13. května 2018 • 19:50

Rittich: Bylo to nedůstojné. V brance jsem přemýšlel, jaký si dám steak

Krize? Jaká krize? Hráči Realu ji na tréninku před Plzní nedali znát Krize? Jaká krize? Hráči Realu ji na tréninku před Plzní nedali znát
TOP MOMENTY extraligy: Jágr v Třinci, naštvaný Pěšán i stoprocentní Vary TOP MOMENTY extraligy: Jágr v Třinci, naštvaný Pěšán i stoprocentní Vary

PŘÍMO Z KODANĚ | Snazší čisté konto už dlouho nevychytal. Možná ještě nikdy. Proti Francii měl David Rittich v brance národního týmu práce jen velmi pomálu. Celkem na něj šlo deset střel, v poslední třetině jen jedna. „Tak málo puků na mě šlo naposledy v sedmé třídě,“ smál se po výhře 6:0 a prvním čistém kontu v reprezentaci. Vše o MS v hokeji 2018>>>.

Francii jste zválcovali 6:0. Máte čisté konto, ale moc práce jste neměl, že?
„Co jsem měl v brance dělat? Vždyť na mě šlo jen deset střel! Bylo to nula z povinnosti, ne že bych ji vychytal.“

Proto jste po zápase kroutil hlavou, když vám spoluhráči přijeli gratulovat?
„Zápas mi přišel až trošku nedůstojný. Francouzi předem věděli, že už jsou zachránění a utkání vypustili. Nebo jsme my hráli tak dobře. To je spíš otázka na Pepu Jandače, ať to zhodnotí on.“

Ve druhé třetině na vás mířily tři střely, v té třetí jen jedna jediná. Jak jste se v brance zabavoval?
„Když byla příležitost, vyjížděl jsem za bránu aspoň rozehrávat, abych si zahrál s hokejkou. Jinak jsem už spíš přemýšlel, který steak si večer dám.“

Kdy naposledy jste zažil zápas, ve kterém by na vás šlo tak málo střel?
„Možná v sedmé třídě, ale fakt netuším. Ještě jsem snad nechytal zápas, v němž by na mě šlo jen deset střel. Fakt to nemám k čemu přirovnat.“

Měl jste aspoň v hlavě, že chcete za každou cenu udržet čisté konto?
„Jo. Kdybych dostal gól, musel bych se stydět a musel bych chodit kanály. Nakonec tedy dobrý.“ (smích)

Našel se vůbec v utkání moment, při kterém jste se necítil dobře?
„Možná v první třetině, kdy mi Gudy přejel přes výhled a já na střelu zareagoval až v poslední chvíli. Tam mi bylo nejhůř, ale jestli mi bylo úplně špatně? Vždyť já měl celý zápas jen devadesát tepů za minutu. Spíš jsem byl unavený, jak jsem v brance dvě hodiny v kuse stál.

Sledujete po očku druhou skupinu a soupeře pro čtvrtfinále?
„Ještě v něm nejsme, to můžeme sledovat až po konci skupiny. Soustředíme se na svůj výkon a to, co ovlivnit můžeme. Kdo na nás vyjde ve čtvrtfinále, není v našich rukách.“

FAKTA MS: Češi postupují do čtvrtfinále! Rittich myslel na steaky
720p 360p

Spoluhráči gratulují Davidu Rittichovi k první reprezentační nule na světovém šampionátu

Domácí:

Hosté: 03:41. Pastrňák, 07:58. Pastrňák, 14:11. Jaškin, 21:37. Horák, 27:41. Horák, 50:32. Nečas

Domácí: Quemener (28. Ylönen) – Auvitu, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Bouvet, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret – Lamperier.

Hosté: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Polášek, J. Krejčík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Řepík, Faksa, Červenka (C) – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec (A), Chytil – R. Kousal.

Kubus (SVK), Ohlund (SWE) – Kilian (NOR), Vanoosten (CAN)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)