Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Liberce porazili v Třinci ve 45. kole extraligy Oceláře 4:3 a navýšili svůj náskok v čele tabulky před dnešním soupeřem na devět bodů. Zvítězila i Sparta, která udolala Piráty z Chomutova zásluhou branky Lukáše Pecha z prodloužení 3:2. Úžasnou otočku předvedl proti Pardubicím Zlín, který ještě v 58. minutě prohrával 2:4, ale obrat dovršil v nájezdovém rozstřelu Roberts Bukarts. Na výhru se nadřela i Kometa, která zdolala Karlovy Vary 3:2 v prodloužení, a na tři body dosáhl i Hradec, který v přímém souboji o čtvrté místo v tabulce vyhrál nad Litvínovem 3:1

Sparta porazila Piráty poprvé v sezoně

Hokejisté Sparty porazili ve 45. kolo hokejové extraligy Chomutov 3:2 v prodloužení. Pražané porazili Piráty poprvé v sezoně. Po dvou třetinách vedli 2:0, ale Severočeši vydřeli alespoň bod. V závěru prodloužení rozhodl z trestného střílení útočník Lukáš Pech.

Sparta - Chomutov: Pech proměnil nájezd a rozhodl v prodloužení o výhře domácích, 3:2

Hosté: 45:16. Sklenář, 48:50. Vondrka

Domácí: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Gernát, Kalina, Švrček, Nedomlel, Eminger, Piskáček – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Smejkal, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát (A) – Uher, Cingel, Buchtele.

Hosté: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Mrázek, Rutta, Skinner, Valach, Kudělka – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Račuk, Kaše, Hlava.

Šír, Horák – Jelínek, Lhotský

O2 arena

6 370 diváků

Liberec navýšil náskok na devět bodů

Liberec dokázal v souboji dvou nejlepších týmů na ledě druhého Třince vyhrát 4:3 a v čele tabulky zvýšil svůj náskok na rozdíl devíti bodů. Jubilejní tisící start v extralize pokazila domácímu obránci Lukáši Galvasovi zejména čtvrtá formace Bílých Tygrů, která zásluhou Jana Stránského a Lukáše Vantucha vstřelila dva góly.

Hosté: 02:15. J. Stránský, 08:35. Valský, 17:58. Vantuch, 22:29. R. Šimek

Domácí: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Jank, Krajíček, M. Doudera, Nosek – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Netík – Redenbach, Klimenta, Petružálek (A) – Cienciala, Marosz, Hrňa. Trenér: Vladimír Kýhos.

Hosté: Lašák (Will) – Ševc (A), Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – Lakatoš, Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Bartovič, Mikyska, Svačina – Vantuch, Bližňák, Stránský. Trenér: Filip Pešán.

Vladimír Baluška, Daniel Konc – Jaromír Bláha, Josef Špůr

WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst)

4 736 (91 % celkové kapacity) diváků

Zlín proti Pardubicím senzačně otočil

Hokejisté Zlína zdolali předposlední Pardubice 5:4 po samostatných nájezdech, přestože prohrávali ještě v 58. minutě 2:4. Zápas rozhodl ve čtvrté sérii rozstřelu lotyšský útočník Roberts Bukarts, který si v připsal celkem čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí.

HC Dynamo Pardubice

Domácí: 14:38. Bukarts, 45:08. P. Holík, 57:39. O. Veselý, 59:21. Šťastný, . Bukarts

Hosté: 11:32. Schaus, 36:51. Bárta, 51:33. Čáslava, 57:15. J. Sýkora

Domácí: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Blaťák, Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Šťastný – Kubiš, Popelka, Okál – O. Veselý (C), Honejsek, Bukarts – Gago, Sedláček, J. Ondráček – Ostřížek.

Hosté: J. Hübl (Martin Růžička) – Trončinský, Nedbal, Čáslava (A), Schaus, Ščotka, Chaloupka, Zajíc – Rolinek (C), Špirko, P. Sýkora (A) – Hubáček, Tomášek, Beran – Bárta, Nahodil, J. Sýkora – Poulíček, T. Kaut, Starý.

René Hradil, Oldřich Hejduk – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan

Zimní stadion Luďka Čajky

4534 diváků

Kometa dál čeká na tříbodovou výhru

Kometa Brno po velkém boji porazila poslední tým tabulky Karlovy Vary 3:2 v prodloužení. Dva body zajistil Kometě dvěma góly Jan Hruška, který si v 61:28 připsal i vítěznou trefu. Brňané přesto čekají už osm zápasů na tříbodové vítězství. Energie, která vyrovnala díky dvěma gólům ve třetí třetině, prohrála pět z posledních šesti zápasů a získala v nich pouze pět bodů.

Hosté: 42:09. Stloukal, 53:46. Vachovec

Domácí: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik (A), Malec, Trška, Zábranský – J. Káňa, Čermák (C), Haščák – M. Kvapil, Brabenec, H. Zohorna – Hruška, V. Němec, Mallet – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.

Hosté: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Stloukal, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek.

Pešina, Pražák – Barvíř, Blumel

DRFG Arena, Brno

Olomouc si vyšlápla na Plzeň

Hokejisté dvanácté Olomouce zaskočili Plzeň, vyhráli 3:1 a díky čtvrté výhře za sebou se drží o tři body za první desítkou pro play off. Předposledním Pardubicím Hanáci unikli už na rozdíl 16 bodů. V 58. minutě rozhodl svou první trefou v české extralize kanadský útočník Kevin Sundher a při power play pojistil výsledek do prázdné branky Roman Vlach.

Hosté: 31:44. Indrák

Domácí: Konrád (M. Laco) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, J. Galvas, Houdek (A), Rašner – Laš, J. Knotek, R. Vlach – Burian, Sundher, Eberle – Holec, Herman, T. Mikúš – Matai, Mrázek, Kotala.

Hosté: Machovský (Hylák) – Pulpán (A), Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Martin Procházka – Kodýtek, Koreis, Hrnka.

Hodek, Mrkva – Gebauer, Lederer

Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst.

4344 diváků

Souboj o čtvrté místo zvládl Hradec

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v přímém souboji o čtvrté místo v tabulce nad Litvínovem 3:1 a unikli Vervě na rozdíl čtyř bodů. Dvěma góly zařídil úspěch Mountfieldu kanadský útočník Alexandre Picard. Domácí navázali na úspěch v derby na ledě Pardubic (4:1), před kterým třikrát za sebou nebodovali.

Hosté: 32:09. M. Hanzl

Domácí: Rybár (Kacetl) – Pláněk, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Červený (A), Dragoun, Šimánek (C) – Köhler, Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – P. Beránek, Nedvídek, R. Pavlík.

Hosté: Janus (Petrásek) – Gula, Kubát, K. Pilař, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš – Martynek, V. Hübl (A), Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl (A), J. Černý – M. Hořava, Válek, Trávníček (C) – Jurčík, K. Reichel, J. Doležal.

Polák, Kika – Svoboda, Kotlík

FORTUNA aréna, Hradec Králové

5497 diváků

Maxwell udržel třetí nulu v sezoně

Mladá Boleslav si hladce poradila s Vítkovicemi 3:0 a na 10. místě tabulky má před jedenáctým Zlínem nově jednobodový náskok. V úvodní třetině získali Bruslařskému klubu dvoubrankové vedení Lukáš Žejdl a Tomáš Hyka, výsledek dovršil v 54. minutě v přesilové hře Jakub Orsava. Brankář Brandon Maxwell udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Hosté:

Domácí: Maxwell (Lukáš) – Štich, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Hrdinka, T. Voráček, Bernad – Lenc (A), Musil, Hyka – Látal, Pacovský, Urban – Pospíšil, Žejdl, Orsava – Musliu, Vampola (A), Jonák.

Hosté: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Výtisk (A), Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, Tomi – Kucsera, Balán, P. Zdráhal – Szturc, Illéš, E. Němec.