Ondřej Kuchař
1. srpna 2023 • 04:40

„Opožděný“ Redlich (30) má první delší smlouvu: Všechno jsem si vydřel

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:0. Rozhodla Holešova kapitánská hlavička
SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 5:0. Demolice a šestá porážka Dynama v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novinové titulky nikdy neplnil. Vyloženě nezářil ani v mládeži. Svou kariéru si musel Tomáš Redlich vydřít. Našel cestu, jak se prosadit. Stal se ceněným defenzivním útočníkem. V minulé sezoně ho deník Sport vyhlásil vítězem „české Selke Trophy“ pro nejlépe bránícího forvarda. „V mém okolí to vyvolalo docela ohlas. Díky za to,“ směje se Redlich. Ve třiceti letech navíc prožil nedoceněný poklad z Karlových Varů i bodově nejplodnější ročník kariéry.Tohle spojení zní obecně poněkud zvláštně. Defenzivní útočník. Spojení obrany a ofenzivy. Když na konci minulého ročníku vyhlašoval Sport vlastní individuální trofeje, byla mezi nimi i ta pro forvarda, který je machr nejen směrem dopředu. Data i subjektivní pocity mluvily jasně. Suverénně nejlepší v extralize byl z tohoto pohledu karlovarský Tomáš Redlich.

Neznamená to, že by se na ledě musel bránit, že býval pod tlakem. Naopak. Ataky soupeře zastavoval mnohem dřív. Byl v tom lepší než 97 procent dalších ligových forvardů. Měl excelentní vliv na své spoluhráče.

Ocenění v neoficiální anketě Redlicha neminulo. „Zachytil jsem to, potěšilo mě to. Díky. Ještě než jsem si článek stačil přečíst sám, měl jsem ho od spousty kluků ve zprávách, ať se podívám,“ usmívá se. Logicky přišly i narážky spoluhráčů. „Slyšel jsem jich spoustu. Říkali mi,

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
27. kolo
Články odjinud


Články odjinud