Tak zase! Duda si plácl se Strakou, rebel se vrací do Plzně

Radek Duda naposledy hájil barvy Liberce
Radek Duda naposledy hájil barvy LiberceZdroj: ČTK
mir
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

VÍME PRVNÍ | Tomu se říká povýšení. Nedávno si s Libercem jen tak tak zachránil extraligový krk v baráži s Mladou Boleslaví a ode dneška už je hráčem nových šampionů. Radek Duda, hokejový divočák, se podle formací iSport.cz upsal mistrovské Plzni na dva roky. „Zatím to nebudeme komentovat,“ reagoval šéf klubu Martin Straka.

Čtyřiatřicetiletý rodák ze Sokolova tak naváže na svá tří někdejší působení na západočeské adrese. Po první zastávce (2000-02) se stěhoval do Slavie, s níž na jaře 2003 získal mistrovský titul. Na stejné místo se nakrátko vrátil při výlukové sezoně 2004/05.

V Plzni se pak opět objevil v průběhu ročníku 2010/11, kam zamířil z prvoligového Chomutova. Následující sezona 2011/12 byla Dudovou nejlepší v extraligové kariéře, v 52 utkáních vyždímal 59 bodů a do poslední chvíle bojoval o prvenství v produktivitě, které nakonec připadlo Petru Nedvědovi.

Po návratu do Chomutova a pozdějším přestupu do Liberce přichází další návrat do známých míst…


Plzeň vedle Dudy angažovala slovenského reprezentačního útočníka Jana Sýkoru, jenž těsně unikl nominaci na mistrovství světa. Vedle toho klub usilovně shání dva gólmany, náhradu za odcházející duo Mazanec (Nashville), Svoboda (Slavia).

Hovoří se o Miroslavu Kopřivovi (naposledy Slavia), jenž však údajně požaduje příliš vysokou mzdu, nebo o Marku Pincovi (Sparta). Ve hře by mohl být i Roman Will (Mladá Boleslav).
Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů