15. května 2024 • 13:24

Defenzivní monstrum. Gudas hraje fantasticky nejen v obranném pásmu

Autor: Adam Papoušek, inf
Vstoupit do diskuse
1
 • Video se připravuje ...

  Národní tým má za sebou na domácím MS tři utkání, ve kterých nasbíral 6 bodů. Vedle spolehlivého Lukáše Dostála v brance je právě další hráč Anaheimu Radko Gudas tím, kdo předvádí z Rulíkova výběru zatím nejlepší výkony. Přítomnost zkušeného 33letého zadáka je na ledě cítit při každém jeho střídání.

 • Česko s Gudasem dominuje

  Při hře v plném počtu hráčů odehrál doposud větší porci minut pouze Michal Kempný (57:28). Následuje Radko Gudas (48:18). A právě během tohoto času Češi své soupeře přehrávali. Dokazuje to poměr 70 % v očekávaných gólech pro a proti. Soupeři si vytvořili pouze 0,59 očekávaných gólů. V obou hodnotách patří obránci Anaheimu Ducks první místo mezi českými obránci.

 • Aktivní střelba

  O Radku Gudasovi je známo, že kdykoliv může, rád puky nahazuje na branku. Jinak tomu není ani na dosavadním šampionátu. Při hře v plném počtu hráčů vyslal už 14 střeleckých pokusů. V tomto směru je vůbec nejaktivnějším hráčem národního týmu. Ovšem ani jeden střelecký pokus nebyl ze slotu. Nepřekvapí tedy, že pouze 4 puky si našly cestu až mezi tři tyčky.

 • Soubojové monstrum

  Třiatřicetiletý bek už roky platí za jednoho z nejlepších defenzivních beků v NHL. A není to jen kvůli tvrdým hitům. Gudas je totiž excelentní v soubojích u mantinelu, především v obranném pásmu. Potvrzuje to i v Praze. V dosavadních třech duelech získal už 16 puků v defenzivní zóně při hře pět proti pěti. Pro porovnání: na druhém místě se nacházejí Kempný, Palát a Rutta se sedmi získanými puky.

 • Nadstandardní rozehrávka

  Jak kdysi řekl Jakub Voráček, lidé mají tendenci podceňovat Gudasovu hru s pukem. Rozehrávku z obranného pásma má přitom skutečně výbornou. Doposud se na šampionátu při hře v plném počtu hráčů dostal ke 38 rozehrávkám z obranné zóny. Pouze 3 puky skončily na zakázaném uvolnění. 18x zapsal úspěšně kontrolovaný výstup z defenzivního pásma a 17x vyhodil do středního.

 • Oslabení

  Radko Gudas, Michal Kempný, Jakub Krejčík, Jan Rutta. Čtveřice beků, která se pravidelně střídá na oslabení. Byť Gudas pochybil u gólu Kevina Fialy proti Švýcarsku, kdy útočníkovi Los Angeles nechal otevřenou dálnici až k Lukáši Dostálovi, odvádí jinak výbornou práci. V dosavadních zápasech se mu pětkrát podařilo vyhodit puk z obranného pásma. Jde (opět) o nejlepší hodnotu v rámci celého mančaftu.

Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Pavouk play off Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 Kanadské bodování Statistiky brankářů

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud