1. února 2018 • 17:41

Ton ukončil kariéru ve 44 letech. Měl na výběr, ale zůstává doma

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?
Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úspěšnou hokejovou kariéru začal na Kladně a po minulé sezoně ji ve stejném klubu ukončil. Útočník Petr Ton nyní ve 44 letech oznámil, že další angažmá už nepřidá. „Nejsem na tom zdravotně tak dobře, abych s klidným svědomím podepsal kontrakt a po nějaké době oznámil, že to ze zdravotních důvodů nejde. To není seriózní,“ řekl pro server vasekladno.cz.Z Kladna vzešel, působil ve Finsku, ale největší stopu zachoval ve Spartě, kde se stal nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem v historii klubu. Naposledy v extralize působil v Kometě Brno, před minulou sezonou se vrátil do Kladna, ale postup do nejvyšší soutěže Středočechům nevyšel a v této sezoně už v kádru Rytířů chyběl.

Poté Ton přemýšlel, zda zkusit štěstí ještě někde jinde. „Například Nice ve Francii, Alpská liga, Itálie, druhá německá liga. Měl jsem na výběr, nakonec zůstávám doma,“ vysvětlil.

U hokeje chce dvojnásobný mistr zůstat i nadále. Nejspíš v trenérské roli. „V tuhle chvíli nikde nic domluveného nemám. Chci jednou zúročit trenérské béčko, nebo můžu pracovat u mládeže a k tomu uplatnit licenci kondičního trenéra. V tomhle směru bych rád příští sezonu, třeba už od května, kdy začíná suchá příprava, působil u mladých hráčů v kladenském klubu.“

Témata:  sport, hokej, kariéra, Petr Ton
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze