NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Nashville - 26. února 2024   02:00

Anaheim
Anaheim
31:55' Lundeström (Max Jones, Leason) • 57:36' Leason (McTavish, Henrique)
2:4
(0:0, 1:1, 1:3)
Nashville
Nashville
21:00' Josi  (F. Forsberg, Fabbro) • 43:26' F. Forsberg  (Novak) • 48:43' McCarron  (Sherwood, Fabbro) • 57:58' Nyquist  (O'Reilly)
Anaheim
Hanson, Kozari – Hughes, O´Quinn
Honda Center, Anaheim
Nashville

Z tohoto utkání je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Hezký den, úspěšný vstup do nového týdne a mějte se fajn.

3. Filip Forsberg (NSH) 1+1
Třetí část nabídla hned čtyři branky. Nejprve se prosadil ve 44.minutě hostující Forsberg, který získal puk po Novakově vyhraném buly, udělal si pár rychlých kroků a rychlou ranou do horní části branky prostřelil Dostála. Ve 49. minutě zvýšil Nashville náskok. Sherwood od mantinelu poslal kotouč na modrou čáru, kde byl Fabbro. Jeho pokus vyrazil Dostál pouze před sebe, kde byl nachystaný McCarron, jenž z dorážky poslal puk do odkryté branky. Anaheim pak zkusil hru bez brankáře a v 58. minutě se dočkal snížení, když McTavish našel krásnou nahrávkou Leasona, který se prosadil rychlou střelou ke vzdálenější tyči. Za 22 vteřin to znovu zkoušeli domácí bez brankáře, ale tentokrát už jim to nevyšlo, protože prázdnou bránu z vlastního obranného pásma trefil Nyquist. Nashville tak bere další body za vítězství, domácí se musí smířit s prohrou.
59:38'
Lankinen vytáhl fantastický zákrok, kdy betonem vytáhl puk, který mířil do odkryté brány. Pak měl i trochu štěstí, protože se puk odrazil na brusli McDonagha a od ní do tyče a následně mimo bránu.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:41'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Roman Josi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
58:41'
Dostál znovu na střídačce. Domácí opět v šesti!
58:20'
Oddechový čas pro tým Anaheim Ducks.
57:58'
Nashville právě vstřelil branku! Je zřejmě definitivně rozhodnuto! Domácí to opět zkusili v šesti, ale tentokrát jim risk nevyšel, protože GUSTAV NYQUIST střelou z vlastního obranného pásma trefil prázdnou bránu. Asistence: Ryan O'Reilly.
57:36'
Anaheim právě vstřelil branku! Risk se domácím vyplatil! McTavish našel krásnou nahrávkou před brankou stojícího BRETTA LEASONA, jenž se pak trefil rychlou střelou ke vzdálenější tyči Lankinenovy brány a vykřesal domácím naději. Asistence: Mason McTavish a Adam Henrique.
57:09'
Dostál odjíždí na střídačku a domácí to zkusí v šesti!
55:25'
Anaheim v posledních minutách tlačí Nashville, ale ke snížení to zatím nevede.
54:09'
Gudas si popojel k vrcholu pravého kruhu, ale jeho pokus jen těsně minul Lankinenovu bránu.
53:17'
Oba týmy střídají. Puk má Anaheim a rozjede další útočnou akci.
51:54'
A po dalším Lankinenově zákroku se vhazuje před jeho klecí.
51:29'
Henrique našel před bránou lépe postaveného Carlssona, ale proti jeho střele dobře zareagoval Lankinen a vyrazil jeho střelu.
50:51'
Icing Anaheimu. Buly před brankou Dostála.
50:34'
Tentokrát už Dostál přerušuje hru, když lapil do lapačky střelu McDonagha od modré. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
50:17'
Novak ze slotu těsně minul Dostálovu bránu.
49:31'
Lankinen má puk v lapačce a hra je přerušena. Vhazování před jeho brankou.
49:14'
Ofsajd Ducks. Buly ve středním pásmu.
48:43'
Nashville právě vstřelil branku! Nashville dává další gól a zvyšuje náskok! Sherwood od mantinelu poslal puk na modrou čáru, kde byl Fabbro. Jeho ránu vyrazil Dostál pouze před sebe, kde byl nachystaný MICHAEL MCCARRON, který z dorážky poslal puk do odkryté branky. Asistence: Kiefer Sherwood a Dante Fabbro.
48:20'
Na druhé straně vytáhl Dostál skvělý zásah betonem.
47:50'
Ljubuškin od modré těsně minul hostující bránu a mezi diváky to jen zašumělo.
46:42'
Sissons se tlačil před branku a chtěl zakončovat, ale Gudas se dokázal vrátit včas a čistě mu odebral puk.
45:35'
Icing Anaheimu. Buly před Dostálem.
43:26'
Nashville právě vstřelil branku! Nashville podruhé skóruje a ujímá se vedení! Po Novakově vyhraném buly získal puk FILIP FORSBERG, který si udělal pár rychlých kroků doprava a rychlou ranou vypálil. Dostál na jeho pokus nedokázal zareagovat a loví puk ze své sítě. Asistence: Thomas Novak.
42:50'
Velká skrumáž před Lankinenem a v brankovišti gólem nekončí. Několik domácích hráčů se marně pokoušelo dostat kotouč za brankovou čáru. Lankinen odola.
42:46'
42:24'
Hosté opět vyhodili puk až za Dostálovu bránu.
41:48'
Fowler trefil od modré jenom hůl bránícího O¨Reillyho.
40:57'
Hosté ihned vyhodili puk za domácí branku, kde ho přebírá domácí celek.
40:46'
Kiefer Sherwood – 2 min., podrážení.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 20:20
Druhá třetina je za námi. Padly v ní dva góly. Ten první dal hostující Nashville po střele kapitána Josiho z 21. minuty. Josi dostal nabito od Forsberga na modrou čáru a Dostál jeho tvrdou střelu vůbec neviděl, i proto, že mu ve výhledu clonil jeden z hráčů Preds. Domácí srovnali ve 32. minutě. Jones se podél mantinelu protáhl do útočného pásma a kousek za modrou čarou našel krásnou zadovkou Lundeströma, který si popojel mezi kruhy, odkud zamířil přesně mimo Lankinenův dosah. Trenér Anaheimu asi bude v šatně důrazněji domlouvat Radku Gudasovi, neboť řízný český seděl hned třikrát ve druhé třetině na trestné lavici. Třetí třetina začne zhruba ve 4:00.
38:39'
Dostál znovu zasahuje. Tentokrát si stáhl holí pod lapačku puk zpoza branky, který tam od modré poslal Josi. O´Reilly se po puku snažil natáhnout, ale nedosáhl, protože byl Dostál rychlejší. Buly před brankou českého gólmana.
38:20'
Forsberg dostal nahrávku, udělal několik rychlých pohybů bruslemi a dostal se na pravý kruh, odkud vystřelil, ale Dostál jeho pokus lapil do své rukavice. Buly před jeho brankou.
37:54'
Třetí trest pro Radka Gudase v zápase. Český obránce doslova objal hostujícího Novaka, se kterým se takto držel až k mantinelu, kde se Novak dostal na ledovou plochu. Gudas dostává dvě minuty za držení.
37:30'
Sissons neuspěl s rychlou střelou z první, která skončila vedle Dostálovy klece.
36:39'
Po zásahu Lankinena se vhazuje před jeho brankou. Finský brankář předtím předvedl skvělý zákrok, když na poslední chvíli vytáhl beton proti pokusu Carlssona, který by jinak šel do odkryté brány.
36:19'
O´Reilly se na pravém kruhu dostal ke střele z otočky, která ale šla vedle Dostálovy brány.
35:43'
Dostála zkusil překonat od modré čáry Carrier. Jeho pokus byl sice tvrdý, ale i tak si ho Dostál našel a svým zásahem přerušil hru, neboť má kotouč ve své lapačce. Po komerční pauze se tak bude vhazovat před jeho brankou.
35:06'
35:01'
Znovu Dostál svým zásahem přerušil hru a bude z toho další buly před jeho brankou.
34:54'
McDonagh šikovně tečoval před brankou ránu od modré. Jeho teč ale skončila v lapačce Dostála, který přerušil hru a vhazovat se bude před jeho brankou.
34:30'
Domácí vyhodili puk až k Lankinenovi, který ho holí pošle zpět do hry.
33:06'
Radko Gudas za brankou trefil vysokou holí do obličeje O´Reillyho a dostane dvě minuty. Přesilovka pro Nashville. Naštěstí to bylo bez krvavého zranění, a tak to jsou pouze dvě minuty pro českého beka. Ten tak jde na trestnou lavici už podruhé v zápase.
32:37'
Sissons měl obrovskou šanci, ale zcela sám před Dostálem neuspěl a jeho branku jen těsně minul!
31:55'
Anaheim právě vstřelil branku! A máme vyrovnáno! Domácí podnikli útočný výpad a Jones se podél mantinelu protáhl do útočného pásma. Kousek za modrou čarou pak krásnou zadovkou našel ISACA LUNDESTRÖMA, který si popojel mezi kruhy, odkud pak zamířil přesně mimo dosah Lankinena. Asistence: Max Jones a Brett Leason.
30:51'
Domácí sice v přesilovce drželi útočné pásmo, ale chybělo více střelby, a tak se hosté zvládli ubránit.
30:43'
McTavish měl dobrou šanci, ale jeho střelu z pravého kruhu vyrazil Lankinen.
30:11'
Nashville vyhazuje puk až za Dostálovu branku. Český brankář vypomohl s rozehrávkou.
29:34'
Po dalším Lankinenově zásahu se vhazuje před jeho brankou.
29:14'
Lankinen několikrát zasahoval, nejvíc práce měl se střelou McTavishe, ale poradil si.
Po komerční pauze začne první přesilovka domácích v dnešním utkání.
28:51'
Alexandre Carrier – 2 min., nedovolené bránění.
28:41'
Zakázané uvolnění Nashvillu. Buly před Lankinenem.
28:26'
Lankinen vyrazil střelu Vaakanainena od modré betonem, a pak si poradil i s dorážkou Vatrana, který zůstal nekrytý před brankou.
27:18'
Vhazuje se před Lankinenem, jenž má znovu kotouč ve své rukavici.
26:55'
Johnston vypálil z levého kruhu, ale jeho ránu srazil ležící Fabbro nohou mimo nebezpečí.
26:27'
Nashville za vlastní brankou rychle otáčí hru a míří dopředu.
25:38'
Lankinen má puk v rukavici a hra je přerušena. Následně ještě vystartoval Jones na Fabbra, ale potyčka z toho nebyla a pokračuje se vhazováním před hostující brankou.
24:49'
Glass znovu v akci. Tentokrát zablokoval tvrdou ránu domácích od modré.
24:38'
Glass srazil holí střelu jednoho z domácích hráčů do ochranné sítě a přerušil hru. Buly před brankářem Lankinenem.
23:39'
Killorn nahazoval od mantinelu puk před branku, kde ho lehce stihl zasáhnout Carlsson, který ho ale poslal jen mezi Lankinenovy betony, kam Lankinen ukryl puk a přerušil hru. Buly před jeho brankou.
23:23'
23:19'
Evangelista přejel do útočného pásma a dostal přihrávku do prostoru před bránou. S jeho ranou švihem si ale Dostál poradil a má puk v lapačce. Vhazuje se před jeho brankou.
22:48'
Domácí znovu vyhazují puk až za bránu Lankinena, odkud musí hosté začít novou útočnou akci.
22:14'
Domácí vyhazují puk až za Lankinena.
21:23'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Radko Gudas – 2 min., podrážení.
21:00'
Nashville právě vstřelil branku! Je tu první gól! Nashville se usadil v útočném pásmu. Forsberg následně nabil na modrou čáru kapitánovi ROMANU JOSIMU, jehož tvrdou střelu Dostál vůbec neviděl a puk se zastavil až za jeho zády. Josiho ránu nikdo netečoval. Asistence: Filip Forsberg a Dante Fabbro.
20:54'
Po zásahu Dostála se vhazuje před jeho brankou.
20:40'
Nashville se jen na chvilku dostal do útočného pásma, jenže o puk přišel a dopředu jdou domácí.
20:17'
McTavish střílel z pravé strany, ale jeho pokus skončil v Lankinenově lapačce. Buly před jeho brankou.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 8:8
Je za námi první třetina, ve které jsme sice gól neviděli, ale zato jsme viděli mnoho střeleckých pokusů a šance od obou týmů. Více práce měl ze začátku hlavně brankář Nashvillu Lankinen, který několika důležitými zákroky podržel svůj tým a hlavně bezbrankové skóre. Postupně se ale hra začala vyrovnávat, a také Lukáš Dostál na druhé straně zatím nepustil za svá záda žádnou střelu a drží nulu. Závěr třetiny pak zpestřila bitka mezi Carrickem a Lauzonem, kterou vyhrál hostující bek. Carrick šel mstít svého spoluhráče, který dostal hit u mantinelu. Druhá třetina začne zhruba ve 3:02.

17:57'
A máme tu bitku! Uprostřed hrací plochy si Lauzon vyhlédl Carricka, který se sice příliš prát nechtěl, ale nakonec se do bitky pustil. Tu ale opticky prohrál a skončil na ledové ploše. Bohužel přesně nevím, proč se přesně bitka spustila, ale podle záběrů šel Carrick mstít zřejmě nějaký hit u mantinelu. Jelikož se ale jeho spoluhráč, který u hrazení náraz utržil, do bitky zapojit nechtěl, šel ho mstít právě Carrick.
17:17'
Evangelista to zkusil kousek za modrou čarou, ale jeho pokus skončil v Dostálově lapačce. Další vhazování před jeho brankou.
16:07'
Josiho rána od modré letěla před bránu, ale tam ji nikdo z hráčů Nashvillu nedokázal tečovat.
16:01'
Volný puk se dostal až k brance Dostála, který raději ukryl puk pod lapačku před dotírajícími protihráči a přerušil hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho klecí.
15:08'
Fowlerovu ránu vyrazil mimo hřbetem lapačky Lankinen.
14:27'
Další ránu vyslal Sissons, ale i v tomto případě narazil na připraveného Dostála.
13:38'
Kotouč skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazuje se před Dostálem.
13:15'
12:50'
Novak pálil z levého kruhu, ale trefil jenom Dostálovy betony, od kterých se puk odrazil do bezpečí.
12:12'
Anaheim dokonce vyrazil dopředu při oslabení, ale nakonec nahodil puk za branku Lankinena a míří střídat.
11:48'
Kousek za modrou čáru dostal nabito Forsberg, ale jeho tvrdou ránu Dostál bez problémů viděl a sebral ji do lapačky. Buly před jeho brankou.
11:20'
Ducks ale hned vyhazují puk k brance Lankinena.
Po komerční pauze nás čeká první přesilovka zápasu, kterou budou mít hosté, protože Carrick podrazil kousek od své branky svého soupeře.
11:15'
Sam Carrick – 2 min., podrážení.
11:01'
Po delší době musel důležitý zásah vytáhnout také Dostál, který si výborně poradil se střelou McCarrona z předbrankového prostoru.
10:25'
Nashville má puk za svou brankou a střídá. Následně rozjíždějí Preds novou akci zpoza Lankinenovy brány.
09:46'
Lankinen znovu v akci. Zlikvidoval střelu jednoho z domácích hráčů, a poté i následnou dorážku.
09:12'
Lankinen si poradil s další střelou domácích, která šla z mezikruží, ale Lankinen ji vyrazil betonem do rohu.
08:17'
Střela Vaakanainena z levé strany byla zablokovaná hostující obranou a kotouč skončil v rohu hřiště.
07:23'
Carrier netrefil Dostálovu branku a puk skončil vedle jeho brány. Puku se ihned ujímají domácí a míří dopředu.
06:48'
Lankinen je teď rozhodně více v permanenci, protože si připisuje další zásah, kterým přerušuje hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
06:40'
Icing Nashvillu. Buly před Lankinenem.
06:24'
Lankinen nadvakrát zkrotil pokus Henriqueho. Nejprve totiž vyrazil jeho první ránu z levého kruhu, a pak si poradil i s následnou dorážkou stejného hráče.
05:15'
Lankinen předvedl další důležitý zásah, tentokrát proti Lundeströmovi, jenž neuspěl z předbrankového prostoru Jeho následná druhá střela, mířící do odkryté brány, skončila na Lankinenově betonu, který stihl hostující brankář vytrčit na poslední chvíli.
04:05'
Leason dostal pěknou nahrávku do jízdy zpoza vlastní branky a jel sám na Lankinena, který jeho pokus z pozice před brankou zkrotil nadvakrát. Nejprve mu kotouč vypadl z lapačky, ale podruhé už Lankinen přikryl puk pod lapačku. Buly před jeho brankou.
03:31'
Domácí byli v útočném pásmu, jenže nakonec o puk přišli a dopředu míří Nashvile.
02:56'
Domácí rozjíždí novou akci zpoza vlastní branky.
02:31'
Carrier to zkusil kousek za modrou čarou po přihrávce od Glasse, ale trefil pouze nachystanou lapačku Dostála, který přerušuje hru. Buly před jeho brankou.
02:08'
Střela jednoho z hráčů Preds byla domácí obranou sražena do ochranné sítě a vhazovat se bude před Dostálem.
01:36'
Lankinen pomohl spoluhráčům za svou brankou s rozehrávkou.
00:32'
Hned na úvod ofsajd Ducks. Buly ve středním pásmu.
00:01'

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Vaakanainen, Gudas, Mintjukov, Ljubuškin, Lindström – Henrique (A), Carlsson, Killorn – Vatrano, McTavish, Lundeström – R. Strome, Silfverberg (A), R. Johnston – Carrick, Max Jones, Leason.
Trenér: Greg Cronin

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), L. Schenn, Lauzon, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Trenin, Sissons, Glass – Afanasjev, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood – Jankowski.
Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Hanson, Kozari – Hughes, O´Quinn.
Vítám všechny příznivce hokeje a společně budeme sledovat utkání nejslavnější ligy světa, tedy NHL, a to utkání mezi týmy Anaheim Ducks a Nashville Predators. Ducks v minulém utkání prohráli na ledě Los Angeles 2:3 po nájezdech. Za Ducks se prosadili v přesilovce Silfverberg a v oslabení Carrick. V nájezdech pak rozhodl o bodu navíc pro LA Trevor Moore. Nashville naopak v minulém utkání vyhrál na ledě San Jose 4:2. Dvěma góly se na tom podílel útočník Kiefer Sherwood, a také jednou Preds využili přesilovku zásluhou Filipa Forsberga. San Jose nepomohl ani gól českého útočníka Filipa Zadiny. Nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je americký útočník Troy Terry, který nasbíral 45 bodů (17+28) v 54 zápasech. Nejlepším střelcem týmu je ale jiný americký útočník Frank Vatrano, jenž nastřílel v 56 zápasech 26 branek, ke kterým přidal ještě 18 asistencí. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Američan Cam Fowler, který zapsal zatím 28 bodů (4+24) v 56 utkáních. Mezi brankáři má nejlepší statistiky Američan John Gibson, jenž odchytal zatím 37 utkání s procentuální úspěšností zákroků 89,9 % a s průměrným počtem 3,1 gólu na zápas. Nejproduktivnějším hráčem Nashvillu je švédský útočník Filip Forsberg, který zapsal 58 bodů (27+31) v 58 utkáních a je i nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším bekem je Švýcar Roman Josi, jenž nasbíral 53 bodů (11+42) v 58 zápasech. Mezi brankáři má nejlepší statistiky Fin Juuse Saros, který odchytal 46 zápasů s úspěšností zákroků 90,4 % a s průměrným počtem 2,9 gólu na zápas. Úvodní buly bude v Honda Center v Anaheimu vhozeno krátce po 2:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.