14. května 2018 • 18:27

Rusko - Slovensko 4:0. Slováky dostane do čtvrtfinále jen pomoc od Francie

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Ruska porazili v šestém zápase na mistrovství světa v Kodani Slovensko 4:0 a v úterý se utkají se Švédskem o první místo ve skupině A. Česká reprezentace postoupí do čtvrtfinále ze třetího místa. Slovensko je páté a do vyřazovací části se dostane pouze v případě, že na závěr porazí v úterý Bělorusko a aktuálně čtvrté Švýcarsko prohraje s Francií.

Olympijští vítězové z Pchjongčchangu položili základ k výhře v první třetině, kdy si vypracovali dvougólové vedení. Další dvě branky vstřelili při soupeřově závěrečné power play. Druhé čisté konto udržel Igor Šesťorkin, který ještě na turnaji neinkasoval.

V brance Slovenska tentokráte dostal šanci Čiliak a byl ústřední postavou první třetiny. Rusové měli výraznou střeleckou převahou a jen díky gólmanovi Brna i faktu, že Dacjuk trefil jen tyč, vydržel bezgólový stav až do 12. minuty.

Nakonec však sborná svůj tlak přetavila ve vedení. Nejprve Čiliaka překonal pohotově dorážející Mamin a poté po Dacjukově přihrávce Gusev. Na přelomu první a druhé třetiny Slováci přečkali dlouhou ruskou přesilovku pět na tři a v prostřední části zápasu vyrovnali hru.

Šesťorkin, který měl v první třetině jen dva zákroky, měl najednou mnohem více práce, spolehlivým výkonem však držel dvoubrankový ruský náskok. Dvojka Petrohradu nakonec udržela nulu a její spoluhráči při power play Slovenska upravili na konečných 4:0.

Domácí: 11:10. Mamin, 16:50. N. Gusev, 58:49. Šalunov, 59:45. A. Michejev

Hosté:

Domácí: Šesťorkin (Košečkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Běreglazov, Trjamkin – Dacjuk, N. Gusev, Kaprizov – Grigorenko, Anisimov, Dadonov – Sošnikov, Šalunov, Mamin – Barabanov, Kablukov, A. Michejev – Bučněvič.

Hosté: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera, Ďaloga, Jaroš, Graňák, Fehérváry, Grman, Jánošík – Jurčo, Nagy, Krištof – Bakoš, Haščák, Hovorka – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.