NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Anaheim - 7. prosince 2021   01:00

Washington
Washington
13:34' T. Wilson (J. Schultz, Ovečkin) • 23:58' Hagelin (Eller, Oshie) • 39:39' Carlson (Ovečkin) • ' Ovečkin
4:3
(1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)

3:1 (SN)

Anaheim
Anaheim
20:09' Manson  (Milano, Zegras) • 33:35' Milano  (Zegras, Rakell) • 35:29' Lettieri  (Fowler, T. Terry)
Washington
Samsonov (Vaněček) – Carlson, Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Irwin – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin – Oshie, Eller, Hagelin – Sprong, McMichael, Sheary – Leason, Protas, Malenstyn.
Anaheim
J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Manson, Fowler, Shattenkirk, Benoit – Rakell, Zegras, Milano – T. Terry, Steel, Lettieri – Silfverberg, Lundeström, D. Grant – S. Carrick, Deslauriers, B. Robinson.

Tři hvězdy utkání:
1. Tom Wilson (WSH) 1+0
2. Carl Hagelin (WSH) 1+0
3. Sonny Milano (ANA) 1+1
Československá stopa:
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 19:45
Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Samsonov (WSH) – 31 zák., 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 65:00
John Gibson (ANA) – 26 zák., 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 65:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:34 (11:10, 10:13, 8:10 – 0:1)
Zblokované střely – 10:15
Vyhraná vhazování – 26:27
Trestné minuty – 7:7
Hity – 27:24
Hokejisté Washingtonu poráží Anaheim 4:3 po nájezdech. Domácí vyhráli první třetinu 1:0 gólem Toma Wilsona, ovšem ve druhé části to už bylo divočejší. Hned po 9. sekundách srovnal Josh Manson. Caps pak vrátil vedení Carl Hagelin, Kačeři ale obrátili zásluhou Sonnyho Milana a Vinniho Lettieriho. Krátce před přestávkou pak srovnal na 3:3 John Carlson. Ve třetí třetině ani v prodloužení už žádná branka nepadla a rozhodnout tak musely nájezdy, v nichž byl úspěšnější celek z hlavního města USA.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.

Autorem vítězné branky je ALEXANDR OVEČKIN.
John Carlson uzavřel utkání přesnou střelou nad lapačku. Domácí vítězí!
Sonny Milano netrefil branku.
Alexandr Ovečkin skóroval po kličce do bekhendu!
Rickard Rakell neproměňuje.
Už to vypadalo, že Daniel Sprong nedá. Nakonec však našel mezírku mezi betony Gibsona a vynutil si pokračování!
Shattenkirk neuspěl po kličce do forhendu.
Kuzněcov nepřekonal Gibsona, kterému při zákroku vypadla hůl z ruky. Kuzněcov si marně žádal opakování nájezdu.
Zegras šel do bekhendového blafáku, ovšem nedostal puk přes levý beton Samsonova.
Specialista na nájezdy T. J. Oshie nedal! Po stažení do forhendu mu puk poskočil a domácí útočník minul branku.
Terry proměnil perfektní bekhendovou kličkou.
Samostatné nájezdy začínají.
V poslední sekundě ještě pálil vedle Alexandr Ovečkin. Prodloužení nerozhodlo uvidíme nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:10'
Hampus Lindholm střílel od modré. Samsonov pozorný.
63:46'
Do střely Rickarda Rakella vložil hokejku Oshie.
63:20'
Hosté drží puk na svých holích a volí hru na jistotu. Publikum reaguje bučením.
62:32'
Hosty zastavilo postavení mimo hru.
62:13'
Prodloužení se zatím hraje hodně takticky. Eller raději vyjel zase do středního pásma.
61:45'
Hampus Lindholm to vzal na hostující straně na sebe. Do jeho střely vložil protihráč hůl a puk skončil v ochranné síti.
61:16'
S Oshiem se dobře vrátil Zegras, který útočníka Capitals k ničemu nepustil.
60:30'
Carlson s pukem vybruslil do středního pásma a domácí si zkusí připravit další příležitost.
60:06'
Prodloužení 3 na 3 začalo. Úvodní buly vyhráli domácí, kteří tak mají výhodu první akce.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina už gól nepřinesla. O něco blíže jeho vstřelení byli domácí. Conor Sheary však nastřelil tyčku a nadějná rána Ovečkina zase těsně minula branku.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:57'
Ještě nakonec rána T. J. Oshieho od pravého mantinelu, kterou Gibson vyrazil.
59:45'
Hosté uklidňují situaci a zdá se, že to do prodloužení uhrají.
59:24'
Závěrečný tlak domácích. Nick Jensen od modré čáry minul branku. Caps ale zůstávají v pásmu.
59:00'
Začíná poslední minuta třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.
57:40'
Ani domácí Alexej Protas se nakonec do šance neprokličkoval. Obránci Anaheimu ho včas zastavili.
57:27'
Trevor Zegras na tom svou individuální akcí nic nezměnil. Domácí následně vyhodili na icing.
56:59'
Tři minuty do konce. Stále platí nerozhodný stav 3:3.
56:25'
Po vyhraném buly hned pálil T. J. Oshie a Gibson měl co dělat!
56:19'
Gibson raději přikryl nahozený puk. Vhazuje se po jeho levici.
55:34'
Pro nahození Trevora Zegrase z levé strany si opět sáhla Samsonovova rukavice. Další buly v útočném pásmu Ducks.
Střely na branku ve 3. třetině – 6:9
55:06'
Buddy Robinson prověřil Samsonova, který si pro puk sáhl lapačkou. Je tu poslední reklamní přestávka.
54:54'
Hosté se nepřesnou přihrávkou vyhodili z útočného pásma. Zůstávají ale na kotouči.
54:20'
Ovečkin tentokrát pálil z osy hřiště. Po ledě zamířil těsně vedle levé tyčky!
53:56'
Střelu Alexe Ovečkina z pravé strany vyrazil Gibson za svou klec.
53:03'
Daniel Sprong se dostal ke střele z pravého kruhu. Tu vyrazil Gibson.
52:14'
Mansonův projektil od modré čáry chytá pozorný Samsonov.
51:24'
Hostům byla pískána vysoká hůl. Následuje reklamní pauza.
51:05'
Conor Sheary mohls trhnout vedení na stranu Caps. Z levého kruhu však napálil tyčku!
50:41'
Domácí v přečíslení 3 na 2. Přihrávka Nicka Jensena na osu hřiště však zůstala nevyslyšena.
49:39'
Od modré čáry střílel Kevin Shattenkirk. Holtby puk vyrazil na levý kruh, kde ho ve snaze dorážet netrefil dobře Buddy Robinson.
49:02'
Od domácího zadáka Matta Irwina se puk odrazil do hlediště. Hra je tedy přerušena.
48:49'
Alexandr Ovečkin zachytil rozehrávku soupeře a sjel si s pukem mezi kruhy. Jeho rána minula levou tyčku z pohledu Gibsona.
48:12'
Zápas je stále naprosto otevřen. Favorizovaný Washington nepřehrává Kačery nijak výrazně.
46:56'
Dmitrij Orlov zavezl puk do útočného pásma. Tam ho přenechal T. J. Oshiemu, který ještě hledal Conora Shearyho. S ním se však vrátil bránící hráč a Washington přichází o puk.
46:15'
Po střele Sama Carricka drží puk Samsonov. Následuje reklamní přestávka.
46:06'
Hostující obrana v tomto střídání zatím drží na uzdě elitní formaci Washingtonu. Ovečkin a spol. se nedokáží dostat s pukem do útočného pásma.
45:20'
Puk skončil v prostoru střídaček. Vhazuje se na středovém kruhu.
44:38'
Zakázané uvolnění domácích. Rozehrávka Carlsona byla příliš dlouhá.
44:04'
Na druhé straně vyzkoušel Gibsona ruský obránce Dmitrij Orlov. Brankář Anaheimu přerušil svým zákrokem hru.
43:42'
Simon Benoit dostal přihrávku od Milana, po níž pálil z vrcholu levého kruhu. Samsonov si stačil povyjet a vyrazil puk.
42:33'
Carl Hagelin dostal puk na levé křídlo. Následně posílal na slepo přihrávku před branku, ovšem adresáta nenašel. Hrací předmět doputoval až k brankáři Gibsonovi, který ho raději přikryl.
41:56'
Ducks začali třetí část poměrně energicky. Častěji se zatím hraje v obranném pásmu Washingtonu.
41:11'
Po vhazování se domácí dopustili zakázaného uvolnění.
41:04'
Jamie Drysdale zavezl puk dopředu z pravé strany. Se střelou hostujícího obránce si poradil Samsonov.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:00
Střely na branku – 21:23 (11:10, 10:13)
Po druhé třetině hraje Washington s Anaheimem nerozhodně 3:3. Hosté do uplynulé části výborně vstoupili a už po 9 sekundách srovnali na 1:1 ranou Joshe Mansona. Caps poslal o pár minut později zpátky do vedení Carl Hagelin, ovšem Kačerům se pak podařilo dokonce otočit skóre. Postarali se o to svými zásahy Sonny Milano s Vinnim Lettierim. Domácí pak srovnali pouhých 21 vteřin před pauzou, kdy Ovečkin připravil pozici pro Johna Carlsona a ten nadvakrát překonal Gibsona.
40:00'
39:39'
Washington právě vstřelil branku!
Domácí 21 sekund před přestávkou srovnávají! Tom Wilson forčekoval rozehrávajícího Joshe Mansona a získal pro domácí kotouč. Alexandr Ovečkin s ním vybruslil před branku, kde ho přenechal z druhé vlny najíždějícímu JOHNOVI CARLSONOVI. Ten napoprvé nepřekonal Gibsona, ovšem dorážka už za záda brankáře Anaheimu prošla – 3:3. Asistence: Alexandr Ovečkin.
39:22'
Isac Lundeström z levé strany zamířil za branku, kterou objel a pokusil se zakončit. Samsonov byl připraven a přitiskl k tyčce levý beton.
39:00'
Přesně minutu před koncem druhé části střílel na hostující branku Conor Sheary. John Gibson puk dobře viděl a zachytil ho.
38:53'
Zakázané uvolnění Caps. Domácí působí zaskočeným dojmem.
38:43'
Skákající nahození ze středního pásma raději podržel Samsonov. Vhazuje se po levici domácího gólmana.
38:27'
Jakob Silfverberg to zkoušel z pravé strany. Puk končí v lapačce Samsonova.
38:06'
Cam Fowler dostal puk na modrou čáru, odkud vypálil. Mířil vedle vzdálenější tyčky.
36:44'
Rickard Rakell zavezl puk do útočného pásma. Z levé strany pak vyzkoušel Ilju Samsonova, který puk schoval ve výstroji. Reklamní přestávka.
35:29'
Anaheim právě vstřelil branku!
Kačeři otáčejí skóre! Skvělou práci odvedl obránce Cam Fowler, který se z levé strany protáhl dopředu. Na závěr akce posunul puk před branku na hůl VINNIHO LETTIERIHO a ten zblízka usměrnil hrací předmět za záda Samsonova. Asistence: Cam Fowler a Troy Terry.
34:06'
Utkání je nyní vyrovnané na góly i na střely na branku. Oba celky vypálily shodně 18 ran.
33:35'
Ducks srovnávají! Rickard Rakell nahrál zpoza branky Trevorovi Zegrasovi. Jeho střelu vyrazil Samsonov ramenem, ovšem SONNY MILANO dokázal trefit puk ze vzduchu a zblízka ho usměrnit do odkryté klece Washingtonu. Asistence: Trevor Zegras a Rickard Rakell.
31:07'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Simon Benoit – 2 min., nedovolené bránění).
23:58'
Domácí zcela rozebrali obranu soupeře a berou si zpět ztracené vedení! Lars Eller si nejprve vyměnil puk s T. J. Oshiem a poté nahrál před prázdnou branku CARLOVI HAGELINOVI – 2:1. Asistence: Lars Eller a T. J. Oshie.
20:48'
Hosté začali druhou třetinu hodně dobře! Rakell se zjevil sám před Samsonovem, který Washington tentokrát podržel!
20:09'
Hosté srovnali po 9 sekundách druhé části! Po vhazování ve středovém kruhu se vydal dopředu Trevor Zegras. Ten v útočném pásmu našel Sonnyho Milana, po jehož střele z levé strany puk propadl za Samsonova a dojíždějící JOSH MANSON ho v pádu posunul za brankovou čáru. Asistence: Sonny Milano a Trevor Zegras.
20:01'
20:00'
17:14'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Martin Fehérváry – 2 min., držení hole).
13:34'
Domácí nádherně sehráli situaci po vyhraném buly v útočném pásmu! Puk si vytáhl na osu Alex Ovečkin, který nahrál doprava Justinovi Schultzovi. Tím se před brankou vytvořila přesilová situace 2 na 1, kterou po Schultzově pasu zakončil do odkryté klece TOM WILSON. Asistence: Justin Schultz a Alexandr Ovečkin.
00:01'
Washington Capitals
Domácí táhne neuvěřitelný Alex Ovečkin, který zraje jako víno. Dvacetigólový útočník svému týmu výrazně pomohl k první pozici v Metropolitní divizi. Washington posbíral v pětadvaceti zápasech hned 36 bodů a na vedoucí příčce má náskok bodu na New York Rangers. Ve Východní konferenci je lepší pouze Florida, ta má o bod navíc.

Kanadské bodování týmu
1. Alex Ovečkin | 25 zápasů, 39 bodů (20+19)
2. Jevgenij Kuzněcov | 25 zápasů, 28 bodů (8+20)
3. Tom Wilson | 25 zápasů, 23 bodů (8+15)
4. John Carlson | 25 zápasů, 23 bodů (5+18)
5. Dmitrij Orlov | 25 zápasů, 14 bodů (4+10)
Anaheim Ducks
Hosté okysličili svou soupisku nadějnými mladíky a zatím to pro Kačery vypadá opravdu dobře. Anaheim má po 25 zápasech na svém kontě 30 bodů a nachází se na třetím místě v Pacifické divizi a čtvrtém v Západní konferenci.

26. listopadu | Ducks – Senators 4:0
29. listopadu | Ducks – Maple Leafs 1:5
1. prosince | Kings – Ducks 4:5sn
2. prosince | Ducks – Golden Knights 6:5
4. prosince | Ducks – Flames 3:4sn

1. Troy Terry | 24 zápasů, 25 bodů (15+10)
2. Ryan Getzlaf | 23 zápasů, 20 bodů (1+19)
3. Trevor Zegras | 23 zápasů, 19 bodů (6+13)
4. Sonny Milano | 20 zápasů, 17 bodů (6+11)
5. Adam Henrique | 24 zápasů, 16 bodů (6+10)
Přeji krásné úterní ráno. Vítám vás u online přenosu z NHL. Zaměříme se na duel začínající v 01:00. Washington Capitals doma vyzve Anaheim Ducks. Příjemnou zábavu!