hráči se nemohou dostat stabilněji do pásma.
14:45'
Komerční přestávka. Hosté neproměnili obrovskou šanci.
14:17'
Jeff Carter rozehrával od své branky, následně pálil jeden z hráčů, ale Joey Daccord vytáhl skvělý zákrok.
13:50'
Domácí hokejisté pomalu začínají vyrovnávat statistiku střel na branku, stále však ale na výraznější šanci čekají.
13:31'
Yanni Gourde pálil, jeho pokus kryje Tristan Jarry. Komerční přestávka.
12:30'
Brock McGinn se dostal do útočného pásma, následně Michael Matheson nahazoval puk na branku, jeho rána byla hodně nepovedená.
12:11'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Spokojenější mohou být fanoušci hostujícího celku.
11:47'
Alexander Wennberg hledal před brankou spoluhráče, Mason Appleton zakončoval, ale trefil jen obránce, který zblokoval střelu.
10:46'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, 2:7, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Jednoznačně jsou lepší hosté.
09:19'
Will Borgen jako obránce pálil od modré čáry, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat puk přesněji do branky.
08:43'
Joonas Donskoi se nedokázal v útočném pásmu dostat k puku, následně obrana Penguins dokázala puk dostat do bezpečí.
08:17'
Sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o puk se odehrávají zejména ve středním pásmu.
07:56'
Will Borgen dostal hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet.
06:55'
Kasperi Kapanen byl zcela volný před brankou, ale trefil jen brankáře. Komerční přestávka.
06:08'
Joey Daccord musel zasahovat proti dvěma střelám soupeře, Dominik Simon byl v dobré střelecké pozici, ale neuspěl.
05:54'
Hra je pro ofsajd Penguins přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.
05:07'
Střídání v týmu Seattle Kraken: ze hřiště odchází Philipp Grubauer, přichází Joey Daccord.
05:07'
Tvrdou ránou se prosazuje ze střední vzdálenosti hostující celek. Střelou na přední tyč překvapil domácího brankáře DANTON HEINEN. Asistence: John Marino a Marcus Pettersson.
04:42'
Hostující celek navyšuje své vedení, po střele SIDNEY CROSBYHO končí puk v brance, podle všeho došlo ještě k teči obránce Krakenů. Asistence: Jake Guentzel a Brian Dumoulin.
04:04'
Hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
03:32'
Teddy Blueger si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale puk spoluhráči k němu dostat nedokázali.
02:40'
Sidney Crosby měl obrovskou šanci na druhou branku svého týmu, ale Philipp Grubauer předvedl velmi dobrý zákrok proti střele z hranice brankoviště.
01:47'
Hostující celek začal aktivně a prosazuje se jako první. Střelu JEFFA CARTERA si nešťastně do vlastní branky srazil brankář Seattlu. Asistence: Danton Heinen a Jason Zucker.
01:00'
Vince Dunn rozehrává od své branky, následně Jaden Schwartz protečoval puk do útočného pásma.
00:27'
Evan Rodrigues vedl zajímavou akci hostujícího celku, ale po individuální akci nedokázal zakončit.
00:01'
Utkání začalo, úvodní buly pro domácí.
00:01'

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Soucy, H. Fleury, Lauzon – Marcus Johansson, Wennberg, Appleton – Donato, Gourde, Donskoi – McCann, Geekie, B. Tanev – Blackwell, Sheahan, Lind.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rodrigues – Zucker, J. Carter, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Kasperi Kapanen – Aston-Reese, D. O'Connor, D. Simon..
Zápas brzy začne.
Historicky se jedná o první vzájemný zápas těchto dvou týmů.
Seattle Kraken odehrál 24 zápasů s bilancí 9-0-2-13 a ziskem 20 bodů. V tabulce Západní konference je tým třináctý. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Poradil si s Floridou Panthers 4:1, Buffalem Sabres 7:4 a a Edmontonem Oilers 4:3. Tým nestačil na Tampu 0:3 a na Detroit Red Wings 3:4 v nájezdech.
Pittsburgh Penguins odehrál 24 zápasů s bilancí 9-2-5-8 a získal 27 bodů. V tabulce Východní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s New Yorkem Islanders 1:0 a Vancouverem Canucks 4:1. Tým nestačil na Montreal Canadiens 3:6, Calgary Flames 1:2 v nájezdech a na Edmonton Oilers 2:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.