MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Česko - 13. května 2018   16:15

Ukončeno
Francie
Francie
0:6
(0:3, 0:2, 0:1)
Česko
Česko
03:41' Pastrňák  (Krejčí) • 07:58' Pastrňák  (Jaškin) • 14:11' Jaškin  (J. Krejčík) • 21:37' Horák  (D. Kubalík, Šulák) • 27:41' Horák  (Chytil, D. Sklenička) • 50:32' Nečas  (J. Krejčík, Polášek)
Francie
Sestavy:
Quemener (28. Ylönen) – Auvitu, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Bouvet, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret – Lamperier.
Rozhodčí
Kubus (SVK), Ohlund (SWE) – Kilian (NOR), Vanoosten (CAN)
Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)
6252 diváků
Česko
Sestavy:
Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Polášek, J. Krejčík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Řepík, Faksa, Červenka (C) – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec (A), Chytil – R. Kousal.
Přenos se aktualizuje automaticky

Střely na branku:

Česko – 55
Francie – 10

Nejlepším hráčem na české straně se stal David Pastrňák, na té francouzské poté Kévin Hecquefeuille.
Je dobojováno! Český tým po dvou třetinách věděl, že už by dnes o vítězství přišel jen velikou náhodou. Ve třetí brance se nikam příliš nehnal, přesto přidal ještě jednu branku, konkrétně se trefil Martin Nečas. Pro dnešek je to tedy vše, děkuji vám za pozornost!
Konec zápasu.
59:16'
Michal Moravčík ujel francouzské obraně v oslabení! Ylönen svůj tým podržel, sedmou branku v brance Francouzů nepřipustil.
58:40'
Nyní k tomu budou mít ještě jednu příležitost. Robert Kousal odsedí, doufejme, zbytek utkání na trestné lavici. Provinil se totiž sekáním.
57:57'
Francouzi nemohou přejít přes útočnou modrou čáru a ohrozit Rittichovu branku. Uvidíme, zda se francouzští hokejisté dočkají alespoň jednoho čestného zásahu.
56:31'
Sklenička posunul z prostředku útočného pásma kotouč na Kousala, který si najížděl na pravém křídle. Kousalovi ale puk sjel z hole a skončil jen za brankou.
55:47'
Český tým stále v útočném pásmu. Moravčíkův pokus zaduněl jen o zadní mantinel. O chvíli později Francouzi vyvážejí pokus z obranného pásma a na chvíli si tak mohou oddechnout.
55:24'
Těsně před brankou se snažil uspět opět také Roman Červenka. Puk mu ale pravděpodobně sjel z bekhendu a francouzští hokejisté si ho málem srazili do vlastní branky. Ylönen ale celou situaci zachránil, když kotouč přikryl pod svou lapačku.
54:25'
Krásná akce Tomáše Hyky! V rychlosti si obhodil obránce, čímž se dostal přímo před branku! Jeho pokus ale v brance nekončí! Ylönen zasahuje.
52:44'
Krejčíkův pokus Ylönen dobře viděl, a proto s ním neměl moc obtíží. Češi ale i nadále zůstávají v držení kotouče a obstřelují francouzskou svatyni.
52:07'
Na dnešní utkání si našlo cestu 6252 fanoušků!
51:58'
Střely na branku

