25. května 2022 • 07:40

Češi pod lupou: Ščotka u gólů, žralok klape naprázdno, ranař bez střely

7
  • Jan Ščotka přihlíží, jak Sakari Manninen překonává Marka LanghameraJan Ščotka přihlíží, jak Sakari Manninen překonává Marka LanghameraFOTO: ČTK/AP

PŘÍMO Z TAMPERE | Generálka na play off nevyšla, český nároďák vyšel proti Finsku (0:3) naprázdno. Porážka 0:3 na závěr skupiny nicméně přihrála výběru Kariho Jalonena do čtvrtfinále Německo místo Kanady... Jak si čeští hokejisté proti precizním domácím vedli? Projděte si hodnocení jednotlivých hráčů od redaktorů deníku Sport, kteří utkání sledovali přímo v Tampere. Desítka je nejlepší, jednička nejhorší.

• Marek Langhamer      5

Těžký zápas pro gólmana. Střel málo, pár jich prolétlo na zahřátí ze stran, čekáte na zákrok. Pak přijde odraz, tutovka a puk v síti.

Pavelec: Finský gólman má sebevědomí. Rozdíl? Oni ty šance dali

• Filip Hronek   4

V přísně defenzivní bitvě bylo každé zaváhání vidět. Měl vzadu dobré věci, ale taky omylem nabil Anttilovi do slotu. Nedal.

Pavelcovo shrnutí 1. třetiny: Kredit pro Finy, dokáží využít každé chyby

• Michal Kempný      4

Ráz zápasu vystihuje, že v první třetině měl snad největší českou šanci za 20 minut. Střílel od modré zápěstím.

Ondřej Pavelec o českém systému: Já nikdy nedával pozor, ale hráči nemají na výběr

• Tomáš Kundrátek      4

Dál plní roli nejtvrdšího hráče výběru. Na konci druhé třetiny umravňoval Manninena, málem si ho uprostřed hřiště osedlal.

• Jan Ščotka      3

Před prvním gólem ho přebruslil v souboji 1 na 1 Armia. U třetího mu chyběly centimetry, aby v kleku chytil nahrávku do prázdné.

Jan Ščotka přihlíží, jak Sakari Manninen překonává Marka LanghameraFoto ČTK/AP

• David Jiříček  4

Nechte ho hrát! Hrne se dopředu, nabízí se v dobrých prostorech na střely. Je jiný, vymyká se svoji drzostí. Jen začínal trochu nervózně.

• David Sklenička       5

Neměl v nohách nějaký magnet na puky? Přitáhl na sebe dost střel i nahrávek. Dobře čte myšlenky soupeře, umí ho vybruslit.

• David Pastrňák     5

V první třetině se kanón z Bostonu skoro nepotkal s pukem. Ve druhé už s ním občas rande měl. Několik šancí spálil.

Těžká práce pro Davida PastrňákaFoto Pavel Mazáč/sport

• David Krejčí    5

Šermířské souboje na buly zase zvládal s obří úspěšností. Velkou možnost nevyužil na startu druhé dvacetiminutovky.

• Roman Červenka      5

Hodně přísně, z pohledu rozhodčích až chybně, byl dvakrát vyloučený. Soupeř jednou skóroval. Krejčímu nachystal tutovku.

Rozhodčí vylučuje Romana Červenku v zápase s FinskemFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Hynek Zohorna      3

Co ho jindy zdobilo, tentokrát nepředvedl. Vypustil návrat dozadu při první trefě Armii, kterého měl mít navázaného.

• Tomáš Hertl    4

Je jako žralok, který plave ve vodě, ale kořist ne a ne ulovit. Zuby klape naprázdno. Občas jste z něj cítili až frustraci.

Tomáš Hertl proti FinůmFoto Pavel Mazáč/sport

• Matěj Blümel  5

Stíhačka znovu létala nad finským ledem. Svištěl dopředu, dozadu. Předvedl jeden skvělý průnik, náboje ale tentokrát nechal na základně.

• Jakub Vrána    3

Směrem dopředu nepředvedl bohužel nic. Aby ranař jeho kvalit za celý zápas ani jednou nevystřelil na branku? To se často nestává.

• David Kämpf 4

K mizerně rozehranému puku brankářem Finů přijížděl s napřaženou holí. Pustil jedovku, gólman byl na místě. Fáral v oslabení.

Jakub Vrána (vlevo) a David Kämpf se snaží zastavit Joela Armiu v zápase s FinskemFoto ČTK/AP

• Jiří Smejkal     4

Opět patřil mezi ty častěji nasazované české útočníky. Chodil na oslabení, systém držel. Příliš kreativity ale ukázat nedovedl.

• Matěj Stránský      3

Když mohl do šance, upadl a k puku doklouzal po břiše. Zůstává jediným forvardem týmu se všemi zápasy a žádným bodem.

• Michael Špaček      3

U třetí trefy Finů mu smolně prošel puk mezi bruslemi. Z pozice třináctého forvarda povýšil, o místo si ale neřekl.

• Jakub Flek      4

Ve strašidelné první třetině rozsvítil tým pohybem. Pálil ze všech pozic. Místo na síti ale udělal fleky jen na výstroji brankáře.

Shrnutí zápasu: Statistika střel je zavádějící, Finové byli lepší

7

MS v hokeji ONLINE - Mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě

Program MS v hokeji 2024 Nominace Vstupenky Výsledky MS v hokeji 2023 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18 České hokejové hry 2024

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.