Mrázek vychytal San Jose, Dostál prohrál. Nečas nahrával při kanonádě

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Z nedělních zápasů NHL se pravděpodobně nejlépe dařilo českému brankáři Petru Mrázkovi. Zkušený gólman vychytal Chicagu vítězství 5:2 nad San Jose, když proti krajanovi Filipovi Zadinovi a jeho spoluhráčům pochytal 25 zákroků. Nedařilo se naopak Lukáši Dostálovi v brance Anaheimu, který prohrál 2:4 na hřišti St. Louis. Carolina vyplenila Ottawu 7:2. Asistenci na prvním gólu Hurricanes si připsal útočník Martin Nečas.

Martin Nečas se v osmé minutě zapojil do akce před gólem Dmitrije Orlova. Český útočník v obranném pásmu založil rychlý protiútok, na jehož konci byl ruský bek, který samostatný únik zakončil střelou na lapačku gólmana Antona Forsberga.

Ottawa v první třetině srovnala a ve druhé dokázala odpovědět i na gól Jevgenije Kuzněcova. Od 40. minuty ale zápas patřil Hurricanes. Dvaadvacet sekund před druhou pauzou poslal hostující tým do vedení Seth Jarvis a v závěrečné dvacetiminutovce Carolina přidala ještě čtyři branky. Hlavním strůjcem vysoké výhry byl Orlov, jenž utkání zakončil s bilancí 2+2.

Carolina přitom o 23 hodin dříve absolvovala zápas v Torontu, v němž uspěla 5:4 po nájezdech. „V kabině bylo vidět, že toho máme dost, věděli jsme ale, že musíme hrát na maximum a to se nám podařilo. Vytvořili jsme si spoustu šancí a byli jsme výborní i v obraně,“ chválil Orlov.

Mrázek proti San Jose inkasoval dvakrát během úvodních 17 minut, poté ale branku zavřel a Chicagu výrazně pomohl otočit skóre na konečných 5:2. Ve druhé třetině snížil Philipp Kurashev a ve třetím dějství Blackhawks obrat dokonali.

Mezi 51. a 53. minutou nasázelo Chicago tři branky a odskočilo do dvoubrankového vedení. V závěru ještě pečetil výhru gólem do prázdné branky Connor Bedard, jenž v posledních čtyřech duelech nasbíral 10 bodů. Útočník Sharks Filip Zadina ve druhé formaci odehrál přes 12 minut, na Mrázka vyslal jednu střelu.

Premiéru v NHL si odbyl Zadinův spoluhráč a místní rodák Devin Cooley. „Je to neuvěřitelná zkušenost. K tomuhle okamžiku jsem směřoval celou svoji kariéru. Jsem rád, že jsem mohl naskočit v dresu týmu, jehož zápasy jsem od mala sledoval,“ uvedl rodák z města Los Gatos, které je na okraji aglomerace San Jose.

Dostál na ledě St. Louis dlouho držel Anaheim. Po 40 minutách byl stav 1:1, ve třetí třetině ale Blues využili tři přesilovky. Všechny tři branky v početní výhodě připravil Pavel Bučněvič. Obránce Anaheimu Radko Gudas kvůli zranění v horní části těla podruhé za sebou zůstal mimo hru.

Anaheim je třetím celkem v lize, který už nemá ani teoretickou šanci dostat se do play off. „Neodehráli jsme špatný zápas. Měli jsme energii a byli jsme aktivní. Se třemi inkasovanými góly v oslabení jsme ale na výhru pomýšlet nemohli,“ litoval trenér Ducks Greg Cronin.

Sidney Crosby prvním gólem po 11 zápasech pomohl Pittsburghu k výhře 6:3 nad Detroitem. Red Wings prohráli osmý z posledních devíti zápasů a na osmém místě Východní konference mají už jen náskok bodu na Washington.

Možnost přeskočit Red Wings nevyužili Islanders, protože v newyorském derby podlehli Rangers 2:5. Rangers vyhráli podruhé za sebou a posunuli se na druhé místo Východní konference. Na Západě jsou nově druzí hokejisté Winnipegu. I díky dvěma gólům Tylera Toffoliho porazili Columbus 6:1 a na Vancouver ztrácejí bod.

Domácí: 20:27. Zibanejad, 30:14. Cuylle, 35:01. Brodzinski, 42:36. Kakko, 50:42. Lafrenière

Hosté: 14:08. Horvat, 33:54. Horvat

Domácí: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Schneider, K. Miller, Z. Jones, E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Wennberg, Vesey – Brodzinski, Goodrow (A), Cuylle.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Nelson (A) – Palmieri, Pageau, Lee (C) – Holmström, Cizikas, Engvall – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.

Blandina, Sutherland – Marquis, Suchánek

Madison Square Garden, New York

Domácí: 42:57. W. Carrier, 51:06. Eichel, 59:41. W. Karlsson

Hosté: 40:38. Hischier

Domácí: L. Thompson (Hill) – Pietrangelo (A), Hanifin, Theodore, McNabb, Martinez, B. Hutton – Marchessault, Eichel (A), Barbašev – Mantha, N. Roy, Stephenson – Amadio, W. Karlsson (A), Dorofejev – Kolesar, Howden, W. Carrier.

Hosté: Allen (Kähkönen) – DeSimone, L. Hughes, Marino, Bahl, Nemec, B. Smith – Bratt, Hischier (C), J. Hughes (A) – Holtz, Haula, Palát (A) – Mercer, Lazar, Meier – Nosek, Tierney, MacDermid.

Hanson, Hebert – Knorr, Fournier

T-Mobile Arena, Las Vegas

18 234 diváků

Domácí: 34:02. Kurashev, 50:39. Donato, 51:51. Korchinski, 52:02. Joe. Anderson, 59:59. Bedard

Hosté: 10:33. Carpenter, 16:32. Kostin

Domácí: Mrázek (Söderblom) – S. Jones, A. Vlasic, Korchinski, Megna, Tinordi, Zajcev – T. Johnson, Bedard, Kurashev – N. Foligno, Athanasiou, Reichel – Blackwell, Dickinson, Joe. Anderson – Slaggert, Donato, T. Raddysh.

Hosté: D. Cooley (Blackwood) – Ferraro, Burroughs, M. Vlasic, Thrun, MacDonald, Addison – Kostin, Granlund, Zetterlund – Zadina, Eklund, Kunin – Bordeleau, Sturm, Bailey – Labanc, Carpenter, Barabanov.

United Center, Chicago

Domácí: 40:39. Gaunce

Hosté: 1:26. Connor, 21:10. Ehlers, 29:45. Toffoli, 31:59. Stanley, 38:24. Naměstnikov, 57:34. Toffoli

Domácí: Merzļikins (Tarasov) – Werenski, Provorov, Severson, Christiansen, Gudbranson, Bean – A. Nylander, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Sillinger, Texier – Fix-Wolansky, Voronkov, Pyyhtiä – Meyer, Gaunce, Olivier.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, Schmidt, Stanley – Iafallo, Scheifele, Connor – Toffoli, Monahan, Ehlers – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Naměstnikov, D. Gustafsson, M. Barron.

Rooney, MacPhee – Nansen, Brisebois

Nationwide Arena, Columbus

16 193 diváků

Domácí: 13:52. Chabot, 24:51. Stützle

Hosté: 07:19. Orlov, 22:03. Je. Kuzněcov, 39:38. Jarvis, 44:41. Chatfield, 47:14. Orlov, 48:52. Guentzel, 53:07. Lemieux

Domácí: A. Forsberg (Korpisalo) – Chabot (A), Sanderson, Bernard-Docker, Chychrun, Zub, Brännström – Batherson, Pinto, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Stützle, Greig – Kubalík, Ostapchuk, M. Joseph – Kelly, Kastelic, Katchouk.

Hosté: Andersen (S. Martin) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Guentzel – Nečas, Je. Kuzněcov, Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Lemieux, Kotkaniemi, Noesen.

O´Rourke, Kozari – Cherrey, Shewchyk

Canadian Tire Centre, Ottawa

16 273 diváků

Domácí: 10:10. R. Smith, 18:53. Crosby, 19:16. Puustinen, 29:34. Bunting, 39:39. Eller, 59:34. D. O'Connor

Hosté: 15:39. Raymond, 37:35. Fischer, 56:37. Raymond

Domácí: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, P. Joseph, Ludvig – Rust, Crosby (C), D. O'Connor – Rakell, Malkin (A), Bunting – Puustinen, Eller, R. Smith – Carter, Acciari, Bemström.

Hosté: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Compher, DeBrincat – Raymond, Veleno, Perron (A) – Fischer, Copp (A), Rasmussen – Sprong, Czarnik, Fabbri.

Luxmore, MacDougall – Galloway, Berg

PPG Paints Arena, Pittsburgh

17 191 diváků

Domácí: 34:56. Hayes, 41:53. Thomas, 46:12. Neighbours, 49:33. Thomas

Hosté: 13:41. Terry, 59:52. Terry

Domácí: Hofer (Binnington) – Leddy, Parayko, Krug, Kessel, Perunovich, Faulk (A) – B. Schenn (C), Thomas (A), Kyrou – Z. Bolduc, Bučněvič, Neighbours – Saad, Hayes, Kapanen – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.

Hosté: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Zellweger, Vaakanainen, Lindström, Mintjukov, LaCombe – Vatrano, Carlsson, Killorn (A) – Leason, R. Strome, Terry – Max Jones, Lundeström, Silfverberg (A) – R. Johnston, Groulx, Regenda.