Irgl je stále ŠIKULA. Tři nájezdy? Jedno břevno a dva góly

Autor: vrb, lah,
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Vrátil se a rozhodl. Zbyněk Irgl nastoupil do utkání po téměř pěti měsících, které vynechal kvůli odstranění rakovinového nádoru, a hned rozhodl páté semifinále proti Spartě 3:2 v nájezdech. Třinecký útočník měl vítězství v rukách už při svém prvním pokusu ve druhé sérii, ale trefil jen břevno. Zbylé dva v ‚náhle smrti‘ proměnil a druhý znamenal rozhodující branku.

Návrat krále. Irgl hitoval, pálil šance i exceloval v nájezdech

Irgl při prvním nájezdu sparťanského brankáře Filipa Novotného už forhendovou kličkou překonal, ale z mírného úhlu překvapivě trefil jen břevno. Při druhém pokusu přibrzdil mezi kruhy a po rychlé kličce trefil mezírku mezi Novotného betony. Podobně se prosadil i napotřetí.

RI: 5

„Teď je bezvadně naladěn a celý tým si jej ocenil jako nejlepšího hráče. Jednoznačně. Ať už za příběh, i tu jeho hru, kterou odvedl,“ popsal třinecký kouč Václav Varaďa.

Poslední dvě série už byly přestřelkou jen mezi Irglem a Lukášem Pechem, ten se však trefil je jednou.

„Na nájezdy je strašně šikovný hráč. Kolikrát jsem se o tom přesvědčil na reprezentaci, když jsme se tam potkali. Ty jeho ruce, klid a trpělivost jsou úžasné,“ ocenil Pech soupeře Irgla.

Irgl do utkání naskočil hned v elitním útoku a s dvacetiminutovým prodloužením na ledě strávil přes pětadvacet minut. Mezi novináře ale kvůli únavě nepřišel.

Irglovi sklonil poklonu i litvínovský brankář Pavel Francouz, který vyhlíží soupeře do finále. „Je to super pocit sledovat Zbyňka Irgla, jak zase válí na ledě #vítěz,“ napsal na sociální síti Twitter.

SESTŘIH: 5. semifinále play off, Třinec - Sparta 3:2 po nájezdech