Brno slavilo stříbro Komety, přišlo 5000 fanoušků | iSport.cz
20. dubna 2012 • 22:53

Brno slavilo stříbro Komety, přišlo 5000 fanoušků

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Téměř pět tisíc fanoušků Komety Brno oslavilo společně s hráči a trenéry dnes v podvečer na náměstí Svobody druhé místo v letošní extralize. Na radostné náladě nic nezměnila ani finálová prohra s Pardubicemi.Brněnským hokejistům fandí i ženyBrněnským hokejistům fandí i ženyFoto ČTK
Všechny hráče provázelo nadšené skandování publika, které bylo většinou oblečeno v dresech klubu s modrobílými šálami. Největší aplaus sklidili na závěr trenér Zdeněk Venera a kapitán týmu Radim Bičánek, který přišel na pódium s pohárem za druhé místo.

Oslava odstartovala v 17:30 koncertem kapely Las Vegas. O hodinu později dorazil na náměstí Svobody autobus s logem Komety a postupně z něj vystupovali v tmavomodrých dresech s nápisem "Vícemistři Kometa Brno" a s kšiltovkami k této akci na hlavách jednotliví hráči.

"Když jsem před sezonou šel do Brna, tak jsem si tajně říkal, že bych chtěl dosáhnout nějaký úspěch. A ten se dostavil v podobě druhého místa," poznamenal Leoš Čermák.

V dobré náladě po noční oslavě se představil útočník Radek Dlouhý, který si nejdříve natočil na mobil všechny stojící spoluhráče. Následně si vzal od moderátora mikrofon a vyprovokoval publikum k tradičnímu brněnskému povzbuzování tribun, které začíná otázkou: "Co to říkáte?" A fanoušci Dlouhému odpovídali: "Kometa dnes vyhraje."

Zcela jednoznačnou odpověď na skandování "Zůstaň v Brně" dali Tomáš Svoboda, který zamířil do Komety v první třetině sezony ze Slavie Praha, a také Róbert Petrovický. "Brno mi dalo mladé nohy a srdce. Určitě zůstávám, už jsem podepsal," potvrdil své angažmá i v příští sezoně Petrovický, jenž finálovou sérii kvůli otřesu mozku nedohrál.

Kapitán mužstva Radim Bičánek se spoluhráči a pohárem za 2. místo
Kapitán mužstva Radim Bičánek se spoluhráči a pohárem za 2. místo


Na závěr ještě fanoušci provázeli hokejisty skandováním, které se zrodilo už po páteční prohře: "Tak jsme druzí, no a co. Pro nás jste mistři."

Nechyběl ani rituál brněnských fandů. Všichni si na náměstí Svobody sedli na dlažbu nebo dřepli a zanotovali si: "Povstaň, jsi-li Komeťák." Po zaznění třetího popěvku celé náměstí Svobody povstalo.

"Byli jste celou sezonu neskuteční. Moc vám děkujeme, hodně jste nám pomohli," loučil se s věrnými diváky kapitán týmu Radim Bičánek.

Témata:  sport, kometa, hokej, Pardubice
Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud