Třinec - Liberec | ONLINE | 5.2.2017 15:20 | Tipsport Extraliga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se těším, na počtenou!
Liberec tedy na prvním místě tabulky navýšil náskok před Oceláři už na devět bodů a výrazně se přiblížil zisku Prezidentského poháru. O šest bodů za Třincem je Sparta, na stejnou vzdálenost se dnes může dotáhnout také Hradec Králové.

Třinec se po reprezentační přestávce představí ve středu 15. února od 17:00 na domácím ledě proti Olomouci, Liberec bude stejného soupeře hostit až v pátek 17. února v 18:00.
Statistiky po skončení utkání:

Střely: 27 (11, 6, 10) – 31 (13, 13, 5)
Střely mimo: 16 (1, 11, 4) – 9 (5, 3, 1)
Hity: 8 (3, 3, 2) – 6 (1, 2, 3)
Vhazování: 36/77 (11, 16, 9) – 41/77 (12, 13, 16)
Úspěšnost na vhazování: 47 % – 53 %
Trestné minuty: 20 (2, 4, 14) – 12 (2, 6, 4)
Nejlepší hráči utkání:

Tyler Redenbach – TRI (1+0)
Jan Stránský – LIB (1+1)
Závěr zápasu byl ještě pořádně dramatický a Oceláři sahali po vyrovnání. Jenže ani jedna střela z posledních sekund za Lašákem neskončila. Liberec vstupoval do třetí části s luxusním náskokem, který mohl ještě navýšit Jelínek. Jenže na Hrubce po průniku před bránu nevyzrál. Třinci se po osmi minutách třetí třetiny podařilo snížit, jiskru naděje vykřesal přesnou ranou pod břevno Kreps.

V posledních minutách se Oceláři nemohli dostat do tlaku a zdálo se, že už utkání nezdramatizují. Ale Ordošovi se nepovedlo zvýšit náskok Severočechů a čtyřicet sekund před koncem bylo proti Liberci nařízeno trestné střílení. Netík mířil v samostatném nájezdu přesně, ale pak už zbývalo Třinci zoufale málo času a Bílí Tygři vítězství uhájili.
Konec zápasu.
59:49
Krajíček nebyl od vyrovnání zas tak daleko, ale netrefil skákající puk před Lašákem. Krepsovu střelu obránci Liberce zablokovali a vyhodili na zakázané uvolnění.
59:20
Třinec právě vstřelil branku!
Tak ještě to může být zajímavé! TOMÁŠ NETÍK se rozjel proti Lašákovi velmi rychle a prudkou střelou k levé tyči ho překonal. Také Netík dnes zaznamenal první branku v dresu Ocelářů – 3:4!
59:20
Dominik Lakatoš úmyslně posunul Lašákovu branku a proti Liberci bylo nařízeno trestné střílení. Pojede Tomáš Netík.
59:08
Ordoš se po vhazování protlačil před třineckou bránu, ale nepovedlo se mu bekhendem přehodit Hrubcův beton! Kotouč skončil za bránou.
59:02
Adamský se vrátil a zablokoval přihrávku libereckých útočníků. Hrubec musel puk podržet, někteří diváci už opouštějí sedačky.
58:26
Rozběhly se poslední dvě minuty druhé třetiny a Bílí Tygři drží puk v útočné třetině. Stará se o to jejich druhá útočná formace.
57:45
Jankovi se nepodařilo dorazit skákající kotouč po Rothově střele. Liberec odvezl puk za Hrubcovu bránu.
57:14
Marosz vyhrál buly na Janka, který puk okamžitě posunul Rothovi. Jeho rána od modré čáry byla zřejmě tečována a skončila těsně vedle.
56:56
Zatím se tak ale neděje hlavně z toho důvodu, že Oceláři nemají tlak a hrají s pukem vzadu. Krajíček čeká na střídajícího M. Douderu.
56:13
Bílí Tygři rozehráli na zakázané uvolnění a vhazuje se před Lašákem. Třinec by měl pomalu pomýšlet na odvolání Hrubce.
56:05
Jank se vydal na útočný výlet, rozčísl libereckou obranu a pronikl před bránu. Lašák jeho střelu vyrazil, Jankovi pak padl pod nohy Ševc a třinecký obránce spadl na Lašáka. Rozhodčí vyhodnotili situaci jako postavení útočícího hráče v brankovišti.
55:32
Bartovič zavezl puk do útočné třetiny a Bílí Tygři se tam dokázali udržet. Na nabídku Stránského k teči už ale Bartovič nedosáhl.
54:55
Krajíček chyboval při rozehrávce a třinečtí obránci museli řešit nepříjemné odskoky puku u Hrubce. Dobře to pro ně dopadlo, v útoku ale nedokázali překonat modrou čáru podle pravidel.
54:13
Kreps protečoval přihrávku od Rotha až na Netíka, kterému chyběl jeden krok, aby se dostal do přečíslení. Liberec situaci ustál.
53:35
Severočechům se povedlo dostat hru do útočné třetiny. Hrubec chytil Šimkovu střelu, zápas bude pokračovat po komerční pauze.
53:20
Lašákovi utekl skákající puk za bránu, ale Liberci to vadit nemuselo, jelikož u něj byli jako první obránci Bílých Tygrů.
52:32
Třinec je v plném počtu a na dvě branky mu zbývá posledních osm minut. V Irglově akci pokračuje za Lašákem Marosz.
Dnešní utkání sleduje 4 736 diváků.
51:55
V této přesilové hře Bílí Tygři nebezpeční nejsou, ale jde jim hlavně o to, že utíká čas. Třinec hraje vzadu s pukem na holi.
51:24
Petružálek se postavil Jelínkovi do cesty, a tak mohl Krajíček pohodlně vyhodit. Krepsovi se v útočné třetině nepovedlo zkrotit skákavý puk.
50:26
Adamský vyhodil puk ze třetiny, po souboji Noska se Svačinou se kotouč octl na třinecké střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.
50:04
Oceláře teď při nástupu brzdí faul kapitána Zbyňka Irgla (TRI). Ten je potrestán dvěma minutami za podražení unikajícího Lakatoše ve středním pásmu.
49:28
Slezané teď zavřeli Liberec v jeho obranném pásmu a vytvořili před bránou solidní skrumáž. Krajíček ji nedokázal prostřelit.
48:55
Hrňa trochu krkolomně, ale přece přešel přes modrou čáru a přenechal puk Galvasovi. Ten zkusil štěstí z úhlu a na Lašáka si nepřišel.
48:15
Krajíček nahazoval puk od mantinelu před branku, kde se Marosz snažil tečovat. Nicméně slovenský brankář byl se svou lapačkou rychlejší. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
47:51
Třinec právě vstřelil branku!
Přeci jen ještě Oceláři vykřesali jiskřičku naděje na bodový zisk z tohoto duelu! Nosek přihrál křížem kluziště přesně na hůl rozjetého KAMILA KREPSE, který si puk na levém křídle zpracoval a nechytatelně jej napálil do horní poloviny Lašákovy branky – 2:4! Asistence: David Nosek, Milan Doudera.
47:30
Hosté jsou v plném počtu a s naprostým přehledem se ubránili třinecké přesilovce. Bílí Tygři drží zápas pevně ve svých rukách.
46:57
Hrňa s Dernerem se vrátili na led a ještě pokračuje klasická přesilovka Slezanů. Jenže Liberci se znovu podařilo osvobodit.
46:27
Další Rothovu střelu vychytal Lašák, Petružálkovu dorážku zase obětavě zablokoval Jánošík. Jelínkovi se následně podařilo vyhodit.
45:57
Oceláři jsou pevně usazeni v útočné třetině a kombinují. Roth ranou z prvního doteku od modré čáry minul bránu.
45:28
Tohle je dost možná poslední šance pro Oceláře se zápasem něco udělat. Jakub Valský (LIB) si odsedí dvě minuty za hákování a Třinec bude hrát ve čtyřech proti třem.
44:50
Lašák udržel střelu M. Doudery a před brankou se strhla potyčka. Lukáš Derner (LIB) byl vyloučen na dvě minuty za hrubost, Cory Kane (TRI) byl potrestán dvěma minutami za hrubost a deseti minutami za shození rukavic. Menší trest Kanea odpyká Erik Hrňa, hraje se ve čtyřech.
44:50
Lašák udržel střelu M. Doudery a před brankou se strhla potyčka. Lukáš Derner (LIB) byl vyloučen na dvě minuty za hrubost, Cory Kane (TRI) byl potrestán dvěma minutami za hrubost a deseti minutami za shození rukavic. Menší trest Kanea odpyká Erik Hrňa, hraje se ve čtyřech.
44:23
Lašák musel podržet nahození od Ciencialy v lapačce, dotíral na něj totiž Hrňa. Na vhazování po pravici slovenského gólmana se staví Irgl a Bližňák.
44:06
Liberec se nedokázal usadit v útočné třetině a posléze sám rozehrál nepřesně. Často se teď přerušuje, hra jde před Lašáka.
43:50
Petružálek přihrával před prázdnou bránu Redenbachovi, jenže tomu přišel puk na brusli a nedokázal se s tím srovnat. O něco později rozehráli na icing Slezané.
43:20
M. Doudera podle rozhodčích mohl hrát, a tak se po vyhození Bílých Tygrů přes všechny čáry zakázané uvolnění nepíská.
42:34
Kane si vysloužil potlesk za povedený hit proti Stránskému, jenže Oceláři potřebují hrát dopředu. To se jim nedaří, rozehrávka Krajíčka s Irglem je příliš zdlouhavá.
42:06
Marosz se rychlými tempy zbavil Lakatoše, ale pak to s kličkováním přehnal a odevzdal kotouč Jelínkovi. Hrubec měl co dělat, aby puk po nahození reprezentačního nováčka nepustil.
41:39
Ale Liberec je útočným mužstvem a stoprocentní defenzivu od něj čekat nemůžeme. Proti Stránského střele musel zasahovat Hrubec.
41:24
Bílí Tygři se nikam nemusí bezhlavě hnát, stačí jim dobrá defenziva a posouvání puků do středního pásma. Tak teď také činí.
40:47
Jank tečoval Krajíčkovo nahození vedle branky, ale Oceláři pokračují s kotoučem v obléhání Lašákovy klece.
40:26
Třetí třetina začala, Oceláři se v ní pokusí stáhnout tříbrankový náskok Liberce. Kane si odstavil Ordoše a poslal puk do středního pásma.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 17 (11, 6) – 26 (13, 13)
Střely mimo: 12 (1, 11) – 8 (5, 3)
Hity: 6 (3, 3) – 3 (1, 2)
Vhazování: 27/52 (11, 16) – 25/52 (12, 13)
Úspěšnost na vhazování: 52 % – 48 %
Trestné minuty: 6 (2, 4) – 8 (2, 6)
Vstup do druhé třetiny se povedl znovu lépe Liberci, který využil přesilovku po faulu Krajíčka. Radivojevič nabil na modrou čáru Šimkovi, a ten propálil Hrubce ostrou ranou. V dalších minutách se Třinec dostal pod velký tlak a pátý gól v jeho bráně byl doslova na spadnutí. Hrubec si poradil se střelou Dernera a Oceláři si po vyhození přes všechny čáry vyžádali oddechový čas.

V dalším průběhu se jim přeci jen povedlo hru vyrovnat a ve dvou přesilovkách si vytvořili pár šancí. Jenže skvělá liberecká obrana s Lašákem v bráně byla proti. Dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny dojel Roth vlastní odraženou střelu, jenže ani on skákavý kotouč za čáru nedotlačil. Před třetí třetinou tak Bílí Tygři v Třinci vedou o tři góly.
Další třetina začne přibližně v 17:12.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:32
Krajíček se uvolnil v útočném pásmu a přihrál na modrou čáru Krepsovi. Útočníkovi se zkušenostmi z NHL ale nesedla střela dobře.
39:11
Vantuch přečetl Galvasovu přihrávku na Irgl a vyrazil do útoku. Dojel vlastní nepřesnou střelu a přihrál pod sebe Stránskému. Proti němu a dorážce Bližňáka už musel zasahovat Hrubec.
38:48
Liberec nemá žádné problémy se zastavováním třineckých útoků a sám vždy rychle vyrazí dopředu. Valského zablokoval Galvas.
38:08
Lakatoš dostal za modrou čárou spoustu prostoru, zužitkovat jej však nedokázal. Nakonec k němu přistoupil Krajíček a srazil střelu nad Hrubcovu branku.
37:32
Roth pronikl středem kluziště do útočné třetiny a přestřelil Lašákovu bránu. Puk se však od tvrzeného skla vrátil před bránu a rozjetý Roth mohl dorážet! Skákavý puk však do brány nedostal.
36:58
Netík zavezl puk do útočného pásma a přihrál mezi kruhy Krepsovi. Po jeho nahrávce pálil Roth od mantinelu nepřesně.
36:32
Valský si poradil s Noskem a bekhendem přihrával před bránu Bulířovi. V pádu ale nezamířil dobře a přihrál mu na paty.
35:58
Petružálek už jen nahodil a odjíždí střídat. Liberci se podařilo smazat menší třinecký tlak, který si Oceláři v přesilovkách vytvořili.
35:24
Hrubec si poradil se zakončením Stránského, Oceláři se ale špatnou přihrávkou připravili o možnost bezprostředního útoku.
34:57
Lakatoš drží puk v útočné třetině a nahání Oceláře okolo jejich brány. Už dlouho odolává tlaku Redenbacha.
34:23
M. Doudera si bruslemi zpracoval prudkou přihrávku od Noska a z úhlu prozkoušel Lašákovu pozornost. Zkušený slovenský brankář nezaváhal. Komerční pauza.
33:48
Radivojevičova nepřesná přihrávka nabídla Ocelářům možnost brejku, ale Rákos s Netíkem už byli na ledě dlouho a nestihli kotouč dobruslit.
33:27
Hrubec vytěsnil jedovatou střelu z hole Slováka Bartoviče, o něco později vyhodil Třinec jen na zakázané uvolnění.
32:59
Rákos vzadu vybruslil z choulostivé situace a Krajíček pak přehrál puk na Netíka. Ten ovšem v dobré pozici Lašákovu klec minul.
32:35
Liberec ubránil další oslabení a stále má k dispozici komfortní náskok. O kotouč se bojuje u mantinelu ve středním pásmu.
31:57
Přesilovka Třince nevypadala vůbec špatně, ale nejspíš ji Oceláři nevyužijí. Rothovu přihrávku na Krepse srazil Svačina mezi diváky.
31:12
Lašák vytěsnil Krepsovu ránu po rychlé třinecké kombinaci. V akci pokračoval Redenbach, ale bránu Liberce minul.
30:49
Třinec přišel o útočnou třetinu vinou další nepovedené Noskovy střely. Zkušený bek zamířil od modré čáry rovnou do ochranné sítě.
30:37
Irglova střela se odrazila ke Krajíčkovi, který ale místo rozehrávky ještě rozehrál. O něco později nesedla rána z prvního doteku Noskovi.
30:01
Netík si v rohu kluziště vykoledoval faul od Jakuba Valského (LIB), který je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Třinec.
29:30
Marosz s Hrňou a Ciencialou se dobře protáhli do útočného pásma. Bílým Tygrům se povedlo zablokovat střelu od Krajíčka.
28:42
Klimenta našel přihrávkou zpoza brány volného Redenbacha, ale ten netrefil kotouč dobře. O něco později přerušil Lašák hru.
28:13
Krajíček sice zachytil nedůrazné vyhození od Bulíře, ale Třinec už se v pásmu nechytil. Za pár sekund bude Liberec v pěti.
27:30
Liberečtí obránci dokázali srazit Kaneovu přihrávku, a tak puk nedošel na hůl volného Netíka. Jelínkovi se následně povedlo vyhodit.
27:19
Oceláři se v přesilovce drží v útočné třetině, ale vyloženou šanci si zatím nevypracovali. Ačkoliv Lašák špatně viděl, udržel Irglovu střelu.
26:15
Adamského akce byla zastavena ofsajdem, ale třinecký útočník byl následně nedovoleně atakován Adamem Jánošíkem (LIB). U mantinelu se okamžitě strhla mela. Jánošík byl potrestán na čtyři minuty za hrubost. Martin Adamský (TRI) obdržel pouze menší trest za stejný prohřešek. Jeden z Jánošíkových trestů odpyká Josef Mikyska, Třinec tedy bude po komerční pauze v početní výhodě.
26:15
Adamského akce byla zastavena ofsajdem, ale třinecký útočník byl následně nedovoleně atakován Adamem Jánošíkem (LIB). U mantinelu se okamžitě strhla mela. Jánošík byl potrestán na čtyři minuty za hrubost. Martin Adamský (TRI) obdržel pouze menší trest za stejný prohřešek. Jeden z Jánošíkových trestů odpyká Josef Mikyska, Třinec tedy bude po komerční pauze v početní výhodě.
26:09
Hrubec vyrazil Dernerovu střelu a měl štěstí, že nikdo z dorážejících se k puku nedostal. Následně vyhodili Oceláři na zakázané uvolnění a vybírají si oddechový čas. Teď se jim nedaří vymanit z libereckých kleští.
25:46
Kane sice u mantinelu srazil Jelínka, jenže Liberec zůstal u puku. Hrubec vyrazil ramenem nebezpečnou ránu z hole Lakatoše.
25:26
Kaneovi s Irglem nevyšla předávka na obranné modré čáře, a tak si Oceláři zadělávají na další problémy.
24:59
Třinec neprožívá vůbec dobrý vstup do druhé třetiny. Prohrává o tři branky a hraje se především před jeho brankou. Hrubec stáhl do lapačky Šimkův pokus.
24:42
Valský dokázal přes bránícího Noska vystřelit, ale nejednalo se o žádnou povedenou pumelici. Hrubec najisto vytěsnil betonem.
24:23
Po delší době se mohla čtvrtá formace Třince podívat do útočného pásma. Jenže Ciencialu zastavil při přechodu modré čáry ofsajd.
23:37
Bílí Tygři si v útočném pásmu dělají, co chtějí. Přes Stránského a Bartoviče se puk dostal k Mikyskovi, proti němuž znovu zasahoval Hrubec.
23:03
Hrubec vytěsnil Pyrochtovo nahození, na druhé straně však Redenbach přihrál přesně na hůl Vantuchovi. Liberec tak může do protiútoku.
22:29
Liberec právě vstřelil branku!
Severočeši využívají přesilovou hru a na začátku druhé třetiny vedou v Třinci už o tři branky! RADIM ŠIMEK si na modré čáře vyměnil puk s Radivojevičem a ostrou ranou z první překonal Hrubce. Třinecký brankář se nestihl v té rychlosti přesunout – 1:4! Asistence: Branko Radivojevič.
22:08
Také nahození Šimka od modré čáry skončilo v Hrubcově výstroji. Třinecký gólman podržel puk a nedovolil Jelínkovi dorážet.
21:58
Bílí Tygři se vracejí do útočného pásma, kde se po dobu přesilovky chtějí usadit. Hrubec chytil Bližňákovu střelu.
21:42
Oceláři zahájili oslabení velmi aktivně a Adamského střelu nepříjemně tečoval bránící Bartovič. Lašák si ovšem poradil dobře.
21:20
Lukáš Krajíček (TRI) si odsedí dvě minuty za hákování Valského. V liberecké výhodě musel Hrubec zasahovat proti projektilu Jánošíka.
20:31
Před Hrubcem bylo hned v první minutě prostředního dějství pořádně rušno. Třinecký gólman nakonec se štěstím brankovou čáru uhájil.
20:16
Do druhé třetiny už hráči obou mužstev nastoupili ve svých obyčejných dresech. Za přihrávkou od Adamského se vrhá Irgl.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 11 – 13
Střely mimo: 1 – 5
Hity: 3 – 1
Vhazování: 11/23 – 12/23
Úspěšnost na vhazování: 48 % – 52 %
Trestné minuty: 2 – 2
První třetina duelu dvou nejlepších týmů extraligy je za námi, navrch má zatím hostující Liberec. Už ve druhé minutě vychytal Hrubec v dobré šanci Bartoviče, o minutu později však poprvé kapituloval. Střela Stránského zamířila přesně k tyči a třinecký gólman byl bez šance. Při vyloučení Janka zamkli Bílí Tygři Třinec před brankou a usilovali o druhý gól. Valský nejprve tečoval Šimkovu střelu těsně vedle, ale Radivojevičův pokus už usměrnil přesně do branky.

Oceláři se dlouho nemohli pořádně dostat před Lašákovu bránu a snížit se jim zničehonic povedlo v patnácté minutě. Petružálek přihrál v přečíslení Redenbachovi a kanadský útočník se trefil poprvé za Oceláře. Následně se Třinci vůbec nepovedla přesilovka a dvě minuty před sirénou ještě jednou inkasoval. Na 3:1 pro Liberec zvýšil po exkluzivní přihrávce Stránského Vantuch. Severočeši mají utkání skvěle rozehrané.
Další třetina začne přibližně v 16:15.
20:00
První třetina skončila.
19:54
Bílí Tygři posunuli puk do středního pásma a zdá se, že v první části se už nic nestane. Třinec se do útočné třetiny nevrátí.
19:26
Běží poslední minuta první třetiny a Třinec chce pochopitelně ještě před přestávkou snížit. Petružálkova střela Lašáka příliš nepotrápila.
18:59
Redenbach nepřekonal střední pásmo, to se povedlo až Rothovi o několik sekund později. Třinecký bek nahazuje po mantinelu.
18:33
Ciencialovu střelu z pravé strany vytěsnil Lašák za branku. Marosze zastavili v další akci hostující obránci.
17:58
Liberec právě vstřelil branku!
Tohle je studená sprcha pro Třinec, Liberec má zpět náskok dvou branek! Stránský získal puk po buly a zpoza brány přihrál mezi obránci přesně na hůl LUKÁŠI VANTUCHOVI. Urostlý útočník Liberce zametl kotouč do branky a vstřelil druhou branku čtvrté formace Severočechů v tomto zápase – 1:3! Asistence: Jan Stránský.
17:32
Přesilová hra Ocelářům absolutně nevychází a Lakatoš se za chvíli vrátí na led. S nahozením od Kanea si poradili Ševc a Jelínek.
16:40
Pouze nakrátko se Třinec usadil v útočném pásmu a vytvořil si dobrou šanci. Maroszovu střelu z kruhu vyškrábl Lašák hřbetem lapačky.
16:22
Kane upadl v souboji se Stránským, ale rozhodčí Liberec do tří neposlali. Bílým Tygrům se pak znovu povedlo vyhodit.
15:54
Začátek přesilovky se Slezanům příliš nezdařil. Vantuch pláchl po levém křídle a zaměstnal Hrubce střelou. Domácí gólman vyrazil puk do ochranné sítě.
15:39
Třinec si zahraje svou první přesilovku. Dominik Lakatoš (LIB) byl potrestán dvěma minutami za hákování. Ve výhodě střílel Krajíček vedle.
15:13
Oceláře by mohl gól z první šance povzbudit, doposud byl totiž lepším týmem Liberec. Dnes se Třinec může spolehnout také na hlasitou podporu fanoušků.
14:59
Irgl se dostal k puku u mantinelu a přihrával před bránu na Adamského. Lašák to přečetl a nadvakrát kotouč zkrotil.
14:08
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři zničehonic a ze své první příležitosti snižují náskok Liberce! Petružálek získal odražený puk, unikl po pravé straně a přihrál pod sebe na TYLERA REDENBACHA. Kanaďan si puk potáhl a překonal Lašáka střelou k levé tyči. Ve druhém zápase za Oceláře si připsal první branku – 1:2! Asistence: Jakub Petružálek, Tomáš Klimenta.
13:57
Hrubec neviděl Bližňákovu střelu kvůli projíždějícímu Rothovi, a tak kotouč na poslední chvíli vyrážečkou poslal do ochranné sítě.
13:38
Kane nechal puk za sebou zavrávoral a daroval šanci Bartovičovi. Slovenský útočník přiťukl puk Pyrochtovi, proti kterému zasáhl Hrubec. Bartovičovi pak bylo odpískáno postavení v brankovišti. Komerční přestávka.
13:06
Liberečtí útočníci dělají svým pohybem domácí obraně obrovské potíže. Valský se natlačil před bránu, zastavil ho až Hrubcův beton.
12:40
Cienciala se octl v nadějné pozici na levém křídle, ale klička proti Šimkovi mu nevyšla. Právě Šimek střílel z protiútoku jen do Hrubce.
12:06
Lašák s přehledem vyklepal Galvasovu střelu na Dernera. Na opačné straně vyjel Hrubec pro puk za bránu a rozehrál do středního pásma.
11:29
Lašák zakryl puk lapačkou a musel ještě odolat nátlaku dotírajícího Redenbacha. Kanaďana ve službách Ocelářů se vzápětí snažil zkrotit i Bartovič.
11:18
Jánošíkovo lehké nahození od modré čáry chytil Hrubec do lapačky a rychle rozehrál na Rotha. Ten posouvá kotouč Galvasovi.
10:57
Ševc vystavil stopku o něco později také Rákosovi, jenž se marně natahoval po puku. Lašák ještě nemusel předvést žádný těžký zákrok.
10:32
Se štěstím se Třinec probil přes modrou čáru a k odraženému puku se natlačil Irgl. Nedokázal však přejít přes Ševce.
09:59
Bílí Tygři rozehráli jen na zakázané uvolnění a Třinec se může na chvilku uklidnit. V posledních minutách byl pod velkým tlakem.
09:32
Mikyska připravil Galvase o puk a uháněl spolu se Svačinou do přečíslení proti jedinému Oceláři. Svačinovi zakončení nevyšlo.
08:35
Liberec právě vstřelil branku!
Slezané už byli v plném počtu, ale Jank se ještě nedokázal vrátit plnohodnotně do hry. Radivojevič si udělal prostor na levé straně, hodil si puk okolo Rotha a vystřelil. Do jeho rány ještě vložil hůl JAKUB VALSKÝ a kotouč propadl až za Hrubce – 0:2! Asistence: Branko Radivojevič, Radim Šimek.
08:21
Valský tečoval Šimková ránu od modré čáry těsně vedle pravé tyčky! Liberec hraje velmi dobrou přesilovku a tlačí na Oceláře.
07:24
Ševcova odražená střela vyplavala před volným Svačinou, ten ale nedoklepl skákavý puk do branky. Vyhodit se pak povedlo Irglovi.
07:02
Třineckým se těsně nepovedlo dostrkat puk do středního pásma. Ordoš tečoval Svačinovo nahození mimo Hrubcovu branku.
06:30
Bulíř se zbavil svých protihráčů a pádil si to s pukem před branku. Bohumil Jank (TRI) ho zezadu hákoval a odsedí si dvě minuty. První přesilovka Severočechů začne po komerční pauze.
06:13
Krajíček dojel Valského a natlačil ho na mantinel. Nicméně liberecký útočník udržel kotouč na holi a pokračuje v boji.
05:35
Rákos se na obranné modré čáře dostal do úzkých a po několika odrazech z toho profitoval Mikyska. Hrubec jeho ránu vykopl.
05:02
Ševc přečetl Irglovu patičku a vyslal do akce po levé straně Lakatoše. Třinecký gólman vytěsnil jeho střelu na zadní mantinel.
04:34
Bližňákovo vyhození vypadalo na zakázané uvolnění, jenže kotouč nakonec zamířil na Hrubce. Ten přerušil hru, na vhazování po jeho levici jdou Kane a Jelínek.
04:21
Hrňa protečoval nahození do útočného pásma a Lašák si vyjel pro puk daleko z brány. Z lapačky jej nejdříve vysypal, ale před dojíždějícím Ciencialou záhy znovu zakryl.
03:50
Bulíř zachytil ve středním pásmu Rothův oblouček, ale nedokázal přesně přihrát Valskému. Toho si tělem odstavil jubilant Galvas.
03:26
Druhá útočná formace Slezanů vybojovala útočnou třetinu a odjíždí střídat. Lašák bez problémů pokryl nahození od mantinelu.
02:54
Třinečtí hokejisté se po inkasované brance pokusili usadit v útočné třetině, ale marně. Liberec dostává hru do středního pásma.
02:15
Liberec právě vstřelil branku!
Druhou gólovou šanci už Bílí Tygři využili a k radosti skupinky svých fanoušků jdou ve třetí minutě do vedení! Bližňák přihrál od mantinelu pod sebe na JANA STRÁNSKÉHO, ke kterému se M. Doudera nestačil přesunout. Liberecký útočník střílel z prvního doteku z pravého kruhu přesně k tyči – 0:1! Asistence: Mário Bližňák.
01:54
Redenbach přetlačil v rohu kluziště Pyrochtu, jenže souboj s Bulířem už neustál. O něco později podjely brusle Petružálkovi.
01:09
Rákos zaváhal při rozehrávce, čehož dokázal skvěle využít Vitásek. Nejprve sice střílel do bočního oblouku, ale posléze připravil ideální střeleckou pozici pro Bartoviče, kterého zastavil Hrubec skvělým zákrokem!
00:40
Kreps si udělal prostor za brankou a nabil Jankovi, jehož ránu z levého kruhu ukryl Lašák. Mezitím přidali třinečtí fanoušci ke zmíněnému nápisu poutavé choreo s obrázkem velké dračí lodě.
00:22
Utkání dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu extraligy bylo zahájeno. Jelínek na buly přetlačil Kanea, Oceláři se ale brzy dostali k puku.
00:01
Utkání právě začalo.
Třinečtí fanoušci rozbalili před začátkem zápasu choreo s nápisem: „Je čas zase nasednout na společnou loď."
Domácí obránce Lukáš Galvas převezme od sportovního manažera klubu, Jana Peterka, a viceprezidenta Jana Czudka dres s číslovkou 1 000. Třinecký tvrďák nastupuje k jubilejnímu zápasu. Gratulujeme!
Za bouřlivého potlesku nastupují na led domácí Oceláři, Bílí Tygři jsou na modré čáře. Zahájení zápasu bude předcházet slavnostní okamžik.
Do začátku zápasu zbývá necelých deset minut. Diváci teď shlédnou video-mapping na ledové ploše.
Týmy absolvují rozbruslení před zápasem. Do utkání nastoupí ve speciálních dresech s podobiznou Ivana Hlinky. Domácí v červeno-bílé kombinaci, Liberec v modrém.
Kouč Bílých Tygrů Pešán po třech porážkách sestavu docela promíchal. Od první minuty začne v Třinci slovenský brankář Ján Lašák, kterému bude krýt záda Roman Will. První tři obranné páry zůstávají vzhledem k zápasu s Chomutovem neměnné, na pozici sedmého beka Jana Bednáře střídá Michal Plutnar.

