1000 KOL EXTRALIGY: Rekordman oslavil na ledě sedmdesátiny | iSport.cz
27. prosince 2012 • 05:05

1000 KOL EXTRALIGY: Rekordman oslavil na ledě sedmdesátiny

Autor: iSport.cz
Oslavit sedmdesátiny na ledě? Evžen Musil si mohl tajné přání splnit.
TOP VIDEA
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno
VŠECHNA VIDEA ZDE

9. UDÁLOST | Oslavit sedmdesátiny přímo na ledě, to se nepoštěstí každému. Evžen Musil to štěstí měl. V 16. kole sezony 1997/98 odehrál za Pardubice proti Vsetínu jedno střídání, které trvalo 53 sekund. Předčil tak v té době čerstvý rekord legendárního devětašedesátiletého Gordieho Howea. Dodnes figuruje v Guinessově knize rekordů jako nejstarší hokejista, který kdy nastoupil k utkání elitní soutěže.Za pardubické áčko hrál Musil už v 50. letech minulého století. Nejvýraznější stopu zanechal v klubu jako trenér mládeže, které se věnoval od roku 1965. V jeho přípravce začínali například brankář Dominik Hašek, Jiří Šejba, či Otakar Janecký.

Za svou píli se v Pardubicích dočkal zasloužené pocty. "Byl to krásný pocit, v hledišti bylo téměř osm tisíc diváků. Kluci mi udělali radost, proti Vsetínu předvedli výborný výkon a zaslouženě vyhráli. Lepší oslavy svých sedmdesátin jsem si nemohl přát," sdělil tehdy dojatý sedmdesátník.

Evžen Musil zemřel v listopadu roku 2010 ve věku 83 let. Z historických tabulek extraligy už ho ale nejspíš nikdo nevymaže. Hned po oné rekordní události totiž označily ostatní kluby tento čin za znevážení soutěže. Dá se tak předpokládat, že aktivní stařík už nebude nikdy překonán.

Zítra: Nejmladší hráč extraligy

 
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud