9. října 2018 • 21:20

SESTŘIH: Sparta - Vary 5:2. Dokonalý obrat Pražanů, Jarůšek se zranil

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Sparta zvládla předehrávku 10. kola Tipsport extraligy a porazila na svém ledě Karlovy Vary 5:2. Energie sice vedla o dvě branky, když se prosadili Tomáš Rachůnek a Roman Vlach. Svěřenci Uweho Kruppa ovšem předvedli dokonalý obrat, pod který se podepsali Andrej Kudrna, Jérémie Blain, Petr Vrána, Lukáš Pech a Miroslav Forman. Kaňkou na utkání je zranění Richarda Jarůška v závěru utkání, kterého po nárazu do mantinelu museli odvézt na nosítkách.

Domácí se museli už v třetí minutě bránit v oslabení po faulu Kumstáta a vůbec se jim to nepodařilo. Rachůnek po osmi sekundách zaskočil Machovského povedenou ranou na bližší tyč. Další možnost měl Vlach, který jel sám, jenže neměl potřebnou rychlost a domácí gólman byl tentokrát bezchybný.

Sparta pak hrála přesilovku, v níž mohl svůj prohřešek odčinit Kumstát, sám proti Novotnému volil blafák do bekhendu, jenže lapačka karlovarského gólmana byla dostatečně rychlá. V další početní výhodě domácích měl vyrovnání na holi Blain, jenže Novotný měl i tentokrát navrch.

Ve 25. minutě Forman zbytečně fauloval na polovině kluziště a Západočeši znovu trestali. Vlach fotbalově usměrnil přihrávku bruslí a sudí po konzultaci s kolegou u videa potvrdili dvoubrankové vedení hostů. Rozčarované domácí jakoby tenhle moment probudil a už o 40 sekund později Kudrna překvapil Novotného rychlým zakončením po výjezdu zpoza branky.

SESTŘIH: Sparta - Karlovy Vary 5:2. Sparťané předvedli dokonalý obrat a berou tři body

Blain navíc v končící 27. minutě trefil parádně horní růžek a bylo vyrovnáno. Šance se pak střídaly na obou stranách. Vrána se ve 37. minutě protáhl až před Novotného, ale tváří v tváří ho nepřekonal. Ještě před druhou přestávkou měli Karlovarští k dispozici 105 sekund přesilovky pět na tři, jenže po necelé půlminutě fauloval Podlipnik a při hře čtyři na tři hosté nic nevymysleli.

Zkraje třetí dvacetiminutovky nejprve zahrozil po pěkné individuální akci Říčka, s jehož zakončením si ještě Novotný poradil, ale pár vteřin poté neměl šanci zareagovat na Vránovu teč a Pražané dovršili obrat.

Sparta navíc hrála záhy přesilovku, během níž hledal Pech ostrou přihrávkou před brankovištěm najíždějícího Kumstáta a Novotný si ve snaze narušit tuto souhru srazil holí puk za svá záda - 4:2. Skuhravý mohl ještě snížit, ve velké příležitosti ho však vychytal Machovský.

Dvě a čtvrt minuty před koncem se zranil domácí útočník Jarůšek , jenž zůstal ležet na ledě po bruslařském souboji s Rohanem a tvrdém nárazu do mantinelu. Led opouštěl na nosítkách. Myšlenky na nepříjemný moment rozehnal alespoň trošku Forman pátou trefou.

Sparťanský útočník Richard Jarůšek opouštěl utkání proti Karlovým Varům po nárazu do mantinelu na nosítkách

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Nedvěd (Sparta): „Na nás byla na začátku vidět trochu taková deka z předchozí porážky se Zlínem, kdy nás tady vycvičili. Začali jsme opatrně, soupeř udeřil gólem, který přišel jak blesk z čistého nebe. Musím říct, že co nás nejvíc nakoplo, byl ten druhý sporný gól soupeře. Někdy jsou ty emoce negativní, jindy pozitivní. Kluci se semkli a najednou to z nich začalo čišet, jak se naštvali. Hlavně to ale namířili tím směrem, aby zápas otočili. Postavili se k tomu skvěle. Pak už bylo na ledě jen jedno mužstvo a soupeře jsme válcovali. Góly byly odměnou za tu práci.“
Tomáš Mariška (Karlovy Vary): „Na začátku jsme měli dobrý pohyb, dokázali jsme si vytvořit nějaké příležitosti a vstřelili první branku, což nám hodně pomohlo. Na začátku druhé třetiny se nám dokonce povedlo navýšit náskok na 2:0, ale pak tam byl klíčový okamžik utkání, když jsme nedokázali domácí udržet na ten dvoubrankový odstup alespoň pár minut, aby trošičku znervózněli. Nechali jsme si dát zbytečný hloupý gól a vzápětí i další vyrovnávací. Měli jsme pak ještě šanci přesilovkou pět na tři, ale i když jsme ji nesehráli špatně, udělali jsme hloupý faul. Sparta pak byla důraznější v zakončení, myslím, že výsledek je pro nás krutý.“

Domácí: 25:25. Kudrna, 26:54. Blain, 40:49. P. Vrána, 45:14. Pech, 58:33. Forman

Hosté: 02:38. T. Rachůnek, 24:45. R. Vlach

Domácí: Machovský – Blain, Kalina, Gregorc, T. Pavelka, Delisle, Tomáš Dvořák, Piskáček – Beran, Sill, Smejkal – Kudrna, P. Vrána (C), Říčka – Forman, Pech (A), Kumstát – Jarůšek, Klimek, Buchtele.

Hosté: F. Novotný – Kovačevič, Šenkeřík, M. Rohan (A), Podlipnik, Sičák, L. Vágner, Šafář – Flek, Balán (A), T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý (C), Lapšanský – Kohout, Kverka, Stloukal.

Klíčové momenty utkání:

Sparta - Karlovy Vary: Nejlepší hráči utkání převzali ceny z rukou tenisty Radka Štěpánka

Sparta - Karlovy Vary: Forman pohotově dorazil kotouč za záda Novotného, 5:2

Sparta - Karlovy Vary: Děsivý pohled! Pro Jarůška musela nosítka, útočník napálil hlavou do mantinelu

Sparta - Karlovy Vary: Potlesk pro Balána! Předvedl parádní gesto fair play

Sparta - Karlovy Vary: Další využitá přesilovka! Sparta vede už 4:2

Sparta - Karlovy Vary: Vrána chytrou tečí poslal domácí do vedení, 3:2

Sparta - Karlovy Vary: Tenisový pár v hledišti! Utkání sledovali i Radek Štěpánek s manželkou Nicole Vaidišovou

Sparta - Karlovy Vary: Vyrovnáno! 89 sekund stačilo domácím na vyrovnání, na 2:2 se trefil Blain

Sparta - Karlovy Vary: Kudrna obkroužil branku a zasunul kotouč za Novotného, 1:2

Sparta - Karlovy Vary: Videorozhodčí potvrdil gól Vlacha od brusle, Vary vedou 2:1

Sparta - Karlovy Vary: Rachůnek se trefil přesně nad rameno Machovského, 0:1