MS v hokeji 2018 | Stejná mise, dvě cesty. Jak Kaut a Zadina hlasitě zaklepali na bránu NHL | iSport.cz
Pavel Ryšavý
14. dubna 2018 • 13:00

Stejná mise, dvě cesty. Jak Kaut a Zadina hlasitě zaklepali na bránu NHL

Reklama
TOP VIDEA
Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič? Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič?
Vémola v pořadu Fight! Nevěděl jsem, že by byl Marpo jen potrava, říká Vémola v pořadu Fight! Nevěděl jsem, že by byl Marpo jen potrava, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden cíl, dvě cesty, každá se jeví správně. Oběma je osmnáct let, Martin Kaut i Filip Zadina moc dobře chápali, že před sebou mají klíčovou sezonu, která je vystřelí v očích skautů NHL nahoru, nebo nad nimi lovci talentů nespokojeně zamručí. První zůstal v Česku, hrál extraligu, stal se důležitým hráčem Pardubic. Druhý odešel, vypracoval se ve hvězdu Halifaxu. Oba udělali klíčové rozhodnutí, i když mohli kývnout na opačnou variantu. Nejlepší na tom je: ani jeden nešlápl vedle.Dva teenageři, kteří trávili minulou sezonu vedle sebe v Pardubicích, teď prožívají velké dny. Filip Zadina se v saku usmíval při galavečeru zámořské soutěže QMJHL a přebíral cenu pro nováčka s největším potenciálem uspět dál, kterou dříve dostal i Sidney Crosby. Martin Kaut si užil dva zápasy za národní tým dospělých proti Švýcarsku, dal gól, na dva nahrál. „Puk dám mamce,“ usmíval se. Ve čtvrtek odletěl s reprezentací do Francie, kde si v pátek připsal jednu asistenci.

Češi v prvním kole na draftu NHL od roku 2010

Stačilo pár cestiček nastavit jinak a mohli na tom být ve svém současném programu opačně. Nebo taky hůř.

„Rozhodl jsem se, že Filipa pustím ven do Kanady a necháme si tady Kauliho. Během sezony jsem občas tlačil na trenéry, aby mu dali prostor, on jim to vrátil výkony. Jsem rád, jak to dopadlo. Oběma klukům vyšlo to, co si asi před sezonou přáli,“ usmívá se Dušan Salfický, generální manažer Pardubic. Tedy? Zadina se ukázal jako hráč top 5 příštího draftu. Kaut vyletěl nahoru, že se o něm mluví jako o adeptovi na první kolo.

A ano, kdyby chtěl Salfický dělat vlny, mohl na Zadinu zadupat: Doma budeš. Nikam. Máš smlouvu. Takže se juniorka nekoná.

Jenže sám přiznává, že se díval i na to, aby pomohl mladému hráči, vyhověl tomu, co cítí. Netradiční pohled na Česko? Možná právě to je často ten problém. „Seděli jsme nad tím se sportovním manažerem Pavlem Markem, chtěli jsme, aby se oba kluci posunuli dál. Zároveň jsme řešili, který by byl lepší pro nás, aby tady zůstal a seděl herně do našeho 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud