6. října 2008 • 08:20

Krejčí se trefil dvakrát za Boston

PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

V nedělních přípravných zápasech na NHL na sebe výrazně upozornil český hokejista David Krejčí. Dvaadvacetiletý centr Bostonu dvakrát skóroval na ledě Washingtonu, pomohl k výhře 5:4 po samostatných nájezdech.

David Krejčí byl vyhlášen první hvězdou zápasu. K totožnému vítězství Columbusu v Torontu přispěl gólem a asistencí Jakub Voráček.

Krejčí nejprve v první části vyrovnal na 1:1 přesnou ranou nad pravé rameno brankáře Jose Theodorea a v 51. minutě odstartoval gólem z dorážky na 3:2 divokou přestřelku. O tři minuty později byl stav 4:4 a rozhodnout musely nájezdy.

V nich se v dresu Capitals prosadil pouze Alexandr Ovečkin, zatímco na straně hostí byli úspěšní Phil Kessel a Patrice Bergeron. I tak má Washington v přípravě na kontě již pět výher, nejvíce od roku 1999.

Také Columbus vyhrál v Torontu 5:4 po rozstřelu. Hosté šli do vedení zásluhou souhry Voráčka s Nikitou Filatovem již po 88 vteřinách hry, ale domácí skóre i s přispěním asistence Jiřího Tlustého otočili až na 4:2.

Jenže pak zaúřadovala česká legie v dresech Blue Jackets. V 58. minutě Voráček vyrovnal po přihrávkách Jiřího Novotného a Rostislava Klesly a právě zadák Klesla byl o 15 vteřin později na začátku akce, z níž Jason Chimera vyrovnal. Filatov byl poté jediným úspěšným exekutorem nájezdů.

Poražené hokejisty Maple Leafs čeká ve čtvrtek slavnostní vstup do sezony, neboť zamíří do Detroitu, kde budou domácí vyvěšovat ke stropu haly vlajku na počest posledního vítězství ve Stanley Cupu.

Alespoň remízu zachraňoval v dalším souboji, který se musel nastavovat, útočník Chicaga Martin Havlát. Mladoboleslavský rodák vyrovnal v čase 59:59 souboj s Coloradem, když při hře šesti proti čtyřem propálil z levého kruhu pro vhazování slovenského brankáře Petera Budaje.

Hosté nakonec přesto uspěli, neboť ve čtvrté minutě prodloužení úspěšně dorážel Ryan Smyth. Havlát byl zvolen druhou hvězdou zápasu.
Další dva kanadské body si v přípravě připsal útočník Lukáš Kašpar. Dvě asistence mosteckého rodáka pomohly San Jose k výhře 3:1 nad Los Angeles v utkání hraném na neutrální půdě na předměstí Salt Lake City, v hale, kde se hrálo finále hokejového turnaje olympijských her 2002.

Kašpar nejprve vybojoval puk a pomohl ke gólu, který dal Joe Pavelski již po 54 vteřinách. Ve 38. minutě pak připravil vítěznou trefu na 2:1 pro obránce Brada Lukowiche.

Výsledky:
Carolina - Nashville 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 48. Ray Whitney, 60. E. Staal.

Toronto - Columbus 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 12. Van Ryn, 32. Grabovskij (Tlustý), 36. Stralman, 44. Ponikarovskij - 2. a rozhodující sam. nájezd Filatov (na první Voráček), 24. Picard, 58. Voráček (Novotný, Klesla), 58. Chimera (Klesla).

Washington - Boston 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 3. Ch. Clark, 39. Ovečkin, 53. Green, 54. Bourque - 15. a 51. Krejčí, 24. S. Thornton, 54. Kobašev, rozhodující sam. nájezd Bergeron.

Detroit - Buffalo 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. a 60. Franzén (na první Hudler), 45. Leino.

Chicago - Colorado 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. Sharp, 30. Versteeg, 60. Havlát - 13. a 36. Wolski, 42. Willsie, 64. Smyth.

Dallas - Edmonton 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Crombeen, 15. Robidas - 2. Cogliano, 9. Souray (Hemský), 46. Strudwick.

San Jose - Los Angeles (hráno v Salt Lake City) 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 1. Pavelski (Kašpar), 38. Lukowich (Kašpar), 38. Marleau - 23. Calder.

Vancouver - Anaheim 3:4 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 30. a 32. Raymond, 14. H. Sedin - 10. Morrison, 26. Moen, 30. Perry, 61. McIver