6. května 2018 • 11:01

Nečas je mimo hru! Po Slovensku má naražené rameno a kyčel

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté nastoupí dnes na mistrovství světa proti Švédsku bez útočníka Martina Nečase, který se zranil po pádu na mantinel v sobotním úvodním utkání proti Slovensku. Devatenáctiletý talent má naražené rameno i kyčel a o jeho dalším možném startu na turnaji se teprve rozhodne. Češi bez Nečase budou hrát opět se sedmi beky a jen s 11 útočníky, soupisku před duelem s úřadujícími mistry světa nikdo další nerozšíří. Vše o MS v hokeji 2018 ZDE>>>Nečas po vítězném utkání (3:2 v prodloužení) absolvoval v doprovodu lékaře týmu Dušana Singera vyšetření v nemocnici a v noci se vrátili do hotelu Crowne Plaza. "Martin se po nekoordinovaném pádu na mantinel poranil na pravém rameni i na pravém kyčelním kloubu a zřejmě došlo k prudkému záklonu v oblasti krční páteře. Vyžádal jsem si proto vyšetření v nemocnici i CT snímky," řekl novinářům Singer.

"Je perspektiva, že se Martin teoreticky může vrátit do hry. Ale zatím nemůžu říct, kdy to bude. Těžko se to odhaduje a ani to nechci limitovat, protože je to trošku závazné. Myslím si, že v průběhu příštího týdne se uvidí, kdy by mohl eventuálně nastoupit do hry," doplnil Singer.

Hynek o zápase se Slováky: Vyrovnání jsme si zasloužili, se Švédy to bude ještě o level výš
1080p 720p 360p

Nečas v zápase se Slováky v čase 59:50 premiérovou trefou na svém prvním velkém turnaji vyrovnal na 2:2 a zařídil prodloužení. V jeho úvodu v dalším souboji s klubovým spoluhráčem z Komety Brno Markem Čiliakem ztratil při kontaktu s jeho betonem v rychlosti rovnováhu a upadl na zadní mantinel. Vrazil do něj nejdřív pravou rukou, pak zůstal chvíli bezvládně ležet.

Na led byla povolána nosítka, ale nakonec odjel sám v doprovodu Singera. Po zápase zamířil sanitkou na vyšetření. "Vrátili jsme se na hotel kolem půl třetí ráno, ale zaplaťpánbůh to bylo s negativním nálezem co se týče závažnějšího poranění," doplnil Singer.

K dnešnímu duelu se Švédy nastoupí čeští hokejisté v Kodani v 16:15.

"Domluvili jsme se, že jinak zůstaneme v sestavě, v jaké jsme byli. Nikoho dopisovat nebudeme. Čekáme, jak to půjde dál. Máme tady samozřejmě nějaké útočníky navíc, ale věřím, že zápas s jedenácti zvládneme," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček po ranním rozbruslení pro hráče mimo sestavu a gólmany.

"Včera jsme se o tom dlouho bavili a bude to samozřejmě pro některé hráče větší zátah. Chvilku budeme točit víc centrů a potom víc křídel, ale to se nedá nic dělat," podotkl Špaček.

V pondělí čeká větší test útočníka Robina Hanzla, zda bude po zranění připravený hrát. "S Robinem jsme domluveni, že zítra půjde do plné zátěže. Zkusíme podobné souboje, co jsme dělali s Kubou Krejčíkem. Uvidíme, jak to bude vypadat," doplnil Špaček s tím, že i stav dosud nezapsaného beka Jakuba Krejčíka vypadá dobře. "Cítí se výborně, budou další zátěžové testy."

"Švédové mají velice silný tým, bylo to vidět už i na Švédských hrách. Bude to pro nás velmi těžký zápas dneska odpoledne potom, co jsme hráli včera večer. Musíme nastoupit s velkou pokorou k nim, ale věřím, že máme dost sil. Je to začátek turnaje. Věřím, že se proti jednomu z favoritů vytáhneme a budeme hrát dobrý zápas," dodal Špaček.

FAKTA MS: jde se na Švédy! Jágr chválí mladé, ale věří i Červenkovi s Plekancem
720p 360p

Gól Martina Nečase, kterým srovnal utkání proti Slovensku na 2:2
Gól Martina Nečase, kterým srovnal utkání proti Slovensku na 2:2

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze