Překvapený trenér Ruska na turnaji mladíků: Češi skutečně provokovali | iSport.cz
8. srpna 2018 • 16:18

Překvapený trenér Ruska na turnaji mladíků: Češi skutečně provokovali

Autor:
Reklama
Český tým na Rusko nestačil
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní
Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva zápasy, žádný vstřelený gól a žádná šance na postup do semifinále. To je smutná bilance české reprezentace na Hlinka Gretzky Cupu. Po debaklu od týmu USA přišla porážka 0:3 s Ruskem, za které válel teprve šestnáctiletý brankář Jaroslav Askarov. A hrálo se také pořádně od podlahy, trenér Rusů Vladimir Filatov si dokonce postěžoval na provokativní chování ze strany soupeře.Se souborem Aloise Hadamczika to nebylo od začátku zápasu ztracené, to vůbec! Český tým se o výsledek srdnatě rval, góly ale dával soupeř a na ruskou klec dohlédl Askarov, jeden z pouze dvou hráčů na soupisce Ruska, který má na rodném listu v kolonce data narození cifru 2002.

Askarov přiznal, že byl před svým prvním startem na turnaji od rána značně nervózní, přesto na ledě to nebylo znát. V první třetině lapil Čechům hned 14 střel a nakonec měl u čistého konta zapsaných 35 úspěšných zásahů.

„Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Kluci přede mnou zamakali, skvěle blokovali střely a hodně mi tím celý zápas usnadnili," řekl brankář pro reddeeradvocate.com.

Nervozita z rodáka z Omsku spadla po prvních několika zákrocích a také díky dobrému startu celého mužstva. Jegor Činakov otevřel skóre už v 11. minutě a další branku brzy přidal Jaroslav Likačjov.

Ve druhé části hry se pokusil český tým vložit do utkání fyzický aspekt a brzy se na ledě začalo jiskřit. Obě mužstva posbírala celkem 40 trestných minut a trenér Filatov byl situací mírně zaskočen. „Dneska nás Češi skutečně provokovali," vykládal po utkání prostřednictvím překladatele.

„Říkali jsme našim hochům, ať se nenechají strhnout a neoplácí, ale ne úplně vždycky to vyšlo," pokračoval Filatov, který přesto neměl moc důvodů k zachmuřenému výrazu ve tváři. Vítězství 3:0 totiž krásnou brankou korunoval Vasilij Podkolžin.

„Mám z kluků radost, vážně mě potěšili. Dělali totiž přesně to, co jsem jim řekl," dodal spokojeně. Rusko tak narozdíl od Česka dva zápasy vyhrálo a je v klidu. Hadamczikův tým se pokusí ve středu aspoň přehrát Finsko.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze