5. listopadu 2008 • 16:05

Hokejistky budou hrát v Číně o Vancouver

Autor:
ilustračné foto
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

České hokejistky budou hrát od čtvrtka do neděle v Šanghaji kvalifikaci o postup na ZOH 2010 ve Vancouveru. V boji o jediné postupové místo ale narazí na favorizované účastníky elitní kategorie, domácí Čínu a Japonsko. Třetím sokem bude Norsko.Trenéři Karel Manhart, Dalibor Pasker a Jan Fidrmuc zrovna nepřivítali, že jejich tým musel zamířit právě do Číny. Druhá skupina se totiž hraje v Bad Tölzu, kde se utkají domácí Němky, Slovensko, Francie a Kazachstán.

Do Číny dorazil tým už 30. října a aklimatizační kemp absolvoval v Nanťingu, asi 260 kilometrů od Šanghaje. "Nechtěli jsme opakovat chybu z let minulých, kdy jsem na mistrovství světa do Japonska jeli bez jakéhokoliv předstihu," řekl Manhart na webu zenskyhokej.cz.

Tým domácí Číny je pro české reprezentantky prakticky neznámý. "Pokud tedy pomineme nějaké televizní záznamy z letošního mistrovství světa, ale je to tým z elitní skupiny a bude těžkým soupeřem. Japonsko jsme poznali v divizi I, a pokud se dobře připravíme, mohli bychom sehrát vyrovnaný duel," dodal Manhart.

První zápas čeká české hokejistky ve čtvrtek od 8:30 SEČ proti Japonsku. V pátek narazí ve 14:30 na Čínu a v neděli v 8:30 zakončí své turnajové vystoupení proti Norsku.

V neděli bude jisté kompletní složení ženského olympijského turnaje ve Vancouveru, kam už se přímo dostaly Kanada, USA, Švédsko, Finsko, Rusko a Švýcarsko.

Celkem dvanáct mužských týmů bude hrát v Estonsku, Maďarsku a Polsku o postup do tří kvalifikačních skupin, v kterých se bude v únoru bojovat o olympiádu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze