28. prosince 2012 • 06:00

1000 KOL EXTRALIGY: Na rozlučku otce Jaškina naskočil i jeho 13letý syn

Autor:
Reklama
U rozlučky Alexeje Jaškina staršího asistoval i jeho tehdy třináctiletý syn Michail
TOP VIDEA
Baník - Brno: Procházka centrem našel na zadní tyči Diopa, který posílá domácí do vedení 1:0! Baník - Brno: Procházka centrem našel na zadní tyči Diopa, který posílá domácí do vedení 1:0!
Bohemians - Sparta: Video v akci. Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla Bohemians - Sparta: Video v akci. Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla
VŠECHNA VIDEA ZDE

10. UDÁLOST | Na rozlučku obránce Alexeje Jaškina se Vsetínem je stále proč vzpomínat i po sedmi letech. Hokejista, který se podílel na šesti extraligových titulech valašského klubu, totiž dostal možnost zahrát si se svým synem Michailem. Tomu bylo v den zápasu s Karlovými Vary 13 let, 3 měsíce a 5 dní.Na led naskočil Jaškin mladší v předposledním kole základní části. 27. února 2005 si vyzkoušel se svým o 27 let starším otcem hned první střídání v zápase. Mnozí vnímali nasazení staršího žáka také jako pokus o znevážení soutěže. Tehdejší trenér Vsetína

Antonín Stavjaňa svůj nápad obhajoval. „Alexej Jaškin je jediným hráčem, který to se Vsetínem táhl od začátku až do konce. Bral jsem to jako gesto vůči němu a poděkování za to, co pro klub odvedl,“ obhajoval realizaci svého nápadu. „I když jsme měli na ledě hodně nevyrovnanou dvojici,“ souhlasil současně.

S nasazením teenagera souhlasil i vsetínský asistent Jan Neliba. „Byl to spíš hec,“ usmál se při vzpomínce na jedno střídání, při němž rodinný obranný pár hned inkasoval gól. Po Košťálově trefě vedli hosté ve 45. vteřině 1:0, nakonec zvítězili 5:1.

Vedení extraligy nechalo celou událost bez povšimnutí. Soutěžní řád věk neomezuje. Primát nejmladšího hráče extraligy do té doby držel útočník Rostislav Olesz, jemuž bylo při debutu mezi seniory 15 let a 3 měsíce.

Pro Jaškina zůstává kuriózní debut stále jediným startem v extralize na rozdíl od jeho bratra Dmitrije.

Zítra: Zápas pod širým nebem

 

Témata:  sport, hokej, 1000 kol, jaškin
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze