NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Islanders - 6. ledna 2023   03:00

Edmonton
Edmonton
09:26' Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) • 18:40' Yamamoto (McDavid) • 28:34' Holloway (R. McLeod, Broberg) • 35:17' Hyman (Draisaitl)
4:2
(2:0, 2:2, 0:0)
Islanders
Islanders
24:42' Barzal  (Bailey, Cizikas) • 39:07' Clutterbuck  (Mayfield)

3. Kailer Yamamoto (EDM) 1+0
Hráči Edmontonu dokázali po pěti domácích porážkách v řadě potěšit své fanoušky, když vyhráli nad New Yorkem Islanders a na rozdíl od zápasu proti Seattlu tentokrát dvoubrankové vedení nepromarnili. Parádní zápas odehrál Connor McDavid, který asistoval u dvou gólů a dosáhl na milník 500 asistencí v NHL. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 4 New York Islanders 2.
59:11'
Ryan Pulock zabránil gólu v prázdné síti za cenu faulu a byl vyloučen na dvě minuty za sekání. Zřejmě konec.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:07'
Leon Draisaitl mohl skórovat z vrcholu mezikruží do prázdné brány Islanders, jeho střelu ale dokázal zablokovat clonící Noah Dobson!
57:39'
Mathew Barzal vypálil na pravém křídle z úhlu a jeho ostrá rána skončila v ochranné síti, kam ji usměrnil obětavý Kailer Yamamoto. Následuje reklamní brejk.
57:01'
Oilers nepřesně rozehráli podél trestných lavic a po zakázaném uvolnění domácích už hosté na nic nečekají. Ilja Sorokin v klidu odjel na střídačku!
55:05'
Obrovskou rychlost prokázal v závěru zápasu také Ryan McLeod, když se z levé strany řítil sám na bránu, z blízkosti ovšem trefil Ilju Sorokina!
54:23'
Derek Ryan vlétl na pravém křídle do útočného pásma a střelou od hrazení chtěl zamířit ke vzdálenější pravé tyči, jeho pokus ale nakonec zřejmě skončil mimo.
53:36'
Cody Ceci vypálil na pravém křídle tvrdě od modré čáry a jeho ránu poté zastavil tělem Parker Wotherspoon.
52:39'
Oilers předvedli rychlý kulečník a Ryan McLeod mohl skórovat z blízkosti, jenže mezi betony Ilju Sorokina nepropálil! Výtečný zákrok brankáře.
50:37'
Aatu Räty zahrál po vhazování rukou a za sevření puku v rukavici byl vyloučen na dvě minuty. Reklamní brejk. Nakonec byl vyloučen za porušení postupu vhazování.
50:07'
Casey Cizikas míchal s pukem v blízkosti pravé tyče, jeho bekhendové zakončení ale nakonec na bránu neprošlo. Oilers drží pevně své dvoubrankové vedení.
47:56'
Puk skončil dvakrát během necelé půl minuty v hledišti. Nejprve po souboji ve středovém kruhu a vzápětí po tečovaném vyhození Edmontonu z obranného pásma.
46:12'
Klim Kostin mohl poslat Oilers do tříbrankového vedení, Ilja Sorokin ale dobře zasáhl pravým ramenem a vytáhl puk do ochranné sítě. Reklamní přestávka. Stav je 4:2.
45:25'
Anders Lee si najel na bodu pravého kruhu na zadovku od spoluhráče a bez přípravy práskl do puku, jeho prudká střela ovšem minula přední levý horní roh brány.
43:37'
Vyloučený Ryan Nugent-Hopkins se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Islanders příležitost snížit nevyužili. Hosté nevyužili druhou přesilovku.
42:44'
Noah Dobson vypálil na ose útočného pásma bez přípravy, jeho rána od modré čáry ale minula o kus levý horní roh brány a puk skončil na ochranném skle.
42:18'
Mathew Barzal na levém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení, protože jeden z jeho spoluhráčů byl v třetině příliš rychle a pískalo se postavení mimo hru.
41:37'
Ryan Nugent-Hopkins byl podruhé v dnešním zápase vyloučen, tentokrát ovšem na dvě minuty za sekání.
40:39'
Oilers vyhráli na levém křídle čistě vhazování a Darnell Nurse mířil tvrdou střelou od modré čáry do bližšího horního rohu brány, Ilja Sorokin ale puk vyrazil mimo.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-15; Zablokované střely: 8-16; Vhazování: 45%-55%; Hity: 18-36; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:58.
Ve druhé třetině se rozsypal pytel s góly a hra se tak převažovala z jedné strany na stranu, výsledkem toho byly dvě branky na obou stranách, po kterých Oilers nadále drží dvoubrankový náskok z první třetiny. Skóre po 2. třetině. Edmonton Oilers 4 New York Islanders 2.
40:00'
39:07'
Islanders právě vstřelili branku! Hostující CAL CLUTTERBUCK si počkal v mezikruží na nahození z pravého křídla, a přestože byl zády k bráně, parádní tečí usměrnil puk ke vzdálenější levé tyči! Opět o dva góly. Asistence: Scott Mayfield.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:36'
Kailer Yamamoto nyní nedokázal skórovat po samostatném úniku a poté neuspěl ani Zach Hyman, který se sice zbavil pohybem těla protihráče, jeho střela zápěstím z mezikruží ale skončila na vyrážečce výtečného Ilja Sorokina!
36:15'
Darnell Nurse byl vyloučen v závěru druhé třetiny na dvě minuty za krosček a Islanders tak mohou snížit.
35:17'
Edmonton právě vstřelil branku! Bek Alexandr Romanov propadl na pravém křídle útočného pásma ZACH HYMAN se řítil sám na bránu, čehož využil, když si krásně potáhl puk na bekhend a mezi pravým betonem a vyrážečkou roztaženého Iljy Sorokina zamířil k levé tyči – 4:1! Fantastický protiútok od Oilers. Asistence: Leon Draisaitl.
35:09'
Hra byla přerušena poté, co na levém křídle opět vystřelil od modré čáry Brett Kulak a Ilja Sorokin si připsal snadný zákrok. Následuje reklamní přestávka.
34:10'
Connor McDavid si chtěl na pravém křídle obhodit puk kolem jednoho z protihráčů do jízdy, Alexandr Romanov se ale nachytat nenechal a dobře ho vzápětí zastavil.
33:02'
Brett Kulak vystřelil na levém křídle od modré čáry a jeho pokus skončil na přední tyči v náručí Iljy Sorokina.
31:53'
Hudson Fasching nahazoval puk z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levou tyč, Josh Bailey se ale do zakončení nedostal. Škoda pro Isladers.
30:51'
Zach Parise se pokusil snížit opět na rozdíl jednoho gólu, jeho střela z levého kruhu ale skončila v lapačce Jacka Campbella. Následuje komerční přestávka.
28:34'
Edmonton právě vstřelil branku! Domácí DYLAN HOLLOWAY dostal na vrchol mezikruží přesnou zpětnou bekhendovou přihrávku od Ryana McLeoda a nádhernou bombou bez přípravy vymetl levý horní roh brány! Je to 3:1 a opět o dva. Asistence: Ryan McLeod a Philip Broberg.
28:03'
Connor McDavid chtěl přihrávat z pravého kruhu pro vhazování směrem do mezikruží nebo vzdálenější levou tyč, rychle k němu ale přispěchal hostující Josh Bailey.
26:12'
Po obrovské šanci Islanders na vyrovnání následuje krátká komerční přestávka. Oilers stále vedou 2:1.
25:50'
Hudson Fasching si najel na vzdálenější pravé tyči na krásnou diagonální přihrávku z levého křídla a už zvedal ruce nad hlavu, jeho pokus z blízkosti a úhlu ale zastavila horní tyč brány!
24:42'
Islanders právě vstřelili branku! MATHEW BARZAL si najel v pravém kruhu na krátkou diagonální přihrávku od Joshe Baileyho od hrazení a rychlou střelou zápěstím zamířil nad levým ramenem Jacka Campbella do bližšího pravého horního rohu brány! Hosté se vrátili do zápasu. Asistence: Josh Bailey a Casey Cizikas.
23:35'
Connor McDavid asistoval u obou gólů domácích Oilers a celkem už má na kontě 500 asistencí!
23:23'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení a hra je pořádně plynulá. Islanders se snaží snížit, jenže jejich střela z levého kruhu tentokrát minula vzdálenější pravou tyč.
21:26'
Islanders pokračovali po střele z pravého kruhu v tlaku a Mathew Barzal na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, jeho střela bez přípravy ale skončila na masce gólmana.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 18-4; Zablokované střely: 3-11; Vhazování: 42%-58%; Hity: 8-12; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Další třetina začne přibližně v 4:04.
Edmonton je na dobré cestě, aby ukončil sérii domácích porážek v řadě. Na úvodní gól Leona Draisaitla totiž navázal 80 sekund před koncem úvodní části během vlastního oslabení Kailer Yamamoto. Skóre po první třetině duelu. Edmonton Oilers 2 New York Islanders 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:40'
Edmonton právě vstřelil branku! Tamní KAILER YAMAMOTO předvedl v pravém kruhu nádhernou stahovačku a střelou zápěstím prostřelil Ilju Sorokina mezi betony! Oilers vstřelili gól během vlastního oslabení a vedou stejně jako proti Seattlu už 2:0! Asistence: Connor McDavid.
18:09'
Josh Bailey dobře vypálil na bodu pravého kruhu bez přípravy a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Ilja Sorokin poté ale fantasticky zasáhl svým pravým betonem.
17:19'
Ryan Nugent-Hopkins asistoval u úvodního gólu Oilers, nyní ale dostal dvě minuty za hákování. Přesilová hra.
16:16'
Delší dobu se hraje bez přerušení a Islanders se dostali ke střele z úhlu na pravém křídle, na přední tyči byl ale připravený Jack Campbell, který puk vyrazil za bránu.
14:32'
Puk skončil v hledišti a po přerušení hry následuje v první třetině poslední komerční přestávka. Skóre 1:0.
12:32'
Connor McDavid se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a poté se strhla velká mela. Rozhodčí se ale vylučovat před komerční přestávkou nerozhodli – 1:0.
11:23'
Ryan Pulock práskl na pravém křídle do puku, jeho ostrá rána ale byla v mezikruží Oilers zablokována.
09:26'
Edmonton právě vstřelil branku! Oilers rychle přenesli hru z levého křídla doprava, kde LEON DRAISAITL bez přípravy vypálil a puk těsně nad ledem zamířil k přední pravé tyči, kam už Ilja Sorokin v rozštěpu levým betonem dosáhnout těsně nedokázal! Oilers tedy vedou! Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins. (1:0)
07:57'
Anders Lee byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Oilers mají druhou přesilovou hru v zápase.
07:57'
Connor McDavid krásně zamíchal s pukem v mezikruží a puk mířil k levé tyči po jeho střele zápěstím, Ilja Sorokin ale zasáhl vyrážečkou!
07:57'
Hra byla přerušena a po krátké komerční přestávce si domácí Edmonton zahraje první přesilovou hru – 0:0.
06:46'
Edmonton se pokusil využít nepřehledné situace před bránou Islanders a na ose útočného pásma jeden z jeho hráčů vypálil od modré čáry, puk ale minul levý roh.
05:18'
Evan Bouchard si srovnal puk na hokejku na vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím skončila na ochranném skle poté, co minula vzdálenější levý horní roh brány.
04:15'
Leon Draisaitl vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím mířila ke vzdálenější levé tyči, Ilja Sorokin ale skvěle zasáhl vyrážečkou a dorážka mimo.
03:13'
Parker Wotherspoon se snažil čistit prostor před vlastní bránou, jenže si pomohl faulem. Dvě minuty podrážení.
02:23'
Cody Ceci vypálil na pravém křídle od modré čáry a Ilja Sorokin nedokázal jeho střelu udržet. U pravé tyče toho mohl využít Leon Draisaitl, jenže brankář NY předvedl senzační zákrok lapačkou!
01:29'
Klim Kostin dostal zpětnou přihrávku od McDavida a na bodu levého kruhu napřáhl k prudké ráně bez přípravy, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra přerušena.
00:17'
Oilers sice vyhráli úvodní vhazování zápasu, jenže New York Islanders předvedl skvělý forčeking v pravém kruhu útočného pásma a málem se dostal ke střele.
00:01'

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Niemeläinen – Hyman, McDavid (C), Kostin – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, R. McLeod, Ryan – Holloway, Janmark.
Trenér: Jay Woodcroft

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Wotherspoon, Mayfield, S. Aho I – Cizikas, Barzal, Bailey (A) – Fasching, Nelson, Lee (C) – Beauvillier, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Räty, M. Martin.
Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Peter MacDougall, Chris Lee. Čároví: Tommy Hughes, Ryan Galloway.
New York Islanders

Islanders se vydají do Edmontonu po vysoké výhře v Edmontonu, kde vyhráli vysoko 6:2. New York Islanders předvedl tradičně ofenzivní hokej a trefilo se pět hráčů. Aatu Raty, Matt Barzal, Anders Lee a Sebastien Aho vstřelili každý gól, zatímco Jean-Gabrel Pageau dva.
Edmonton Oilers

Edmonton doma prohrál pět zápasů za sebou, přitom ale například v posledním domácím zápase proti Seattlu vedl na začátku druhé třetiny o dvě branky. Tamní Oilers ovšem slibný náskok ztratily a prohráli 5:2. Kraken vstřelil v prostřední části čtyři góly a bylo to.
Jakmile skončí finále mistrovství světa juniorů mezi Českem a Kanadou, můžete pokračovat v hokejové jízdě s NHL. Edmonton se pokusí v pátek v noci ukončit špatnou sérii výsledků na domácím ledě. Soupeřem domácích Oilers budou hokejisté New Yorku Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.