Francie – 9
Česko – 51
51:12'
Roman Červenka měl dobrou rychlost. Dostal přihrávku a otevřela se mu cesta k brance. Na brankovišti zkoušel zamíchat s kotoučem a následně jej poslat mezi betony Ylönena. Pokus zblízka mu ale příliš nesedl.
50:32'
Česko právě vstřelilo branku!
Ve francouzské brance už se třepotá šestá branka! MARTIN NEČAS vypálil zpoza obránce a svou trefou do horních pater branky rozradostnil české příznivce dnes po šesté! Nyní si Ylönen vybral svou slabší chvilku. Asistence: Jakub Krejčík, Adam Polášek.
50:13'
Martin Nečas objel branku, aby poslal přihrávku na před brankou stojícího Tomáše Hyku, který ale jen promáchl.
49:17'
Ve hře čtyři na čtyři se dlouho nemohl ani jeden tým dostat ke střele, až Michal Moravčík si poradil s jedním z obránců Francie a vypálil k pravé tyči, kterou nakonec jen těsně minul!
48:29'
Vyloučení v týmu Francie (Antonin Manavian – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Česko (Michal Řepík – 2 min., držení hole).
47:59'
Početní výhoda Čechů je u konce, Claireaux je zpět na ledové ploše. Češi se ale stále drží v útočném pásmu a bojují o kotouč za brankou.
47:13'
Další přesilovková šance! Roman Červenka pálil z levého kruhu. Zkusil to do bližšího horního růžku, tam však byl rychleji se svou vyrážečkou Ylönen, který nyní podržel svůj tým.
46:29'
Češi museli vjet znovu do pásma, načež se do šance dostal Krejčí. Zpoza obránce ale minul!
45:58'
Vyloučení v týmu Francie (Valentin Claireaux – 2 min., vysoká hůl).
45:18'
Martin Nečas se dostal z rohu ledové plochy až do střelecké pozice před branku! Nečas však zamířil jen do zadního mantinelu. Český tým ale bude hrát přesilovou hru, nyní má výhodu.
44:13'
Krásnou akci předvedl David Sklenička, jenž se prodral přes francouzskou obranu. Zblízka branky nezakončil úplně ideálně, a tak se diváci zatím šesté branky nedočkali.
43:28'
Michal Řepík vystihl přihrávku a poslal perfektní přihrávku na Romana Červenku, který se ocitl před brankářem zcela sám. Zamířil na lapačku Ylönena, ten však stihl kotouč vyrazit těsně mimo branku!
42:05'
Jonathan Janil nahodil puk na branku, Rittich však zasahovat nemusí. Kotouč srazil vysoko nad branku někdo z českých hráčů, a tak se bude vhazovat v neutrálním pásmu.
41:21'
Těsně před brankou zkoušel přihrát Pastrňák někomu ze spřízněných hráčů před brankovištěm. Tam naneštěstí ale nikdo z českých hokejistů nehrál.
40:21'
Michal Řepík vystihl rozehrávku Francouzů a vydal se do útočného pásma. Zde předal puk Faksovi, který zamířil mimo soupeřovu svatyni.
40:01'
Začala třetí třetina.
Svěřenci Josefa Jandače pokračovali v dobrém výkonu i ve druhé třetině, v níž soupeři nasázeli dvě branky. Třetinu může hodnotit nejpozitivněji asi Roman Horák, jenž se prosadil hned dvakrát. Češi jsou jednoznačně lepším týmem, to ostatně potvrzuje i statistika střel na branku. V ní totiž vede český tým 41:9!

Další třetina začne přibližně v 18:01.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:50'
Žádnou další akci v přesilové hře Češi již nevymysleli. Treille se vrací zpět na ledovou plochu, mezitím ale druhá třetina pomalu končí.
38:38'
A francouzský gólman je pohotový i proti střele Romana Červenky. Český útočník to zkusil z pravé strany z pohledu brankáře. Ylönen se včas přemístil a kotouč uschoval ve výstroji.
38:11'
Kubalík z rohu ledové plochy poslal puk na volnějšího Hyku. Ten to zkusil z první, jenže Ylönen si připisuje dobrý zákrok.
37:49'
Martin Nečas se snažil obtočit kolem Treilla. Francouzský hráč ho však podrazil, za což půjde pykat na trestnou lavici.
36:05'
Loïc Lamperier neměl vůbec špatnou pozici ke střele. Zhruba z vrcholku kruhu stihl napřáhnout a vystřelit. Rittich Lamperierův pokus ale v pohodě ukryl v lapačce.
35:53'
Na druhé straně ohrozil českou branku hráč Pardubic, Sacha Treille. Jeho pokus ale mířil hodně vysoko nad horní tyčku.
35:15'
Radek Faksa ve velké akci! U pravé tyče z pohledu brankáře nebyl od skórování vůbec daleko! Zkusil zasunout kotouč za brankovou čáru, jenže puk jen projel brankovištěm!
34:47'
Nyní se hraje poněkud rozkouskovaně. Ani jeden z týmů se nemůže usadit v útočném pásmu. Nyní Hronek vystavil jednoho z francouzských útočníků do ofsajdového postavení.
33:55'
David Rittich nepřipustil žádné komplikace. K němu klouzající kotouč ukryl pod lapačkou, bude se tedy vhazovat po jeho pravici.
33:15'
A v dobré palebné pozici hned dvakrát Radko Gudas! V obou případech český zadák ale netrefil zařízení.
32:46'
Od modré zkusil nahodit Gallet, jeho pokus však neprošel. Na druhou stranu se tak mohl vydat David Krejčí, který se dostal až ke střeleckému pokusu, z bekhendu ale přestřelil.
31:56'
Alexandre Texier se málem dostal do samostatného úniku. Moravčík mu ale na poslední chvíli kotouč odebral, a tak se žádná šance Francouzů nekoná.
31:20'
Brusle jednoho z rozhodčích stále není připravena k použití. Tuto chvilku tedy využijí domácí organizátoři k úpravě ledu.
31:20'
Jeden z rozhodčích má menší problémy s jednou ze svých bruslích. Po jejím upravení se tak bude moci opět pokračovat.
30:34'
Ve hře se objevuje také Robert Kousal, který se snažil prosadit u pravé tyče Ylönenovy svatyně. Francouzský gólman puk nepropustil.
29:23'
Nyní už jsou ale v útoku opět čeští hokejisté. Michal Řepík se svou střelou zblízka neuspěl. Chvíli poté se málem k teči před brankou dostal Martin Nečas, před nímž ale stihl Ylönen schovat kotouč v lapačce.
28:23'
Po delší době musel dávat pozor také David Rittich. Proti Galletově střele zasahovat český brankář však zasahovat nemusel. Puk až k brance neprošel.
27:41'
Na pátou inkasovanou branku reaguje střídačka Francouzů výměnou gólmanů. Do branky se nyní podívá Ylönen, který střídá Quemenera.
27:41'
Česko právě vstřelilo branku!
Tato Chytilova akce už je ale úspěšná! Zhruba z levého kruhu z pohledu gólmana trefil horní tyčku, od níž se puk odrazil přímo k ROMANU HORÁKOVI, který byl s dorážkou neomylný a dnes zapisuje svou druhou branku! Asistence: Filip Chytil, David Sklenička.
27:08'
Filip Chytil je v pořádku, po zákroku na jeho osobu se vrací do hry. Chytil zkusil přejít francouzskou obranu, jenže na poslední chvíli byl zastaven. Podle sudích dovoleně, Češi si tak další přesilovku nezahrají.
26:25'
Libor Šulák přihrál na pravý kruh. Tam už stál Dominik Kubalík, jenž vypálil ze všech sil. Rozezvučel ovšem jen zadní mantinel, na němž kotouč skončil.
25:45'
Martin Nečas místo střely zvolil přihrávku na modrou, kde stál ke střele připravený Filip Hronek. Hronkův pokus však Ronan Quemener parádně podržel v lapačce!
25:01'
David Pastrňák střílel od modré, Qumener ovšem vyrazil. David Krejčí následně z dorážky jen těsně neuspěl! Češi poté pokračují v kombinaci v útočné třetině.
24:46'
Vyloučení v týmu Francie (Jonathan Janil – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
24:46'
Filip Chytil inkasoval nepříjemný hit od Janila, který za svůj prohřešek půjde pykat na dvě minuty na trestnou lavici.
24:04'
Při Francouzích nyní stálo velké štěstí! Dominik Kubalík se dostal ke střeleckému pokusu z otočky, a to těsně před brankovištěm! Bohužel pro něj ale přestřelil!
23:19'
Do Moravčíkova pokusu možná ještě někdo před brankou nepatrně sáhl, nicméně kotouč končí mimo levou tyč francouzské svatyně.
22:36'
Alexandre Texier se pokusil o střelu z křídla. Spolu s ním se ale vrátil také jeden z českých hráčů, který střelu srazil mimo nebezpečí.
21:37'
Česko právě vstřelilo branku!
Trochu kuriózní trefa, i takové ale samozřejmě platí! Dominiku Kubalíkovi nesedla střela od modré a puk se sotva doklouzal k brance. Na brankovišti ale stihl tečovat kotouč mezi Quemenerovy betony ROMAN HORÁK! Asistence: Dominik Kubalík, Libor Šulák.
21:16'
Češi pokračují v kombinaci v útočném pásmu. Libor Šulák zkusil své štěstí, trefil ale jen horní tyčku, od které se kotouč nenápadně odrazil.
20:48'
Dobrá šance! Filip Hronek pálil na branku, s jeho pokusem si francouzský brankář dokázal poradit, vyrazil jej však jen před sebe. Jaškin z dorážky poté mířil těsně vedle!
20:19'
David Krejčí z pravého kruhu nemířil špatně, Quemener však vyráží vyrážečkou kotouč mimo nebezpečí. Francouzi se poté osvobozují.
20:01'
Začala druhá třetina.
Společně se sirénou byl ještě vyloučen Francouz Valentin Claireaux za krosček, Češi tak začnou druhou část v početní výhodě.
Český tým může být s první třetinou spokojený. Po celý její průběh byl jednoznačně lepším týmem, což se projevilo i ve skóre. Nejvíce byla vidět česká první formace. Dvakrát se totiž trefil David Pastrňák a jeden zásah přidal Dmitrij Jaškin. David Krejčí poté zapsal jednu asistenci. Skóre po prvních dvaceti minutách je tedy stejné jako v utkání proti Bělorusku. Uvidíme, zda se dočkáme podobného průběhu, nebo zda se Jandačovým svěřencům povede vedení navýšit.
20:00'
První třetina skončila.
20:00'
Vyloučení v týmu Francie (Valentin Claireaux – 2 min., krosček).
19:36'
Francouzi se přesunuli do útočného pásma, v němž pálil Yohann Auvitu, Prvního francouzského gólu se jeho tým ale nedočkal, Auvitu totiž vystřelil těsně mimo!
17:39'
Tomáš Plekanec zkusil do útočné akce vysunout Šuláka, který si však nezpracoval ideálně. Kotouč končí za francouzskou svatyní a český tým se pokusí o kombinaci.
16:33'
Vypadalo to, že Martin Nečas se pokusí objet branku, kotouč ale nechal u levé tyčky, čímž se pokusil zmást francouzského brankáře. Quemener však možní i s trochou štěstí udržel kotouč zřejmě pod betonem.
15:18'
Z levého kruhu nyní střílel také Radek Faksa, který zkusil zacílit na vzdálenější tyčku. Quemener si však povyjel a Faksův pokus vyrazil.
15:07'
Libor Šulák se z obranné řady vydal až do útoku. Střílel z podobné pozice jako před chvíli Jaškin. I Šulák to zkusil do horních pater branky, Quemener však vyráží a puk končí vysoko v ochranné síti.
14:11'
Česko právě vstřelilo branku!
Čeští fanoušci se mohou radovat ze třetího gólu! Jakub Krejčík poslal přihrávku na DMITRIJE JAŠKINA, který krásnou střelou přímo do horního růžku dává třetí český gól! Asistence: Jakub Krejčík.
13:31'
Český tým kombinoval v útočném pásmu. Francouzský gólman si nejprve poradil se střelou Šuláka, poté dokázal vyrazit také Hykův pokus.
12:28'
Radek Faksa vysunul ze středního pásma do šance Michala Řepíka. Řepík si najížděl z pravé strany a z nápřahu trefil jen Quemenerův beton!
11:12'
První formace Čechů se nejprve musela bránit v obranném pásmu. Až Pastrňák vyvezl kotouč do útočného pásma, v němž šikovnou přihrávkou našel u levé tyče branky Jaškina. Ten bohužel pro český tým zakončit zblízka nedokázal.
10:08'
Ihned po vhazování dostal kotouč ke střele Jonathan Janil. Své štěstí zkusil z větší vzdálenosti, ale některý z český beků stačil střelu srazit.
09:49'
Po delší době musel zasahovat také Rittich. Od mantinelu přišla střela z hole Teddyho Da Costy. Rittich se přitiskl ke své bližší tyčce a kotouč ukrývá někde ve výstroji.
09:18'
Další solidní šance Čechů! Kubalík našel na modré čáře zcela volného Filipa Hronka. Český bek vypálil velmi razantně, ovšem jeho svižný pokus skončil jen mimo levou tyč z pohledu francouzského strážce svatyně!
07:58'
Česko právě vstřelilo branku!
Druhá branka je tu! Dmitrij Jaškin poslal puk na DAVIDA PASTRŇÁKA, jenž přejel celé střední pásmo. Následně najel v útočném pásmu do střelecké pozice a zpoza obránce propálil Quemenera dnes podruhé! Skvělá akce. Asistence: Dmitrij Jaškin.
07:40'
Český celek se stále drží v útočném pásmu a kombinuje. Svěřenci Josefa Jandače jsou zatím jednoznačně lepším týmem.
06:44'
Horákovo přihrávku přes celou šířku útočného pásma srazil jeden z francouzských hokejistů. Francie se následně i přes menší obtíže dostává z obranného pásma.
05:53'
Po Poláškově střele tečoval Nečas. Kotouč se od jeho hole ale bohužel pro český tým odrazil nad horní tyčku Quemenerovy svatyně.
05:27'
Martin Nečas zavezl kotouč do útoku. Poté jej poslal na modrou čáru, konkrétně na Michala Moravčíka, který střílel. Puk před brankou ale ještě srazil některý z hráčů.
04:07'
Ihned po přejetí útočné modré čáry napřáhl ke střele Radko Gudas. Zadák Philadelphie mířil k bližší tyči, Ronan Quemener nemá s vyražením puku problém.
03:41'
Česko právě vstřelilo branku!
Máme tu první branku a nemuseli jsme na ni čekat vůbec dlouho! David Krejčí vyhrál buly na svého parťáka z Bostonu DAVIDA PASTRŇÁKA, který stál na vrcholku kruhu, odkud trefuje přesně do horního růžku! Asistence: David Krejčí.
03:39'
Tomáš Plekanec uvolnil na levém křídle Davida Skleničku. Ten zamířil do horních pater branky. Quemener zastavil puk maskou, a proto si žádá přerušení.
03:21'
A na druhé straně se v útoku ukazují také Francouzi. Damien Raux vypálil na Rittichovu lapačku, v níž kotouč nakonec končí. Bude se vhazovat po levici českého gólmana.
02:51'
Další přesilovková střela. Quemener ale kryje u Kubalíkův pokus. Z početní výhody Čechů již moc času nezbývá.
02:15'
Do dobré pozice se dostal Martin Nečas, který si udělal prostor mezi kruhy a vypálil. Quemener proti jeho pokusu ale zasahuje.
01:43'
Hronkův pokus od modré čáry nebyl vůbec špatný. Proletěl ale jen těsně mimo levou tyč.
01:05'
Vyloučení v týmu Francie (Jonathan Janil – 2 min., vysoká hůl).
00:59'
Dominik Kubalík zkoušel hledat svého spoluhráče na vzdálenější tyči, puk ale srazil jeden z Francouzů vysoko do ochranné sítě, a tak se bude opět vhazovat před Quemenerem.
00:26'
Radek Faksa se pokusil o střelu z křídla byl ale zablokován. Poté nahodil na francouzskou branku Řepík, brankář soupeře v pohodě chytá.
00:04'
Radek Faksa vyhrál úvodní vhazování a čeští hokejisté mohli jít do útoku jako první. Jejich rychlá rozehrávka ale končí až na zakázaném uvolnění.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Francie: Quemener (Ylönen) – Auvitu, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Bouvet, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret – Lamperier.

Česko: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Polášek, J. Krejčík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Řepík, Faksa, Červenka (C) – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec (A), Chytil – R. Kousal.

Rozhodčí: Kubus, Ohlund – Kilian, Vanoosten.


Česká republika

Češi by se na šampionátu dali označit za experty na prodloužení. Z pěti utkání hráli prodloužení či nájezdy hned třikrát a vždycky vítězně. Českému výběru nevyšlo jen druhé utkání na turnaji. Se silným švédským výběrem sice drželi krok a mnohokrát nebyli horším týmem, nakonec přesto padli 2:3. Při poslední zkoušce proti Bělorusku čeští hokejisté rozhodli už v první třetině, ve které vstřelili tři branky. Žádné další už poté ale nepřidali. Už nyní je jasné, že utkání odchytá David Rittich, taktéž je zřejmé, že do zápasu nezasáhne Andrej Nestrašil, který v úvodu zápasu s Běloruskem inkasoval nepříjemný hit od Kitarovova.

Češi jsou v kodaňské skupině na třetím místě. O jejich případném setrvání v hlavním městě Dánska se dá prozatím spekulovat jen těžko. Na druhý ruský celek ztrácejí Jandačovi svěřenci čtyři body, na první Švédy poté pět bodů.

Kanadské bodování týmu

Dmitrij Jaškin – 5 bodů (3+2)
David Krejčí – 5 bodů (1+4)
Dominik Kubalík – 4 body (2+2)


Francie

Francouzští hokejisté nevstoupili do turnaje tak, jak by si představovali. Měli sice těžkého soupeře, ovšem s debaklem 0:7 od Ruska spokojení být určitě nemohli. Napravit sebevědomí si následně mohli proti Bělorusku, což se jim podařilo. S dalším těžkým soupeřem následně Francouzi opět padli, konkrétně proti silnému týmu Švédska. Nevyšel jim ani duel se Slovenskem, které vyhrálo 3:1. V posledním klání Francouzi přesvědčivě přehráli Rakousko 5:2. Tyto výsledky tedy prozatím řadí svěřence trenéra Hendersona v tabulce na šesté místo. Na postupovou čtvrtou příčku ztrácejí tři body.

Kanadské bodování týmu

Stéphane Da Costa – 5 bodů (1+4)
Damien Fleury – 4 body (3+1)
Kevin Hecquefeuille – 4 body (0+4)
Krásné nedělní odpoledně. Český tým čeká na mistrovství světa další utkání, tentokrát proti Francii. Zápas startuje v 16:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
Play off
Články odjinud