SESTŘIHY: Pastrňák a Chytil dali dva góly, Palát se vrátil po zranění

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Povedené zápasy v NHL prožili čeští útočníci David Pastrňák a Filip Chytil. Oba dvěma góly přispěli k vítězství svých týmu. Hokejisté Bostonu vyhráli 5:2 na ledě Los Angeles, Rangers zase uspěli 4:1 v Montrealu. Karel Vejmelka kryl 28 střel, ale neodvrátil prohru Arizony 2:6 ve Philadelphii. Carolině nestačila asistence Martina Nečase a podlehla Nashvillu 3:5. Po dvou a půl měsících naskočil do hry Ondřej Palát, ale neprožil vítězný návrat: s New Jersey prohrál 3:5 se St. Louis.

„Snažil jsem se hrát tvrdě, vyhrávat souboje, blokovat střely. Chtěl jsem dělat správně takové ty malé věci,“ řekl Palát, který před operací třísel stihl šest zápasů. „Zejména v prvním utkání po delší době není vhodné, aby se člověk pouštěl do nějakých šílených akcí. Hlavní je hrát jednoduše, a to jsem dělal,“ doplnil.

Palát, který během pauzy vynechal 32 utkání, byl také spokojený, jak zátěž zvládla jeho třísla. „Spíše jsem bojoval s nervozitou. Cítil jsem před utkáním motýlky v břiše,“ přiznal Palát. Během necelých patnácti minut si připsal tři hity, dvě zblokované střely, kladný bod a dvakrát vystřelil. „Vím, že budu lepší,“ podotkl.

New Jersey, jehož gólman Vítek Vaněček plnil roli náhradníka, vedlo i díky dvěma gólům Jacka Hughese ještě ve 37. minutě 2:1. K obratu St. Louis přispěl třemi body Robert Thomas (2+1).

Rangers rozhodli v rozmezí 28. až 34. minuty, během kterých vstřelili první tři góly. Chris Kreider otevřel skóre z úniku v oslabení, Braden Schneider zvýšil střelou od modré čáry a úspěšnou pasáž korunoval Chytil střelou z levého kruhu bez přípravy. Montreal zdramatizoval zápas v čase 54:46, když se prosadil z předbrankového prostoru Joel Armia. Český útočník ale zpečetil výhru trefou ze středního pásma při hře domácích bez gólmana.

Rangers před dvěma dny ukončili dlouhou vítěznou sérii Caroliny, tentokrát prodloužili trápení Montrealu, který prohrál posedmé v řadě. „Někdy je těžké, když po zápase s jedním z nejlepších týmů ligy čelíte někomu ze spodku. Montreal hrál ale výborně, bojoval. Nicméně jsme si za svůj výkon zasloužili vyhrát,“ uvedl Chytil, který si připsal v posledních dvou zápasech čtyři body (3+1) a vylepšil si bilanci v sezoně na 11+10.

Hokejisté Los Angeles vedli po trefě Phillipa Danaulta, ale Pastrňák vyrovnal ve 27. minutě střelou z mezikruží a v přesilové hře otočil skóre Brad Marchand. Domácí rychle kontrovali gólem Seana Durziho a nerozhodný stav platil až do 51. minuty. Poté se dvakrát během 34 sekund prosadil Trent Frederic a výhru pojistil Pastrňák do prázdné branky při hře Kings bez gólmana. Havířovský rodák má v této sezoně na kontě 27 zásahů z 38 utkání a v tabulce střelců je pátý.

Vejmelka pustil v předchozích dvou startech shodně pět branek a stejnou porci inkasoval ve Philadelphii ve druhé třetině, v níž domácí otočili z 0:1 na 5:2. Flyers překonali českého gólmana dvakrát v přesilových hrách po kombinacích do odkryté branky, další dvě trefy přidali z dorážek a jednu z rychlého protiútoku. Konečné skóre stanovil v 56. minutě zblízka James van Riemsdyk. Hlavními strůjci výhry ale byli Kevin Hayes a Travis Konecny s bilancí 1+2. Morgan Frost asistoval u čtyř branek.

„Byl to pravděpodobně náš nejhorší zápas za poslední dva roky,“ zlobil se trenér Arizony Andre Tourigny.

Carolina vyrukovala poprvé s Maxem Paciorettym, jehož získala v létě z Vegas, a v zápase třikrát vedla. U gólu na 2:1 si připsal druhou asistenci Nečas, který bodoval posedmé v řadě (4+4). Nashville ale pokaždé do tří minut odpověděl a mohl se opřít o Juuse Sarose, jenž vytvořil se 64 zákroky nový klubový rekord. Od sezony 1955/56 chytili v utkání základní části jen dva gólmani více střel: Ron Tugnutt (70) a Mario Lessard (65).

Gólman Predators měl nejvíc práce ve třetí třetině, ve které neinkasoval z 28 střel. Na druhé straně zlomil Mark Jankowski ve 46. minutě nerozhodné skóre 3:3.

Washington zvítězil v Columbusu 6:2 a připsal si sedmou venkovní výhru v řadě, čímž vytvořil nový klubový rekord. Dvěma trefami se o to zasloužil T.J. Oshie a rozdílový gól vstřelil kuriózním způsobem Martin Fehérváry, od jehož helmy se vznesla střela Dylana Stromea obloučkem do branky.

Edmonton porazil New York Islanders 4:2 i díky dvěma přihrávkám Connora McDavida. Lídr produktivity tím zaokrouhlil počet asistencí na 500 ve svém 527. utkání NHL. Této mety dosáhli rychleji jen čtyři hráči.

Carolina - Nashville

Domácí: 07:41. Stastny, 20:35. Skjei, 29:54. J. Staal

Hosté: 10:29. F. Forsberg, 22:47. Ekholm, 31:55. Glass, 45:06. Jankowski, 59:57. Sissons

Domácí: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Kotkaniemi, Pacioretty.

Hosté: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, A. Carrier, Ekholm (A), McKeown, Lauzon – Sissons, Pärssinen, F. Forsberg – Duchene, R. Johansen, Jankowski – Granlund (A), Glass, Niederreiter – Jeannot, Novak, Trenin.

C. Syvret, G. Dwyer – K. McNamara, J. Fournier

PNC Arena, Raleigh

18 344 diváků

Columbus - Washington

Domácí: 05:19. J. Gaudreau, 32:59. Bayreuther

Hosté: 21:51. Oshie, 31:15. Aube-Kubel, 37:20. Fehérváry, 38:57. Hathaway, 46:41. Oshie, 53:05. Ovečkin

Domácí: Merzlikins (Korpisalo) – Gavrikov, Peeke, Berni, Gudbranson, Bayreuther, A. Boqvist – J. Gaudreau, K. Johnson, Bemström – Nyquist, Roslovic, Laine – Meyer, Kuraly, Olivier – L. Foudy, Sillinger, Marčenko.

Hosté: Kuemper (C. Lindgren) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Fehérváry, Alexejev – Ovečkin, Kuzněcov, Sheary – Milano, Oshie, D. Strome – M. Johansson, Eller, Aube-Kubel – Mantha, Protas, Hathaway.

Hanson, Blandina – Cormier, Kovachik

Nationwide Arena, Columbus

17 924 diváků

Montreal - NY Rangers

Domácí: 54:46. Armia

Hosté: 27:43. Kreider, 32:28. B. Schneider, 33:27. Chytil, 58:50. Chytil

Domácí: Allen (Montembeault) – Edmundson (A), Savard, Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki (C), Dach – Slafkovský, Dvorak, Jos. Anderson – Dadonov, Evans, Armia – Pezzetta, Drouin, Richard.

Hosté: Halák (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba (C), Harpur, B. Schneider – Kreider, Zibanejad (A), Kakko – Panarin, Trocheck, Kravcov – Lafreniere, Chytil, Vesey – Blais, Goodrow (A), Gauthier.

Pollock, Furlatt – Murchison, Barton

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

New Jersey - St. Louis

Domácí: 23:51. J. Hughes, 28:47. J. Hughes, 52:09. Hischier

Hosté: 11:47. Kyrou, 36:27. Barbašev, 42:27. Saad, 49:53. Thomas, 59:17. Thomas

Domácí: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, B. Smith, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Haula, J. Hughes (A), Tatar – Holtz, J. Boqvist, Wood – Mercer, M. McLeod, Šarangovič.

Hosté: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Mikkola, Faulk (A), Leddy, Bortuzzo, Rosén – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Barbašev, B. Schenn (A), Saad – Leivo, Acciari, Neighbours – T. Pitlick, Alexandrov, Toropčenko.

Lambert, Charron – Mahon, Deschamps

Prudential Center, Newark

15 561 diváků

Philadelphia - Arizona

Domácí: 20:25. Konecny, 24:41. Farabee, 28:53. Allison, 31:42. Provorov, 33:49. Hayes, 55:02. J. van Riemsdyk

Hosté: 13:29. Carcone, 21:36. N. Ritchie

Domácí: Hart (Ersson) – York, Provorov, DeAngelo, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – Konecny, N. Cates, Farabee – Allison, Laughton (A), Hayes – MacEwen, P. Brown, Deslauriers.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Moser, Välimäki, Stecher, Nemeth, Gostisbehere, Chychrun, J. Brown – Crouse (A), Bjugstad, McBain – Fischer (A), Hayton, N. Ritchie – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Kassian, Carcone.

O'Rourke, StLaurent – Murray, Marquis

Wells Fargo Center, Philadelphia

17 572 diváků

Toronto - Seattle

Domácí: 31:00. Tavares

Hosté: 26:51. Tolvanen, 31:20. Dunn, 34:17. McCann, 38:27. Beniers, 43:27. Wennberg

Domácí: M. Murray I (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Nylander, Matthews (A), Bunting – Järnkrok, Marner, Tavares (C) – Engvall, Kämpf, Kerfoot – D. Hunt, Holmberg, Aston-Reese.

Hosté: Mar. Jones (Grubauer) – A. Larsson, Dunn, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz (A), Wennberg, McCann – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – B. Tanev, Geekie, Sprong.

Nicholson, Kozari

Scotiabank Arena, Toronto

Edmonton - NY Islanders

Domácí: 09:26. Draisaitl, 18:40. Yamamoto, 28:34. Holloway, 35:17. Hyman

Hosté: 24:42. Barzal, 39:07. Clutterbuck

Domácí: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Niemeläinen – Hyman, McDavid (C), Kostin – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, R. McLeod, Ryan – Holloway, Janmark.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Wotherspoon, Mayfield, S. Aho I – Cizikas, Barzal, Bailey (A) – Fasching, Nelson, Lee (C) – Beauvillier, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Räty, M. Martin.

Peter MacDougall, Chris Lee. Čároví: Tommy Hughes, Ryan Galloway

Rogers Place, Edmonton

17755 diváků

Vancouver - Colorado

Domácí: 33:15. Kuzmenko, 35:14. Kuzmenko, 35:48. Boeser, 58:24. J. Miller

Hosté: 19:00. Rantanen, 21:49. Girard

Domácí: Delia (S. Martin) – Bear, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Dermott – J. Miller (A), E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Horvat (C), Michejev – Lockwood, Dries, Garland – Lazar, Studnicka, Joshua.

Hosté: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Malgin, Compher, Newhook – L. O'Connor, Meyers, Cogliano – Kaut, Helm, MacDermid.

M. Markovic, G. Rank – S. Cherrey, A. Smith

Rogers Arena, Vancouver

18 706 diváků

Vegas - Pittsburgh

Domácí: 01:53. Kessel, 05:17. Eichel, 11:21. Stephenson, 39:49. Ma. Stone, 52:06. Cotter

Hosté: 44:05. T. Smith, 58:31. Crosby

Domácí: Hill (L. Thompson) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Korczak, Hutton, Pachal – Amadio, Stephenson, Ma. Stone (C) – R. Smith (A), Eichel, N. Roy – Cotter, W. Karlsson, Kessel – W. Carrier, Leschyshyn, Kolesar.

Hosté: DeSmith – Dumoulin (A), T. Smith, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Rakell – Heinen, Carter, Kapanen – D. O'Connor, Blueger, McGinn.

Rehman, Joannette – Gibbons, MacPherson

T-Mobile Arena, Las Vegas

18 149 diváků

LA Kings - Boston

Domácí: 16:04. Danault, 31:08. Durzi

Hosté: 26:26. Pastrňák, 28:47. Marchand, 50:36. Frederic, 51:10. Frederic, 57:33. Pastrňák

Domácí: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Iafallo – Vilardi, Lizotte, Fiala – Anderson-Dolan, Kupari, Lemieux.

Hosté: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Pastrňák (A), Bergeron (C), Marchand (A) – Zacha, Krejčí, Hall – Frederic, Coyle, N. Foligno – Cr. Smith, Nosek, Greer.