SESTŘIHY: USA ztratily s Rakouskem! Švýcaři smetli Dány 6:0, bod pro Brity

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Mistrovství světa má za sebou první menší šok. Rakušané sebrali cenný bod v bitvě s USA, prohráli 2:3 v prodloužení. Polovinu zápasu se trápil i druhý zámořský favorit z Kanady. Proti Itálii dokonce prohrával, nakonec dokázal otočit na pohodlných 6:1. Úžasný závěr předvedli Britové, kteří během pár minut smazali třígólový náskok Norů a dovedli zápas až do nájezdů. V nich slavil skandinávský tým. Švýcaři si smlsli na Dánech a vyhráli jasně 6:0. Důležité tři body slaví i Francie, která přetlačila Kazachstán 2:1.

Skupina A

Trápení, pak Kanada zabrala

Hokejisté Kanady porazili ve svém druhém zápase na mistrovství světa Itálii 6:1 a s šesti body se posunuli do čela tabulky skupiny A. Italové se sice ve 13. minutě dostali nečekaně do vedení, obhájci zlata ale ještě v první třetině vyrovnali a třemi góly ve druhé části rozhodli. Gólem a asistencí se na kanadské výhře podíleli Josh Anderson a Dysin Mayo.

Domácí: 12:57. Pietroniro

Hosté: 15:50. Sanheim, 28:15. Anderson, 35:14. Roy, 37:30. Johnson, 42:49. Mayo, 54:54. Gregor

Domácí: Fazio (Fadani) – Pietroniro, Miglioranzi, Di Perna, Spornberger, Gios, Glira, Casetti – Petan (A), S. Kostner (A), Sanna – Magnabosco, Mantenuto, Frank (C) – McNally, Hannoun, Frigo – Traversa, D. Kostner, Deluca – Insam.

Hosté: Driedger (Thompson) – Whitecloud, Chabot (C), Severson (A), Sanheim, Mayo, Holden, Graves – Roy, Dubois, Cozens – Anderson, Lowry (A), Sillinger – Batherson, Barzal, Johnson – Comtois, Mercer, Gregor – Geekie.

Dehaen (FRA), Hansen (NOR) – Beresford (GBR), Zunde (LAT)

Helsinki Ice Hall, Helsinky

2616 diváků

Klíčová výhra pro Francii, zářil Texier

Francie zdolala Kazachstán 2:1 a mezi elitou oslavila první výhru od 11. května 2018, kdy zvítězila v Kodani nad Rakouskem (5:2). Od té doby prohrála desetkrát za sebou. Po sestupu v roce 2019 z Košic do skupiny A divize I, která se v minulých dvou letech nehrála kvůli pandemii koronaviru, se vrátila pro turnaj ve Finsku mezi nejlepší šestnáctku spolu s Rakouskem jako náhrada za Rusko a Bělorusko, vyloučené kvůli válečné agresi na Ukrajině. Dvěma body za gól a asistenci pomohl k úspěchu útočník Alexandre Texier z Columbusu.

Domácí: 32:31. Texier, 39:35. Chakiachvili

Hosté: 05:08. Orechov

Domácí: Buysse (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Llorca, Chakiachvili, Thiry, Crinon, Bault – Texier, Fleury (C), T. Bozon – Perret, Claireaux (A), Bertrand – Treille (A), Boudon, Rech – K. Bozon, Ritz, Leclerc – Fabre.

Hosté: Šutov (Kudrjavcev) – Sam. Danijar, Svedberg, Blacker, Orechov, Beketajev, Metalnikov, Šalapov – Akolzin, Šestakov, Ševčenko – Michajlis (A), Valk (A), Paňukov – Savickij, Sagadějev, Starčenko (C) – Petuchov, Gurkov, Asetov – Rachmanov.

Šír (CZE), Stano (SVK) – Niittylä (FIN), Yletyinen (SWE)

1 801 diváků

Švýcaři smetli Dány, řádil Malgin

Švýcaři porazili ve svém druhém utkání na MS Dánsko 6:0. Mají tak maximální počet šesti bodů a díky lepšímu skóre se dostali do čela skupiny A před Kanadu, Dánové naopak poprvé prohráli. Švýcaři duel rozhodli ve druhé třetině, ve které se prosadili čtyřikrát. Gólem a třemi asistencemi se na jejich výhře podílel útočník Denis Malgin, čisté konto udržel brankář Leonardo Genoni.

Domácí:

Hosté: 08:58. Herzog, 21:03. Meier, 25:01. Suter, 32:39. Moser, 37:37. Kurashev, 46:39. Malgin

Domácí: Dichow (41. Dahm) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Jensen Aabo (A), Larsen, N. Jensen, Kristensen – Ehlers, Nielsen (A), Blichfeld – Storm, Scheel, Regin (C) – Bjorkstrand, Bau Hansen, Meyer – Jakobsen, Poulsen, Aagaard – Asperup.

Hosté: Genoni (Aeschlimann) – Kukan, Siegenthaler, Fora, Moser, Geisser, Glauser, Marti, Egli – Hischier (C), Meier, Bertschy – Suter, Simion, Malgin – Ambühl (A), Herzog, Corvi – Kurashev, Scherwey (A), Thürkauf.

Ohlund (SWE), Rekucki (USA) – Davis (USA), Sormunen (FIN)

Úžasný návrat Britů, v nájezdech slavili Norové

Norové porazili na Velkou Británii 4:3 po samostatných nájezdech a dočkali se po páteční úvodní porážce s domácím Finskem 0:5 prvních bodů i gólů na turnaji. Mezi 53. a 57. minutou ale ztratili tříbrankový náskok a uspěli až díky vítězné brance Michaela Hagy v rozstřelu. Za Norsko vstřelil dva góly kapitán Mathis Olimb a dvě asistence si připsal Mats Rosseli Olsen. Britové, kteří v sobotu podlehli české reprezentaci 1:5, dosáhli na první bod i díky gólu a asistenci Bretta Perliniho.

Domácí: 16:13. Klavestad, 26:34. M. Olimb, 35:19. M. Olimb, . Haga

Hosté: 52:51. Dowd, 53:29. Perlini, 56:09. Richardson

Domácí: Haukeland (Arntzen) – Johannesen, Lilleberg, Krogdahl, Kasastul, Klavestad, Nörstebö, Rokseth – K. Olimb (A), M. Olimb (C), Rosseli Olsen – Röymark, Martinsen, Haga – Trettenes (A), Jakobsson, Hoff – Henriksen, Salsten, Rönnild.

Hosté: Bowns (Whistle) – Richardson (A), Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Ehrhardt, Clements, Batch – Mosey, Conway, Lake – Perlini, Dowd (A), Neilson – Davies, J. Phillips (C), Waller – Lachowicz, Myers, Duggan – Hook.

Frandsen (DEN), Lawrence (CAN) – Kroyer (DEN), Obwegeser (SUI)

První menší šok! Rakušané obrali Američany

Američané zvítězili nad Rakouskem 3:2 v prodloužení. Obhájci bronzu z loňského šampionátu v Rize sice prohrávali už 0:2, ale obrat dovršil v čase 63:07 obránce Luke Hughes. Tým kouče Davida Quinna tak vyhrál i druhý duel na turnaji. Rakušané při návratu mezi elitu od roku 2019 bodovali poprvé od tehdejšího posledního vystoupení v Bratislavě, kde po porážce s Itálií 3:4 po samostatných nájezdech sestoupili.

Domácí: 14:25. Nissner, 34:26. Huber

Hosté: 34:43. Bellows, 48:43. Gaudette, 63:07. Hughes

Domácí: Kickert (Madlener) – Hackl, Maier, Zündel, Heinrich, Wolf, Kirchschläger, Wimmer, Brunner – Lebler, Haudum, Kasper – Schneider, Raffl, Nissner – Ganahl, Feldner, Baumgartner – Wukowits, Achermann, Huber.

Hosté: Mann (Gillies) – Se. Jones, Megna, Peeke, Schmidt, Blankenburg, Hughes – Watson, Lafferty, Kuhlman – Hayden, Galchenyuk, Bordeleau – Barber, Bellows, Meyers – Gaudette, Farrell, Lettieri.

Nord (SWE), Štolc (SVK) – Chaput, van Oosten (oba CAN)

MS v hokeji 2024 ONLINE - Mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě

Program a skupiny MS v hokeji 2024 Vstupenky Výsledky MS v hokeji 2023 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.