NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Anaheim - 18. března 2024   00:00

St. Louis
St. Louis
34:56' Hayes (Krug, Z. Bolduc) • 41:53' Thomas (Bučněvič, Faulk) • 46:12' Neighbours (B. Schenn, Bučněvič) • 49:33' Thomas (Bučněvič, Faulk)
4:2
(0:1, 1:0, 3:1)
Anaheim
Anaheim
13:41' Terry  (Mintjukov, LaCombe) • 59:52' Terry  (Killorn, Carlsson)
St. Louis
Hofer (Binnington) – Leddy, Parayko, Krug, Kessel, Perunovich, Faulk (A) – B. Schenn (C), Thomas (A), Kyrou – Z. Bolduc, Bučněvič, Neighbours – Saad, Hayes, Kapanen – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.
McIsaac, Hebert – Daisy, Kelly
Enterprise Center, St. Louis
18096 diváků
Anaheim
Dostál (Gibson) – Fowler (A), Zellweger, Vaakanainen, Lindström, Mintjukov, LaCombe – Vatrano, Carlsson, Killorn (A) – Leason, R. Strome, Terry – Max Jones, Lundeström, Silfverberg (A) – R. Johnston, Groulx, Regenda.

3. Justin Faulk (STL) 0+2
Dnešní utkání mezi St. Louis a Anaheimem rozhodly přesilovky. Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 1:1 a Blues v průběhu 10 minut dokázali využít hned tři početní převahy. V samotném závěru při hře bez brankáře zvládl Anaheim už jen korigovat skóre a St. Louis zvítězilo 4:2. Pro domácí se jedná o čtvrté vítězství v řadě, díky čemuž stáhli svou ztrátu na divoké karty v Západní konferenci na pouhé čtyři body.
59:52'
Anaheim právě vstřelil branku!
Na čestný gól ovšem času bylo ještě dost a nakonec TROY TERRY dokázal z pravého kruhu podstřelit beton Hofera. Asistence: Alex Killorn, Leo Carlsson.
59:22'
Anaheim se usadil v útočném pásmu, ale už nemá dost času na vyrovnání.
59:05'
Thomas mířil na hattrick, ale byl zblokovaný. Bučněvič posléze minul branku soupeře.
58:25'
Hosté poslali oblouček do pásma Blues. Hofer už chtěl zkusit střelu přes celé kluziště, ale na poslední chvíli raději schoval puk pod lapačku!
58:12'
Neighbours mohl přihrávat Thomasovi na střed na hattrick, ale vypálil sám a trefil tyč!
58:00'
Dostál míří na střídačku!
58:00'
Oddechový čas pro tým Anaheim Ducks.
58:00'
Hostující Jones se dostal s pukem do levého kruhu, vypálil však přímo doprostřed do Hofera. Ten přerušuje hru.
56:53'
Rána Kruga od modré čáry zaplula pouze za branku Dostála. Obrana Anaheimu se zmocňuje puku.
56:40'
Icing St. Louis, vhazovat se bude před Hoferem.
55:44'
Mintjukov se pokusil prosadit z levého kruhu. Hofer ale odmítl kapitulovat. Zapisuje už 24. zákrok.
55:26'
Ducks se vrátili do útočného pásma, Groulx byl nicméně zblokovaný Perunovichem a puk vyletěl do ochranné sítě. Reklamní pauza.
54:38'
Vatrano se dostal ke dvěma střelám v útočném pásmu, Hofer ale oba pokusy úspěšně vyrazil.
53:47'
Dlouhý úsek bez přerušení, během něhož byla k vidění především řada ztrát, byla ukončena útočnou akcí Anaheimu. Killorn vypálil zpoza kruhů přímo do Hofera, jenž přerušuje hru. Komerční pauza.
52:19'
Rychlý přechod středního pásma v podání Blues. Bučněvič trefil z levé strany brankáře Dostála. St. Louis vede na střely 27-21.
52:05'
Hofer bez větších obtíží vyrazil bekhendovou střelu Johnstona mimo brankoviště.
51:34'
Perunovich dostal nalito k modré čáře, odkud ale nedokázal Lukáše Dostála prostřelit.
50:55'
Leason se dostal k brankovišti domácích a zkoušel pálit na vzdálenější tyč. Právě od pravé tyče se puk odráží zpět do hřiště!
49:33'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Avšak Blues se prosadili už potřetí v přesilové hře! ROBERT THOMAS hledal z pravého kruhu hokejku Neighbourse. Hokejku trefil, nicméně bránícího LaComba, od které se i tak odrazila do Dostálovy sítě. Asistence: Pavel Bučněvič, Justin Faulk.
49:18'
Před Dostálem opět operuje Neighbours, jenž výtečně cloní. Přesto Faulkovu střelu dokázal český brankář vyrazit.
48:23'
48:23'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Max Jones – 2 min., držení.
48:16'
Dostál si poradil s nepříjemnou střelou Faulka a sráží puk do rohu.
47:34'
Na Terryho se smála odkrytá klec na pravé straně brankoviště, ale hostující útočník se v rychlosti netrefil! Obrovské štěstí pro St. Louis.
46:12'
Domácí využívají další přesilovou hru a odskakují do vedení 3:1! Střela Luka Schenna z pravého kruhu byla tečována před brankou clonícím JAKEM NEIGHBOURSEM a proletěla nad ramenem Dostála, který nic neviděl. Asistence: Brayden Schenn, Pavel Bučněvič.
45:52'
Jackson LaCombe – 2 min., držení.
45:29'
Hostům dělalo velký problém dostat puk pryč ze svého pásma. Nakonec vyhazují na svou střídačku.
44:50'
Anaheim se dopustil icingu. Vhazuje se v levém kruhu před brankou Dostála.
44:12'
Domácí Krug srazil prudkou střelu Jonese až do ochranné sítě a pomohl Hoferovi s bráněním akce Anaheimu.
43:26'
Kapanen šikovně protečoval puk směrem na branku Anaheimu. Dostálovi se povedlo přerušit hru.
42:29'
A klidně to okamžitě mohlo být 3:1! Saad se dostal za obranu Anaheimu, ale jeho střela z mezikruží šla vedle levé tyče!
41:53'
ROBERT THOMAS využívá přesilovou hru a posílá domácí do vedení! Jeho střela zpoza kruhů šla pod horní tyč Dostálovy klece! Lví podíl na tom měl i clonící Neighbours, jenž před obličejem Dostála projel těsně před Thomasovou střelou. Asistence: Pavel Bučněvič, Justin Faulk.
41:13'
Bolduc je na ledě a začala přesilovka St. Louis.
40:59'
Leo Carlsson – 2 min., podrážení.
40:53'
Hofer si počíhal na střelu Vatrana, kterou dokázal zachytit do lapačky a nesvolil k dorážení hráče před brankou.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 01:58.
St. Louis ve druhé třetině vyrovnalo na 1:1, když ve 35. minutě vstřelil branku Kevin Hayese. Anaheim půjde do třetí třetiny v přesilovce, která bude trvat ještě 73 sekund.
40:00'
39:56'
Větší závar před brankou St. Louis. Terryho střelu vyrazil Hofer na branku. Hostům se povedlo puk dostat z konstrukce zpět do brankoviště a na záda Hofera, jenž ale skvěle zareagoval a povedlo se mu puk zachytit.
39:23'
Domácí vyhodili puk přes všechny čáry.
39:13'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Zachary Bolduc – 2 min., sekání.
38:30'
Domácí se snaží vytvořit tlak na defenzivu Anaheimu. Hostům se nedaří vybojovat puk, zároveň ale teď nepouští soupeře ke střele.
37:50'
Další útočná akce Schenna, ale tentokrát byl obranou vytlačenou za branku.
37:14'
Schenn dostal spoustu prostoru v mezikruží, jeho jedovatou střelu ovšem Dostál úspěšně vyráží.
36:07'
Střelu Vatrana z okraje levého kruhu Hofer likviduje a přerušuje hru. Komerční pauza.
35:48'
Parayko se u modré čáry natahoval po nepříliš přesné přihrávce od mantinelu. Puk se mu odráží od hole na vlastní střídačku.
35:03'
Rychlý útok domácích po buly. Dostál přerušuje hru po bekhendové střele Toropčenka. Komerční pauza.
34:56'
Domácím se povedlo vyrovnat skóre zápasu! Krugovu střelu vyrazil Dostál pouze vedle sebe u brankoviště a KEVIN HAYES z dorážky využil odkrytou klec. Asistence: Torey Krug, Zack Bolduc.
34:00'
Neighbours se sice při svém průniku nedokázal dostat ke střele na branku, ale z jeho akce posléze těžil Saad. Jeho střelu zpoza pravého kruhu Dostál srazil do strany.
33:19'
Blues se dopustili icingu.
33:00'
Parayko s Leasonem se nyní počastovali několika tvrdými střety u mantinelů. Jejich střety naštěstí nikterak nevygradovaly.
31:51'
Anaheim rozehrával puk ze své třetiny. Nepřesně, je z toho icing.
31:10'
30:53'
Ducks se vrátili do útoku a Carlsson se dokonce dostal za obranu soupeře. Jeho bekhendovou střelu dokázal Hofer čapnout do lapačky.
30:31'
Terry z levé strany minul branku Hofera. Puk se od zadního mantinelu odrazil vysokou rychlostí až mimo pásmo Blues.
29:53'
Další vyhození domácího týmu.
29:35'
Domácí se pokusili vyslat do úniku Thomase, který ale vyhozený kotouč nezachytil.
29:10'
Po přerušení hry v pásmu St. Louis se strhla hromadná strkanice. to ale nic nemění na tom, že Krug míří na trestnou lavici za sekání jako jediný. Anaheim bude hrát po komerční pauze přesilovku.
27:57'
A ještě jedna střela Zellwegera! Hofer nyní ustál krušné chvilky. St. Louis konečně dostalo puk mimo svou třetinu.
27:38'
Tak Carlsson to zkoušel, ale Hofer úspěšně kotouč vyráží. Stejně jako proti Fowlerovi.
27:27'
Jedna střela Fowlera prošla až k Hoferovi, druhá pak byla zblokována. Anaheim se nyní drží pevně usazen v útočném pásmu.
26:50'
Icing St. Louis. Vhazovat se bude před Hoferem. Domácí vedou na střely 12-10, ve druhé třetině je poměr 3-3.
25:44'
Delší úsek bez přerušení ukončila až rána Perunoviche zpoza pravého kruhu, kterou Dostál úspěšně likviduje.
24:13'
Anaheim opět ožívá. Tentokrát to zkoušel Killorn zpoza kruhů. Hofer betony vyráží puk mimo nebezpečný prostor.
23:44'
Povedené protečování Regendy mířilo k pravé tyči, Hofer ovšem puk vytěsnil k zadnímu mantinelu.
22:44'
Hofer také poprvé ve druhé třetině zasahuje. Bekhend Jonese z pravé strany jej moc neohrozil, puk se odráží od betonu.
21:57'
Menší nepříjemnost pro Dostála, který schytal dělovku z okraje levého kruhu do strany masky. Rozhodčí přerušili hru a Dostál měl prostor k tomu, aby si masku upravil.
20:36'
Druhou část otevřel střelou z nápřahu Parayko. Na pokus z dálky měl Dostál dobrý výhled a puk chytá.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:04.
Anaheim dokázal vyhrát trochu oproti očekávání první třetinu 1:0, když se ve 14. minutě prosadil Troy Terry. St. Louis neproměnilo ani jednu ze tří přesilovek.
20:00'
19:43'
Zajímavý průnik domácího Parayka k brankovišti Anaheimu. Dostál vytěsnil puk za branku.
19:20'
18:27'
Bučněvičovo zakončení z pravého kruhu má Dostál pevně pod kontrolou.
18:11'
Neighbours byl znovu v šance. Oblouček k němu mířící se pokusil trefit baseballově, avšak minul levou tyč.
17:30'
Neighboursova střela způsobila menší skrumáž před brankou Anaheimu, nakonec se ale puk odráží jen k mantinelu.
17:20'
Schenn byl trefen do obličeje vysokou holí, trest dostává Vaakanainen.
17:03'
Icing, jeho se dopustil Anaheim. Vhazuje se před Dostálem.
16:28'
Kotouč ve středním pásmu opustil ledovou plochu.
16:23'
Anaheim je v posledních minutách lepším týmem na hřišti. V podstatě od své vstřelené branky. LaCombe se nyní dostal před brankou k dorážce vlastní střely, Hofer nadvakrát přerušuje hru.
15:29'
Vatrano se nacpal do mezikruží, kam dostal přihrávku od Killorna. Hoferovým štěstím bylo, že Vatranovi puk sjel po holi a střela byla kvůli tomu hodně pomalá, takže bez obtíží přerušuje hru.
14:50'
Regenda se zapsal do statistik utkání svou střelou zpoza kruhů. Hofer má puk v lapačce a přerušuje hru. Další reklamní brejk.
13:46'
Puk vyletěl do hlediště. Komerční pauza.
13:41'
Přestože St. Louis mělo dvě přesilovky a zatím bylo lepším týmem na hřišti, skóre otevírá Anaheim! TROY TERRY využil toho, že Hofer vyrazil puk po střele z ostrého úhlu od Mintjukova jen před sebe. Rychle se zorientoval a dorazil kotouč za záda domácího gólmana. Asistence: Pavel Mintjukov, Jackson LaCombe.
12:36'
Hosté vybojovali puk, ale ve středním pásmu ho jen nahazují a odchází prostřídat. Domácí toho využívají a také dostřídávají.
12:10'
Faulk se opřel do puku od modré čáry. Jeho rána z nápřahu práskla jen o zadní hrazení.
11:41'
11:31'
Trvalo poměrně dlouho, než se St. Louis opět dostalo do útoku a do nějaké střelecké pozice. Faulkův pokus zpoza pravého kruhu Dostál chytá, navzdory dobré cloně domácích.
10:38'
Krug z okraje levého kruhu poslal střelu do lapačky Dostála. Hra je přerušena.
10:25'
Ducks dvakrát za sebou vyhnali domácí tým ze svého pásma.
09:41'
Domácí v útoku kombinovali, načež Hayes držel puk možná víc, než je zdrávo. Jeho kličkování se ale vyplatilo, protože jej sekl Vatrano. Přesilovka pro Blues.
08:30'
Hostující Groulx se pokusil prosadit zpoza kruhů, nastřelil ale jen nohu Perunoviche.
07:39'
Nathan Walker zkoušel štěstí zpoza pravého kruhu. Dostál znovu zasahuje a připisuje už pátý zákrok.
06:55'
Leddyho pozdrav z uctivé vzdálenosti nenadělal Dostálovi žádné obtíže. Brankář Anaheimu přerušuje hru.
06:34'
Po delší době musel zasahovat Hofer. Průnik Mintjukova středem, se zatočením směrem k levému kruhu a křižnou střelou k pravé tyči, domácí brankář likviduje lapačkou. Komerční pauza.
05:42'
Kyrou se snažil prověřit také připravenost Lukáše Dostála. Jenže narazil na Vaakanainena, jenž to nedovolil.
04:52'
Rychlá střela po průniku za útočnou modrou. Dostál likviduje pokus Leddyho a přerušuje hru.
04:44'
St. Louis se chtělo vrátit do útočného pásma, ale domácí zastavuje postavení mimo hru.
04:39'
03:50'
Po tvrdé střele z nápřahu od Faulka, kterou Dostál úspěšně vyráží, se domácí dopustili přihrávky rukou. A musí vyklidit útočné pásmo.
02:55'
Blues šli rychle do zakončení. Bučněvičovu střelu dokázal vyrazit Dostála, následně byl Thomas zblokovaný a hostům se povedlo vyhodit puk ze svého pásma.
02:39'
Vylučuje se na straně Anaheimu. Dvě minuty za sekání obdržel Zellweger.
01:49'
Bluesmanům utekl puk těsně za modrou čáru a jejich pobyt v útoku končí ofsajdem.
00:29'
První zákrok střetnutí si připsal domácí brankář Hofer, jenž úspěšně vyráží střelu Lea Carlssona. Krátce poté je hra přerušena.
00:01'

St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Leddy, Parayko, Krug, Kessel, Perunovich, Faulk – B. Schenn, Thomas, Kyrou – Z. Bolduc, Bučněvič, Neighbours – Saad, Hayes, Kapanen – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.
Trenér: Drew Bannister

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler, Zellweger, Vaakanainen, Lindström, Mintjukov, LaCombe – Vatrano, Carlsson, Killorn – Leason, R. Strome, Terry – Max Jones, Lundeström, Silfverberg – R. Johnston, Groulx, Regenda.
Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: McIsaac, Hebert – Daisy, Kelly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.