1000 KOL EXTRALIGY: Tygří uragán! Osm gólů za jednu třetinu | iSport.cz

1000 KOL EXTRALIGY: Tygří uragán! Osm gólů za jednu třetinu

Autor: iSport.cz
0
Libereckých osm gólů za jednu třetinu je platným rekordem hokejové extraligy
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
MOMENTY 4. nadstavbového kola: Baroš se loučil, boj o korunu střelců a Boleslav do Evropy?

8. UDÁLOST | Kdo neviděl, neuvěří. Hokejisté Liberce nastříleli Kladnu ve 23. kole (2009/10) během šestnácti minut ve druhé třetině osm branek a vytvořili tak nový a stále platný rekord samostatné české ligy. Zápas pak dohrával v exhibičním stylu. Zdecimované Kladno se dočkalo alespoň čestného zásahu a prohrálo 1:8.

Osm gólů během jedné třetiny? To česká extraliga nepamatuje. Kladno bylo zralé na ručník. Jeho obranná činnost se v prostřední části totálně sesypala. Ať hosté dělali, co dělali, všechno bylo marné. Nepomohl oddechový čas, ani střídání gólmanů. Miroslav Kopřiva inkasoval během necelých čtyř minut čtyřikrát. A střídal.

Kanonádu rozjel chvíli po první přestávce neudržitelný Bartovič. Šťastný gól nejprve musel potvrdit videorozhodčí. Malá pauza jako by hosty naprosto uspala.

Spíkr v Tipsport areně ani nestačil opakovat střelce gólů. „Bartovič, Bartovič, Nedvěd, Klimenta, Derner, Holub, Klimenta, Víšek,“ bouřila Tipsport arena nadšením.

Zítra: Nejstarší hráč extraligy