Překvapení nedopustili. Švýcarští hokejisté ve čtvrtfinále mistrovství světa porazili Německo 3:1 a postupují do semifinále. Klíčovým mužem týmu ze země helvétského kříže za postupem do bojů o medaile byl útočník Christoph Bertschy, který nejprve otevřel skóre v oslabení a následně pojistil výhru trefou do prázdné branky. Němcům se sice podařilo snížit po gólu Dominika Kahuna, na srovnání už se ale nezmohli a cesta za obhajobou stříbra pro ně končí.
Vstup do utkání usnadnilo Švýcarům vyloučení Wissmanna již po 13 sekundách hry, faul na Fialu ale potrestat nedokázali. I proto, že Hischier trefil jen tyč.
Německý tým v předchozích čtyřech zápasech proti slabším soupeřům nastřílel 26 branek, dnes byl ale dlouho v útoku bezzubý. V první přesilovce dokonce inkasoval branku, když svůj rychlý protiútok zakončil střelou nad rameno brankáře Grubauera Bertschy.
V 17. minutě se Švýcaři prosadili podruhé, když se zblokovaná střela odrazila přímo k Hischierovi, který neměl problém trefit odkrytou branku a připsal si šestý gól na MS. Více práce než Genoni měl i nadále Grubauer, ani brankář Seattlu ale nemusel řešit žádné složité situace. V polovině utkání bez větších problémů vyřešil akci Haase.
Německu se podařilo snížit ve 32. minutě, kdy Kahun bleskově využil přesilovou hru. Vyloučený Glauser se vrátil na led již po čtyřech sekundách. Snížení Němce povzbudilo, vyrovnat mohl Kahun, ve 38. minutě ale trefil tyč.
Na začátku třetí části Němci nevyužili další početní výhodu, na obou týmech bylo pak vidět, že hlavně nechtějí udělat chybu v obraně. Ve 48. minutě se do náznaku šance dostal Niederreiter, Grubauer byl pozorný. Nepřekonal jej ani Senteler.
V 58. minutě mohl vyrovnat Reichel, jenže z dobré pozice přestřelil. Němci se rozhodli odvolat brankáře, při power play však inkasovali potřetí.