16. září 2008 • 22:06

Fikrt: Strašně jsem to vítězství potřebovali

Autor:
Reklama
Michal Fikrt
TOP VIDEA
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rachot, kterým liberečtí hokejisté slavili první vítězství v sezoně, dobrých pět minut otřásal útrobami třineckého zimního stadionu. Úleva v táboře Bílých Tygrů by se po špatném začátku extraligy dala nahmatat."Strašně jsem to vítězství potřebovali. Ve stejné hře musíme pokračovat i dále," řekl novinářům hlavní hrdina zápasu Michal Fikrt, který při závěrečném náporu Třince jistil výhru 2:1 několika pohotovými zásahy.
Čtyři kola bez výhry, to už by byl alarmující signál pro šéfy ambiciózního klubu. Liberec však příznaky krize zažehnal. V Třinci vydoloval hubený triumf. "Více jsme chtěli. Hrábli jsme jak koně, kluci makali a perfektně to čistili. Tohle nám v minulých zápasech kromě utkání se Spartou chybělo. Tohle nám sedí a musíme v tom pokračovat," prohlásil Fikrt.
Ze suterénu tabulky Liberec tahá nečekaný hrdina. Fikrt zazářil už v duelu se Spartou, teď se zaskvěl i v Třinci. Záskok za zdravotně indisponovaného olympijského vítěze Milana Hniličku využil k tomu, aby se pevně zabydlel v libereckém brankovišti. "Jsem rád, že jsem se dostal do formy a ne, že bych byl rád, že je to na úkor Milana. Věřím, že až se vrátí, vrátí se to do starých kolejí," poznamenal Fikrt skromně.
Zatím si může užívat důvěru liberecké party. Než se liberecká hvězda vrátila z přeměřování výstroje, celý tým si čekání spontánně krátil bušením hokejek do obložení třinecké kabiny. "Hodně nás podržel," uznal útočník Tomáš Klimenta, který dnes vstřelil vyrovnávací gól. Brzy po něm Pletka přidal druhý zásah a těsný stav Liberec udržel až do konce. "Ty dva slepené góly nám pomohly hodně hlavně psychicky. Za stavu 2:0 bychom už se zvedli těžko. Takhle jsem to dokázali ubránit," vysvětlil Klimenta.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze