Průcha nakonec nastoupí! | iSport.cz
4. října 2008 • 13:51

Průcha nakonec nastoupí!

Autor: ČTK
Petr Průcha
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Pardubice - Plzeň: Šestnáctiletý Jiříček poslal do sítě svoji první extraligovou branku, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český útočník Petr Průcha z New York Rangers si oproti původním předpokladům zahraje dnešní zahajovací zápas nové sezony NHL s hokejisty Tampy Bay v pražské O2 Areně.Dobrou zprávu se dozvěděl přesto, že ještě v pátek byl napsaný až v páté řadě a neočekával, že by se na tom mělo něco změnit. I proto si na tréninku přidával, ale možná ho chtěli trenéři jen zdravě nabudit.

O prvním utkání NHL v Praze čtěte zde>>>

Po dnešním rozbruslení už měl šestadvacetiletý chrudimský rodák úsměv na tváři. "Byla tady jmenovaná sestava a jsem v ní," řekl ČTK Průcha. Poté, co v průběhu přípravného období putoval sestavou, byl zařazen do třetí útočné formace.

"Hraju s Ryanem Callahanem a Laurim Korpikoskim," uvedl. Ve formaci je nejstarší, Američanovi Callahanovi je 23 a Finovi Korpikoskimu ještě o rok méně.

Průcha však dobře ví, že pro nedělní odvetu se může všechno opět změnit. "Sestava je vždy jen pro ten daný zápas, to se může změnit, ale i zůstat stejné. Ani tady to není výjimka, na neděli jistotu zatím určitě nemám," připustil.

Petr PrůchaPetr PrůchaFoto Pavel Mazáč SPORT

Bývalý hráč Pardubic se trápí střelecky, zahazuje spoustu šancí. "Už mě to trápí od poslední sezony. Bohužel neproměňuju šance, ale tak už to v hokejovém světě bývá. Jednu chvíle je člověk nahoře, jindy dole. Já jsem teď momentálně trochu níž, tak doufejme, že se zase dostanu nahoru." V minulé sezoně dal jen sedm branek, naposledy v NHL skóroval 21. ledna.

Neúspěšné období by potřeboval zlomit povedeným zápasem, v němž by vstřelil třeba dvě branky. "Určitě je to i o tom. Tak to bývá, že když tam padne jeden, tak se to začne nabalovat a padají tam i další. Já potřebuju dát už hlavně ten první," přál si Průcha.

I když si to nepřipouští, tuší, že i jeho rozpoložení ho může někdy brzdit. "Snažím se na to nemyslet, ale v koutě hlavy to asi někde stejně je. Psychika je ve sportu důležitá, a když vám nejde hlava, tak nejdou ani nohy a vůbec celé tělo," řekl Průcha.

Po tréninku si ho vzal bokem jeden z asistentů a delší dobu s ním hovořil. "Říkal mi, ať se nesoustředím na to, abych dával góly, že to prostě přijde samo. Spíš mě jakoby uklidňoval," přiblížil Průcha s tím, že šlo o běžnou záležitost.

"To se v NHL běžně takhle dělá. Trenéři jsou tam většinou i dobří psychologové, takže si vezmou hráče stranou a vědí, jak k němu promluvit, aby se uklidnil a začal ty góly dávat," uvedl Průcha.

Témata:  sport, hokej, NHL, průcha, rangers
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud