16. září 2008 • 22:06

Fikrt: Strašně jsem to vítězství potřebovali

Autor:
Reklama
Michal Fikrt
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rachot, kterým liberečtí hokejisté slavili první vítězství v sezoně, dobrých pět minut otřásal útrobami třineckého zimního stadionu. Úleva v táboře Bílých Tygrů by se po špatném začátku extraligy dala nahmatat."Strašně jsem to vítězství potřebovali. Ve stejné hře musíme pokračovat i dále," řekl novinářům hlavní hrdina zápasu Michal Fikrt, který při závěrečném náporu Třince jistil výhru 2:1 několika pohotovými zásahy.
Čtyři kola bez výhry, to už by byl alarmující signál pro šéfy ambiciózního klubu. Liberec však příznaky krize zažehnal. V Třinci vydoloval hubený triumf. "Více jsme chtěli. Hrábli jsme jak koně, kluci makali a perfektně to čistili. Tohle nám v minulých zápasech kromě utkání se Spartou chybělo. Tohle nám sedí a musíme v tom pokračovat," prohlásil Fikrt.
Ze suterénu tabulky Liberec tahá nečekaný hrdina. Fikrt zazářil už v duelu se Spartou, teď se zaskvěl i v Třinci. Záskok za zdravotně indisponovaného olympijského vítěze Milana Hniličku využil k tomu, aby se pevně zabydlel v libereckém brankovišti. "Jsem rád, že jsem se dostal do formy a ne, že bych byl rád, že je to na úkor Milana. Věřím, že až se vrátí, vrátí se to do starých kolejí," poznamenal Fikrt skromně.
Zatím si může užívat důvěru liberecké party. Než se liberecká hvězda vrátila z přeměřování výstroje, celý tým si čekání spontánně krátil bušením hokejek do obložení třinecké kabiny. "Hodně nás podržel," uznal útočník Tomáš Klimenta, který dnes vstřelil vyrovnávací gól. Brzy po něm Pletka přidal druhý zásah a těsný stav Liberec udržel až do konce. "Ty dva slepené góly nám pomohly hodně hlavně psychicky. Za stavu 2:0 bychom už se zvedli těžko. Takhle jsem to dokázali ubránit," vysvětlil Klimenta.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze