3. června 2024 • 17:08

MS v hokeji ONLINE: Kämpfa vítaly v Chomutově davy, podpoří charitu

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
SESTŘIH: Chorvatsko - Itálie 1:1. Zázrak v nastavení, Modričův sen nejspíš končí
Češi, tým „pomocníků“: čas pro Chytila, Hranáčova neohrabanost. Jak se uvedl Askou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuvěřitelné! Fantastické! Úžasné! Mistrovství světa v hokeji má zlatou tečku! Mužstvo Radima Rulíka doma po finálovém triumfu nad Švýcarskem získalo první titul po 14 letech, minulý týden stihli hokejisté oslavy s fanoušky na zaplněném Staroměstském náměstí, setkali se s premiérem a byli i u prezidenta. Veškeré dění sledujeme ONLINE.ONLINE PŘENOS - MS v hokeji 2024
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Česko Česko Kanada Kanada Švédsko Švédsko Švýcarsko Švýcarsko
Obnovit
Zprávy ze dne 3. 6. 2024
17:07
3. 6. 2024
Česko

Do Síně slávy deníku Sport dnes vstoupil čerstvý mistr světa Radko Gudas společně se svým otcem Leo Gudasem, čtyřnásobným medailistou ze světových šampionátů.

Radko Gudas (vpravo) a jeho otec Leo vstoupili do Síně slávy deníku Sport, na snímku s šéfredaktorem Lukášem Tomkem Radko a Leo Gudasovi s medailemi z mistrovství světa Radko Gudas a Leo Gudas vstoupili do Síně slávy deníku Sport Radko Gudas a Leo Gudas vstoupili do Síně slávy deníku Sport
Zprávy ze dne 3. 6. 2024
16:55
3. 6. 2024
Česko

Mistr světa David Kämpf se dnes přivítal s davy fanoušků u chomutovského Kamencového jezera. Rodák z Jirkova v Chomutově s hokejem začínal. Jeho úspěch na nedávném světovém šampionátu v Praze proto přišli oslavit také zástupci Pirátů Chomutov. Kämpf řekl, že snaží vyjít všem podporovatelům vstříc a také z toho důvodu na akci do Chomutova přijel. „Kvůli Chomutovu jsem dokázal, co jsem dokázal. Chci to takhle vrátit malým dětem, protože když jsem byl malý, také jsem sledoval hráče NHL a mistry světa,“ uvedl Kämpf, který na ukázku přivezl zlatou medaili i reprezentační dres. Kromě toho donesl některé věci do dražby, například hokejku z finálového utkání. Peníze získá Nadační fond Pirátské srdce. Kämpf se svou manželkou chtějí obdarovat z části výtěžku také některou z organizací pečující o psy.

Zlatý hokejista David Kämpf se přivítal s fanoušky v Chomutově a oslavil vítězství českého týmu na mistrovství světa Zlatý hokejista David Kämpf se přivítal s fanoušky v Chomutově a oslavil vítězství českého týmu na mistrovství světa Slavnostního přivítání hokejového šampiona se zúčastnili i rodiče Davida Kämpfa
Zprávy ze dne 3. 6. 2024
16:31
3. 6. 2024
 

Mistrovství světa zvedlo tržby obchodníkům v hlavním městě. Například o víkendu od 10. do 12. května se díky několika stovkám tisíc fanoušků hokeje zvýšily maloobchodní tržby v porovnání se stejnými dny loňského roku o 5,4 procenta. Z toho tržby v restauracích a hospodách stouply o téměž 33 procent. Vyplývá to ze studie společnosti Mastercard SpendingPulse. „Hokejové mistrovství světa nejenže přitáhlo oči sportovních fanoušků z celého světa na Česko, ale hlavně významně podpořilo maloobchodní tržby provozovatelů závislých na turismu, jako jsou restaurace, hospody a rychlé občerstvení, ubytovací služby nebo doprava. Pomyslným vítězem se staly podle očekávání restaurace s nárůstem tržeb o třetinu,“ uvedla hlavní ekonomka pro Evropu v Mastercard Economic Institute Natalia Lechmanova.

Zprávy ze dne 31. 5. 2024
17:31
31. 5. 2024
Česko

David Pastrňák si hned po vítězném finále mistrovství světa hodil na svůj Instagram fotku z kabiny s pohárem a plechovkou piva. K tomu přidal rýpavý vzkaz směrem k NHL: „Možná teď přijde pozvánka na Turnaj čtyř národů?“ Zámořská liga totiž stvořila turnaj, který se má odehrát příští rok, pouze s účastí Kanady, USA, Švédska a Finska. Autor zlatého gólu se o tom následně více rozmluvil v podcastu Spittin’ Chiclets. „Bylo by skvělé, kdybychom vytvořil československý tým. Bývali jsme jedna země a bylo by fajn to vrátit zpět na tomhle turnaji. Myslím, že bychom sestavili hodně silný tým. Měli jsme společný stát, jsme sousedé, fandíme si jeden druhému, máme skoro stejný jazyk. Slováky mám rád, myslím, že by to byl dobrý nápad,“ zmínil.

David Pastrňák neskrývá radost při oslavách titulu mistrů světa
Zprávy ze dne 31. 5. 2024
9:00
31. 5. 2024
 

Už dnes vychází speciální Sport Magazín po nádherném hokejovém šampionátu. Vedle rozhovoru s kapitánem Romanem Červenkou najdete kořeny zlatého týmu, plakát mistrů světa i další ohlasy, vzpomínky a nezapomenutelné okamžiky. A také cestu ze dna Jakuba Vrány. Deník Sport s magazínem kupujte v pátek na stáncích nebo na iKiosek.cz.

Co taky najdete v páteční příloze deníku Sport:

  • Rozhovor: Roman Červenka / kapitán
  • Téma: Jak se zrodil zlatý tým
  • Plakát: Mistři světa
  • Výstup na vrchol: krok za krokem k titulu
  • Z jiného úhlu: Marek Sýkora
  • MS v číslech: všechny výsledky a statistiky
  • Zpověď: Jakub Vrána / Cesta ze dna
  • TV program: všechny sportovní stanice
VIDEO
Video se připravuje ...
Zprávy ze dne 30. 5. 2024
22:07
30. 5. 2024
Česko

Rituály se zdaleka netýkají jen hokejistů. Trenér novopečených mistrů světa Radim Rulík má podle svých slov taky jeden. Během mistrovství světa v Praze nosil jeden pár ponožek. A nepral je! „Už někdy v listopadu jsme si jako realizační tým koupili stejné ponožky. Mám dojem, že jsem je přinesl já. Videokouč Kuba Zelenka pak sehnal další. Já používal jeden pár celý šampionát. Ani jsem je nepral. Teď se vyperou, někam se uloží a příští rok je zase vytáhnu,“ prozradil kouč s úsměvem pro ČT24.

Trenér mistrů světa Radim Rulík měl během šampionátu svůj rituál - po celý turnaj nosil jeden pár ponožek
Zprávy ze dne 30. 5. 2024
11:36
30. 5. 2024
Zdeněk Janda, redaktor iSport.cz

A všichni pohromadě.

Zprávy ze dne 30. 5. 2024
11:24
30. 5. 2024
Česko

Hokejové dary pro prezidenta.

Zprávy ze dne 30. 5. 2024
11:17
30. 5. 2024
Česko

Nevyzkouší si ani hokejku od zlatého střelce, neboť Petr Pavel v mládí hrával s levým držením hokejky.

Zprávy ze dne 30. 5. 2024
11:14
30. 5. 2024
Česko

Petr Pavel byl hokejovou reprezentací obdarován podobně jako premiér Petr Fiala zlatou medailí z šampionátu, podepsaným dresem od všech hráčů, ale i hokejkou od Davida Pastrňáka a reprezentačními rukavicemi. „Slibuji, že ji nebudu nosit. To si nezasloužím. Tato čest patří vám,“ řekl český prezident ke zlatému daru.

Zprávy ze dne 30. 5. 2024
11:13
30. 5. 2024
Česko

Čeští hokejisté na setkáni s prezidentem. Dorazili i Alois Hadamczik a Petr Bříza.

Zleva: Petr Bříza, Radim Rulík, Alois Hadamczik a prezident Petr Pavel David Pastrňák s Romanem Červenkou u prezidenta David Pastrňák s Romanem Červenkou u prezidenta
Zprávy ze dne 30. 5. 2024
11:07
30. 5. 2024
Zdeněk Janda, redaktor iSport.cz
Zprávy ze dne 30. 5. 2024
11:05
30. 5. 2024
Česko

Prezident Petr Pavel je v sále s hokejisty. Poděkoval jim znovu za úspěch, co se jim v Praze povedl. A odmítl tvrzení některých hlasů, že šampionát bez Rusů nebyl úplný. „Není to pravda,“ řekla hlava státu. Vzpomněl si na mistrovství světa 2015, kdy hráči sborné po finále s Kanadou nepodali soupeřům po porážce ruce. „Takové chování tu nechceme,“ řekl prezident Pavel.

Zprávy ze dne 30. 5. 2024
10:57
30. 5. 2024
Zdeněk Janda, redaktor iSport.cz

Setkání s premiérem vynechal, u prezidenta ovšem David Pastrňák nechybí.

Zprávy ze dne 30. 5. 2024
10:49
30. 5. 2024
Zdeněk Janda, redaktor iSport.cz
Zprávy ze dne 30. 5. 2024
10:38
30. 5. 2024
Česko

„Viděl jsem ho jednou a v kabině. Je to něco speciálního. Něco, co se nestane každý den. Je čest tu být,“ řekl Martin Nečas k setkání s prezidentem Petrem Pavlem.

Zprávy ze dne 30. 5. 2024
10:34
30. 5. 2024
Česko

 

Zprávy ze dne 30. 5. 2024
9:27
30. 5. 2024
Česko

Během mistrovství se v O2 areně vypilo přes půl milionu piv. Nejvíce, téměř 8000 litrů, padlo při zápase Kanady se Švýcarskem v základní skupině. Vedle piva byly při mistrovství nejžádanější klobásy, párky v rohlíku, hranolky a kuřecí nugety. Hranolek se prodalo 38 tisíc porcí a klobás 36 tisíc. Největší výzvou pro pražskou halu byly přesuny fanoušků z a na stadion mezi jednotlivými zápasy. Jinak žádné významné komplikace za dva týdny šampionátu provozovatelé O2 areny a šampionátu neznamenali, nevznikly jim ani velké škody na majetku a i velmi opilých fanoušků bylo méně, než čekali. ČTK to řekla mluvčí areny Zuzana Krejčíková.

Zprávy ze dne 29. 5. 2024
19:31
29. 5. 2024
Česko

Ve středu návštěva u premiéra, ve čtvrtek u prezidenta. A do toho další oslavy. Zlatí hokejisté nezahálejí. „I když slabší kusy už odpadávají,“ směje se útočník Jakub Flek, který je rád, že tvrdé jádro drží. Pro něj je to speciální i kvůli tomu, že tři nejdůležitější utkání nemohl hrát kvůli vysokým horečkám. A oslavy absolvuje i přesto, že má předepsaná antibiotika. I tak si ale v rámci oslav nedrží úplně zpátky. Alkohol si občas dá. „Pan doktor mi řekl, že můžu, ale musím být opatrnější,“ vykládá Flek.

Při oslavách nechybí ani Lukáš Sedlák, autor dvou úžasných gólů v semifinále se Švédy. Tomu přiletěla na autobus na Staroměstském náměstí dokonce podprsenka! Fotografie se objevila na účtu Českého hokeje s dovětkem a smajlíkem: Příště nám na podepisování házejte dresy.

„Bylo to vtipné. Dobrá sranda pro všechny,“ reagoval pobaveně útočník při setkání se šéfem vlády v Kramářově vile. A jak na to reagovala jeho partnerka? „V pohodě, o nic nejde, nemá cenu to řešit,“ dodal pobaveně. Navíc ocenil, že jsou si s fanoušky nablízku. „Bavím mě si s nimi povídat. Dávají nám energii a sílu,“ přidává Sedlák.

A drsňák Radko Gudas dodává: „Vyhráli jsme to hlavně pro ně! A teď chceme, abychom si to všichni společně užili.“

Zprávy ze dne 29. 5. 2024
16:48
29. 5. 2024
Česko

Premiér Fiala dostal podepsaný dres Romana Červenky.

„Ani nevím, proč můj,“ divil se kapitán.

„Asi proto, že jsme, věkově nejblíž,“ rozesmál ho premiér. 

Podrobnosti o přivítání v Kramářově vile čtěte ZDE >>>

 

Hokejisté u premiéra Petra Fialy

 

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud