Vítkovice rozhodly v přesilovce. O svém faulu nevím, divil se Dlapa

V emocích končil mač jako řemen v Brně. Domácí se s Vítkovicemi více než šedesát minut předháněli v zahazování šancí, na obou stranách dominovali vynikající brankáři. Až rozhodla přesilovka hostí v 64. minutě, nařízená za faul brněnského beka Dlapy v útočném pásmu. „Nejsem si faulu vědom,“ dušoval se nadějný zadák Komety.
Každý chtěl rozhodnout, hodně hráčů na to mělo příležitost. Domácí Brňané dvakrát nastřelili tyčku, jednou konstrukce pomohla taky Kometě. Až se v prodloužení nechal strhnout Dlapa, vydal se hluboko do útočného pásma, v souboji pokračoval až k mantinelu a tak dohrál protihráče s rukama nahoře.
Vysoká hůl, dvě minuty – tak zněl nemilosrdný verdikt.
„Já jsem to neviděl, byl jsem zády, ale ten hráč (Dlapa) se hodně vztekal,“ podotkl vítkovický útočník Ondřej Roman, autor rozhodující trefy.
Dlapa rozhazoval rukama, kroutil hlavou, na trestnou se mu nechtělo.
„Obyčejný souboj, chtěl jsem ho vyhrát. Nevím, jestli jsem někomu dal. Nejsem si toho vědom,“ říkal zkroušený obránce. Za katrem pobyl 50 vteřin, než Vítkovice udeřily. „Na to mám smůlu. Prosím pánbíčka, aby se to nestalo, protože obvykle dostaneme gól, když jsem vyloučený. Už mě to se.e,“ mračil se vysoký brněnský bek. Ještě může čekat pokutu, protože na fauly v útočném pásmu je v sazebníku Komety pamatováno…

Částečnou náplast poskytl Brňanům bod za vydřenou remízu v poslední minutě. Jenom 39 vteřin před koncem se při power play opřel do puku Petr Ton a zavěsil.
„Vzhledem k tomu, že jsme prohrávali, bereme bod jako získaný. Na druhou stranu jsme měli ve druhé třetině dát jeden nebo dva góly, odskočit Vítkovicím. Mohlo to pak vypadat jinak,“ tvrdil Jakub Koreis, jehož vyhrané buly při power play dalo základ k vyrovnání.
Do posuzování Dlapova vyloučení se mu nechtělo, v den zápasu se do něho ostatně ani pustit nesměl. „Ale je jasné, že jít v prodloužení do oslabení, do tří proti čtyřem, je hodně těžké na ubránění,“ potvrdil.
Roman po ideální přihrávce od Svačiny jenom v 64. minutě potvrdil, že to tak je. Vítkovice podruhé za sebou vydolovaly z vyrovnaného souboje dva body. Dvakrát za sebou bodovaly poprvé od 21. září, to se hrálo 5. kolo.
