NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : St. Louis - 6. ledna 2023   01:00

Devils
Devils
23:51' J. Hughes (Severson, Haula) • 28:47' J. Hughes (Tatar) • 52:09' Hischier (Hamilton, Bratt)
3:5
(0:1, 2:1, 1:3)
St. Louis
St. Louis
11:47' Kyrou  (Bučněvič, Thomas) • 36:27' Barbašev  (Saad, Faulk) • 42:27' Saad  (Barbašev) • 49:53' Thomas  (B. Schenn, Bučněvič) • 59:17' Thomas  (Bučněvič)

Střely na bránu: 39 – 19 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8
Hokejisté St. Louis dnes vyloupili led New Jersey. V Prudential Center zvítězili 5:3. Domácím nebyla nic platná střelecká převaha. Hosté totiž byli efektivní ve využívání svých příležitostí, navíc měli v brance velmi dobrého Jordana Binningtona. Devis sice v úvodu druhé třetiny otočili skóre dvěma zásahy Jacka Hughese na 2:1, ovšem Bluesmani vyrovnali ještě do přestávky a ve třetí části si trefami Brandona Saada a Roberta Thomase zajistili dvoubrankový náskok. Ten ještě v přesilovce 5 na 3 korigoval pohotovou tečí kapitán Ďáblů Nico Hischier, další gól už však domácí nepřidali. V závěru naopak rozhodl do opuštěné svatyně Robert Thomas.
59:17'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Haula v další dobré příležitosti tečoval vedle branky. Poté najížděl z pravé strany na prázdnou domácí svatyni ROBERT THOMAS, který se nemýlil a definitivně duel rozhoduje. Asistence: Pavel Bučněvič.
58:58'
Další šance New Jersey! Dorážka Erika Hauly nepřešla přes levý beton Binningtona!
58:44'
Hostující brankář se přemístil proti ráně Erika Hauly!
58:26'
Už tam jsou a Jordan Binnington musí vyhlásit nejvyšší pohotovost...
57:50'
Hughes musel pospíchat pro puk dozadu. Domácí se budou muset rychle vrátit do útočného pásma.
57:35'
Domácí už budou pokračovat s prázdnou branku, tedy s šesti hráči v poli!
57:35'
Tomáš Tatar uvolnil Nica Hischiera. Ten střílel z pravého kruhu někam pod víko, ovšem Binnington kotouč vytěsnil ramenem do ochranné sítě! Reklamní přestávka.
57:02'
Tři minuty ještě mají domácí na vyrovnání.
56:32'
Mercer sice nedosáhl na pas Hamiltona, ale pak zabojoval a za brankou kotouč dojel. Zabránil tak odpískání zakázaného uvolnění.
55:35'
Nyní brankáře hostí protáhl Jack Hughes. Binnington vytáhl další důležitý zákrok.
55:18'
Ten možná odstartoval! Ránu Tomáše Tatara z mezikruží vytěsnil Binnington!
54:40'
Hra se nyní vcelku zklidnila. V posledních minutách ale můžeme čekat závěrečný nápor New Jersey.
53:19'
Domácí pak ještě měli k dispozici klasickou početní výhodu, tu už ale nezužitkovali. Blues v pěti.
52:09'
New Jersey právě vstřelilo branku!
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku a snižují na rozdíl jediné trefy! Holtz ještě z levé strany minul branku. Devils se ale udrželi na kotouči. Jesper Bratt nahrál na osu Dougiemu Hamiltonovi, který vypálil a letící puk tečoval před brankou stojící kapitán NICO HISCHIER. Binnington už situaci zachránit nedokázal – 3:4. Asistence: Dougie Hamilton a Jesper Bratt.
51:39'
Hosté přestáli úvodní závar a vyhodili!
51:18'
Justin Faulk sekl do ruky domácího kapitána Hischiera. Domácí mají k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3! To je velká šance na návrat do utkání.
50:56'
Tyler Pitlick bude pykat za podrážení. Přesilovka pro Devils.
49:53'
Hosté přesilovku využívají a vedou o dva góly! Sehráli to parádně! Po přihrávce Barbaševa se ocitl na pravé straně u brankové čáry na kotouči Brayden Schenn. Vypadalo to, že se s pukem bude chtít natlačit před brankoviště, ale nakonec zvolil pas na ROBERTA THOMASE, který z hodně ostrého úhlu dokázal trefit odkrytou polovinu branky, kam se Schmid už nedokázal natáhnout – 2:4. Asistence: Brayden Schenn a Pavel Bučněvič.
49:12'
Právě Dougie Hamilton zasáhl Acciariho vysokou holí a domácí se budou muset bránit v oslabení.
48:56'
Tlak domácích pokračuje také po reklamní přestávce. Tatar objel branku a nahrál Hamiltonovi. Jeho střelu z pravého kruhu zablokoval protihráč.
48:40'
Devils vyhráli buly a po rychlé kombinaci si připravili velkou šanci. V předbrankovém prostoru střílel volný Tomáš Tatar, vyrovnání ale zabránila Binningtonova lapačka!
48:34'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Vhazuje se před Binningtonem.
47:31'
Hosté oslabení přežili. Už jsou kompletní.
46:46'
Barbašev získával pro hosty čas v útočném pásmu. Poté se snažil najít Saada, na něhož přihrávka neprošla, ale puk se odrazil zpátky k Barbaševovi. Ten tak mohl z levého kruhu střílet a zasahovat musel Schmid.
46:18'
Hosté vyhazují, konkrétně Thomas byl hráčem, který odpálil puk.
45:30'
Noel Acciari za domácí brankou nepříjemně dohrál Brendana Smithe. Domácí obránce narazil do hrazení rukou a vypadá to, že si pochroumal zápěstí. Acciari je vyloučen za nedovolené bránění.
44:51'
Zakázané uvolnění Devils. Hra se stěhuje do obranného pásma domácích.
44:13'
Od modré čáry střílel Jonas Siegenthaler. Možná tam byla i teč, Binnington ale vyrazil puk do rohu.
42:27'
Bluesmani vedou 3:2! Domácí nedokázali posunout puk z obranného pásma. Na modré čáře se k němu dostal Ivan Barbašev. Ten pak poslal křížnou přihrávku na pravý kruh, kde kotouč převzal BRANDON SAAD. Ten si naznačením položil na led obránce, jehož nechal odklouzat do rohu a našel mezírku mezi betony brankáře Schmida. Asistence: Ivan Barbašev.
41:59'
Ránu Tomáše Tatara z pravého kruhu schoval ve výstroji Binnington.
41:23'
Devils v plném počtu.
41:06'
Dawson Mercer se dostal v oslabení do samostatného úniku. Šel do forhendové kličky, puk mu ale ujel z hole a skončil za brankou!
40:09'
Domácí vyhráli buly a poslali puk za branku soupeře.
40:01'
Hosty čeká na začátku třetí třetiny ještě 82 sekund z přesilové hry.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:50.
Statistiky:
Střely na bránu: 24 – 13 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2
Ve druhé třetině jsme viděli hned tři góly. Devils nejprve byli odměněni za svou aktivitu obratem ve skóre. O ten se postaral Jack Hughes, jenž ve 24. minutě nejprve vyrovnal dorážkou po střele Seversona. Ve 29. minutě pak poslal Ďábly do vedení 2:1, když těžil z forčekinku spoluhráče Paláta a trefil se z levého kruhu. Blues dnes zatím nemají mnoho střel, ovšem ve 37. minutě si jedna z nich našla cestu do brankové síťky. Švihem vypálil ke vzdálenější tyčce Ivan Barbašev, který tedy srovnal na aktuálních 2:2.
40:00'
39:58'
Domácí ale tohle vhazování vyhráli a vyhodili.
39:52'
Robert Thomas nezpracoval dlouhou přihrávku Kyroua. Pokud by se mu to povedlo, mohl jet sám na brankáře. Kotouč se doklouzal až ke Schmidovi, který ho byl nucen podržet. Ještě buly v útočném pásmu Blues.
39:22'
Dougie Hamilton vysekl hůl z rukou Alexandrova. Domácí obránce je vyloučen za nedovolené bránění.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:09'
Střela Michaela McLeoda z pravé strany nenašla cíl. K puku se dostali hosté.
36:27'
Je vyrovnáno! Na dlouhou přihrávku si najel Brandon Saad. Ten v útočném pásmu posunul kotouč doprava na IVANA BARBAŠEVA, jenž se snadno zbavil obránce Siegenthalera a zápěstím vypálil ke vzdálenější tyčce – 2:1. Asistence: Brendan Saad a Justin Faulk.
36:00'
Po střele Dougieho Hamiltona přerušil hru Binnington. Následuje reklamní přestávka.
35:38'
Jesper Bratt našel přihrávkou zpoza branky Nica Hischiera. Ten už mohl střílet, ale situaci ještě vylepšoval nahrávkou na Jegora Šarangoviče, který netrefil kotouč před odkrytou klecí!
34:26'
Nyní hledal Smith před branku najíždějícího Jespera Boqvista, který na puk nedosáhl.
33:48'
Do přihrávky Boqvista se z první opřel Brendan Smith. Od modré čáry branku netrefil.
33:02'
Ondřej Palát zatím vypadá ve svém prvním zápase po dlouhé herní pauze velmi dobře. Pro Devils rozhodně vítaný přírůstek do sestavy.
32:23'
Po průniku na levém křídle to zkoušel z úhlu Tomáš Tatar. Hostující branku netrefil.
32:09'
Střely na branku – 23:8
31:23'
Colton Parayko se snažil nastřelit puk před domácí branku. Trefil ale brusle protihráče a kotouč se odrazil do středního pásma.
30:57'
Po střele Alexandera Holtze je puk v lapačce Binningtona. Následuje reklamní přestávka.
30:10'
Rychlé vyrovnání mohl hostům zařídit Nick Leddy, který z levé strany rozezvučel brankovou konstrukci!
28:47'
Domácí otáčejí skóre a zase se trefil JACK HUGHES! Skvělou práci odvedl při forčekinku za brankou soupeře Ondřej Palát. I díky jeho příspěvku se dostal Hughes ke kotouči na levém kruhu. Napoprvé mu ještě nedovolil vystřelit obránce Leddy, ovšem hrací předmět zůstal na holi útočníka Ďáblů. Ten si ho srovnal a dokonale využil clony Tomáše Tatara. Puk tak zapadl ke vzdálenější tyčce a Jordan Binnington nic neviděl – 2:1. Asistence: Tomáš Tatar.
27:49'
Rána Ondřeje Paláta z levé strany byla tečována. Binnington byl ale v rozkleku včas a vyrazil puk do rohu.
27:26'
Jesper Bratt hledal přihrávkou z levé strany Jegora Šarangoviče. Do jeho rány vložil hokejku protihráč. Po přerušení hry tu je reklamní pauza.
26:50'
Brandon Saad prokličkoval s pukem až před domácí branku! Devils podržel brankář Schmid!
26:02'
Hosté se snaží uklidnit hru a podržet kotouč.
25:10'
Domácí mohou být spokojeni se svým nástupem do druhé třetiny. Podařilo se jim vyrovnat a vstřelený gól jim jistě vlil další energii.
23:51'
Domácí srovnávají stav! Erik Haula dojel za brankou kotouč, který se odrazil od brankáře Binningtona. Poté nahrál na modrou čáru Damonovi Seversonovi, který vypálil. Binnington vyrazil puk doleva k JACKOVI HUGHESOVI, který dorážel do odkryté klece. Asistence: Damon Severson a Erik Haula.
22:19'
Holtz hledal střílenou přihrávkou od levého mantinelu na zadní tyčku sjíždějícího Mylese Wooda. Ten nedokázal usměrnit kotouč do branky hostí!
21:51'
Jegor Šarangovič se dotkl puku vysokou holí. Devils jsou tedy vykázáni do středního pásma.
21:08'
Proti Justinovi Faulkovi vyrazil Erik Haula, který také střelu hostujícího obránce zablokoval.
20:42'
Další útočnou snahu Blues zastavilo odpískané postavení mimo hru.
20:21'
Lapačka Akiry Schmida zakročila proti bekhendové střele Brandona Saada.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:58.
Statistiky:
Střely na bránu: 14 – 5 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2
Po první třetině vede St. Louis na ledě New Jersey 1:0. Hosté otevřeli skóre ve 12. minutě, kdy se tečí nabídky Pavla Bučněviče prosadil Jordan Kyrou. Devils si pak připravili několik dobrých příležitostí k vyrovnání. Hodně nebezpeční byli například během jediné přesilovky, ovšem zatím nenašli recept na brankáře Jordana Binningtona, jenž Blues několikrát podržel.
20:00'
19:38'
Alexander Holtz střílel od levého mantinelu. Binnington si připisuje další zákrok.
19:20'
19:05'
Nabídka Ondřeje Paláta oslovovala před branku sjíždějícího Alexandera Holtze, který puk nedokázal zpracovat!
18:30'
Hosté tentokrát vyhazují.
18:05'
Po střele Dougieho Hamiltona od modré čáry dorážel tentokrát Jack Hughes. Binnington se roztáhl v brankovišti a opět hosty podržel!
