Pardubický Jan Buchtele: Kašleme na liberecké řeči | iSport.cz
1. dubna 2012 • 13:10

Pardubický Jan Buchtele: Kašleme na liberecké řeči

Autor: mir
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
VŠECHNA VIDEA ZDE

ONLINE OD 17:10 | Konečně i na něj došlo, říkají si teď v Pardubicích o potrestaném Jaroslavu Kudrnovi. Liberecká opora dostala dvouzápasový distanc za úder Jana Buchteleho po gólu na 0:1 ve čtvrtečním zápase na severu Čech. „Zrovna on je hráč, co dost provokuje a pak se nám směje do obličeje,“ říká 21letý útočník.Když se jeho spoluhráč Aleš Píša před týdnem ohnal po Kudrnovi holí a vyfasoval disciplinární trest, těžko se pardubickým hráčům vykládalo, že to jsou oni, kdo hraje naprosto fér a čistě. To Liberečtí si spíš mohli do soupeře rýpnout. Ale po pátečním nočním verdiktu se jim rozvázal jazyk.

„Oni píšou do novin, jak hrajeme nečistě, ale nemyslím si, že bychom předváděli zákeřnější zákroky než oni,“ tvrdí Buchtele. „Chtějí nás rozhodit, ale moc se jim to nedaří. Kašleme na to, co říkají. Zrovna Kudrna je hráč, co dost provokuje a pak se nám směje do obličeje.“

Buchtele se ve čtvrtek potkal s Kudrnou výrazně v 7. minutě, po svém prvním gólu v play off inkasoval ránu, která jej svalila na zem. „Viděl jsem, jak na mě jede rozjetej, ránu jsem čekal. Bolest jsem moc nevnímal, spíš až druhý. Dostal jsem to přímo do hlavy, možná loktem,“ popisuje.

Václav Kočí (vzadu) se raduje, právě vstřelil gól. Gratulovat mu jede Jan Buchtele.Václav Kočí (vzadu) se raduje, právě vstřelil gól. Gratulovat mu jede Jan Buchtele.Foto Barbora Reichová (Sport)

Kudrna, to je v play off liberecká zbraň číslo jedna. Vždyť z 10 gólů zařídil on sám celou polovinu. Pardubičtí doufají, že už se hříšník do semifinále nezapojí. „Asi jim bude chybět,“ míní Buchtele.

„On takhle hraje, pár podobných zákroků na hraně měl už předtím. Teď to bude viset na Méďovi, on jim to tam musí odtáhnout,“ domnívá se pardubický útočník.

Je otázkou, zda hosté přejdou absenci parťáka jen tak. Anebo budou chtít na ledě důrazně dokázat, že to zvládnou. „Možná budou naštvaní a budou nám to chtít dát najevo. Je to ale jejich chyba, že nemůže hrát. Kdyby hrál v rámci pravidel, tak se to nestane,“ krčí rameny.

Zranění Drtiny 1 - Pardubický obránce klouže s libereckým Urbanem k vlastní bráně.Zranění Drtiny 1 - Pardubický obránce klouže s libereckým Urbanem k vlastní bráně.Foto Barbora Reichová (Sport)

O naštvání ví Buchtele své. Po skvělé základní části, při níž napálil 18 gólů, se v play off zasekl. Výtečná souhra s Robertem Kousalem přestala fungovat. Jakoby oba nezvládli přechod o level výš.

Postupně se z toho oba dostali. Ale nebylo to zadarmo. „Museli jsme si to vydřít,“ přikyvuje Buchtele. „Trochu mi to v hlavě vrtalo, snažil jsem se tím nezabývat, ale bylo to těžké,“ přiznává.

Tým přesto šlapal dál, zvedli se jiní. „Góly dávali ostatní kluci, to bylo důležité. Samozřejmě, že když bylo obzvlášť potřeba a já gól nedal, štvalo mě to o to víc. Trenéři viděli, že se nám s Kousym moc nedaří, a tak víc prostoru dostali další kluci s lepší formou.“

Suché období je pryč, už dnes chce Buchtele zase rozdávat radost. „Série je pořád otevřená, ale psychická výhoda je na naší straně,“ je si jistý čekatel na start v reprezentaci.

Zadostiučinění. Václav Kočí se trefil proti klubu, který mu nevěřil.
Zadostiučinění. Václav Kočí se trefil proti klubu, který mu nevěřil.

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud