Týden po Jágrovi pocta i v Chicagu. Mrázek ale prohrál, Nečas bodoval

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Útočník Martin Nečas v NHL gólem a asistencí pomohl Carolině k bodu za prohru s Buffalem 2:3 po samostatných nájezdech. Petr Mrázek proti Detroitu zlikvidoval 28 střel, neodvrátil ale prohru Chicaga 2:3 v prodloužení. To před zápasem poctilo Chrise Cheliose, jeho sedmička už visí pod stropem haly. Tři branky inkasoval při prohře Anaheimu 2:4 s Nashvillem také Lukáš Dostál. Ruský útočník Nikita Kučerov jako první hráč v této sezoně NHL překonal hranici 100 bodů.

Nečas bodoval po dvou zápasech a vylepšil svou bilanci na osmnáct branek a 24 nahrávek. Ve třetí minutě zápasu na ledě Buffala se rodák z Nového Města na Moravě zapojil do akce vedoucí k brance Anthonyho DeAngela a ve třetí třetině poslal Hurricanes do vedení 2:1. V přesilové hře napřáhl v levém kruhu pro vhazování a ranou bez přípravy prostřelil gólmana Ukko-Pekku Luukkonena.

Sabres o minutu a deset sekund smazali jednobrankovou ztrátu a vybojovali prodloužení. V tom branka nepadla a v závěrečných nájezdech domácí zpečetili obrat. Jediným úspěšným exekutorem v závěrečném rozstřelu byl Casey Mittelstadt. Nečas mohl ve čtvrté sérii odvrátit prohru, forhendová klička mu ale nevyšla a Hurricanes padli podruhé za sebou. Buffalo naopak potřetí v řadě bralo dva body za vítězství.

Mrázek neodvrátil čtvrtou prohru Chicaga v řadě. Proti svému bývalému týmu český gólman zlikvidoval 28 střel, v prodloužení ale nestačil na pokus Patricka Kanea. Pětatřicetiletý forvard ve svém prvním zápase proti Chicagu, v jehož barvách strávil 16 sezon a vyhrál tři Stanley Cupy, kromě vítězného gólu připravil také ten vyrovnávací a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Před zápasem se rovněž dostalo pocty nejvyšší Chrisu Cheliosovi, jehož dres s číslem 7 má nyní své místo po stropem haly tradičního týmu Blackhawks. Stalo se tak jen týden poté, co Pittsburgh stejný způsobem poctil Jaromíra Jágra

Dostál v brance Anaheimu dostal po třech zápasech přednost před Johnem Gibsonem, rozjetý Nashville ale nezastavil. Predators dali popáté za sebou alespoň čtyři góly a po výhře 4:2 se posunuli na osmé místo tabulky Západní konference. Anaheim je čtrnáctý.

Kučerov pomol Tampě Bay k vítězství na ledě New Jersey 4:1 gólem a třemi asistencemi. Svou bilanci vylepšil na 102 bodů za 38 branek a 64 přihrávek z 59 utkání.

Ruský útočník asistoval u gólů Victora Hedmana, Braydena Pointa a Brandona Hagela. V 59. minutě pak při power play domácích zpečetil výsledek střelou do prázdné branky.

Tampa Bay se posunula v tabulce Východní konference na šesté místo. New Jersey, kterému už v osmém utkání chyběl zraněný brankář Vítek Vaněček, je deváté.

Domácí: 26:01. Toffoli

Hosté: 21:27. Hedman, 24:15. Point, 49:38. Hagel, 58:25. Kučerov

Domácí: Schmid (Daws) – Siegenthaler, Marino, Bahl, Nemec, L. Hughes, C. Miller – Meier, Hischier (C), Bratt – Toffoli, J. Hughes (A), Mercer – Palát (A), Haula, Lazar – Holtz, Nosek, Halonen.

Hosté: J. Johansson (Vasilevskij) – Hedman (A), D. Raddysh, de Haan, Černák, Lilleberg, Perbix, Crozier – Hagel, Point, Kučerov (A) – Eyssimont, Cirelli, Chaffee – Stamkos (C), Paul, Sheary – Glendening, Motte.

McIsaac, Charron – Tobias, Kovachik

Prudential Center, Newark

16514 diváků

Domácí: 09:38. Crosby, 17:15. Rust, 31:15. Rust, 33:38. , 46:41. D. O'Connor, 48:38. Rakell, 55:13. Letang

Hosté: 02:11. Laughton, 20:55. Foerster, 36:33. Sanheim, 37:36. Laughton, 50:10. York, 57:58. Foerster

Domácí: Jarry (Nedeljkovic) – P. Joseph, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel – Rakell, Crosby, Rust – D. O'Connor, Malkin, Puustinen – R. Smith, Eller, Harkins – Acciari, Carter.

Hosté: Petersen (Hart) – York, Sanheim, Seeler, Se. Walker, M. Staal, Drysdale – Tippett, Frost, Foerster – Farabee, Couturier, Atkinson – N. Cates, Poehling, Hathaway – Deslauriers, Laughton, Lycksell.

Rank, Sutherland – Alphonso, Pancich

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 212 diváků

Domácí: 23:29. Entwistle, 37:52. N. Foligno

Hosté: 19:19. Sprong, 55:44. DeBrincat, 61:42. P. Kane

Domácí: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, I. Phillips, Tinordi – Bedard, N. Foligno (A), Kurashev – Joe. Anderson, Dickinson (A), Blackwell – T. Raddysh, Beauvillier, T. Johnson – Re. Johnson, Donato, Entwistle.

Hosté: Reimer (Lyon) – Walman, Seider, Petry, Chiarot (A), Määttä, Gostisbehere – Larkin (C), P. Kane (A), DeBrincat – Raymond, Compher, Rasmussen – Veleno, Copp, Perron – Fabbri, Sprong, Fischer.

Luxmore, Rooney – Murray, Marquis

United Center, Chicago

21 141 diváků

Domácí: 02:06. Scheifele, 14:45. Connor, 16:34. Vilardi, 60:33. Connor

Hosté: 13:45. Schmaltz, 26:11. Maccelli, 41:04. Schmaltz

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – Perfetti, Naměstnikov, M. Barron – Ehlers, Kupari, Iafallo.

Hosté: Ingram (Vejmelka) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, J. Brown – Keller (A), L. Cooley, Guenther – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Kerfoot, Hayton, Schmaltz (A) – McBain, Zucker, O'Brien.

Hebert, Beach – Mills, Berg

Canada Life Centre, Winnipeg

14324 diváků

Domácí: 26:27. J. Skinner, 55:55. Power, 65:00. Mittelstadt

Hosté: 02:40. DeAngelo, 54:42. Nečas

Domácí: Luukkonen (Comrie) – Dahlin (A), Jokiharju, Bryson, Clifton, Power, E. Johnson – J. Skinner, T. Thompson, Tuch – Mittelstadt, Cozens, Greenway – Benson, Krebs, Peterka – Robinson, Girgensons (A), Okposo (C).

Hosté: S. Martin (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Orlov, Pesce, Skjei, DeAngelo – Svečnikov, S. Aho II (A), Fast – Bunting, Drury, Nečas – Martinook (A), J. Staal (C), Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, Noesen.

Rehman, Samuels-Thomas – Deschamps, Brisebois

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 04:35. Voronkov, 20:18. Marčenko, 31:57. Roslovic, 38:35. Provorov

Hosté: 14:22. Panarin, 31:11. Edström

Domácí: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Werenski (A), Severson, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – Danforth, Sillinger, K. Johnson – A. Nylander, Kuraly, Olivier.

Hosté: Quick (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Vesey, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Brodzinski, Cuylle – Rempe, Goodrow, Edström.

Schlenker, Lee – Daisy, Baker

Nationwide Arena, Columbus

18 293 diváků

Domácí: 31:55. Lundeström, 57:36. Leason

Hosté: 21:00. Josi, 43:26. F. Forsberg, 48:43. McCarron, 57:58. Nyquist

Domácí: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Vaakanainen, Gudas, Mintjukov, Ljubuškin, Lindström – Henrique (A), Carlsson, Killorn – Vatrano, McTavish, Lundeström – R. Strome, Silfverberg (A), R. Johnston – Carrick, Max Jones, Leason.

Hosté: Lankinen (Saros) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), L. Schenn, Lauzon, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Trenin, Sissons, Glass – Afanasjev, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood – Jankowski.