17:29'
Domácí zahrozili okamžitě po buly! Po střele Nica Hischiera z levé strany neuspěli z dorážek Jesper Bratt s Tomášem Tararem.
17:18'
Domácí si po reklamní přestávce zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Ivab Barbašev – hákování.
16:10'
Ondřej Palát, který se dnes vrátil do sestavy Devils poté, co se zotavil po operaci třísel, protáhl ranou švihem Binningtona. Brankář hostí si připisuje velmi dobrý zákrok!
15:34'
Po zakázaném uvolnění hostí se hra stěhuje před branku St. Louis.
14:07'
Po ráně Nicka Leddyho nedokázal Brayden Schenn dostat kotouč za již ležícího brankáře Schmida! Dobrou práci odvedl obránce Hamilton, jenž mu zablokoval hůl.
13:56'
Hosté se usadili v útočném pásmu Bortuzzo nahodil puk za branku. Tam o něj bojoval Alexandrov, ale nakonec ho vydoloval domácí obránce Siegenthaler. Devils následně zahráli na icing.
12:49'
Na pravém kruhu se dostal k puku Jack Hughes. Ten střílel na vzdálenější tyčku, narazil ale na vyrážečku Binningtona.
12:22'
Po zablokované střele Hughese se puk doklouzal k brankovišti, kde ho přikryl Binningtoin. Následuje reklamní přestávka.
11:47'
Bluesmani se ujímají vedení! Pavel Bučněvič od pravého mantinelu nahodil puk před branku, kam si sjížděl JORDAN KYROU. Ten vložil do nabídky svého spoluhráče hůl a tečoval kotouč pod víko. Akira Schmid neměl moc šancí zakročit. Asistence: Pavel Bučněvič a Robert Thomas.
10:40'
Zakázané uvolnění domácích.
09:36'
Erik Haula poslal do samostatného úniku Tomáše Tatara. Ten naznačil forhendovou kličku, ale pak házel puk do protipohybu Binningtona. Hostující gólman ho ještě stačil tečovat lapačkou a vytěsnit vedle levé tyčky!
08:38'
Rozehrávku po mantinelu dobruslil v útočném pásmu Jordan Kyrou. Ten to zkusil z pravé strany hřiště a Schmid vyrazil kotouč do rohu.
08:03'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Schmidem.
07:01'
Následuje reklamní přestávka.
07:01'
První zákrok Jordana Binningtona byl dosti ostrý! Z pravého kruhu pálil Jack Hughes. Hostující brankář se však stačil přemístit a puk schoval do lapačky!
06:47'
Protiútok domácích. Tatar hledal krosem Jacka Hughese, ovšem přihrávku na něj zablokoval Colton Parayko.
05:30'
Po chybě Brendana Smitha měl první velkou šanci zápasu Jake Neighbours. Ránu hostujícího útočníka ze slotu však vyrazil Schmid!
05:06'
Nick Leddy si vybruslil s pukem na osu a vypálil. Jeho projektil minul svatyni Akiry Schmida.
04:20'
Robert Thomas nahodil puk za domácí branku. Tam se ho ujali hráči Devils.
03:20'
Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat proti střele mezi tyče.
02:38'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
01:04'
Před hostující brankou operoval Ondřej Palát. Jordana Binningtona nakonec neohrozil.
00:45'
Od modré to zkusil Demon Severson. Také zadák Devils nemířil přesně.
00:29'
Do prvního zakončení se dostával Tomáš Tatar. Z mezikruží ale netrefil branku hostí.
00:01'

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, B. Smith, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Haula, J. Hughes (A), Tatar – Holtz, J. Boqvist, Wood – Mercer, M. McLeod, Šarangovič.
Trenér: Lindy Ruff

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Mikkola, Faulk (A), Leddy, Bortuzzo, Rosén – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Barbašev, B. Schenn (A), Saad – Leivo, Acciari, Neighbours – T. Pitlick, Alexandrov, Toropčenko.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Lambert, Charron – Mahon, Deschamps.
New Jersey Devils:
Hokejisté New Jersey prožívají po delší době sezónu, která by mohla být úspěšná. S 51 body z 38 odehraných utkání okupují celkově čtvrté místo tabulky Východní konference. Byli na tom i ještě lépe, ovšem před Vánoci na ně sedla deka, když prohráli šest po sobě jdoucích zápasů. Teď už jde forma Ďáblů zase postupně nahoru, což ukázal i poslední duel v Detroitu, odkud si odvezli výhru 5:1. Proti St. Louis nastoupí ale o pouhý den později, čas na regeneraci tedy nebyl velký.