Po zranění se na soupisku vrátil Dominik Lakatoš a rovnou byl zařazen do elitní řady k Jelínkovi s Ordošem. Bulířův útok je beze změn, s Bartovičem si dnes zahrají Svačina a Mikyska, který byl v pátek na postu třináctého útočníka. Čtvrtou řadu vytvoří Bližňák spolu s Vantuchem a Stránským. Liberci chybí zraněný bek Tomáš Mojžíš a útočníci Lukáš Krenželok s Jaroslavem Vlachem.
Třinecký trenér Kýhos nechává důvěru brankáři Šimonu Hrubcovi, který Ocelářům vychytal páteční výhru v Karlových Varech. Jako náhradní gólman bude připraven Slovák Peter Hamerlík. Třinec dnes nastoupí pouze se šesticí obránců. Oproti zápasu s Energií vypadl ze sestavy mladík Lukáš Doudera, nadále scházejí také Tomáš Linhart s Josefem Hrabalem.

Kaneova formace bude proti Bílým Tygrům vedena jako elitní, Kreps s křídly Rákosem a Netíkem nastoupí v druhé řadě. Zcela nový útok vytvoří Redenbach, Klimenta a navrátilec do sestavy Jakub Petružálek. Marosz s Hrňou se přesunou do čtvrté lajny k Ciencialovi, Marek Růžička byl ze soupisky vyškrtnut, jelikož hrál vedle pátečního zápasu ještě včera ve Frýdku-Místku. Ocelářům znovu chybí Vladimír Dravecký a dlouhodobě zraněný Martin Růžička.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Jank, Krajíček, M. Doudera, Nosek – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Netík – Redenbach, Klimenta, Petružálek (A) – Cienciala, Marosz, Hrňa. Trenér: Vladimír Kýhos.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc (A), Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – Lakatoš, Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Bartovič, Mikyska, Svačina – Vantuch, Bližňák, Stránský. Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Daniel Konc – Jaromír Bláha, Josef Špůr.
LEGENDA POMÁHÁ

V rámci vzpomínání na Ivana Hlinku a projektu Legenda pomáhá obléknou obě mužstva speciální dresy s podobiznou zesnulého trenéra a hokejisty. Následně půjdou dresy do dražby a výtěžek z aukce bude věnován Nadačnímu fondu Ivana Hlinky. Ten pomáhá bývalým hokejistům a jejich rodinám, které se octly v tíživé sociální situaci.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ 2015/16+2016/17

Základní část 2015/16:
Liberec - Třinec 2:1
Třinec – Liberec 2:3 pp
Liberec - Třinec 3:1
Třinec – Liberec 0:3

Základní část 2016/17:
Liberec – Třinec 0:3
Třinec – Liberec 1:2
Liberec - Třinec 3:0

ABSENCE

Třinci dlouhodobě chybí útočník Martin Růžička, který se stále dostává do pohody po následcích otřesu mozku. Proti Energii nehrál ani zraněný obránce Tomáš Linhart. Po debaklu od Sparty nenastoupili v Karlových Varech ani Josef Hrabal, Jakub Petružálek a Vladimír Dravecký. Vedle Netíka a Redenbacha, kteří přišli do konce sezony na hostování, se představil poprvé v sezoně také Marek Růžička z farmy ve Frýdku-Místku.

Liberci scházeli z důvodu zranění zkušený zadák Tomáš Mojžíš a útočník Dominik Lakatoš. Zranění v horní polovině těla se naopak podařilo doléčit Krenželokovi, který se vrátil do sestavy.

TÝMOVÉ STATISTIKY

Třinec je třetím nejofenzivnějším mužstvem soutěže, co se týče vstřelených branek. Tradičně pak mají Oceláři velmi silná oslabení, v této statistice se s procentuální úspěšností 88,83 drží na prvním místě. Na vhazování patří Slezanům díky 53% úspěšností druhá příčka.

Dlouhodobě je Třinec v letošní sezoně nejméně trestaným týmem soutěže, a to s počtem 446 trestných minut. V týmovém Radegast indexu patří Ocelářů třetí pozice se ziskem 1 587 bodů, lepší jsou jen Vítkovice.

Přestože je Liberec na prvním místě tabulky, nepatří v přesilovkách ani oslabeních do absolutní špičky. Na druhou stranu na vhazování Bílí Tygři kralují od začátku sezony, mají úspěšnost 55 %.

1 559 bodů řadí Severočechy v týmovém Radegast indexu na třetí místo za Oceláře. Ve statistice jednotlivců se na pátém místě drží liberecký obránce Lukáš Derner. Oceláři mají nejvýše osmého Josefa Hrabala.


BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
1. místo, 90 bodů, skóre 121:88


Bílí Tygři neměli v letošní sezoně tak fantastický nástup jako před rokem, ale po Novém roce přeci jen dokázali využít opakovaných zaváhání Ocelářů a předskočili je na prvním místě tabulky. Jenže ani svěřenci kouče Filipa Pešána nemohou pořád jen vítězit. Severočeši po pěti vítězstvích v řadě třikrát po sobě prohráli. Po nájezdech v Praze se Spartou, doma s Pardubicemi a naposled těsně s Chomutovem. I tak mají boj o první místo po základní části stále pevně ve svých rukách. Pokud zvládnou utkání v Třinci, velmi se přiblíží zisku Prezidentského poháru. Liberce se přestupní období nedotklo, mužstvo zůstalo pohromadě. Vitásek, Šimek a Jelínek byli navíc nominováni do reprezentace.

Poslední utkání Liberce:

44. kolo, pátek 3. února, 18:00, Liberec:
Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Branky a asistence: 16. Derner (Bartovič, Stránský), 35. Jelínek (Pyrochta), 52. Radivojevič (Valský), 60. Valský (Bulíř, Jelínek) – 10. Vondrka (Rutta), 25. Mrázek (Huml, Rutta), 28. Růžička, 47. Račuk, 54. Huml. Diváci: 5 892 (79 % celkové kapacity).

Sestava Liberce: Will (Lašák) – Ševc (A), Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Bednář – Krenželok, Jelínek, Svačina – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Bartovič, Bližňák, Stránský – Vlach, Vantuch, Ordoš – Mikyska. Trenér: Pešán.

Nejproduktivnější hráči:
Petr Jelínek (16+19)
Branko Radivojevič (9+21)
Michal Bulíř (10+16)
Radim Šimek (10+12)
Dominik Lakatoš (9+12)

Brankáři:
Roman Will (28 utkání, 1,71, 93,43 %, 7 SO)
Ján Lašák (18 utkání, 1,9, 92,14 %, 3 SO)
Ondřej Bláha (1 utkání, 0, 100 %, 0 SO)


HC OCELÁŘI TŘINEC
2. místo, 84 bodů, skóre 136:106


Třinec vstupoval do nového roku 2017 z první pozice a ve výborné formě. Po minulé zpackané sezoně byl po právu řazen k největším favoritům na zisk titulu. Zato v lednových devíti duelech nasbírali svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose jen tři vítězství a mimo jiné utrpěli ostudný debakl 3:12 v hale pražské Sparty. Mužstvo do konce sezony posílili útočníci Klimenta, Netík a Redenbach, na hostování naopak odešli Sýkora se Špirkem. S novými hráči se Ocelářům povedlo vydřít vítězství na ledě Karlových Varů. S předvedenou hrou nemohli být Slezané spokojeni, ale získali tři body a stále zůstávají ve hře o Prezidentskou trofej. Vždyť na Liberec ztrácejí osm kol před koncem základní části šest bodů a mají oproti Bílým Tygrům utkání k dobru.

Poslední utkání Třince:

44. kolo, pátek 3. února, 18:00, Karlovy Vary:
HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a asistence: 4. Sičák (Mullane) – 29. Marek Růžička (Klimenta, Nosek), 31. Rákos (Roth, Galvas).
Diváci: 2 712 (45 % celkové kapacity).

Sestava Třince: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Jank, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Doudera – Rákos, Kreps, Netík – Redenbach, Marosz, Hrňa – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Klimenta, Cienciala, Marek Růžička. Trenér: Kýhos.

Nejproduktivnější hráči:
Tyler Redenbach (11+23)
Jakub Petružálek (13+17)
Rostislav Marosz (13+14)
Zbyněk Irgl (11+16)
Vladimír Dravecký (9+14)

Brankáři:
Šimon Hrubec (34 utkání, 1,92, 93,37 %, 7 SO)
Peter Hamerlík (11 utkání, 3,24, 88,64 %, 0 SO)
Krásné nedělní odpoledne z Třince přeji všem hokejovým příznivkyním a příznivcům! Vítejte při sledování textového online přenosu z utkání 45. kola Tipsport extraligy. Nejvyšší soutěž u nás se nadechuje k finiši základní části a vedle hlavního boje o první desítku vrcholí také klání o Prezidentskou trofej. V tomto přenosu budeme sledovat utkání mezi druhým HC Oceláři Třinec a vedoucími Bílými Tygry Liberec.

Třinečtí hokejisté podstatnou část základní části celou tabulku vedli, avšak začátek nového roku je nenalezl vůbec v dobré pohodě. Po debaklu na Spartě však vydřeli tři body v Karlových Varech a chtějí stáhnout náskok Liberce. Ani úřadující šampioni nejsou zrovna ve formě, ztratili poslední tři duely v řadě. Šlágr 45. kole české extraligy začíná ve WERK ARENĚ už v 15:20. Přenosem vás provede Ondřej Zoubek. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud