Pavel Bárta
14. května 2018 • 09:18

Češi béčkaře zvládají, a tak to vždycky nebylo. I to něco ukazuje

Autor:
TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně střelby, bezproblémové vítězství. Ani Francouzi moc nebodali. A jestli chtěli, brzy svoje bajonety zase schovali a přestali. Český celek jim to prostě nedovolil. Je pravda, že stejně jako Bělorusové ho ani Treille a spol. moc neprověřili. Ale bylo to i tím, že rychle nastřílel góly a nic takového nepřipustil.Zápasy s béčkaři elitní skupiny dosud Jandačův výběr zvládal s přehledem. To taky ovšem něco ukazuje, nebývalo to tak vždycky. Vlastně každý rok by se našel zápas s některým z otloukánků, při kterém vstávaly vlasy hrůzou.

Loni v Paříži reprezentanti udolali Norsko 1:0 v prodloužení. V Moskvě 2016 vyhráli nad Lotyšskem 4:3 až po nájezdech, Kazachstán porazili 3:1. V Praze 2015 zvítězili nad Lotyši 4:2, v Minsku 2014 se s Francií rozcházeli s výsledkem 5:4 v prodloužení.

Přitom tehdy utekli nejhoršímu, po první třetině se schylovalo málem k tragédii: 1:3 pro Francii. Toho všeho jsou na dánském ledě ušetřeni. A všichni ostatní taky.

Po strhujících obratech proti Slovensku, Švýcarsku a Rusku je jim dopřáno trochu klidu, než přijde to podstatné a nejdůležitější. Tihle soupeři české hokejisty na mistrovství světa možná tak neprovětrají, ale i tohle je dobré znamení před klíčovým zápasem turnaje. Třeba taky díky tomu nezůstane jen u čtvrtfinále.

FAKTA MS: Češi postupují do čtvrtfinále! Rittich myslel na steaky
720p 360p

13. 5. • 16:15
Francie
Francie
0:6
ONLINE
13. května
16:15
Česko
Česko
Góly

Domácí:

Hosté: 03:41. Pastrňák, 07:58. Pastrňák, 14:11. Jaškin, 21:37. Horák, 27:41. Horák, 50:32. Nečas

Sestavy

Domácí: Quemener (28. Ylönen) – Auvitu, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Bouvet, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret – Lamperier.

Hosté: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Polášek, J. Krejčík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Řepík, Faksa, Červenka (C) – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec (A), Chytil – R. Kousal.

Rozhodčí

Kubus (SVK), Ohlund (SWE) – Kilian (NOR), Vanoosten (CAN)

Stadion

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)

Návštěva

6252 diváků

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze