Premium
9. února 2023 • 20:00

Rulík o stříbrném MS: Klíčem bylo bruslení. Co bylo nejtěžší rozhodnutí?

Autor: Jiří Nikodým
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Chorvatsko - Itálie 1:1. Zázrak v nastavení, Modričův sen nejspíš končí
Češi, tým „pomocníků“: čas pro Chytila, Hranáčova neohrabanost. Jak se uvedl Askou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V roce 2000 stál Radim Rulík po boku Jaroslava Holíka u prvního ze dvou po sobě jdoucích titulů mistrů světa hokejové dvacítky. V posledních letech se boj o zlato odehrával daleko od možností českých mladíků. Letos v Halifaxu ale junioři opět pod jeho vedením usilovali o trofej, senzačně až v prodloužení finále se sklonili před domácí Kanadou. Reprezentační kouč se v rozhovoru vrací k turnaji a cestě ke stříbrnému úspěchu.Je něco, co spojuje tým z roku 2000 s tím letošním?
„Nejsem typ, který by se vracel do minulosti, ale už jsem si na to vzpomněl během šampionátu. Jeli jsme i tehdy s týmem, se kterým se na mistrovství na nejvyšší příčky moc nepočítalo. Prohráli jsme se Švýcary poslední přípravu a nastalo zděšení, panika. A pak jsme během MS neprohráli v základní hrací době ani jedno utkání. I když tenkrát se ještě nehrálo na prodloužení a ve finále po prodloužení rozhodovaly nájezdy. Ale ani tento tým v základní části neprohrál, což se taky nečekalo. To byla věc, která mi připomněla mužstvo z roku 2000. Jak tým fungoval, jak hráči drželi při sobě, jak vnímali, když jsme s nimi pracovali. Oni na nás reagovali hned a skoro bych řekl automaticky, což je nevídané a unikátní a stává se to jen jednou za čas.“

Jak jste měli rozdělené úkoly v trenérském týmu?
„Ondra Pavelec si kompletně řídil gólmany. Když by řekl, ať střídáme, tak brankáře vystřídáme. Když by řekl, ať necháme gólmana v brance, tak bychom ho nechali. Dali jsme mu jasnou kompetenci, protože jako bývalý skvělý brankář tomu nejvíc rozumí, má cit a dokonale chápe psychiku gólmanů.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Play off
Články odjinud


Články odjinud